Зразок трудового договору з іноземним працівником 2017

Процедура оформлення на роботу громадян зарубіжних держав прописана в Трудовому кодексі РФ. У ньому також описані правила звільнення працівників за власним бажанням і порядок нарахування і виплати заробітної плати. Якщо планується прийом на роботу або звільнення співробітника з ініціативи роботодавця, то керівник повинен врахувати кілька нюансів. Федеральним законодавством передбачено відпрацювання при звільненні на випробувальному терміні. Жінкам-іноземок покладена оплата декретної відпустки, якщо вони мають реєстрацію і за законом можуть отримувати соцвиплати. Офіційно працевлаштованим іноземцям нараховується страховий стаж для розрахунку лікарняного листа і т.д.

Як регулюються трудові відносини роботодавців з іноземними громадянами?

При прийомі на роботу громадян інших країн роботодавець повинен спиратися на регламент Трудового Кодексу. На таку категорію трудящих поширюються далеко не всі права, передбачені для російських громадян. Це пов’язано з тим, що іноземці приїжджають в Росію на час, для того, щоб заробити гроші. У розділі 50 Трудового Кодексу РФ зазначений повний перелік обмежень і особливостей, які повинні бути враховані роботодавцями при укладенні трудових договорів.

Порада: при оформленні на роботу громадянин іншої держави повинен пред’явити документ, який дає йому право тимчасово проживати і працювати в Росії. Якщо ІП або керівник комерційної структури візьмуть іноземця без реєстрації, то вони можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за використання праці нелегалів.

Громадяни зарубіжних країн можуть на території Російської Федерації отримати статус:

 • тимчасово перебуває в країні;
 • який постійно проживає на території Росії;
 • тимчасово проживає в РФ.

Як правильно працевлаштувати іноземця?

Офіційно працевлаштуватися на території Російської Федерації можуть іноземці, які прибули в країну за візами і отримали дозвіл на роботу. Цей документ видається на 1 рік, після закінчення якого жителю іншої держави необхідно заново подавати документи для отримання дозволу. Іноземці, які приїхали в Росію на заробітки, можуть придбати спеціальні патенти, які дозволять їм працевлаштуватися.

Порада: індивідуальні підприємці та комерційні структури не можуть приймати на роботу іноземців для роботи поза територією РФ.

При оформленні громадянина іншої країни на роботу керівник повинен укласти з ним трудовий договір (зразок 2017 року можна отримати в юридичній конторі). У іноземця повинні бути при собі наступні документи (перелік набагато ширше, ніж для росіян):

 • закордонний паспорт або будь-який інший документ, за допомогою якого роботодавець зможе провести ідентифікацію особи іноземця;
 • дипломи та інші документи, що підтверджують наявність освіти, спеціальності та кваліфікації;
 • Довідка про відсутність судимості;
 • страхове свідоцтво СНІЛС;
 • документи, видані уповноваженим державним органом, що дають право перебувати (тимчасово проживати) і працювати на території Російської Федерації;
 • якщо роботодавець не укладає з медичним закладом договір на обслуговування своїх працівників, то необхідна медична страховка.

Список документів, необхідних іноземним громадянам при працевлаштуванні в Росії, затверджений статтею 327 Трудового Кодексу. При оформленні на роботу громадянина іншої країни керівники компаній або індивідуальні підприємці повинні укласти з ним безстроковий договір. В даному випадку не буде враховуватися, на який термін іноземцю було видано дозвіл на роботу і проживання в Росії. Звільнити працівника керівник зможе після закінчення терміну дії договору, дозволу або патенту. Якщо в штат співробітників наймаються іноземці для виконання сезонної роботи, то з ними можуть бути укладені строкові трудові угоди .. Цей порядок регулюється статтею 59 Трудового Кодексу РФ.

Як правильно скласти трудовий договір з іноземцем? (+ Зразок)

Трудовий договір з іноземним працівником у 2017 році індивідуальні підприємці або директора комерційних структур повинні складати з урахуванням норм і вимог статей 57 і 327 Трудового Кодексу РФ. У такій угоді повинна бути відображена наступна інформація:

 1. Роботодавець — ПІБ індивідуального підприємця, адреса, повне та скорочене найменування комерційної організації, ІПН, юридична адреса, контактний телефон. Юридична особа повинна вказати ПІБ директора, який виступає від імені компанії.
 2. Працівник — ПІБ, ІПН, паспортні дані, адреса прописки і проживання на території Російської Федерації, документи, на підставі яких іноземець перебуває на території країни.
 3. Дата укладення договору і місце його підписання.
 4. Термін, на який оформляються трудові відносини між сторонами.
 5. Місце і адреса, за якою громадянин іншої держави буде виконувати свої професійні обов’язки, його посаду.
 6. Дата, з якої іноземець виходить на роботу.
 7. Порядок проведення розрахунків за виконану роботу: нарахування заробітної плати, премій, надбавок, інших доплат. Якщо іноземцю передбачені відповідно до регламенту Федерального законодавства соціальні виплати, то цей момент відбивається в договорі.
 8. Порядок надання щорічної відпустки: обмовляється, скільки днів повинен відпочивати працівник, як нараховуються та виплачуються відпускні.
 9. Графік роботи іноземця: вказується, скільки годин на день він повинен працювати, як враховується час, відпрацьований у святкові та вихідні дні.
 10. Якщо іноземець буде працювати у шкідливих умовах, то в трудовому договорі повинен відображатися цей момент, а також порядок розрахунку компенсації.
 11. Умови праці (описується робоче місце, наявність інвентарю, робочого одягу, засобів індивідуального захисту і т.д.).
 12. Інформація про обов’язкове страхування іноземного громадянина (вказуються всі наявні у нього страхові поліси, а якщо їх немає, то описується порядок їх оформлення або за рахунок роботодавця, або за рахунок працівника), соціальне, медичне, пенсійне.
 • Завантажити зразок трудового договору з іноземним працівником .doc

Які додаткові умови можуть бути включені в трудовий договір?

Трудовий договір з іноземним працівником у 2017 році (зразок можна скачати в інтернеті) часто містить додаткові умови, завдяки яким сторонам вдається вирішувати конфлікти в досудовому порядку. Іноземець може попросити роботодавця більш докладно описати в угоді робоче місце. Якщо працівник приймається на посаду з випробувальним терміном, то в договорі в обов’язковому порядку відображається цей момент. Також вказується тривалість і умови проведення випробувань.

Кожен суб’єкт підприємницької діяльності прагне захистити свій бізнес як від конкурентів і недоброзичливців, так і від надмірної уваги з боку контролюючих органів. Для цього в трудовому договорі з іноземним працівником прописується пункт, який забороняє розголошувати будь-яку комерційну інформацію. Також вказується покарання, яке понесе працівник, який передав інформацію про компанію третім особам.

Порада: дуже часто в цілях економії індивідуальні підприємці та комерційні структури приймають на роботу замість висококваліфікованих фахівців простих працівників. Вони направляють іноземців на стажування або на курси підвищення рівня кваліфікації. Щоб вкладені в таких співробітників кошти повністю окупилися, вони повинні їх відпрацювати. Для цього в трудових договорах з іноземними працівниками вказується пункт, в якому вказані терміни, протягом яких вони не зможуть звільнитися із займаних посад.

Які спеціальні умови можуть включатися в трудовий договір з іноземцем?

Трудовий договір з іноземним працівником (заповнений зразок 2017 року можна знайти в інтернеті) може містити спеціальні умови:

 1. Вказується, на підставі чого іноземець перебуває на території Російської Федерації. Також сторони вписують документи, які дають право громадянину іншої держави вести трудову діяльність в країні (дозвіл на роботу, патент і т.д.). При перерахуванні документів потрібно вказувати дату їх видачі, повна назва, найменування органу, що видав довідки, термін, на який вони були видані.
 2. Описується порядок забезпечення іноземця медичною допомогою. Якщо у працівника вже укладено договір з ДМС, то цей факт потрібно відобразити в угоді. При оформленні поліса громадянам іноземних держав є один нюанс. Простим працівникам страховка оформляється не більше ніж на 1 рік, а висококваліфікованим фахівцям на 3 роки.
 3. Вказується порядок проведення інструктажу з техніки безпеки — хто повинен його проводити, чи повинен працівник розписуватися в журналі, в якому.

Порада: якщо в 2017 році суб’єкт підприємницької діяльності оформить трудовий договір з іноземним громадянином, який не має медичного полісу, то йому загрожує штраф, розмір якого може досягати 50 000 рублів. Цей порядок регламентований КоАП Російської Федерації.

Відповідальність сторін за порушення умов трудового договору

Індивідуальні підприємці та комерційні організації несуть перед своїми найманими працівниками відповідальність, визначену Трудовим і Цивільним кодексами РФ. При цьому не має ніякого значення, з ким було укладено трудові договори — з російськими громадянами або іноземцями. Якщо роботодавець порушить права своїх співробітників, то він буде нести відповідальність у рамках адміністративного права. Відповідальні за порушення особи будуть оштрафовані.

Якщо індивідуальний підприємець або організація навмисне приховають факт нещасного випадку на виробництві з метою економії грошей на виплати постраждалим, то керівництво буде оштрафовано більш ніж на 10 000 рублів. Якщо іноземцю буде завдано сильного збитку, то до роботодавця він зможе висунути матеріальні претензії. При цьому контролюючі органи можуть істотно збільшити розмір фінансового стягнення — від 200 000 рублів. Якщо вина керівника або іншої відповідальної за техніку безпеки особи буде доведена, то він може бути позбавлений волі на строк до 4-х років.

Збережіть статтю в 2 кліка:

При укладанні трудових договорів з іноземними працівниками індивідуальні підприємці та комерційні організації повинні врахувати кілька нюансів. Штрафні санкції загрожують і тим роботодавцям, які виплачують заробітну плату в конвертах, тому слід точний розмір окладів вказувати в угодах.

Ссылка на основную публикацию