Зміцнення волосся від випадання народними засобами

Процес заміни волосся — їх випадання і відростання нових — закладений в організмі людини самою природою. Хворі, постарілі, пошкоджене волосся випадають при розчісуванні, а на їх місці виростають нові. Природна втрата волосяних волокон становить у здорової людини близько 70-100 штук в день. Однак якщо процес интенсифицировался, і волосся залишаються не тільки на гребінці, а у ванній після миття голови, на подушці, після пробудження, це повинно насторожити людину, і йому необхідна консультація фахівця — трихолога.

причини випадіння

 

Причин, що викликають випадання волосся, величезна кількість, починаючи від зміни раціону, дефіциту вітамінів і мікроелементів і закінчуючи дерматологічними захворюваннями. На сьогоднішній день найбільш часто це явище викликається:

 • стресами, які можуть викликати розбалансованість імунної та метаболічної систем людини, і це призведе до інтенсифікації втрати волосся;
 • захворювання різної етіології — навіть банальна застуда може призвести до порушення обміну речовин, зміниться живлення волосяних фолікулів, які не зможуть оновлювати волосяний покрив;
 • незбалансований раціон харчування при дефіциті вітамінів — найбільш часта причина, що викликає більшість дефектів волосяного покриву, включаючи випадання як окремих волосся, так і изреживание цілих пасом;
 • гормональні збої в протуберантний період, під час вагітності і клімаксу, пов’язані з віковою або структурною перебудовою організму;
 • хронічні захворювання, що викликають порушення роботи імунної системи, і неправильний обмін речовин (цукровий діабет, гематологічні захворювання).
 • відзначена і сезонна прив’язка загострення процесу — починаючи з пізньої осені, при укороченні дня і зменшенні надходження в організм вітамінів, інтенсивність випадання збільшується.


Для зниження інтенсивності часткового «облисіння» можна використовувати спеціальні медикаментозні засоби, різні косметичні зілля, проходити фізіотерапевтичні та бальнеологічні процедури.

Крім того, існують століттями перевірені методи народної медицини, які дозволяють звести випадання волосся до мінімуму і нормалізувати його на біологічно необхідному рівні. Найбільшого поширення набули:

 • різного роду профілактичні засоби, які наносяться на шевелюру, коли випадання волосся не переросло допустимих меж;
 • обгортання волосяного покриву з використанням поживних речовин, що містяться в різних продуктах;
 • різні маски в яких використовуються різноманітні харчові продукти, мінеральні компоненти і лікарські рослини, а також їх комбінації;
 • ополіскування шевелюри відварами і настоями з лікарських рослин.

На жаль, народна медицина не може порекомендувати універсального засобу, що знижує інтенсивність випадання, і при виборі конкретного рецепту необхідно уточнити, для якого типу волосяних волокон він використовується, і чи зуміє це засіб знівелювати наслідки конкретної причини.

Профілактичні засоби і рекомендації

Більшість жінок не чекає моменту, коли проблема з волоссям стане досить гострою, і використовує різні «бабусині» рецепти, за якими самостійно готує різне зілля.


Найпростішим профілактичним способом загальновизнано ополіскування волосяного покриву неміцно завареним чаєм або профільтрованої водою, в яку доданий свіжовіджатий сік цитрусових. Цю процедуру проводять один раз в тиждень.

Перевіреним способом запобігти надмірне випадання волосся є змазування шевелюри, від коренів до кінчиків, різними маслами (реп’яхову, рицинова, кокосова та інші). Якщо не вистачає часу, щоб виконати цю процедуру, яка вимагає миття голови і сушки волосся, можна просто розчесати локони гребінцем, зубчики якої змащені декількома краплями ефірного масла.

При прийомі різних медикаментозних засобів втрата волосяних волокон може посилитися. Причиною цього можуть бути непереносимість організму діючої речовини препарату або його невірний вибір. На жаль, препарати, що використовуються при хіміотерапії, скасувати не можна, тому при призначенні цієї терапії з облисінням слід миритися.


Деякі модниці, починаючи з пізньої осені, хизуються всю зиму з непокритою головою або з одягненою на волосся легкої косинкою. Переохолодження — також досить поширена причина, яка інтенсифікує втрату волосяних волокон. Цибулини (фолікули) коренів переохолоджуватися і не репродукують з потрібною швидкістю нові волокна замість постарілих. Також волосся слід оберігати і від впливу сонячного ультрафіолету.

Загальна профілактика, спрямована на запобігання изреживания волосяного покриву, досить проста і часом не вимагає застосування ніяких народних засобів і косметичних препаратів. Це перш за все:

 • збалансований, багатий вітамінами раціон харчування;
 • правильний, здоровий спосіб життя;
 • зведення до мінімуму факторів ризику, які негативно діють на шевелюру.

Обгортання волосяного покриву

Досить поширеною процедурою для зміцнення коренів волосся і запобігання їх випадіння є обгортання з використанням кисломолочної продукції. Тут можна використовувати сметану, кисле молоко, кефір. Масу наносять на чисто вимите волосся, рясно змащуючи всю шевелюру, починаючи від коренів і закінчуючи кінчиками. Після нанесення цього засобу волосся загортають рушником, зверху якого одягається поліетиленовий бере. Для повного вбирання вітамінів і поживних речовин в шкіру голови тривалість процедури — не менше 30,0 хвилин. Особливо корисна ця маска починаючи з пізньої осені і закінчуючи навесні. З першою появою свіжої зелені потреба у вітамінах у організму знижується.

Маски для волосся

Маски, що запобігають випадання волосся або знижують його інтенсивність, займають найбільший обсяг в асортименті народних засобів і рослинних препаратів (фітопрепратов). Тут можна знайти самі незвичайні рецепти, починаючи від коньячно-коричних засобів і закінчуючи простими кисломолочними і яєчним масками, збагаченими природними препаратами (муміє, панти марала, екстракти женьшеню, радіоли рожевої та інших). Крім того, сьогодні косметична промисловість освоїла досить широку номенклатуру промислово випускаються коштів на основі народних рецептів. Типовим прикладом таких ліків можуть бути: ялівцева маска «Зміцнення волосся проти випадання», що входить в косметичну лінію «Рецепти бабусі Агафії», або «Відновлення та зміцнення з реп’яхову олію» від компанії «Золотий Шовк». Зазвичай промислові маски, що виготовляються за народними рецептами, містять всі природні вітаміни і біологічно активні речовини.


У домашніх умовах досить просто приготувати маски під тип ялівцевого для зміцнення і проти випадіння, в основі рецептів яких лежать різні частини рослини лопуха-реп’яха (Arctium lappa) або парфюмерно-косметична реп’яхову олію, збагачене вітамінами.

Маска з висушеного листя лопуха

Для приготування найпростішої реп’яхової маски необхідно виконати наступні операції:

 • 10,0-15,0 грамів висушеного листя лопуха необхідно подрібнити;
 • отриману масу заливають 500,0 мілілітрах крутого окропу;
 • відвар використовують як обполіскувати засіб, а вологу масу лопуха втирають в волосяний покрив;
 • тривалість курсу — 1 місяць, щодня, в будь-який зручний час.

Для підвищення ефективності цієї маски її можна доповнити наступними компонентами:

 • 6 столових ложки відвару лопуха;
 • 2 столових ложки спиртової настоянки лука;
 • столова ложка коньяку.

Цей еліксир втирають в коріння волосся або використовують як косметичний бальзам.

Маска з морської солі

Перевіреним і надійним засобом, що знижує інтенсивність випадання волосся, визнані маски на основі натуральної морської солі або солі Мертвого моря. Найпростіша процедура зміцнення волосся полягає у втиранні столової ложки зволоженою морської солі в корені волосся.

Маска з березової чаги (гриб Бефунгін) вважається справжньою панацеєю від випадіння волосся завдяки наявності комплексу вітамінів, полісахаридів, ліпідів і органічних кислот. Цей гриб можна збирати восени в березовому лісі або купити в вигляді лікарських трав’яних зборів, які продаються в фітоаптек. Для приготування маски чагу необхідно подрібнити і запарити. Охолоджену масу втирати в шевелюру і витримувати в точении півгодини перед миттям голови.


Цибулеві маски досить поширені в народній косметології. Цибуля багата різними вітамінами, фітонцидами і біологічно активними речовинами. Однак застосовувати їх необхідно в залежності від типу волосся (жирні або сухі, витончення або посічені).

Ополіскувачі, що запобігають випадання волосся

Ополіскувачі з рослин, в яких містяться вітаміни і біологічно активні добавки, більш прості в застосуванні і знайшли широке поширення для профілактики і зниження інтенсивності втрати волосяного покриву. При цьому вітаміни краще зберігаються, коли фітоополасківателі готуються не на відварах, а на настоях.

З найбільш швидко готуються народних засобів можна привести ополіскуучі склади з айви і горобини. Однак ефективність цих засобів залежить від регулярності застосування, тому багато жінок готують їх про запас — з розрахунку на кілька процедур.

Ссылка на основную публикацию