Контекстна реклама — що це таке, визначення, види, приклади

На сьогоднішній день глобальна мережа дозволяє користувачам рекламувати та популяризувати різноманітні товари та послуги. Відвідуючи різні сайти в Інтернеті, людина постійно стикається з яскравими банерами, текстовими оголошеннями, заманюють тизерами — все це певні види реклами.

Її основним призначенням є залучення цільової аудиторії (трафіку) — людей, які зацікавлені в придбанні строго певного товару або замовленні послуги, пропонованої конкретною компанією. Передбачається, що людина після переходу по рекламному оголошенню потрапить на сайт рекламодавця, ознайомиться з перевагами торговельної пропозиції і зробить цільове дію.

Одним з ефективних способів залучення відвідувачів на інформаційний ресурс, що дозволяють підприємцям збільшувати товарообіг і, як наслідок, прибуток, є контекстна реклама. Про те, що це таке і як вона працює, поговоримо нижче.

Що таке контекстна реклама?

Щоб розібратися, що таке контекстна реклама, почнемо з визначення цього поняття. Вона являє собою інформаційний текст, в якому міститься пропозиція про продаж різних товарів або надання послуг.

Оголошення безпосередньо пов’язано з інформаційним ресурсом загальною тематикою або з пошуковим запитом, який вводить користувач, підшукуючи для себе певну пропозицію. Простим прикладом цього може служити оголошення на сайті з пропозицією придбати набір кухонного посуду або відвідати ресторан італійської кухні, якщо людина відвідав кулінарний сайт і вирішив прочитати статтю про приготування пасти карбонара.

Контекстна реклама дозволяє залучати на інформаційні ресурси величезна кількість цільових відвідувачів, що дає можливість компаніям або індивідуальним підприємцям проводити всілякі акції, збільшувати обсяги продажів, а також вводити на споживчий ринок нові товари.

Важливо: оголошення створюються таким чином, щоб зацікавити користувачів, які в підсумку клацають по ним, перейдуть на інтернет-сайт і ознайомляться з комерційною пропозицією. Для цього створюються привабливі тизери, а короткий текст повинен дати зрозуміти людині, що його чекає після переходу за посиланням.

Види контекстної реклами

Розглянемо існуючі види контекстної реклами.

Пошукова

Якщо людина бажає зайти в Інтернет, щоб знайти інформацію, відвідати соціальні мережі або провести час на розважальному сайті, він користується пошуковими системами. Найбільш популярними з них є Яндекс і Google.

Як тільки користувач вводить в пошуковій системі запит, наприклад, «купити сковороду в Новосибірську», він отримує результати видачі. Поряд з сайтами юзер побачить рекламні оголошення — це і є пошукова контекстна реклама в Інтернеті.

Важливо: контекстні рекламні повідомлення складаються у вигляді коротких текстів. Вони оптимізуються за допомогою певних пошукових запитів з потрібної тематики, причому ключі присутні як в заголовку, так і в тілі тексту. Щоб дізнатися, які ключі (запити) вводили користувачі, можна скористатися сервісами Яндекс.Вордстат або Google AdWords (в ??залежності від того, де планується розміщення контекстної реклами).

Контекстні оголошення завжди розташовуються на перших і останніх рядках пошукової видачі, а також в бічних блоках. Вони мають відповідну позначку «Реклама», виділену кольоровим маркером. Зверніть увагу, що призначений для користувача запит і заголовок повідомлення відповідають один одному. Фахівці, які займаються їх складанням, називаються діректологамі. Професіонали вміють правильно складати чіпляють увагу користувачів заголовки і використовувати ключові слова таким чином, щоб досягти високої конверсії. До основних переваг цього виду реклами слід віднести той факт, що, коли людина вводить певний запит, він відразу бачить потрібне оголошення.

тематична

Як видно з назви, даний вид реклами розміщується на різних інформаційних ресурсах в Інтернеті, які мають загальну або суміжну тематику. Наведемо приклад того, як це працює.

Припустимо, людина зайшла на сайт, щоб ознайомитися з можливими видами заробітку в Мережі. Там він побачить тематичну рекламу, яка буде пропонувати зареєструватися та пройти навчальний курс або почати отримувати прибуток від певного виду діяльності (написання статей, створення сайтів, перегляд реклами за гроші, інше).

Такі оголошення з самого початку орієнтовані на відвідувачів, яким цікаво ознайомитися з інформацією певної тематики. Щоб запустити тематичну рекламу, веб-майстер визначає необхідний список ключових запитів, які згодом отримають відгук.

В обов’язковому порядку налаштовуються певні параметри тексту. Вони безпосередньо впливають на підсумкову вартість рекламної кампанії. Потім оголошення розміщуються в різних пошукових системах і на тематичних ресурсах, після чого демонструються користувачеві, який вводить потрібний запит.

Тематичні оголошення при належній налаштування є потужним інструментом для залучення цільових клієнтів. Як правило, веб-майстер враховує не тільки тематику запитів, але і інтереси користувачів, демографічні дані, захоплення, рівень життя та інші інтереси.

Медійна

Медійна контекстна реклама відрізняється від текстових оголошень тим, що являє собою анімацію або зображення на банері. Такий інструмент дозволяє веб-майстру залучити відвідувача, а також вирішити багато інших завдань.

Медійна реклама

Банер дає можливість істотно зміцнити імідж організації, а також посилити впізнаваність будь-якого бренду. Медійна реклама привертає велику кількість потенційних клієнтів, причому в більшості випадків діє набагато ефективніше в порівнянні з текстовими оголошеннями.

Також банери дозволяють збільшити споживчий попит на різні послуги або товари в Мережі. Даний інструмент широко використовується маркетологами для розвитку у покупців асоціативної пам’яті, що неминуче веде до впізнаваності компаній і всілякої продукції.

Банерна реклама практично завжди закликає користувачів до вчинення певних дій. Це можуть бути посили з проханням перейти на інформаційний ресурс і ознайомитися з перевагами товару або послуги, зателефонувати і дізнатися про будь-якої акції, інше. Нескладно здогадатися, що зображення банера повністю відповідає пошуковому запиту користувача.

орієнтування

Розглядаючи види контекстної реклами, окремим рядком виділимо таргетовану. Вона є дуже ефективним інструментом, що дозволяє максимально точно налаштуватися на цільову аудиторію. Орієнтування діє однаково добре як в оффлайн-маркетингу, так і в Інтернеті.

Складання реклами здійснюється з урахуванням інтересів і запитів користувачів. Щоб зрозуміти, як це працює, розглянемо простий приклад. Припустимо, людина часто заходить на сайт, який присвячений купівлі автомобілів і запчастин в Самарі. Таргетована реклама дозволяє веб-майстру виконати налаштування таким чином, що користувач, заходячи на сайт спортивної тематики, все одно побачить оголошення про автомобілі і запчастинах, що реалізуються самарськими автосалонами. Це говорить про те, що інформація буде показана конкретній людині з урахуванням тих запитів, які він вводив в пошуковому рядку раніше. Існує кілька типів такої реклами:

 • геотаргетинг;
 • часовий таргетинг;
 • поведінковий таргетинг.

Рекламне оголошення, завдяки геотаргетингу, можна налаштувати на користувачів, які проживають в певній країні. Крім цього, інформація легко доноситься до споживача, який проживає в якомусь місті, районі, на вулиці, поблизу станцій метро або міських визначних пам’яток (точна настройка).

Часовий таргетинг дозволяє налаштуватися на користувачів таким чином, що оголошення їм будуть показуватися в певний час. Якщо робота клієнта пов’язана з нічним способом життя, то в денний час він відпочиває. Такий тип орієнтування дозволяє веб-майстру налаштувати оголошення, щоб людина побачила його, коли нецільова аудиторія спить. Сюди ж слід віднести окрему групу осіб, у яких в певний час буде день народження. Наприклад, людина, що проживає в Пітері, завтра святкуватиме свої іменини. Можна налаштувати рекламу про продаж певного товару саме на тих користувачів, у яких в цей час намічається торжество, що зі зрозумілих причин збільшить обсяг продажів.

Поведінковий таргетинг враховує не тільки переваги покупця, його інтереси, спосіб життя і захоплення, а й дає можливість розділити цільову аудиторію за статтю, віком, видом діяльності та іншим важливим характеристикам. На результат настройки таргетированной реклами впливає глибоке розуміння потреб цільової аудиторії і пропозиція вирішення проблем покупця. Як правило, вона налаштовується на користувачів соціальних мереж.

Також слід виділити відеорекламу, яку можна побачити на відповідних хостингах (Ютуб, Яндекс.Відео) і в постах паблік соцмереж. У короткому ролику користувачеві пропонується ознайомитися з інформацією або описом товару, після чого йому необхідно перейти на інформаційний ресурс. Для цього під відеороликом розташовується посилання, що веде на потрібний сайт.

Як працює контекстна реклама?

Кожен підприємець або компанія розуміє, що основним завданням реклами є представлення пропонованого товару (послуги) таким чином, щоб він був куплений (замовлена). Щодня людина бачить перед собою білборди, вуличні банери, традиційну рекламу в ЗМІ, і вона йому мало цікава. Чому? Відповідь проста — вона не пропонує продукт, який вирішить його проблеми. Іншими словами — ця людина не є цільовим клієнтом компанії, рекламу якої він бачить. Рекламщики докладають безліч зусиль, щоб переконати його в необхідності покупки, навіть якщо до продукту ставлення байдуже.

У контекстній рекламі принципово інший підхід до потенційного клієнта. Вона не створюється з метою викликати у людини інтерес до товару чи послуги. Контекстна реклама запускається прицільно на заздалегідь зацікавленого клієнта, який готовий купити що-небудь або скористатися послугою.

Дізнатися потреби клієнта дозволяють ключові запити, які вводяться їм в пошуковому рядку. Вони дозволяють веб-майстру створити оголошення таким чином, щоб людина після їх прочитання зрозумів, що вже знайшов необхідний йому продукт. Як тільки користувач введе запит, він отримає рекламу, яка максимально відповідає його інтересам.

Переваги та недоліки контекстної реклами

Чим можна пояснити велику популярність контекстної реклами серед вебмайстрів і користувачів Інтернету? В першу чергу слід виділити точкове (прицільне) потрапляння в цільових клієнтів, так як вони бачать інформацію про продаж того товару або послуги, які їм необхідні.

Рекламодавці знаходять вигоду в контекстній рекламі, виражену в швидкому знаходженні зацікавлених покупців, які самі шукають продукт через пошукові системи. Покупцеві вигідні такі оголошення, оскільки він витрачає мінімум часу на пошук потрібної продукції. Виділимо також наступні переваги контекстної реклами:

 • можливість запуску кампанії з мінімальним бюджетом (від 1000 рублів);
 • отримання швидкого результату;
 • гнучку систему налаштувань кампанії;
 • відсутність роздратування з боку користувачів;
 • лаконічність оголошень і простота настройок.

Відомо, що щодня Інтернет відвідує величезна кількість людей, тому правильно створена і запущена рекламна кампанія дуже швидко приносить нових покупців і збільшує прибуток. До того ж контекстне оголошення можна налаштувати таким чином, що людина, коли шукає один товар, набуває крім нього супутню продукцію суміжної тематики.

Контекстна реклама має компактний формат, тому не дратує користувачів, а ненав’язливо пропонує їм те, що вони шукають. Веб-майстер має можливість проаналізувати діючу рекламну кампанію, побачити її ефективність, а при необхідності провести оптимізацію для поліпшення результату. До того ж з настройками може розібратися кожна людина, для чого не потрібно спеціальної освіти.

Незважаючи на очевидні переваги контекстної реклами, все ж існують деякі недоліки. Важливо розуміти, що ефект від оголошень нетривалий, а тому кампанія потребує редакції проведених налаштувань і поповненні рекламного бюджету.

Важливо: якщо настройки були проведені невірно, веб-майстер може злити бюджет, не отримавши належного результату. Реклама може виявитися неефективною, якщо, наприклад, прибуток від продажу товару виявиться нижче вартості оплачуваних кліків.

Оголошення може бути заблоковано, якщо воно демонструється в браузері, де встановлені плагіни і блокувальники реклами. Це означає, що інформація не буде донесена до деяких цільових користувачів.

Також потрібно знати, що існує таке поняття, як «склікування» рекламних оголошень. Припустимо, власник сайту замовив рекламу з оплатою за переходи по конкретному оголошенню. У свою чергу, вебмастера, у яких є конкурентна пропозиція, натискають на подібну рекламу безліч разів. Це веде до того, що бюджет власника сайту тане, а прибутку немає через відсутність покупців.

Лідери ринку контекстної реклами в Росії

Явними лідерами на російському ринку контекстної реклами є сервіси Яндекс.Директ, Гугл АдВордса і Бігун. Вони дозволяють кожному користувачеві створити і розмістити рекламу.

Почнемо наш огляд з компанії Яндекс, яка на сьогоднішній день лідирує в Рунеті за кількістю звернень. У більшості випадків користувачі, охочі придбати товари або скористатися послугами, звертаються до пошуку Яндекса. До основних його переваг слід віднести:

 • високу відвідуваність;
 • відсутність складнощів при створенні рекламного оголошення;
 • повний контроль витрати рекламного бюджету;
 • доступну вартість проведення рекламної кампанії.

Створити рекламу можуть як новачки, так і досвідчені користувачі. Для цього є відповідні режими налаштувань, до кожного з яких є докладна інструкція. Також користувач може зайти в «Особистий кабінет», розрахувати вартість рекламної кампанії і дізнатися точну кількість кліків.

Велика частина вебмайстрів вважає за краще працювати саме з Яндекс.Директ, оскільки цей сервіс забезпечує вузькоспрямовану пошукову видачу. Це вкрай важливо, тому що кожне оголошення орієнтоване на строго певні ключові фрази, в іншому випадку воно не буде показано цільовим користувачам.

Що стосується налаштувань контекстної реклами в Гугл АдВордса, то він відрізняється від Яндекс.Директ системою демонстрації оголошень. Це пов’язано з тим, що сервіс дозволяє враховувати не тільки релевантні запити, але і інтереси цільової аудиторії. Як показує практика, Гугл значно складніше в освоєнні рекламних налаштувань в порівнянні з Яндекс.Директ, однак функціонал його значно ширше.

На відміну від ЯД і ГА, Бігун — сервіс пошукової системи Рамблер, орієнтований в основному на користувачів, які цікавляться розвагами і всілякими послугами. Проте він дозволяє налаштовувати рекламу на продаж фізичних товарів.

Компанії Яндекс і Гугл здійснюють показ реклами виключно всередині власної мережі. Оголошення, які з’являються в результатах видачі по певному пошуковому запиту ЯД, не відображається в Гуглі — і навпаки. Те ж можна сказати і про електронній пошті обох сервісів -користувачі Яндекс.Пошти і Gmail не бачать реклами конкурента.

Скільки коштує контекстна реклама?

Ціна рекламної кампанії формується в залежності від кількох важливих факторів. В першу чергу вона залежить від вибору ніші, де буде показуватися оголошення. У висококонкурентних нішах (медицина, бізнес, будівництво) вартість кліка — переходу по рекламному посиланню — може перевищувати 1,5 тис. Рублів.

Реклама фізичних товарів коштує близько 100 рублів за 1 цільової перехід. Крім них, до дешевих нішах слід віднести відпочинок, розваги, сільське господарство. Також на вартість оголошень впливає якість налаштувань реклами. У переважній більшості випадків сервіс пропонує користувачеві застосувати певні параметри, які дозволять максимально ефективно розташувати рекламний блок.

Зрозуміло, що система бажає заробити гроші на своїх клієнтів, тому налаштовувати рекламу потрібно самостійно, інакше є великий ризик злити гроші даремно. У кожній системі діє аукціон цін, який означає, що найвигідніші рекламні місця отримують ті користувачі, які запропонують максимальну ціну в певній ніші. Це також означає, що така реклама приверне найбільш якісний (цільової) трафік.

Ефективність рекламної кампанії багато в чому залежить від уміння її грамотно налаштовувати на цільову аудиторію. Перш ніж запустити РК, необхідно пройти навчання у досвідчених фахівців, які розкажуть про всі важливі нюанси. Ціна кампанії також залежить від наступних факторів:

 • спеціального розміщення;
 • місця в шапці (гарантовані покази);
 • динамічних показів;
 • гарантованих показів.

Спеціальне розміщення рекламного оголошення коштує дорожче, оскільки воно розміщується на одному з трьох перших місць над результатами пошукової видачі. Це пов’язано з тим, що користувач відразу побачить потрібну рекламу, а тому позиція вигідна і ціна на неї вища. Те ж стосується 1-го місця в шапці, де всі покази гарантовані (тобто обов’язково будуть переглянуті клієнтом). Щоб за перехід з реклами зробити ціну нижче, потрібно помістити оголошення праворуч від результатів видачі (рекламні блоки). Вони також можуть розташовуватися в самому низу пошуку. Що стосується динамічних показів, то вони являють собою рекламні повідомлення, які показуються періодично, при цьому вони між собою чергуються у випадковому порядку.

Контекстна реклама — що це таке (приклади)

Як ми вже говорили, контекстна реклама представляє собою текстове оголошення, що несе в собі певний посил цільової аудиторії. У ньому і в заголовку обов’язково має бути присутня ключова фраза — вираз, який користувач вбиває в пошуку. Правильно підібрати ключові слова і вирази можна за допомогою спеціальних сервісів.

Контекстна реклама ЯндексаКонтекстна реклама Гугла

Контекстне оголошення буде працювати тільки в тому випадку, якщо воно правильно складено, а також рекламна компанія налаштована відповідно до запитів цільової аудиторії. Існують певні правила створення текстів, до яких слід віднести:

 • відповідність заголовка основного ключовим словом;
 • обов’язкове зазначення в тексті переваг товару;
 • конкретику в інформації, що представляється.

Наприклад, не має ніякого сенсу просувати ключовий запит «купити автомобіль» в оголошенні, яке створено з метою продажу клапанів для бензинового двигуна. Для цього потрібно включити хоча б ключ «запчастини для двигуна» або «продаж комплектуючих до двигуна». Також необхідно конкретизувати посил користувачеві, вказавши ціни на запчастини, можливі знижки, умови доставки і додаткові послуги. Слід вивчити тексти конкурентів по конкретному запиту та на підставі аналізу створити релевантну рекламу.

Якщо у них є оголошення типу «Крісла на будь-який смак. Вiд 3800 рублів. Доставка в будь-який час! », Необхідно подумати, як можна зацікавити клієнта, зіставивши наявні дані. В цьому випадку створюємо текст на зразок «Інтернет-магазин крісел від виробника. Від 3300 рублів. По місту — доставка безкоштовно! ». В даному випадку оголошення складено за всіма правилами, до того ж покупець дізнається з нього про переваги.

Важливо: неприпустимо писати просто ні з чим не пов’язані фрази типу «розпродаж» або «низькі ціни». Важливо робити упор на конкретику оголошення, наприклад: «Знижка 25% в листопаді! Безкоштовна доставка по Ростову! Крісла від 3500 рублів ». Саме деталізована (важливо!) Реклама здатна багаторазово збільшити конверсію.

Підводячи підсумки, відзначимо, що оголошення контекстної реклами є ефективним, перевіреним часом інструментом, який дозволяє отримувати якісний (цільової) трафік з пошукових сервісів. Це тягне за собою збільшення конверсії посадочних сторінок і обсягу продажів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

До того ж слід враховувати, що хороших результатів можна досягти лише при грамотній настройці РК з урахуванням інтересів цільових клієнтів. Відмінні показники дає використання комбінованого розміщення реклами в пошукових системах, соціальних мережах, а також застосування методів контент-маркетингу.

Ссылка на основную публикацию