Звідки береться, і які види токсикозу існують?

Перед тим, як з’ясовувати, чому виникає це явище, іменоване токсикозом, потрібно зрозуміти, що собою являє це явище. Токсикоз — це не просто нудота, яка завершується блювотою, або нездужання, пов’язане з вагітністю. Перш за все, це досить складний біологічний процес, що протікає в організмі майбутньої матері. Запліднення дає сигнал організму активувати захисні властивості, не сприймаючи все шкідливі речовини, які здатні потенційно зашкодити плоду. Скануючи надходять з їжею продукти, відбувається визначення деяких з них, як умовно небезпечних, в результаті чого і відбувається їх відторгнення. Слід зазначити, що стійкий, тривалий токсикоз, з яким жінка не може впоратися самостійно, здатний викликати порушення її серця, судин, а також нервової і травної системи.

ступеня токсикозу

Залежно від інтенсивності впливу на організм жінки, а також від необхідності прийняття допоміжних або медикаментозних заходів, розрізняють три ступеня токсикозу.

  • Перша ступінь. Жінка, що відчуває вплив такого токсикозу, обмежується лише позивами до блювоті. Їх інтервал становить кілька годин. Важливою особливістю є і втрата ваги — в цьому випадку вагітна втрачає не більше 4 кг за тиждень.
  • Друга ступінь. Необхідність блювоти — більш регулярна, позиви відбуваються з періодичністю кожні 30 хвилин; за два тижні вагітна худне на 3-5 кг.
  • Третя ступінь. Позиви, які відбуваються понад 30 разів за добу, виснажують жінку. Велике зневоднення організму провокує зниження ваги до 10 кг за 2 тижні, що, безсумнівно, відбивається на її самопочутті. Виникають проблеми з боку серця і судин: частішає пульс, з’являється серцебиття, підвищується рівень артеріального тиску.

Види токсикозу вагітних

  1. Ранній токсикоз. Виникає переважно в третьому триместрі вагітності. Фахівці рекомендують сприймати це явище спокійно, оскільки воно має тимчасовий характер. Якщо на увазі тих чи інших особливостей організму, жінці важко переносити цю форму інтоксикації, гінеколог призначить їй прийом засобів, виготовлених на рослинній основі. У цьому випадку важливим аспектом є регулярне вживання таких, щоб виключити рецидив токсикозу, якому характерно відновлюватися, але вже в більш важкому своєму прояві. Майбутня мама повинна враховувати, що якщо вона вважає за краще приймати засіб народної медицини, то обов’язково потрібно проконсультуватися з спостерігає гінекологом, оскільки той препарат, за допомогою якого ви плануєте боротися з токсикозом, не повинен зашкодити ні вам, ні малюкові.
  2. Вечірній токсикоз. Неприємні явища з’являються у вечірній час доби, позбавляючи вагітну можливості повноцінно відпочивати і висипатися. Альтернативним варіантом вирішення цієї проблеми зі здоров’ям є прогулянки на свіжому повітрі, вдихання ароматів квітів і вживання охолодженого свіжовичавленого соку.
  3. Токсикоз, явища якого починаються ще до затримки місячних. Це явище поширене, але помилкове, оскільки ще не може свідчити про настання вагітності. Істинний токсикоз починається після формування плодового яйця — тобто, через 1-2 тижні з моменту зачаття.
  4. Токсикоз, викликаний стафілококової інфекцією. З’явитися цей вид інтоксикації може на різних термінах вагітності, але незалежно від цього факту, представляє загрозу не стільки для майбутньої матері, скільки для плода. Проникаючи в кров вагітної, стафілокок починає виробляти езотоксін, циркуляцію якого в системі кровообігу потрібно негайно зупинити, оскільки у плоду, що розвивається можуть виникнути внутрішньоутробні відхилення розвитку, вроджені каліцтва. Консультація гінеколога і негайний візит до нього на прийом — обов’язкові дії.
  5. Пізній токсикоз. Гінекологи вважають, що якщо протягом перших двох триместрів вагітності жінку не турбував токсикоз і виник тільки в третьому — це свідчить про розвиток серйозних порушень в її організмі і ставить під загрозу народження дитини. Явище називається «гестоз» і проявляється важкими набряками, підвищення артеріального тиску у жінки; в сечі виявляється велика концентрація білка. Кращим видом пологів в цьому випадку нерідко є операція кесаревого розтину.

Причинами інтоксикації є генетична схильність, вік майбутньої матері, гормональний фон і умови навколишнього середовища. Сама поява токсикозу — індивідуально для кожної жінки. Але потрібно пам’ятати, що ніщо не повинно затьмарити радість появи на світ вашого малюка.

Ссылка на основную публикацию