Зразок договору купівлі-продажу квартири

Якщо у людей немає заощаджень, вони можуть укласти з родичами договори безоплатної оренди житлових приміщень, в яких будуть проживати певний період часу. Також їм варто розглянути варіант участі в кредитуванні і дізнатися в будь-якому банку, як отримати іпотеку на квартиру. Тим громадянам, яким вдасться заробити на квартиру, варто без допомоги позикових коштів придбати нерухомість, уклавши з продавцями договори купівлі-продажу.

На що потрібно звернути увагу при складанні договору?

Договір купівлі-продажу квартири (зразок бланка 2017 року можна отримати в юридичній конторі) підтверджує факт скоєння юридичної угоди. При оформленні цього документа повинні дотримуватися норми Цивільного Кодексу РФ. Такі угоди укладаються на паперових носіях в трьох або чотирьох примірниках:

 • 1 — продавця;
 • 1 — покупцеві;
 • 1 — нотаріусу (якщо угода купівлі-продажу засвідчується в нотаріальній конторі);
 • 1 — передається в Росреестр, для державної реєстрації.

Порада: на території Російської Федерації обов’язкове нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу квартир практикувалося до 1997 року. Сьогодні ця процедура проводиться за бажанням сторін.

Які форми договорів використовуються при оформленні угод купівлі-продажу квартир?

В даний час Федеральним законодавством Росії не затверджено типову форму договору купівлі-продажу квартири. При укладанні таких угод сторони повинні складати угоди в письмовому вигляді, що містять обов’язкові пункти, в яких враховані вимоги Цивільного Кодексу. Якщо договір купівлі-продажу не оформлений на паперовому носії, то він буде недійсним (ГК РФ стаття 550).

Порада: якщо сторони не знають, як скласти договір, вони можуть звернутися в будь-яку юридичну контору і взяти там зразок. Також вони можуть попросити юристів скласти для них угоду, в якому будуть враховані всі їхні умови і права.

Які умови повинні бути дотримані при оформленні договору купівлі-продажу?

У 2017 році при оформленні стандартного договору купівлі-продажу квартири повинні вказуватися в ньому наступні пункти:

 1. Інформація про продавця і покупця. У цьому пункті зазначаються ПІБ сторін, їх ідентифікаційні податкові номери і паспортні дані. Також слід внести дані про їх місце проживання.
 2. Предмет договору. Цей пункт містить у собі найважливішу інформацію. Сторони повинні детально описати об’єкт нерухомості, по відношенні до якого проводяться юридичні дії. Важливо вказати наступні дані: загальну і житлову площу квартири, на якому вона розташована поверсі, за якою адресою знаходиться, тип основної будівлі. Бажано відзначити кількість кімнат і технічних приміщень. Якщо в квартирі є індивідуальне опалення, лічильники на газ або воду, то цей момент слід відобразити.
 3. Обов’язки сторін. У цьому пункті, як правило, пишеться стандартна фраза: продавець зобов’язується передати об’єкт нерухомості, а покупець зобов’язується оплатити після підписання акту прийому-передачі. Якщо між сторонами укладається попередній договір, в якому відбивається факт попередньої оплати за квартиру, то в обов’язковому порядку детально розписується ця процедура. Вказується, в якій сумі і коли покупець передає аванс продавцю.
 4. Вартість об’єкта нерухомості. У цьому пункті боку вказують, в якій валюті будуть проводитися розрахунки за договором купівлі-продажу. Також вказується продажна і оціночна вартість квартири. Деякі люди в цілях економії коштів на сплату податків вписують в такі договори вартість, визначену БТІ, а з продавцями розраховуються за ринковими цінами. У цьому випадку вони будуть платити набагато менше податків, але при цьому для них збільшуються ризики втрати і грошей, і нерухомості. Якщо їм попадеться непорядний продавець, він може в судовому порядку розірвати договір купівлі-продажу і повернути покупцеві тільки ту суму грошей, яка була вказана в угоді. Довести, що власнику нерухомості передавалася зовсім інша сума, покупець не зможе. Саме тому слід добре подумати, оцінити можливі ризики, перш ніж прописувати в договорі купівлі-продажу вартість угоди.
 5. Пункт, в якому продавець гарантує покупцю, що на момент оформлення угоди немає осіб, згідно із законом мають право користуватися квартирою.
 6. Додаткові умови. У цьому пункті боку можуть відобразити всі свої побажання, які влаштовують обидві сторони.
 7. Терміни передачі об’єкта від продавця покупцеві.

Що повинен врахувати покупець перед підписанням договору?

Варто відзначити, що при оформленні стандартного договору купівлі-продажу квартири покупець повинен переконатися в тому, що об’єкт належить до категорії житлової нерухомості. Його технічні характеристики повинні повністю збігатися з даними, зазначеними в технічному і кадастровому паспорті. Якщо власник квартири зробив в ній перепланування, але не узаконив її, то у нового власника можуть виникнути проблеми при постановці нерухомості на облік.

В обов’язковому порядку покупець повинен переконатися, що в купується квартирі не прописані люди з обмеженими можливостями та неповнолітні діти. Цю інформацію можна отримати в ЖЕКу. Також слід дізнатися, чи не знаходиться квартира в заставі у фінансової установи і чи немає по ній будь-яких обмежень. Якщо угода купівлі-продажу буде оформлятися в нотаріальній конторі, то її фахівці самостійно проведуть перевірку.

Покупець перед оформленням договору повинен перевірити наявність у продавця всіх правовстановлюючих документів на квартиру. Якщо від імені власника діє посередник, то в обов’язковому порядку потрібно дізнатися, де знаходиться господар і в якому він стані. Дуже часто шахраї за дорученнями, отриманими від недієздатних громадян, продають їх нерухомість. Після цього родичі ошуканих власників в судовому порядку розривають договори, через що покупці позбавляються і грошей, і житла.

Реєстрація договорів купівлі-продажу квартир в Росреестра

Після укладання угоди купівлі-продажу квартири підписаний сторонами договір в обов’язковому порядку повинен бути зареєстрований в Росреестра. Під час звернення до цю державну структуру слід представити всі документи, що підтверджують факт переходу права власності на об’єкт нерухомості. Цей порядок передбачений Цивільним Кодексом Росії, статтею 551. Починаючи з 1 березня 2013 року, державної реєстрації підлягає лише перехід прав від продавця до покупця на житлове приміщення. Дата, зазначена в договорі купівлі-продажу, враховується державним реєстратором при внесенні даних до єдиного реєстру. Саме тому Росреестр не цікавить, як виглядає сам документ, головне, щоб він містив інформацію щодо проведеної юридичної угоди.

Чи обов’язково складати акт прийому-передачі квартири при оформленні договору купівлі-продажу?

При оформленні стандартного договору купівлі-продажу квартири в 2017 році сторони повинні скласти акт прийому-передачі. Цей документ є найважливішим при укладанні такої юридичної угоди. Зразок бланка 2017 року можна завантажити в інтернеті або отримати в юридичній конторі. Складання та підписання акта прийому-передачі об’єкта житлової нерухомості дозволить сторонам уникнути взаємних претензій в майбутньому. У цьому документі дуже докладно описується квартира, її технічний стан. Акт повинен включати пункти, що стосуються дати передачі грошових коштів покупцем продавцю і форми проведення фінансових розрахунків.

Складати акт прийому-передачі може тільки власник квартири, його офіційний представник, який діє на підставі довіреності, або державні інстанції.

Складання договору купівлі-продажу квартири з використанням материнського капіталу

Якщо угода купівлі-продажу квартири оформлюється за умови використання покупцем коштів материнського капіталу, то угода в обов’язковому порядку повинно містити пункт про розстрочення платежу. Зареєстрований договір необхідно надати в місцеве відділення Пенсійного Фонду. Продавцю і покупцю доведеться почекати близько місяця, поки буде розглядатися питання щодо переказу коштів материнського капіталу на рахунок власника квартири. Після того як Пенсійний Фонд виконає своє зобов’язання, покупцеві необхідно знову звернутися до органу, який проводив реєстрацію угоди, для складання акта проведення взаєморозрахунків. Як тільки цей документ буде на руках, покупець може займатися оформленням свідоцтва на власність.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Будь-яка юридична процедура з об’єктом нерухомості, наприклад, здача юридичною особою в оренду нежитлового приміщення чи купівля-продаж квартири, повинна оформлятися документально. При продажу або придбання об’єкта житлового фонду між сторонами оформляється угода в письмовому вигляді. Його форма істотно відрізняється від договору на будівництво будинку, тому при складанні такого документа краще отримати консультацію професіоналів.

Зразок договору купівлі-продажу квартири в 2017 році

 • Завантажити зразок договору купівлі-продажу квартири в 2017 році .doc
Ссылка на основную публикацию