Копірайтинг — сайти для заробітку

Хто не мріє заробляти хороші гроші, не залишаючи межі свого будинку? Така можливість є у кожного, хто має власний ПК і доступ до мережі інтернет. Сьогодні існує безліч різних сервісів, що дозволяють користувачам всесвітньої павутини працювати на дому. Багато людей бояться починати заробляти в мережі через відсутність певного досвіду. Однак маючи бажання і час, не варто упускати таку можливість. Який роботою можна займатися вдома? Одним із затребуваних і прибуткових занять є копірайтинг.

Ця діяльність виникла порівняно недавно. Однак незважаючи на це, біржі копірайтингу сьогодні займають чільні позиції в рейтингу методів заробітку грошей в інтернеті без вкладень і обману.

Що таке копірайтинг і як новачкові на ньому заробити?

День у день з’являються сотні нових сайтів, які потребують унікальному і, що не менш важливо, цікавому контенті. Копірайтинг — це написання авторських текстів для сайтів, а копірайтер — людина, яка створює ці статті. Це дуже трудомісткий процес, як і будь-який інший серйозний працю. Копірайтинг може стати не тільки додатковим джерелом доходу як, наприклад, заробіток в інтернеті без вкладень на кліки, а й зовсім замінити собою основну роботу, оскільки дана професія здатна приносити цілком пристойні гроші.

Крім копірайтерів існують і інші категорії людей, які займаються написанням текстів для сайтів:

 1. Рерайтер — людина, яка, беручи за основу чужі статті з різних джерел, створює новий унікальний матеріал, схожий за змістом з вихідними статтями. Тут все просто, адже виконавцю не потрібно вираховувати формулу складних відсотків за вкладами або займатися іншою подібною роботою. Іноді замовники самі дають вихідні, ну а якщо таких немає, то інформацію можна з легкістю знайти в мережі інтернет. Зрозуміло, рерайтинг — це найпростіший метод написання статей, і оплата за цю роботу складає близько 0,5-1 долара за 1000 символів.
 2. SEO-копірайтер — фахівець, який займається написанням SEO-текстів. Ця людина пише такі ж грамотні і унікальні статті, що і звичайний копірайтер, але з однією відмінністю — його матеріал містить ряд ключових слів, необхідних для просування статті в пошукових системах. SEO-копірайт є найбільш затребуваним і високооплачуваним.
 3. Перекладач — людина, які переводить тексти з інших мов. Тут важливу роль відіграє знання одного або декількох іноземних мов. Цим варіантів може скористатися і рерайтер. Він може брати іноземні вихідні, переводити їх на російську і продавати на біржах.

Якими якостями повинен володіти хороший копірайтер?

Щоб стати професіоналом у сфері копірайтингу та почати виводити гроші, наприклад, з paypal на карту Ощадбанку, потрібно бути:

 • грамотним (уникати розмовної лексики і слів-паразитів);
 • посидючим (готовим регулярно виконувати великий обсяг роботи, сидячи по кілька годин перед екраном монітора);
 • відповідальним (здатним виконати будь-яке текстове завдання в найкоротші терміни);
 • легким і гнучким (вміти красиво викладати свої думки, доводити суперечливі факти і переконувати читача);
 • унікальним і віртуозним (вміти швидко переключатися з однієї тематики на іншу, володіти різними стилями написання оригінальних текстів).

Розмір заробітку залежить про платоспроможність замовника, теми статті, а також від професійних навичок і досвіду копірайтера. Новачок здатний заробити за місяць 100 $, більш умілий копірайтер — 500 $. Зрозуміло, ці суми не остаточні, вони можуть варіюватися і в більшу, і в меншу сторону. Багато що залежить від працьовитості і бажання заробляти.

Порада: починати потрібно з малого: написання відгуків, коротеньких оглядів. Це дозволить набити руку і навчить викладати свої думки в більш вигідною формою. Згодом, увійшовши у смак, можна почати писати більше, братися за складні і високооплачувані проекти.

Корисні поради початківцям копирайтерам

У копірайтингу, як і в будь-який інший професії, є свої складності і тонкощі в освоєнні і зростанні. Розвиток вимагає чимало сил і часу. Не варто чекати легких грошей. Однак є кілька порад, які допоможуть отримати непоганий дохід і особливу прихильність замовників:

 1. Замовник не бачить виконавця, але повинен отримати інформацію про нього з портфоліо. Початківцю копірайтер не варто зловживати нікнеймаміі і псевдонімами. Краще вказати справжні ім’я та прізвище.
 2. При веденні листування потрібно писати чітко, грамотно і по суті. Так виконавець покаже себе з хорошого боку.
 3. Пошук замовників слід обмежити рамками спеціалізованої біржі, де послуги копірайтерів користуються попитом. Не потрібно писати безкоштовно або за відгуки. Будь-яка праця має бути оплачена.
 4. Після отримання замовлення потрібно обов’язково уточнити деякі моменти, наприклад, на яку аудиторію розрахований текст, яка мета, стиль написання і т.д. Стаття повинна бути виконана у відповідності з вимогами ТЗ (технічного завдання). Зайва ініціатива не завжди сприймається на ура.
 5. Перед написанням статті важливо розібратися в головному питанні, який буде висвітлений у тексті. Якщо виконавець погано розбирається в тематиці замовлення, то йому буде складно скласти корисний і зрозумілий для читача текст. Тому, перш ніж писати статтю, необхідно прочитати і проаналізувати відповідну інформацію.
 6. Зміст статті повинен бути цікавим і пізнавальним. Читачі повинні отримувати задоволення від прочитання. Тоді і клієнтів, і замовлень буде хоч відбавляй.
 7. Копіювання робіт інших авторів заборонено. Це легко виявити. Піти на такий ризик — значить, втратити довіру клієнтів, а разом з ним і замовлення. Біржа навіть може заблокувати виконавця, що займається плагіатом, і внести його IP-адресу в чорний список.
 8. Важливо адекватно зважувати свої можливості. Статті потрібно здавати вчасно. Розраховувати час слід так, щоб в разі форс-мажорних обставин встигнути попередити замовника і домовитися про продовження термінів. В іншому випадку можна дуже швидко зіпсувати репутацію.
 9. Відсутність замовлень — не привід для того, щоб кинути писати. Постійна практика дуже важлива в цій справі. Краще писати циклами, роблячи невеликі статті. Так більше шансів знайти замовників. Купити короткий матеріал простіше, адже він коштує дешевше. Але якщо клієнту сподобається один текст, то він купить і інші.

Поетапний план написання статті

Перш ніж приступити до написання, необхідно скласти «скелет» майбутньої статті:

 1. Для початку потрібно ввести в пошукову систему основний запит по темі майбутньої статті. Потім відкрити 10 різних сайтів і прочитати весь матеріал на вкладках.
 2. Багато статті містять однакову інформацію, але є й ті, що складаються з унікальних блоків і матеріалу, який не зустрічається в інших текстах.
 3. Після прочитання всього матеріалу необхідно скласти докладну структуру майбутньої статті. А після позначити основні підзаголовки.
 4. Потім під кожним підзаголовком висвітлити найважливіше у вигляді тез. У результаті повинна вийти стаття з 5-8 підзаголовками і основними нотатками, які потрібно розписати в тексті.
 5. Таким чином, написання статті перестане здаватися величезною проблемою. Адже вже є детальний план і деякі начерки. Тепер можна переходити до написання тексту для статті.

Порада: також необхідно обчислити час, який потрібен для написання статті розміром в 1000 знаків. Це важливий момент, оскільки праця копірайтера оцінюється за 1000 символів без пробілів. Таким чином, виконавець повинен не тільки писати грамотні тексти, а й стежити за часом, яке йде на набір необхідної кількості знаків.

Спочатку новачкові буде складно написати навіть 1000 символів. Але з приходом досвіду буде зменшуватися і час, що витрачається на роботу. Акули пера здатні за день подужати до 20 000 знаків, при цьому особливо не напружуючись. Це не так вже й багато, як може здатися на перший погляд.

Кращі біржі копірайтингу і рерайтинга для заробітку

Щоб почати заробляти копірайтингом, необхідно пройти реєстрацію на біржі, де замовники публікують свої пропозиції. Перший час краще відвідувати кілька спеціалізованих сайтів. З приходом досвіду буде легше визначитися з біржею, вартістю замовлення, темою і часом для написання того чи іншого матеріалу.

При реєстрації на сайтах копірайтингу потрібно пам’ятати, що конкуренція в цій сфері і так дуже велика. Більшість виконавців вже заробили авторитет і лояльність постійних замовників. А це означає, що на початку свого копірайтерського шляху доведеться брати дешеві замовлення, на які професіонали навіть не дивляться. У цьому випадку головне — це знайти золоту серединку. Якщо постійно погоджуватися на дешеві замовлення, то можна сформувати про себе не найкраще думку. Але і високооплачувану роботу навряд чи хтось довірить новачкові. Тому, виконуючи перші замовлення, дуже важливо показати свою грамотність і розуміння ТЗ (краще відразу роз’яснити незрозумілі моменти, ніж в результаті отримати відмову).

Вирішивши заробляти написанням статей, перше, що необхідно зробити, — створити свій профіль на біржах копірайтингу. Благо сьогодні в мережі їх більш ніж достатньо.

Робота на біржах унікального контенту дає ряд додаткових можливостей.

 • На копірайтерського сайтах можна продавати свій власний матеріал, який раніше ніде не публікувався. Теми статей, як і їх обсяг, можуть бути різними. Перевага в тому, що ціну за свою роботу виконавець призначає сам. Однак не варто розраховувати на стабільність, оскільки продаж статей може зайняти тривалий час.
 • Також можна самостійно вибрати найбільш зручний і готове пропозицію. Основними критеріями, що впливають на вибір, є тематика, вартість і терміни виконання.

Тут можна знайти не тільки замовлення для копірайтерів, а й інші пропозиції про роботу. Однак число перших все ж переважає. А тепер розглянемо докладніше найпопулярніші біржі копірайтингу, а також їх мінуси і плюси.

Advego

Перша і найпопулярніша біржа копірайтингу, знайома більшості активних користувачів мережі інтернет, — це, звичайно ж, Advego. Це велика система, що включає різні інструменти для роботи з контентом. На Advego можна перевірити текст на наявність орфографічних помилок, унікальність, скористатися ресурсами для seo-оптимізації статті.

плюси

мінуси

Наявність величезної бази знань, що допомагає знайти відповіді майже на всі питання, пов’язані з роботою на даному сайті. Домогтися висот на цій біржі дуже складно. Протягом тривалого часу доведеться працювати за «дешево».
Наявність форуму, де вільно спілкуються і обмінюються досвідом як досвідчені копірайтери, так і новачки. Ставлячи питання, що стосуються сервісу, доводиться довго чекати зворотної реакції з боку адміністрації.
Сайт дуже популярний, завдяки чому тут зосереджена велика кількість замовників. Розгляд скарг також займає тривалий час.
Біржа містить масу корисних ресурсів, необхідних для роботи зі статтями. Тому готовий матеріал можна відразу перевірити на нудоту, унікальність, водність і т.п.

На біржі відсутній підрахунок рейтингу. Добре це чи погано — кожен вирішує сам для себе. Однак програма підраховує кількість виконаних замовлень. Крім того, доступна інформація про те, скільки статей продав кожен копірайтер.

Etxt

Ще одна популярна на сьогоднішній день біржа унікального контенту — etxt. Багато копірайтери вибирають саме її. Однак etxt, як і всі інші біржі, має не тільки сильні, але і слабкі сторони.

плюси

мінуси

Спірні моменти, які виникають між замовником і копірайтером, можна вирішити за допомогою незалежних експертів. Мінімальна сума для виведення коштів 250 рублів.
Наявність внутрішнього чату дозволяє своєчасно вирішувати поточні робочі питання. Модерація текстів займає досить довгий час (від 4 і більше днів).
Техпідтримка досить швидко реагує на запити користувачів. Тут багато шахраїв, які намагаються продати чужі роботи.
Розцінки за посередницькі послуги тут нижче, ніж на інших біржах. Рейтинг копірайтерів оцінюється «зірочками», і саме вони найчастіше впливають на вибір замовників, що знаходяться в пошуку того чи іншого виконавця. Через це новачкам тут доводиться не солодко.
Наявність програми, здатної оцінити унікальність готового матеріалу. Більшість замовників в пошуках легкої наживи виставляють за своє замовлення мізерний цінник.
Маленький ризик неприйняття статей замовниками. Виведення грошових коштів займає від 5 робочих днів.
Висока затребуваність ресурсу і як результат велика концентрація потенційних замовників.

Незважаючи на мінуси, даний ресурс стає все більш популярним. А багато хто вважає його відмінним майданчиком для початківців копірайтерів завдяки зручному і зрозумілому інтерфейсу.

Text

Про цю біржі знають багато копірайтери і seo-фахівці. Даний ресурс відомий як один з кращих сайтів по перевірці унікальності, нудоти, заспамленності і т.д. До того ж text — це хороша біржа копірайтингу хоч і з досить суперечливими відгуками.

плюси

мінуси

Різнопланова цінова політика. Тут представлені як дешеві, так і дорогі замовлення. Модерація статей проходить довго і проблематично. Далеко не весь матеріал допускається до продажу.
Великий вибір інструментів по роботі з текстом (вище вже згадувалося про сервіс перевірки). Якщо статтю відхилили після третьої перевірки, то вона автоматично блокується на місяць.
Виведення грошових коштів займає всього два дні. Коли матеріал пишеться під якийсь конкретний замовлення, а не для магазину, сервіс не дозволяє перевірити його на наявність орфографічних помилок.
Низькі комісії. На величину комісійних стягнень впливає рейтинг конкретного копірайтера.
Рейтинг копірайтера залежить від обсягу виконаних ним робіт. Тут, в порівнянні з іншими біржами, мало покупців готового контенту, а значить, в продажах частенько буває затишшя.
Сервіс має дві яскраво виражені спрямованості — біржа копірайтингу і біржа рерайтинга. Завдяки цьому виконавцям легше знайти замовлення, відповідний їх досвіду, знань і бажанням. Виконавець не може розмістити портфоліо в своєму профілі, що, звичайно ж, ускладнює вибір замовника.
Зручний і не переобтяжений інтерфейс.
Швидка реакція з боку служби підтримки.

Основний дохід буде повністю залежати від того, який обсяг тексту на добу зможе осилити виконавець і як швидко копірайтер зможе знайти постійних замовників. Спочатку краще сконцентруватися на якості своїх робіт і отриманні позитивних відгуків. Завдяки цьому замовлення стануть регулярними.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Для копірайтерів доступні великі можливості. Регулярна практика, працьовитість і прагнення до самовдосконалення згодом принесуть свої плоди. Обов’язково знайдеться замовник, здатний оцінити копірайтерського праці хорошим гонораром.

Ссылка на основную публикацию