консалтингові — що це таке?

Труднощі в будь-якій організації можуть початися в момент стагнації або, навпаки, при інтенсивному зростанні, освоєнні нових ринків, розширення діяльності. У такі моменти компанії потрібен «доктор», який залишається поза організацією і не має на особистих інтересів, може неупереджено оцінити її діяльність, виділити проблемні моменти і запропонувати оптимальні варіанти для їх вирішення.

Консалтингові послуги — що таке?

Як правило, будь-який вид консалтингу починається з глибокого аналізу поточного стану, вникання в сутність проблем і вивчення поглядів на їх рішення управителів, співробітників компанії. Запорукою успіху є усвідомлення того, що всі сторони ділового процесу (менеджери, рядові працівники, власники підприємств, місцева влада, кредитори і дебітори) мають свої інтереси, які часто не збігаються.

Консалтингові послуги — це проведення оціночних дій, корекція організаційної структури з метою виведення компанії з кризи, пошук нових партнерів або джерел фінансування. Багато підприємств користуються консалтинговими послугами не тільки при виникненні труднощів, але і коли потрібно прискорити темпи розвитку, оптимізувати витрати, змінити діяльність кадрів. Вони актуальні для тих, хто не знає, як швидко заробити гроші в Москві. Також до таких послуг вдаються іміджеві політики, які замовляють незалежну оцінку, а результати публікують в засобах масової інформації.

Більшість консалтингових агентств припускають самостійну, незалежну роботу і надання готового рішення або розробку концепції управління разом з клієнтом. Алгоритм надання консалтингу починається з діагностики компанії, вивчення проблемних місць, з’ясування причин. Після цього готуються рішення для подолання труднощів. Закінчується проект аналізом ефективності рішення, підрахунком економічних показників.

Види консалтингових послуг

Консалтингові послуги класифікуються двома способами — залежно від предмета консультування (загальний, виробничий і фінансовий) і методу (навчальний, процесний і експертний). На практиці існує більш узагальнена класифікація.

адміністрування

Адміністративне консультування включає приведення в порядок документообігу, допомога при реєстрації фірми, організація роботи офісу, введення трудової дисципліни, офіс-менеджмент.

Фінансове управління

Даний вид заснований на вирішенні фінансових завдань — зміна стратегії управління, пошук джерел інвестування, мінімізація собівартості, аналіз маржі, оптимізація грошових потоків. Також даний вид включає надання допомоги з питань оподаткування, зростання доходів, бухгалтерського обліку, управління грошовими активами.

HR-менеджмент

HR-менеджмент — це управління кадрами. Даний вид консалтингу включає підбір відповідного персоналу, навчання, проведення тренінгів, розробку корпоративних цінностей організації і створення програми, яка буде мотивувати співробітників якісно виконувати свою роботу.

Аналіз кон’юнктури ринку

Даний сегмент включає вивчення попиту та пропозиції в обраній ніші, рівень конкуренції, модифікацію запропонованого продукту і дослідження ринку. Результатом діяльності стає цінова політика, модернізація продукції і т.д. Мета даного виду консалтингу — це збільшення продажів за рахунок оптимізації функціонування компанії на всіх рівнях: збут, логістика, встановлення цін, проведення рекламної кампанії, післяпродажний сервіс. Деякі компанії поле такої процедури знаходять нові ринки збуту для своєї продукції або розширюють асортимент.

виробництво

Даний вид включає вирішення економічних, інженерних, управлінських питань, відповідає за розробку технічної і технологічної карти. Виробничий консалтинг заснований на аналізі продукції і методів виробництва, процесів планування подальших обсягів, на прискоренні виробничого циклу і промисловому інжинірингу.

спеціалізований консалтинг

До цієї категорії входять послуги, які не були зазначені вище. Це управління комунікаціями, екологічної структурою, матеріально-технічним постачанням і консультування державного сектора.

Консалтингове агентство — що це таке?

Постійні і важливі зміни на споживчому ринку, технологічний розвиток, коливання попиту серед клієнтів змушують будь-яку компанію (незалежно від сфери діяльності) постійно переглядати стратегію розвитку і механізми реалізації цілей. Для того щоб «йти в ногу з часом», не завжди вистачає внутрішніх ресурсів для швидкого розвитку та своєчасного реагування на зміни. У таких випадках прийнято залучати висококваліфікованих фахівців з іншої організації.

Консалтингове агентство — це компанія, яка займається консультуванням менеджерів, продавців, виробників, покупців з широкого кола питань економіки, бухгалтерії, фінансів, управління персоналом, зовнішньоекономічної діяльності тощо

Такі агентства можуть надавати широкий спектр послуг або ж бути вузькоспеціалізованими, допомогти в реєстрації при виробництві на дому. За свою роботу консалтингові організації стягують певну плату (залежить від спектра послуг, цінової політики фірми, регіону). Далеко не кожен менеджер погодиться витрачати грошові активи на оплату консалтингу. Але, як показує практика, діяльність фахівця «поза організації» дає можливість переглянути загальну стратегію і знайти нові, більш ефективні інструменти вирішення проблеми. В результаті прибуток такої компанії збільшується, а послуги консалтингу окупають себе сповна. Консультаційна організація знає, який бізнес зараз затребуваний, і може швидко побудувати шляхи розвитку свого клієнта.

У яких випадках необхідно звернутися в консалтингове агентство:

 1. якщо організація планує перебудову системи, орієнтовану на розширення або докорінну зміну її спектра діяльності з метою перейти на більш прибуткові напрямки;
 2. для затвердження своїх позицій, зростання конкурентоспроможності, створення іміджу на внутрішньому або зовнішньому ринку;
 3. якщо діяльність фірми збиткова і дирекція не знає, які заходи вжити для ефективної роботи, поліпшення ситуації з-за відсутності досвіду.

Як вибрати консалтингове агентство?

Якщо в передових і розвинених країнах до послуг консалтингового агентства вдаються і великі корпорації, і дрібні фірми, в нашій країні управлінці тільки починають розуміти ефективність і актуальність аутсорсингових компаній.

Як вибрати консалтингове агентство, яке виконає якісну роботу? Основні вимоги:

 • агентство повинно мати необхідні навички, досвід і відпрацьовану модель вирішення завдань;
 • робота не повинна залежати від традицій і негласних правил компанії, політики менеджерів;
 • всі рішення і висновки повинні мати об’єктивний і вільний характер;
 • консалтингове агентство повинно бути стороннім по відношенню до аналізованої фірмі;
 • така компанія повинна відштовхуватися від власного досвіду роботи, накопичувати і аналізувати дані, а також володіти навчальним ефектом для своїх клієнтів.

На російському ринку працюють різноманітні консалтингові агентства — і невеликі вузькоспеціалізовані, і великі з широким спектром послуг. Основні гравці — це чотири найбільших агентства, які надають консультаційні та аудиторські послуги (їх ще називають «Велика четвірка»):

 • Делойт;
 • PricewaterhouseCoopers;
 • КПМГ;
 • Ernst Young.

Договір на надання консалтингових послуг — зразок

 • Завантажити зразок договору на надання консалтингових послуг. doc

Після домовленості з консалтинговим агентством про співпрацю необхідно скласти договір, в якому прописуються всі умови, обов’язки сторін та форс-мажорні обставини. Як правило, використовують типові договори.

Порада: договір необхідний для всіх консалтингових послуг, він укладається в письмовій формі. При його складанні потрібно чітко вказати предмет, права та обов’язки сторін і перелік послуг. Також бажано прописати, по яким розділах, в якому обсязі повинні бути надані консультаційні послуги.

В результаті виконавець (агентство) зобов’язується за обумовленим завданням надати перелік послуг, а замовник їх оплатити. Якщо ж в процесі роботи він буде залучати ще і третіх осіб, це також варто вказати в договорі. Потрібно прописати і параметри, за якими буде оцінюватися якість наданих послуг. До договору бажано додати технічне завдання, концепцію або програму консалтингових послуг.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Консалтингові послуги — це не просто рішення труднощів, які виникають в процесі діяльності будь-якої компанії. Це спосіб поліпшити імідж, налагодити внутрішні зв’язки між учасниками фірми, знайти нові джерела фінансування і створити сприятливу платформу для подальшого розвитку і зростання. Передати юридичні, бухгалтерські, фінансові питання, які вимагають аналізу і корекції фахівців, в руки консалтингового агентства — грамотний спосіб збільшити ефективність роботи і максимізувати прибуток.

Ссылка на основную публикацию