Зволожувачі повітря для будинку

В даний час вітчизняні та зарубіжні виробники випускають велику кількість моделей зволожувачів повітря з різною потужністю.

призначення зволожувачів

Недолік вологості погано впливає на збереження дерев’яних меблів, музичних інструментів, паркету і речей з паперу. Без вологи погано ростуть рослини, а подих людини стає утрудненим.

Зволожувачі повітря створюють і підтримують необхідну для комфортних умов вологість на рівні 40-60% (для рослин 55-75%). Встановлювати їх можна в будь-якій кімнаті житлового будинку, музеї, бібліотеці, зимовому саду або теплиці.

У більшості випадків сучасні зволожувачі оснащуються фільтрами для очищення повітря. Це дозволяє вловлювати дрібний пил, усувати сторонні запахи і знищувати мікробів. Зволожувачі повітря очистять за кілька хвилин повітря в кухні після приготування великої кількості смаженої або запеченої їжі. При цьому необхідно не забувати про періодичного очищення або заміни фільтрів.

вибір моделі

Вибір зволожувача залежить від конкретних завдань. Є зволожувачі, які забезпечують вологість повітря до 100%, але застосовувати їх краще в оранжереї або теплиці. Така висока вологість шкідлива для здоров’я людини, а також погано позначиться на побутової електричної техніки.

Потужність зволожувача необхідно підбирати в залежності від площі приміщення. Перед покупкою необхідно ознайомиться з рекомендаціями виробника, зазначеними в паспорті приладу.

Залежно від типу роботи випускаються наступні побутові зволожувачі:

· Парові;
· Ультразвукові;
· Холодного пара.

Парові зволожувачі найбільшого поширення набули в теплицях і оранжереях, так як вони мають високу продуктивність. Зволоження в такому приладі відбувається методом гарячого випаровування рідини. Додаткова корисна функція такого зволожувача — можливість використовувати його в якості інгалятора.

Найбільш ефективними для житлових приміщень є ультразвукові зволожувачі. У них вода розбивається на дрібні краплі на вібруючої з високою частотою поверхні. Потім, за допомогою вентилятора, водяний туман видувається в приміщення. Такі зволожувачі чудово працюють в музеях, театрах і бібліотеках.

Зволожувачі холодної пари ще називають традиційними. У такому приладі вода природним чином випаровується з поверхні спеціальних елементів. Це самий безшумний прилад з усіх, тому його добре встановлювати в дитячих кімнатах.

Крім потужності, моделі зволожувачів відрізняються рівнем шуму при роботі, об’ємом ємності для води і витратою води в одиницю часу. Роботу з технікою комфортної та безпечної зроблять додаткові опції:

· Світлова та звукова сигналізація;
· Автоматичне відключення при відсутності води;
· Круговий розпорошення;
· Іонізація повітря;
· дистанційний пульт.

Побутові зволожувачі повітря досить компактні. Так прилад, призначений для роботи в приміщенні площею 80м ?, за розмірами відповідає системного блоку комп’ютера, а прилад для приміщення 20м? можна спокійно встановити на нічному столику або тумбочці.

Ссылка на основную публикацию