Копірайтер — хто це такий? Що таке копірайтинг?

Ще десяток років тому про професії копірайтера чули всі, сьогодні специфікою подібної діяльності не цікавиться тільки ледачий. У зв’язку зі збільшенням конкуренції в сфері інтернет-комерції і зростанням кількості сайтів піднімається попит на якісні тексти, які замовляють у копірайтерів.

Хто такий копірайтер і чим він займається?

Копірайтер — це автор унікальних текстів. Сфера його діяльності може включати:

 • складання рекламних статей, сценаріїв;
 • написання SEO-текстів з ключовими запитами;
 • вірусний маркетинг;
 • написання матеріалу для журналів;
 • складання листів для розсилки;
 • опис продукції для інтернет-магазинів;
 • написання постів, слоганів, відгуків, коментарів;
 • найманого.

Як правило, копирайтерами працюють віддалено. Цікавляться такою посадою абсолютно різні люди (журналісти, редактори, коректори) для додаткового заробітку, молоді мами в декреті, офісні співробітники, яким набридло залежати від начальника. Абсолютно у кожного копірайтера свій шлях — для кого-то це додатковий заробіток, можливість самовиразитися, для кого-то — основний вид діяльності, що приносить стабільний дохід.

види копірайтингу

Фахівці в області контенту виділяють кілька основних видів копірайтингу:

 1. Рерайтінг — обробка існуючого тексту, написання його своїми словами. Даний напрямок втрачає свою актуальність, так як більшість пошукових систем відмінно розпізнає рерайтинг.
 2. SEO-копірайтинг — написання тексту під ключові запити, які несуть в собі важливі відомості про описуваному продукті. Пошукові системи сьогодні швидко визначають не тільки методику оптимізації статті, а й читабельність тексту, тому всі запити повинні бути вписані до статті лаконічно, а сама інформація подана грамотно.
 3. Рекламний копірайтинг — один з найбільш високооплачуваних видів. Крім грамотного правопису і стилістики вимагає застосування різних літературних прийомів, вживання фраз, які впливають на сприйняття цільової аудиторії, привертають увагу, показують переваги описуваного продукту.
 4. Спічрайтінг — написання тексту для мови на виступах, концертах, конференціях, симпозіумах та інших заходах. Фахівців спічрайтинг часто беруть в основний штат великі комерційні компанії або громадські організації.

Важливо: всі види копірайтингу можуть забезпечити хорошим заробітком, але при повній самовіддачі, роботи на авторитет та сталий розвиток Карпат. Тим, хто відноситься до нього як до несерйозного вигляду роботи, на успіх не варто розраховувати.

Важливі якості для копірайтера

Як і журналіст, копірайтер повинен володіти розвиненим всебічним мисленням. Це здатність швидко обробляти великий потік інформації, аналізувати факти, синтезувати матеріал. Професіонал своєї справи може швидко знайти мету і методи її досягнення, бачить перспективу, знаходить зв’язок між різними аспектами і явищами. Також серед основних якостей копірайтера можна виділити інтелект, освіту, літературні можливості, багатий словниковий запас і ерудицію.

Так як працювати найчастіше доводиться віддалено, такий фахівець повинен бути пунктуальним, зібраним, дисциплінованим і працьовитим. Навіть копірайтери, які вибирають вузькоспеціалізовані замовлення, змушені постійно знайомитися з новим потоком інформації, тому потрібно посидючість, вміння швидко сприймати інформаційний потік. Новачкам в даній сфері найчастіше доводиться вибирати замовлення на різні теми, тому в копірайтингу важлива гнучкість і мобільність.

Скільки заробляють копірайтери?

Як і в будь-якій сфері, заробітна плата копірайтера залежить від ряду факторів:

 • Ціновий сегмент або «вміння продати свої послуги». На практиці можна зустріти непрофесійного фахівця, який не працює нижче 5-10 дол. За 1 тис. Символів, і кваліфікованого, відповідального копірайтера, який бере за свої послуги не більше 0,5 дол. За такий же обсяг. Чому так? Все просто — некваліфікований копірайтер виявився висококласним менеджером і зумів вийти на дорогий ціновий сегмент, в той час як його колега пише бездоганні роботи і продає їх дешево.
 • Типи текстів. Рекламні продають тексти оплачуються в рази дорожче копірайтингу. Як правило, досвідчені фахівці займаються оформленням головних сторінок, написанням рекламних матеріалів.
 • Швидкість роботи. Незалежно від тем і переваг замовника, робота оплачується за кількість кілознаков. Чим більше їх людина може написати, тим на більший дохід йому варто розраховувати.

Якщо говорити про конкретні суми, то місячна зарплата копірайтера починається від 100-300 доларів в місяць і може доходити до декількох тисяч умовних одиниць за умови роботи не менше 8 годин на день.

Важливо: копірайтер не варто розраховувати на лікарняні або відпустка. При таких перервах він втрачає свій заробіток без різних компенсацій.

Як стати копірайтером?

Всі чудово розуміють, що потрібно, щоб стати лікарем, юристом, програмістом. Але де здобути освіту копірайтера? Така професія досить молода, тому спеціалізованої установи ще не відкрили. Існує ряд курсів і тренінгів, що дозволяють підвищити свою кваліфікацію, але для початку рекомендується пройти кілька кроків і спробувати себе в цій професії. Як показує практика, далеко не всім підходить даний напрямок.

вибір біржі

Біржі контенту — це місце, де почати заробляти новачкові найпростіше. Вони являють собою майданчика, на яких співпрацюють замовники і виконавці. На території Рунета існує більше десятка таких бірж, найпопулярнішими і затребуваними з них можна назвати:

 • Advego;
 • Etxt;
 • Сopylancer;
 • TextSale;
 • Contentmonster;
 • NeoText;
 • Turbotext.

Для вибору рекомендується відвідати кожну з них, ознайомитися з правилами, специфікою замовлень і зручністю користування.

Реєстрація

Процес реєстрації на одній з бірж однотипний — необхідно знайти опцію «Зареєструватися» і заповнити зазначені поля. Якщо деякі з них незрозумілі (ціновий діапазон, типи робіт, які планується виконувати), можна заповнити їх пізніше.

Порада: процес продажу своїх послуг починається прямо з моменту реєстрації. Тому крім заповнення головних полів вкажіть свої конкурентні переваги, сильні сторони і т.д.

Також потрібно завантажити своє портфоліо (приклади виконаних робіт), це збільшить ймовірність отримання бажаного замовлення. Новачкам можна пропустити це поле, але при подальшій роботі бажано додавати приклади своїх статей.

Пошук замовлень

Після заповнення свого профілю потрібно взяти в роботу перше замовлення. Для цього необхідно перейти у відповідний розділ на біржі. Стрічка замовлень містить існуючі пропозиції роботи. Деякі з них можуть бути недоступні новачкам через відсутність відповідної кваліфікації або рейтингу. Деякі майданчики вимагають здати тест на грамотність або взяти безоплатне тестове завдання для визначення своєї кваліфікації, інші — дають доступ до недорогих замовленнями для підвищення рейтингу.

Порада: не беріть в роботу замовлення нижче 0,5 доларів за 1 тисячу символів, навіть якщо перебуваєте на біржі вперше. Багато замовників спеціально розміщують замовлення з позначкою «Для новачків», при цьому формують строгі вимоги і пропонують занижену вартість.

Виконання завдання

Вибравши замовлення і отримавши схвалення від замовника на його виконання, потрібно уважно вивчити всі вимоги, враховувати терміни. Замовник оплатить роботу тільки в тому випадку, якщо вона буде виконана за зазначеними критеріями. Картка замовлення має докладний опис завдання — кількість символів, відсоток унікальності, додаткові умови. Відправлена ??робота повинна бути грамотною, без помилок. Після виконання завантажте файл або прикріпіть текстовий документ. У разі прийняття замовлення виконавцю надсилається системне повідомлення, а потім на рахунок переведеться оплата.

Основні помилки початківців копірайтерів

Новачки в даній галузі можуть брати неправильні рішення, які в подальшому призводять до серйозних наслідків. Поширені помилки:

 1. Неправильний вибір теми. При підборі замовлення між копирайтерами виникає конкуренція, так як всі бажають продати свій матеріал. Деякі новачки, щоб отримати більше замовлень, беруться за будь-які теми, в яких абсолютно не розбираються. Не варто переоцінювати свої сили (незважаючи на великий потік інформації в Мережі). Вибирайте тільки близькі тематики.
 2. Завищення або заниження цін. На біржах ціни строго регламентовані і визначаються умовною одиницею за тисячу символів без пробілів. При заниженні цін працю копірайтера стане дешевою експлуатацією, при завищенні — замовник відмовиться від співпраці. Щоб не допустити таку помилку, необхідно проводити моніторинг на одній з бірж, аналізувати ціноутворення серед конкурентів.
 3. Нецікавий заголовок. Саме заголовок кидається в очі. Наявність креативного, чіткого назви з перших секунд зацікавить читача і мотивує прочитати статтю.
 4. Невірна стилістика викладу. Перед початком роботи слід з’ясувати, на яку потенційну аудиторію потрібно розраховувати. Наприклад, для оформлення сайту аудиторської компанії краще вибрати діловий стиль оповіді, а для наповнення туристичного блога краще писати від першої особи.
 5. Наявність граматичних і стилістичних помилок. Замовник, який платить гроші за роботу, не стане виправляти помилки самостійно і може не заплатити за текст або відправити його на доопрацювання. Щоб цього не сталося, рекомендується перечитувати написане перед відправкою два рази. Перший — побіжно, щоб виправити неправильно побудовані пропозиції. Другий раз увагу потрібно зосередити на граматиці.

Поширені запитання

Копірайтинг — досить новий напрямок, яке набуває популярності у людей різного віку і професій. Часто у новачків виникають питання. Розглянемо найпопулярніші з них.

Навіщо копірайтер портфоліо?

Перше, що бажає потенційний замовник, — це переглянути приклади робіт. Тільки так йому буде просто оцінити кваліфікацію і професіоналізм виконавця, стиль його написання. Наявність портфоліо говорить про рівень майстерності працівника. Це його конкурентну перевагу, що дозволяє «виділитися з натовпу».

Важливо: портфоліо — це аналог резюме при прийомі на роботу, тому для його наповнення потрібно вибирати найкращі роботи, якими може пишатися копірайтер.

На якій біржі почати роботу?

Для вибору біржі копірайтингу рекомендується відвідати всі доступні ресурси. Сама «жвава стрічка замовлень» з постійним оновленням пропозицій знаходиться на Etxt, але вартість багатьох замовлень занижена. На Copylancer для отримання більш дорогих замовлень потрібен доступ, отримати який можна після здачі 15 робіт. Швидко заробити свої перші гроші вийде на Advego, так як деякі замовлення можна брати в роботу без очікування схвалення замовника. На біржі TextSale можна ознайомитися зі списком найбільш затребуваних тим за останній період і вибрати одну з них.

Порада: не варто розглядати біржі контенту як основний варіант заробітку. Це, швидше за все, трамплін, на якому потрібно взяти досвід, вибрати теми для роботи і отримати зв’язку з замовниками для подальшої співпраці поза біржею.

Що таке ТЗ в копірайтингу?

ТЗ, або технічне завдання, — це вимоги, які пред’являє замовник копірайтер при написанні тексту. Вони залежать від тематики, цільової аудиторії, на яку орієнтована стаття, мета написання і переваг замовника.

Як правило, ТЗ включає:

 • вид копірайтингу;
 • тему статті;
 • приблизний обсяг тексту;
 • можливість використовувати додатковий матеріал при написанні роботи;
 • слова, які потрібно вжити в роботі;
 • термін, протягом якого потрібно виконати роботу;
 • іншу інформацію, що зорієнтує виконавця на грамотне виконання замовлення.

Що таке SEO-копірайтинг?

SEO-копірайтинг — це робота з написання SEO-тексту. Такі тексти є основним інструментом просування сайту і характеризуються наявністю ключових слів і дотриманням інших критеріїв.

SEO-копірайтинг називають пошуковою оптимізацією, спеціальною технікою написання та коригування текстів для веб-порталів таким чином, щоб читач міг швидко зрозуміти написане. Подана інформація при цьому повинна містити ключові слова для просування в пошукових системах.

Побутує помилкова думка, що SEO-копірайтинг — це статті для роботів (пошукачів). Насправді ж крім оптимізації тексти повинні бути інформативними, систематизованими і зручними для сприйняття.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Робота копірайтером тільки на перший погляд виглядає простим. Насправді ж вона вимагає самовіддачі, грамотності, гарного словникового запасу і бажання постійно розвивати свої вміння. Дана діяльність дозволяє працювати віддалено і без вкладень, дарує багатьом натхнення і позитивні емоції.

Ссылка на основную публикацию