Зразок договору з фізичною особою на надання юридичних послуг

Кожна людина стикається в житті з різними правовими питаннями. Більшість з них неможливо вирішити без спеціальних знань в області права, тому договір на надання юридичних послуг досить затребуваний. Багато юристів надають подібні послуги в приватному порядку, коли виконавцем за таким договором виступає фізична особа. Зазначені обставини ставлять перед необхідністю врахування специфіки таких відносин кожної з беруть участь в договорі сторін.

Сторони договору

Чинне законодавство не обмежує громадян у укладанні договорів між собою, в тому числі і на надання будь-яких послуг. Даний договір укладається в письмовій формі, носить БЕЗОПЛАТНО характер. При укладенні договору необхідно повністю вказати інформацію про кожній стороні:

 • Прізвище ім’я по батькові;
 • Паспортні данні;
 • Місце реєстрації.

У зв’язку з тим, що виконавець за договором надання юридичних послуг повинен володіти спеціальними знаннями, то нерідко має сенс вказати інформацію про рівень його освіти, в тому числі і відомості про диплом. Наприклад, якщо виконавець буде представляти інтереси в адміністративних справах, пов’язаних з оскарженням дій органів державної влади, то він повинен буде надати суду копію диплома про вищу юридичну освіту. У той же час відзначимо, що для більшості дій, пов’язаних з наданням юридичної допомоги, не потрібна наявність професійної підготовки в області юриспруденції, тому надавати такого роду послуги може будь-яка фізична особа. До речі, відкрити юридичну фірму з нуля може людина, що не має спеціальної освіти.

Предмет договору

Предметом договору на надання юридичних послуг є різні дії, пов’язані з наданням правової допомоги:

 • Консультування в усній і письмовій формі;
 • Аналіз документів правового характеру;
 • Складання різних правових документів: договорів, позовів, претензій, клопотань, звернень і т.д .;
 • Проведення переговорів;
 • Представлення інтересів в державних органах;
 • Супровід різних угод та інших юридичних дій;
 • Участь в судових процесах;
 • Супровід процесу виконання судових рішень.

У договорі має бути конкретно зазначено, які юридичні послуги повинні бути здійснені виконавцем. Наприклад, «підготовка додаткової угоди про розірвання договору оренди за згодою сторін».

Бажано вказати і кількісні показники, наприклад, «складання комплекту документів для звернення до суду для розірвання шлюбу: позовну заяву, пропозицію по розділу спільно нажитого майна — 2 варіанти, копія свідоцтва про реєстрацію шлюбу».

Іноді має сенс укладати окремі договори на надання юридичних послуг різного характеру. Наприклад, для роботи по стягненню заборгованості можна зробити висновок послідовно договори на надання юридичних послуг в наступному порядку: консультування і складання претензій; підготовка позовної заяви, представлення інтересів в суді, супровід виконавчого провадження, підготовка проекту договору цесії.

Як показує практика, чим точніше сторони визначають конкретний перелік послуг і їх обсяг в договорі, тим менше проблем виникає в подальшому, так як у сторін не виникне можливості самостійно трактувати його предмет.

Оплата юридичних послуг

З предметом договору на надання юридичних послуг тісно пов’язане умова про їх оплату. Тут необхідно враховувати, що для даного договору це несуттєве умова, тобто воно не обов’язково повинно бути включено в договір. Однак не варто користуватися такою можливістю, тому що в такому випадку передбачається, що розрахунок ведеться за середньою вартістю аналогічних послуг, що нерідко викликає розбіжності між виконавцем і замовником.

Специфіка юридичних послуг пов’язана з необхідністю додаткових витрат для досягнення поставленої мети, і вкрай важливо визначити, хто зі сторін буде нести ці витрати. В даний час в діловій практиці склалося два варіанти. У першому випадку сторони вказують в договорі загальну вартість послуги, яка включає в себе і всі супутні витрати. Як правило, виконавець представляє кошторис на надання послуг, де вказує і свою винагороду, і інші витрати: держмита, витрати на експертизи, виконання копіювальних і інших робіт і т.д. У деяких випадках кошторису може і не бути, виконавець називає тільки повну вартість послуги «під ключ».

Другий варіант передбачає, що в договорі вказується тільки вартість безпосередньої роботи виконавця, а все інші витрати оплачуються замовником самостійно.

Також в практиці зустрічаються ситуації, коли виконавець зі свого винагороди оплачує всі необхідні витрати, а після представляє звіт замовнику про них і отримує відшкодування. Але який би варіант не вибрали боку, в будь-якому випадку порядок оплати послуг і супутніх витрат повинен бути зазначений в договорі або в додатковій угоді до нього.

Інші умови договору

У всьому іншому договір на надання юридичних послуг нічим не відрізняється від будь-якого іншого договору побутового підряду з фізичною особою. Наприклад, до нього також може бути застосований зразок розірвання договору на надання послуг в односторонньому порядку.

На відміну від інших послуг, за даним договором нерідко важко виявити неякісне надання послуг, особливо це характерно для представлення інтересів в суді. В даному випадку правових механізмів захисту практично немає. В цьому випадку можна порадити тільки укладати договір з виконавцем, який дійсно знає специфіку розглянутого питання і може надати якісну послугу.

Проте має сенс прописати відповідальність сторін. Для замовника тут можна вказати, що виконавець не несе відповідальності за дотримання термінів виконання договору і якість послуг при несвоєчасному наданні замовником необхідних документів, а також він не відповідає за достовірність відомостей, отриманих від замовника. Виконавець за даним договором може відповідати за дотримання термінів по предмету договору, прояв добросовісності при наданні послуг.

Порада: при наданні безлічі юридичних послуг виконавцю потрібні певні документи від замовника. Передачу документів необхідно оформляти спеціальним актом, який є додатком до договору. У ньому вказується: найменування документа, кількість сторінок в ньому, оригінал або копія, дата передачі. Як і договір, акт підписується кожної зі сторін.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Договір на надання юридичних послуг потрібен кожній людині, так як з різними правовими питаннями стикається будь-хто. Дуже важливо запропонувати виконавцю свій зразок договору, де максимально точно відображені всі нюанси за цією послугою. Такий документ дозволить отримати не тільки якісну послугу, а й захистить від можливих конфліктних ситуацій, які, на жаль, виникають досить часто при виконанні таких послуг. Причому масштаб робіт не настільки важливий, наприклад, потрібно усна консультація з питань постановки автомобіля на облік або ж комплексний аналіз договору франшизи Спецтех. На будь-яку роботу необхідний договір, який забезпечить грамотне виконання необхідних робіт і захистить інтереси кожної зі сторін.

Зразок договору з фізичною особою на надання юридичних послуг

 • Завантажити зразок договору на надання юридичних послуг .doc
Ссылка на основную публикацию