Відгуки вчених про ефективність різних препаратів гормону росту

Крім натурального гормону росту, який використовують, як правило, тільки професіонали через дорожнечу, спортивна фармакологія пропонує альтернативні препарати гормону росту, ефективність яких сумнівна. Представляємо вашій увазі відгуки вчених щодо поширених гормональних препаратів, результати лабораторних тестів змісту в них активної речовини, які виявляють марність багатьох з них.

Місячний курс натурального гормону росту коштує близько декількох тисяч доларів.

Так як більшість людей не можуть собі дозволити розщедритися на таку суму, то з’явилося чимало препаратів-аналогів гормону росту, які, за заявами виробників, піднімають природний рівень гормону в організмі. Подібного роду добавки препарати діляться на чотири групи:

  • препарати, що стимулюють виділення гормон росту ( «стимулятори гормону росту»)
  • гомеопатичні препарати гормону росту
  • препарати, концентрація гормону росту в яких вимірюється в нанограммах (nanogram strength human growth hormone)
  • стимулятори інсулін подібного гормону росту IGF-1

Вартість місячного курсу натурального гормону росту вимірюється тисячами доларів

Відгуки вчених про препарати гормону росту на основі амінокислот

Деякі амінокислоти мають здатність стимулювати виділення гормону росту. До них відносяться: аргінін, глютамін, гістидин, метіонін, фенілаланін і лізин.

Препарати гормону росту на основі амінокислот є достовірними стимуляторами секреції гормону росту і їх дія може тривати протягом декількох годин.

Для найбільшого ефекту від вживання перерахованих амінокислот їх також слід було б вводити внутрішньовенно в кров, але прийом всередину у вигляді харчових добавок або їжі (через рот) лише злегка менш ефективний за дією.

В одному з досліджень було показано, що прийом 1.5 г аргініну і 1.5 лізину молодими людьми приводив до зростання рівня гормону росту в 2.7 рази 1. В іншому дослідженні вживання 2 грам глютамина в день збільшувало концентрацію гормону росту в 4.3 рази у людей у ??віці 32 64 роки 2.

важливо
: Істотним недоліком даного типу гормональних препаратів є нетривала дія: пік збільшення природного рівня гормону росту припадає на 60-ту хвилину, а ось на 30-ій і 90-ій хвилинах вона нижче. Іншими словами, тривалість піку становила всього лише трохи більше 30 хвилин.

Короткочасність дії підтверджена в багатьох експериментах. В одному з них, при використанні препарату SeroVitale (препарат на основі комплексу амінокислот, виробник SanMedica International, Utah) дорослими людьми у віці 32 років на 120 хвилині спостерігався 682% зростання рівня гормону росту. Однак, вже через 2 години його концентрація була всього лише на 3% вище ніж у тих, хто приймав плацебо ( «пустушку») замість препарату.

Примітно, що дане дослідження було опубліковано тільки на сайті виробника згаданого препарату і представлено на науковій конференції, але до сих пір не було опубліковано на популярних ресурсах.

Сумнівність препаратів гормону росту на основі амінокислот пояснюється тим, що малоймовірно, що настільки короткочасний сплеск концентрації гормону росту може зробити якийсь відчутний ефект в м’язовий ріст або жіросжіганіі.

Єдиними доказами такого ефекту, мабуть, служать тільки два дослідження, здійснених одним і тим же дослідником 2,3. Метою автора було підтвердити збільшення сили і м’язової композиції у атлетів, які беруть аргінін і орнітин; однак, наступний ретельний критичний перегляд результатів досліджень виявив грубі помилки в статистичному аналізі і, в підсумку, результати визнані незаслужівающімі довіри.

Вживання деяких амінокислот стимулює зростання концентрації гормону росту, але тільки на короткий час. Ефективність короткочасного збільшення концентрації гормону росту для м’язової маси або жіросжіганіі сумнівна

Існує ще одна проблема з амінокислотами-стимуляторами виділення гормону росту. Малоймовірно, що атлети отримують певні переваги від їх вживання, так як в їх організмі вже запущений механізм вироблення гормону росту за рахунок серйозної тренувальної активності і високого споживання протеїну (= амінокислоти).

Дослідження підтверджуються, що для того, щоб атлетам збільшити концентрацію гормону росту за рахунок додаткового прийому амінокислот, навіть для короткочасного ефекту, їм необхідно вживати їх в дуже великих кількостях, в таких обсягах, які викликають діарею 4,5.

Додатковий прийом амінокислот-стимуляторів спортсменами практично не дає ніякого результату в збільшенні рівня гормону росту, так як він вже досить високий за рахунок фізичної активності та високого споживання протеїну

Було продемонстровано, що у спортсменів, відгук організму на прийом амінокислот знижений. Він сильніший у нетренованих осіб, наприклад, у фізично неактивних молодих людей. Але навіть для цієї групи, їх дія надто нетривалий, щоб мати якийсь ефект.

Рекомендуємо:

Що краще протеїн або амінокислоти (+ bcaa)? Відгуки лікарів і експертів

Приклади препаратів гормону росту на основі амінокислот
Назва: SeroVital-hgh
Виробник: SanMedica International, Utah
склад препарату (В 4 капсулах): 2.900 мг суміш l-лізин HCl, l-аргінін HCl, oxo-proline, N- acetyl-l-cysteine, l-глутамін і порошок трави схізонепети (надземні частини)
як приймати: 1 порція в день
Сайт: www.serovital.com
Коментар незалежної лабораторії: згідно з дослідженням, опублікованим виробником, піднімає рівень гормону росту тимчасово. Побічних ефектів не відмічено. У невеликому дослідженні, присвяченому інгредієнту Трава схізонепети, показано, що він містить речовину пулегон (pulegone) токсична для печінки в великих дозах. Кількість схізонепети в препараті не вказано
Назва: Botanic Choice HGH Booster Formula
Виробник: Indiana Botanic Gardens, Inc., Hobart, IN
склад препарату (В одній таблетці): 300 мг L-аргінін піроглутамат, 300 мг L-лізин, 150 мг Mucuna pruriens extract (15% L-dopa), 73 мг кальцію, 56 мг фосфору
як застосовувати: 1 таблетка кожні 8 год
Сайт: www.walgreens.com, www.botanicchoice.com
Коментар незалежної лабораторії: кількості амінокислот в добовій дозі менше тих, які, як було показано в дослідженнях, ефективні в стимуляції виділення гормону росту.
Назва: Max HGH Human Growth Hormone Releaser [Чи не випускається]Виробник: Maxhgh, Fort Lauderdale, FL (немає адреси)
склад препарату (В двох таблетках): 125 мг L-глутамін, 233 мг гліцин, 125 мг L-аргінін, 50 мг L- орнітин, 100 мг пепсин 1: 3000, 100 мг пептид
дозування: 1-2 таблетки в день
сайт: www.orderhghnow.com
Коментар незалежної лабораторії: кількості амінокислот в добовій дозі менше тих, які, як було показано в дослідженнях, ефективні в стимуляції виділення гормону росту.
Назва: HGH Human Growth Agent [Чи не випускається]
Виробник: Не вказаний на сайті
склад препарату: Ornithine Alpha Ketoglutarate, L-глутамін, L-аргінін, L-лізин, L-валін, L-ізолейцин, L- тирозин, гліцин, Alpha GPC, Gaba, L-Dopa Bean Ext, Moomiyo Ext
сайт: http://www.eyefiveinc.com/humangrowthagent.com
Коментар незалежної лабораторії: не вказані точні кількості всіх інгредієнтів, тому неможливо встановити, наскільки вони відповідають тим, які використовувалися в клінічних дослідженнях (приблизно 1-2 грами в день).

Найпоширеніша проблема з препаратами гормону росту на основі амінокислот — дуже низькі дози амінокислот

І ще один цікавий факт з американського ринку спортивного харчування, який зайвий раз підтверджує, що не всьому тому, що заявляють виробники / маркетологи / продавці слід вірити.

У квітні 2003 року Адміністрація по продуктах харчування і ліків США оголосила про своєму обвинуваченні на адресу виробника препарату Nature’s Youth hGH, стимулятора секреції гормону росту, в тому, що його заяви про дії продукту помилкові і вводять в оману.

Компанія заявляла, що її продукт «покращує фізичну продуктивність, прискорює процес відновлення після тренування, покращує діяльність серця і зміцнює імунітет».

Адміністрація домоглася того, щоб випущена партія продукту була повністю знищена, а інформація на упаковці — виправлена. Подібних фактів викриття продавців гормональних (і не тільки) препаратів безліч.

Відгуки вчених про гомеопатичному гормон росту

Даний клас препаратів відрізняє абсолютно інший підхід, який полягає в застосуванні розчинів натурального гормону росту.

Гомеопатія використовується протягом століть, суть її полягає в застосуванні дуже слабких розчинів речовин в терапевтичних цілях.

Спочатку гомеопатичне лікування здійснювалося так: спочатку пацієнтові давали дуже високу дозу речовини, документувалися спостерігаються симптоми, а після цього більш слабкі розчини використовувалися для лікування пацієнтів з подібними симптомами.

Наприклад: кофеїн робить людину нервовим; гомеопатія говорить про те, що слабкі розчини кофеїну матимуть заспокійливу дію на роздратованих людей.

Не так давно, поширення набула модифікація оригінальної гомеопатичної теорії, відповідно до якої, дуже слабкі розчини активної речовини, що застосовуються здоровими людьми, виробляють в організмі такий же ефект як і саме активна речовина. Так, дуже слабкий розчин кофеїну повинен надавати таку ж дію як і кофеїн, слабо концентровані розчини гормону росту — як і сам гормон росту в нормальних дозах.

Коли в гомеопатії йдеться про дуже слабких розчинах, мається на увазі не «злегка розбавити кави водою». Уявіть, що ви берете одну краплю кави з чашки і ставите її в ванну, наповнену водою; потім краплю з ванни — в басейн; з басейну — в Тихий океан. Такі маніпуляції дадуть в результаті розчин кави, в якому на одну чатіцу кави припадатиме 1035 частинок води (10 з 35 нулями). Гомеопати називають такий розчин 35X. Це дуже велика цифра, як і ступінь розведення активної речовини. Але, навіть ця цифра мала в порівнянні з ступенем розведення окремих препаратів гормону росту — 10400! Цю цифру неможливо уявити, але її колосальність можна оцінити, якщо взяти до уваги, що повне число атомів у Всесвіті — менш ніж 10100!

Гомеопатія стверджує, що як самі активні речовини, так і їх дуже слабкі розчини однаково ефективні. При цьому під «дуже слабкими» маються на увазі неймовірно малі концентрації 1035-10400!

важливо
: На практиці, навіть гомеопатичні препарат з ступенем розчинення 1030 (30X) з малою вірогідністю містить хоча б одну молекулу гормону росту. Але гомеопати свято вірять, що навіть в цьому випадку в ньому присутній щось на кшталт «енергії» або «відбитка» активної речовини, навіть якщо самого речовини немає. Більш того, вони вірять, що чим більше ступінь розчинення, тим більше ефект (!) І називають такі розчини «розчинами з високим потенціалом».

Очевидно, це суперечить загальноприйнятій логіці і здоровому глузду, відповідно до яких, більшу кількість активної речовини в таблетці виробляє сильніший ефект.

З точки зору сучасної науки, ніщо з вищесказаного про гомеопатію не має сенсу, і переважна більшість вчених переконані в абсолютну марність гомеопатії (коли мова йде про розчинах з ступенем розведення понад 106).

Гомеопати в свою чергу, для підтвердження наводять безліч експериментів, в яких порівнювалася дія гомеопатичних розчинів і плацебо. Противники стверджують, що при проведенні більш ретельних досліджень велика частина ефектів не підтверджується 6,7,8,9,10.

Більшість вчених переконані в абсолютну марність гомеопатичного гормону росту

Приклади гомеопатичних препаратів гормону росту
Назва: Renewal HGH Advanced formula
Виробник: Не вказаний на сайті
Форма: Спрей під язик
Рекомендована доза: 1-2 впорскування під язик 3 рази на день
склад препаратуГормон росту Соматропін 9x / 30x, RNA 9x, Ornithine 9x, MSM 9x, Colostrum 30c, Albumin 3c, Protease 9x
сайт: http://www.vitadigest.com/hgh-renewal-advanced.html
Коментар незалежної лабораторії: всі інгредієнти — дуже слабкі розчини активних речовин. Розчин з ступінь розведення гормону росту 9x містить всього 0.0000001% гормону, а 30x — ще менше.

Одне з досліджень на користь гомеопатичного гормону росту: 69 пацієнтів, частина з них брала гомеопатичний гормон росту з різним ступенем розведення (від 106 до 10400), інша — плацебо ( «пустушку»). Після закінчення 3 тижнів, у пацієнтів, які приймали розчини гормону росту спостерігалися позитивні зміни, у плацебо-групи — немає. Наприклад, було відзначено збільшення м’язової маси, зниження жирових відкладень, поліпшення здоров’я в цілому 11.

Завдяки одному тільки цим дослідженням на ринку спортивного харчування з’явилося безліч гомеопатичних гормональних препаратів з різним ступенем розведення.

важливо
Деякі виробники гормональних препаратів просувають свої продукти як містять на 50% більше гомеопатичного гормону росту в порівнянні з іншими, розраховуючи таким чином підкреслити свою перевагу і збільшити продажі. Однак, якщо взяти до уваги сказане вище, подібні заяви позбавлені сенсу, тому що гомеопатія каже, що чим менше концентрація речовини, тим більше ефект.

Відгуки вчених про препарати гормону росту, в яких концентрація гормону вимірюється в нанограммах (оральні і спреї)

На упаковках деяких препаратів гормону росту сказано, що вміст гормону в одній дозі становить, наприклад, 2000. нанограмм. Цифра з трьома нулями може здатися великою для тих, хто не знає, що нанограмм — це всього лише одна мільйонна від одного міліграма або 0.000000001 грама.

Як було сказано вище, в наукових дослідженнях, як правило використовуються дози близько 2 міліграмів (~ 2000000 нанограмм). Тобто, коли мова йде про кількостях дорівнює 2000 нанограммах, пам’ятайте, що це всього лише 1/1000 дози, використовуваної вченими при дослідженні його дії. А якщо ще згадати, що молекули гормону дуже великі і для того, щоб уникнути їх руйнування в травному тракті, їх приймають часто орально (краплі під язик) або назально (спрей в ніс), то очевидно, що повного засвоєння тут бути не може і тільки дуже мала частка молекул гормону добереться до мети свого призначення.

Таким чином, для нас важливо: дози гормональних препаратів дуже маленькі і в кров потрапляє далеко не всі від цього малого.

Приклади препаратів гормону росту, концентрація гормону в яких вимірюється в нанограммах
Name: Retropin 2000 [Чи не випускається]
Виробник: Нема інформації
Зміст гормону росту: 2.000 нанограмм в одній дозі (уприскуванні)
Форма випуску: Спрей, 180 виприсківаній на 30 мл флакон.
сайт: http://www.hgh4us.com
Коментар незалежної лабораторії: гормон росту поглинається дуже погано під час розпилювання в ніс. Навіть при повному поглинанні вам знадобилося б близько тисячі упорскувань, щоб отримати дозу рівну тій, яку дає ін’єкція.

Препарати гормону росту у вигляді спрея дуже погано поглинаються: навіть при повному поглинанні, знадобилося б близько 1000 упорскувань для того, що отримати дозу еквівалентну однієї ін’єкції!

Гормон росту і інсулін

При збільшенні рівня гормону росту всередині організму, ростуть концентрації та інших речовин, наприклад, інсулін подібного чинника зростання IGF-1. Вважається, що ця речовина, відповідає за деякі ефекти, характерні для гормону росту. Це наштовхує на думку, що додатковий прийом інсулін подібного чинника зростання може бути корисний для м’язового зростання, також як і гормон росту.

Однак, сучасна наука не дає однозначних відповідей про ефективність гормону росту, ще менш визначені її знання про користь і ризики, пов’язані зі збільшенням рівня інсулін подібному факторі зростання IGF-1 в крові.

У що це виливається на практиці?

В деякі види спортивного харчування нерідко додають речовину Colostrum для посилення ефекту. Colostrum — це речовина, яка присутня в молоці матері-годувальниці протягом декількох днів, дуже багато протеїном, а також містить IGF-1. Однак, немає ніякого наукового підтвердження, що оральний прийом цієї речовини дійсно призводить до підвищення інсулін подібного чинника зростання IGF-1 і стимулює ріст м’язів.

Сучасна наука не має достатніх фактів, які підтверджують користь від прийому інсулін подібного чинника зростання IGF-1 для м’язового зростання

Приклад препарату інсулін-подібного фактору росту IGF-1
Назва: IGF-1 MAX
форма: Спрей приготований на основі 1.2 грама VesPro Colostrum XI на одну пляшку.
Зміст гомрона зростання: 200 нанограмм інсулін-подібного фактору росту в одній дозі (36000 нанограмм на весь флакон).
сайт виробника: http://www.igf1max.com
Коментар незалежної лабораторії: дуже мала кількість активної речовини в дозі (0.0002 міліграмма), яке до того ж, на увазі специфіки прийому, засвоюється не повністю.

Рекомендації вчених з купівлі препаратів гормону росту

Вчені рекомендує використовувати природні способи підвищення гормону росту. За допомогою цих простих правил, ви зможете значно підвищити природний рівень гормону росту. Результатом буде поліпшення самопочуття, зовнішнього вигляду, омолодження.

Гормональні препарати можуть здаватися привабливою альтернативою, але, очевидно, більш мудрим буде зберегти гроші для оплати абонемента в тренажерний зал.

Якщо, все ж, всупереч рекомендаціям, ви вирішите поекспериментувати і купити гормон росту, то візьміть до уваги наступне:

  • Не дозволяйте себе обдурити заявами про користь для здоров’я гормону росту. Насправді, в США заяви подібного роду про користь або здатності запобігати певні захворювання або покращувати різні функції в організмі заборонені Адміністрацією по продуктах харчування і лікарських засобів (FDA).
  • Тримайтеся осторонь від препаратів, на упаковках яких не розшифровується повний склад активних інгредієнтів. Хорошими прикладами є продукти, які використовують «комплекси» або «спеціальні формули».
  • Якщо в назві продукту фігурують великі числа, як наприклад «HGH 2000» це зовсім не означає, що в ньому присутня 2000 будь-яких компонентів або велика кількість активної речовини.
  • Звертайте увагу на те, чи використовуються в якості інгредієнтів будь-які стимулятори, наприклад, кофеїн або гуарана. Різні спортивні добавки іноді містять стимулятори для того, щоб обдурити користувача і створити помилкове відчуття їх ефективності.
  • Перевірте наявність на упаковці інформації про адресу виробника або дистриб’ютора. Її присутність не гарантує якість, але ви будете знати куди звернутися у разі проблем.
Ссылка на основную публикацию