Звичка витрачати гроші

Якщо ви не живете в віддаленому лісі, то спокуси витрачати кровно зароблене підстерігають скрізь. У місті люди оточені рекламою всіляких благ, без яких вони нібито не можуть відчути себе щасливими.

З настанням кризи в країні багато перейнялися питанням економії. Як виявилося, найчастіше самі непотрібні покупки відбуваються під дією імпульсу, що в підсумку приносить хвилинне задоволення і розчарування після. Багато маркетингові виверти просто штовхають нас до витрат.

Це всілякі святкові та сезонні розпродажі, акції, знижки, спеціальні пропозиції «тільки зараз». Прийшовши в супермаркет за молоком і хлібом, ви йдете звідти, викочуючи величезну візок покупок. Відправившись в торговий центр за конкретною покупкою, так складно не заглянути в кілька красивих бутиків. Здавалося б, «я просто подивлюся, купувати нічого не буду»? і що в результаті?

Навіть якщо у вас немає зараз необхідної суми, магазин допоможе оформити кредит або розстрочку. А з появою інтернет-магазинів витрачати гроші стало ще простіше. Навіть йти нікуди не треба і пропозиції здаються такими вигідними.

Планування своїх витрат має стати у вас завданням номер один після отримання зарплати. Дуже важливо порахувати деякі статті витрат. Обов’язкові, наприклад, квартплата, кредит, їжа. І необов’язкові, але приносять задоволення? концерти, кіно, покупки подарунків. І дуже важливий конверт, про який багато хто забуває — стабілізаційний фонд? це недоторканний запас, необхідний на випадок непередбачених ситуацій, поповнювати який необхідно після кожної зарплати.

Якщо кожен місяць розподілити всі витрати по різних конвертах, то не доведеться в кінці місяця шукати гроші на їжу. Протягом місяця важливо вести чітку бухгалтерію за витратами, це знадобиться надалі для того, щоб планувати, скільки грошей потрібно на обов’язкові покупки, на розваги та інше. Важливо визначити ліміти витрат і дотримуватися їх. Тільки при суворій дисципліні можна привчити себе до цього. Можливо, з першого разу не вийде, але це не повинно вас зупиняти.

Також багато хто забуває про такі важливі речі, як списки покупок. Якщо додержуватися списку, ніколи не набереш зайвого в магазині. Тут теж потрібно самодисципліна, але це вкрай важливо.

Не варто йти в магазин, якщо вам нічого не потрібно, не треба носити з собою великі суми грошей, варто уникати кредитів. На перший погляд здається, що це банальні й марні поради, але саме вони допоможуть не витрачати зайвого і правильно розпоряджатися своїм бюджетом.

Ссылка на основную публикацию