Жовто-коричневі виділення у жінок і свербіж: що це може бути?

Виділення у жінок — це нормальна реакція організму. У піхві знаходиться досить слизу, тому з виділеннями жінка стикається постійно. Як правило, вони не доставляють особливого занепокоєння. Які виділення вважаються нормою, а які повинні викликати побоювання?

1 Які виділення є нормою?

Щоденний вагінальний секрет вважається нормою для здорової жінки. Нормальними вагінальними виділеннями вважаються ті, які:

  • не супроводжуються сверблячкою і роздратуванням;
  • не мають кислого або тухлого запаху;
  • не супроводжуються високою температурою, дискомфортом і болем;
  • представлені у вигляді білого слизу прозорого кольору.

Вагінального секрету у здорової жінки, як правило, небагато. Збільшення його кількості може статися в результаті стресу, втоми, зміни клімату або під час сексу.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
  • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
  • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Нормальні виділення у жінок складаються з клітин епітелію піхви, лейкоцитів і бактеріальної мікрофлори, за рахунок цього вони надають захисну функцію і запобігають розвитку різних мікробів.

Кількість і склад вагінальних виділень може безпосередньо залежати від фізичного здоров’я жінки або від психогенних причин і гормонального стану яєчників. В результаті цього можуть відбуватися зміни, що стосуються кислотності вагінального вмісту.

Кількість виділень безпосередньо пов’язано з фазою менструального циклу. Так, до менструального циклу кількість вагінального секрету незначне і може становити близько 0,05-0,07 г в день. На 7-9 день з’являється прозорий слиз, а на 12-15 день нормою вважається текуча слиз. У цей час її кількість збільшується і може становити 0,5-0,8 г в день. Після закінчення менструації виділення стають прозорими і тягучими з білуватим відтінком і з кремообразной структурою.

Найчастіше жінка і не відчуває нормальні вагінальні виділення. Рідина в такому випадку може випаровуватися під дією температури тіла або частково всмоктуватися назад.

Побоювань не повинні викликати слизові виділення з кров’яними вкрапленнями в період овуляції або незначні кремоподібні тягучі виділення в другому періоді циклу. Необхідно зауважити, що нормою вважаються коричневі виділення в перші дні після прийому гормональних препаратів. Білі рідкі виділення можуть проявлятися в період вагітності. Після пологів у жінки іноді з’являються рожеві незначні виділення. Вони також є нормою.

Нормальний вагінальний секрет не супроводжується свербінням, печіння або роздратуванням статевих органів. Коли з’явилися ці симптоми, то необхідно звернутися до лікаря.

2 Причини патологічних станів

Якщо у жінки вагінальний секрет викликає свербіж або роздратування, то причиною є гінекологічні захворювання. Список захворювань, що викликають аномальні виділення, досить великий. До таких захворювань можна віднести гонорею, злоякісну пухлину шийки матки, вагініт, молочницю, вагінальний рак, трихомоніаз, ерозивно пошкодження шийки матки або хламідіоз. Причини виникнення Белей можуть бути спровоковані венеричними або запальними процесами, менопаузою, поліпами або бородавками шийки матки, стороннім предметом, вагінальним кровотечею, гормональним збоєм або алергічною реакцією.

Зміни вагінального секрету статевих органів вважаються основним клінічним проявом гінекологічного захворювання. До причин факторів можна віднести пухлини, інфекції або запальні процеси. Аномальні білі також з’являються при опущенні стінок піхви або тривалому застосуванні оральних гормональних контрацептивів. Спровокувати появу патологічних вагінальних виділень може застійне явище в органах малого таза або розрив промежини. На характері Белей може негативно відбитися малоактивний спосіб життя або недотримання особистої гігієни.

Збільшення кількості фізіологічних Белей іноді пов’язано з ожирінням, порушенням кровообігу, дисбактеріозом піхви або з прийомом деяких лікарських препаратів.

Найчастіше причини порушення секреції викликані запальними процесами в зовнішніх статевих органах, пухлиною, цукровий діабет, патологіями сечовидільної системи або венеричними захворюваннями. За кольором, запахом і консистенцією Белей можна визначити, що послужило причиною їх виникнення.

3 На що вказують виділення?

Поява кров’яних Белей — це свідчення того, що у вагінальних виділеннях знаходиться кров. Найчастіше такого роду білі з’являються за 3-4 дні до початку менструального циклу. Надалі вони перетікають в виділення, властиві менструації. Але якщо червоні білі не співпали з менструацією, то причиною їх появи є окислення крові в піхву. Іноді білі можуть бути коричневими або темно-бордовими.

Такого роду виділення можуть свідчити про наявність ерозивного пошкодження, злоякісної пухлини шийки матки, аденоміозу або збою менструального циклу. Кров’янисті білі можуть з’явитися при викидні або позаматкової вагітності. Такі симптоми не варто залишати без уваги. При появі червоних білій слід звернутися до лікаря.

Жовто-коричневі або білуваті виділення з піхви говорять про інфекційне захворювання статевих шляхів або внутрішніх органів. У жовто-коричневих білях містяться мікроби і лейкоцити. Кількість лейкоцитів в білях може збільшитися при бактеріальному вагініті або поганому гігієнічному догляді, в результаті цього з’являються жовто-коричневі або червоно-коричневі виділення. Іноді пацієнтки можуть скаржитися на больові відчуття під час сексу, печіння і свербіж в промежині.

Наявність жовто-коричневих Белей свідчить про наявність ерозивного пошкодження шийки матки. Оскільки ерозивний процес супроводжується запаленням, виділення при ерозії часто мають характерний жовтий відтінок.

При запальних захворюваннях з’являються рясні жовті або білуваті виділення. З появою цих ознак слід негайно звернутися до фахівця, інакше це призведе до безпліддя.

У деяких випадках інфекційні захворювання можуть спровокувати появу сірих або зелених виділень. При наявності гонореї, кандидозу, трихомоніазу або хламідіозу у жінки з’являються гнійні виділення і свербіж. Багато жінок відчувають неприємні відчуття в статевих органах. Іноді пацієнтки можуть скаржитися на тягнуть біль у животі.

Про наявність інфекції свідчать і сирні, густі або пінисті білі. Такі виділення з’являються у жінки при наявності хронічного ендометриту або ендоцервіциту, при кандидозі або гарднереллезе.

Сирнисті і гнійні виділення часто мають неприємний запах. Причиною неприємного запаху вважаються патогенні мікроорганізми, які виділяють гази при розкладанні поживних речовин. В такому випадку виділення набувають неприємного тухлий або кислий запах.

4 Виділення при вагітності

При виношуванні малюка вагінальні виділення є нормою для здорової жінки. Якщо вагінальний секрет супроводжується свербінням або роздратуванням, то це привід звернутися до лікаря. Зміни консистенції і кольору Белей вказують на наявність гінекологічних захворювань. Найчастіше у жінок в положенні діагностується молочниця або ерозивно пошкодження шийки матки.

Прояв кандидозу або молочниці виражається в сирнистих виділених з жовтуватим відтінком. Кількість білій значно збільшується. Симптомами молочниці є і роздратування і печіння в області статевих органів. При появі таких клінічних ознак жінці необхідно здати мазок слизової піхви, посів на бактерії.

Клінічною ознакою ерозивного пошкодження шийки матки є коричневі виділення. У жінок іноді можуть з’являтися блідо-рожеві або червоні виділення.

Нормальним вагінальним секретом вважаються рясне виділення слизу без запаху. Такого роду білі проявляються з початком вагітності. Коли у жінки на перших тижнях вагітності з’явилися рожеві виділення, то це може бути симптомом позаматкової вагітності або викидня. Гнійні білі з різким запахом можуть свідчити про інфекційні захворювання.

На останніх місяцях вагітності рясні прозорі білі змінюються на густі і тягучі. Якщо ці виділення стають кров’яними, то це може призвести до передчасних пологів. Темно-бордові або коричневі виділення з’являються через кровотечі судин шийки матки.

У жінки після народження малюка з’являються рясні червоні виділення, схожі з менструацією. Характер таких виділень є нормою. Через деякий час кількість вагінального секрету істотно зменшується. Якщо такі виділення зберігаються протягом 4 тижнів або вони супроводжуються сильним болем в області живота, то в цьому випадку потрібно звернутися до лікаря.

5 Лікування патології

Лікування запальних гінекологічних захворювань проводиться в умовах стаціонару. Схему лікування розробляє лікар на основі стадії захворювання і вираженості симптомів. Лікування проводиться комплексне, тому основне лікування можна розділити на кілька етапів. В першу чергу лікарі визначають і усувають першопричину. У цьому випадку вони призначають антибактеріальні, антигрибкові або антивірусні лікарські препарати. Потім лікарі призначають ліки для відновлення мікрофлори піхви.

При запальних гінекологічних захворюваннях лікарі призначають антибіотики в залежності від характеру збудника. Антибіотики і антибактеріальні препарати застосовуються у вигляді вагінальних свічок, мазей або таблеток. При лікуванні запальних захворювань лікарі призначають Тержинан або Гіналгін. Для зменшення гостроти запалення жінці виписують протизапальні мазі. З загальної антибиотикотерапией лікарі призначають місцеве лікування. Лікувальна дія надають сидячі ванночки з антисептиками.

При наявності гнійних виділень лікарі призначають препарати місцевої дії, наприклад, свічки, капсули або таблетки. Дуже добре себе зарекомендували вагінальні свічки і капсули Полижинакс. Цей препарат має протимікробну і протизапальну дію. Він усуває супутні симптоми, такі як свербіж і печіння.

Якщо виділення носять інфекційний характер, то лікування проводиться важкими антибіотиками.

Лікування призначає виключно лікар, в іншому випадку можливий розвиток серйозних ускладнень. Самолікування може бути небезпечно для здоров’я.

Якщо виділення з’явилися в результаті венеричного захворювання, то лікарі призначають імуномодулятори для активізації імунної відповіді організму. Крім цього, медикаментозне лікування включає противірусні препарати. Як правило, венеричні захворювання дають ускладнення на серце і печінку. Тому лікарі призначають препарати, що підтримують їх роботу. До таких ліків відносяться препарати групи глікозидів і гепатопротекторів. Обов’язковою є вітамінно-мінеральний комплекс. Крім цього, лікарі призначають протипаразитарні і протигрибкові препарати.

Для відновлення мікрофлори і кислотності піхви лікарі призначають еубіотики. До таких препаратів відноситься Біовестін, Біфідумбактерин і Лактобактерин.

Що стосується народного способу лікування, то його можна застосовувати в поєднанні з традиційним методом. Перед використанням того чи іншого народного рецепта необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки народне лікування без постановки точного діагнозу може погіршити ситуацію і викликати ускладнення.

Ссылка на основную публикацию