Звідки йдуть місячні і береться кров?

У шкільному курсі біології розглядають діяльність жіночої репродуктивної системи поверхнево і не дають докладної відповіді на питання: звідки йдуть місячні, чому процес супроводжується виділенням крові, чи не небезпечно кровотеча для здоров’я?

1 Що викликає менструації?

Місячні — це зовнішній прояв менструального циклу у жінок, фізіологічно готових до зачаття дитини. Ритмічність змін, що відбуваються в організмі задають гормони — спеціальні речовини, що виробляються гіпофізом головного мозку і передають його команди органам і системам.

У початковій фазі циклу гормони стимулюють дозрівання і вихід яйцеклітини, підготовку внутрішньої оболонки матки до вагітності.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Нормальна тривалість менструації
 • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
 • Чи можна жінці качати прес під час місячних?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

У другу фазу формуються сприятливі умови для впровадження заплідненої яйцеклітини в слизову матки.

Перший день циклу відлічується з дня початку кровотечі з піхви. У переважній кількості випадків триває цикл 1 місячний місяць — в середньому 27, 5 днів. Нормою вважається відхилення на 5 днів в більшу чи меншу сторону. Свідченням того, що в гормональної статевій сфері жінки все благополучно, служить регулярність циклу, чому менструації ще називаються регулами.

З першим менструальним кровотечею — менархе — дівчина стикається в 12-16 років (в окремих випадках в 7-8 і 17-18 років), а ось налагодження регулярності процесу вимагає часу — у кого-то вона може зайняти 1 рік і досягати 2 3 років після перших місячних. Менструальний цикл при надмірній масі тіла запускається раніше в середньому на півроку, ніж при нормальному або недостатній вазі.

2 Звідки бере початок випливає кров?

Перш ніж зрозуміти, звідки береться кров при місячних, необхідно розібратися в тих явищах, які відбуваються протягом 1 менструального циклу. Не забуваємо, що єдина мета, яку переслідують відбуваються циклічними змінами в жіночому організмі, — продовження роду.
Причому для того, щоб довгоочікувана або несподівана вагітність наступила, необхідне дотримання кількох умов: дозрівання яйцеклітини в яєчнику, її запліднення сперматозоїдом і успішне прикріплення отриманого в результаті плідного яйця до стінки матки.

Якщо хоча б одна з умов не виконана, то незатребувана слизова оболонка матки починає відшаровуватися, відторгатися. Інакше кажучи, якщо у жінки йдуть місячні, значить, зародження нового життя в її організмі не відбулося.

Маткова оболонка, відторгається назовні з рідкими виділеннями, виглядає, як пофарбовані кров’ю шматочки і згустки слизу. Крім крові і слизової оболонки через піхву виходить прозорий слизовий ексудат, що утворюється для очищення і загоєння внутрішньої поверхні матки, вагінальний і шийного секрети. Крові насправді в менструальних виділеннях міститься не більше 30%. Так звідки вона береться?

У місцях відторгнення слизової оболонки обриваються кровоносні судини, з яких кров, змішуючись під час руху по статевих шляхах з іншими складовими виділень, виходить назовні. Хвилюватися про надмірну крововтраті не варто — якщо немає патологій в системі кровотворення або інших серйозних порушень здоров’я, то обірвані судини швидко тромбируются і відбувається загоєння. Після завершення місячних цикл повторюється знову, і так місяць за місяцем, до настання вагітності.

3 Які загрози таїть менструація, і скільки крові втрачається?

Самі регули можуть йти від 2 до 7 днів, рахуючи початок так званої «мазні» — мізерних кров’яних виділень. Звичайні виділення мають червоно-коричневий колір з нейтральним, що не гнильним запахом.

Безпосередньо крові втрачається від 15 до 75 мл, що мізерно мало для скільки-небудь серйозної загрози здоров’ю.

Ознаками захворювань служать:

 1. Неприємний запах.
 2. Підвищення температури тіла.
 3. Занадто рясні, або, навпаки, мізерні виділення.
 4. Невідповідність тривалості місячних нормі.

Бути пильними також варто, якщо під час критичних днів переслідує сильний біль внизу живота. Причини, через які виділення можуть бути рясними, хворобливими, тривалими, нерегулярними, або взагалі бути відсутнім:

 • надмірне вживання кави, алкоголю, гострої їжі, незбалансоване харчування;
 • стрес — сильні фізичні і емоційні навантаження;
 • становлення циклу у молодих дівчат;
 • інтимна близькість;
 • клімакс;
 • вживання ліків, що знижують згортання крові (наприклад, аспірину);
 • порушення функцій організму, різні захворювання;
 • спадкові фактори.

У період менструації знижується рівень «гормонів радості» — ендорфінів, і, як наслідок, у жінки виникає нестабільний настрій, що носить в народі ємне назву ПМС (передменструальний синдром). Це лише мала і цілком невинна дещиця «сюрпризів». Під час критичних днів відкривається шийка — вхідні ворота в матку, сама ж вона являє собою ранову поверхню, більшою мірою піддається негативному впливу агресивних мікроорганізмів.

У ці дні особливої ??важливості набуває гігієна статевих органів, зокрема, своєчасне підмивання теплою водою без мила. Остерігайтеся приймати гарячу ванну — існує ризик посилення кровотечі, що може спричинити неприємні наслідки.

Звідси і небажаність сексуальних контактів: по-перше, при порушенні кровотеча може підсилитися; по-друге, при недотриманні ретельної гігієни в обох статевих партнерів можливий розвиток інфекції у жінки. Є ще одне «але» незахищеному сексу в критичні дні — немає 100% -ї гарантії в тому, що виключена можливість зачаття і настання вагітності. Але абсолютних протипоказань для інтимних відносин при Регул немає, гінекологи лише настійно рекомендують використовувати презерватив, не стаючи прихильниками бурхливого сексу.

Отже, місячні йдуть з головного дітородного органу жінки — матки, представляючи собою суміш крові, шматочків слизової оболонки, різних секретів і раневого ексудату, т.зв. сукровиця. Кров же витікає з судин, травмованих в місцях відшарування ендометрію (слизової матки). Прислухайтеся до голосу тіла і бережіть себе!

Ссылка на основную публикацию