Жовто коричневі виділення при вагітності на ранніх, пізніх термінах: що це таке?

Жовто-коричневі виділення при вагітності можуть з’являтися на різному терміні виношування плоду. Коли кількість виділеної слизу невелике, і жінку не турбують інші неприємні симптоми, наприклад, неприємний запах виділень або больові відчуття, то немає приводу для занепокоєння.

Якщо на щоденній прокладці жінка почала помічати, що виділяється слиз стала дещо інший, ніж раніше, її кількість збільшилася або з’явилися інші ознаки проблем зі здоров’ям, необхідно в найкоротші терміни звернутися до свого гінеколога.

1 Суть питання

Виділення з піхви протягом усього терміну виношування можуть дещо змінювати свій колір. Іноді, вони можуть бути світлими, практично безбарвними, а іншим разом темнішими. Існує кілька причин, які можуть впливати на зміну характеру виділеної слизу. До найпоширеніших відносять:

 • використання миючого засобу по догляду інтимній областю;
 • нижню білизну з синтетичних ниток;
 • застосування ароматизованих щоденних прокладок;
 • нехтування правилами гігієни інтимної зони;
 • запальні процеси органів сечовивідної системи;
 • патології репродуктивних органів;
 • інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • дисбіоз піхви.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Для того щоб точно визначити причину походження таких змін в організмі, необхідно пройти обстеження у фахівця і здати всі необхідні аналізи. У разі виявлення патологічних порушень не рекомендується робити спроб до самолікування. Крім того, що можна нашкодити своєму здоров’ю, жінка наражає на небезпеку ще й не народженого малюка.

Коли в виділеннях починає переважати коричневий відтінок, це може свідчити про наявність патології плаценти або самої матки. Досить часто після звернення до фахівця жінка отримує діагноз відшарування плаценти або її неправильного передлежання. Особливо несприятливим вважається, коли плацента прикріплюється занадто б’ьтізко до шийки матки. При таких обставинах вона відчуває сильне навантаження. Може статися деформація плаценти з наступним порушенням її нормального функціонування. При таких обставинах не виключається той факт, що може розвинутися патологія плода.

2 Ранні терміни

Якщо не брати до уваги порушення правил інтимної гігієни і патологічні причини, що викликають нехарактерні виділення з піхви, то на початку тривалого періоду виношування жовтий колір слизу вважається нормальним станом, але не слід спокушатися. У тому випадку, якщо у майбутньої мами жовті виділення додатково супроводжуються погіршенням загального самопочуття, печіння під час сечовипускання і іншим, потрібно звертатися в лікарню. Відсутність медичної допомоги може призвести до серйозних наслідків, наприклад до викидня.

Коли жінка перебуває на 6-му тижні, її виділення повинні бути однорідними і прозорими. Протягом наступних 7 днів їх кількість може збільшитися, але інших змін не відбувається.

Особливо уважним слід бути на 8 тижні виношування. Вагітний організм жінки виснажується під впливом наданих на нього навантажень. На даному етапі у майбутніх мам часто починають з’являтися ознаки кандидозу. Для молочниці характерні білі виділення з неприємним рибним запахом.

Приблизно до 37 тижня наявність жовтої однорідної слизу в невеликій кількості без інших ознак нездужання вважається нормою. Якщо секрет стає водянистим і його обсяг збільшується, потрібно звертатися за допомогою до фахівця, так даний симптом може вказувати на підтікання навколоплідних вод або приєднання якоїсь інфекції. Але не завжди причина криється в даній проблемі. Жінкам, які виношують свою першу дитину, на 13 тижні варто очікувати невеликого розрідження густоти слизу з піхви. Даний процес відбувається під дією естрогену.

3 Останні тижні виношування

Починаючи з 37 акушерської тижні, вважається, що дитина вже повністю сформований для того, щоб з’явитися на світло. Саме з цієї причини в останні тижні виношування рекомендується уважно стежити за вагінальним секретом.

Темно-жовті виділення при вагітності на такому терміні можуть бути ознакою відходження пробки, після якої через деякий час відбудеться відходження навколоплідних вод, тобто початок родової діяльності.

У третьому триместрі, коли плід вже досить великий, своєю вагою і об’ємом він впливає на всі внутрішні органи жінки. При постійному тиску на сечовий міхур може виникати непомітне нетримання. Виділилася в невеликих кількостях сеча змішується з вагінальним секретом. Це призводить до того, що жінка бачить на щоденній прокладці жовту слиз. Її колір іноді може бути досить насиченим, а в деяких випадках навіть мати червонуватий відтінок. Якщо не брати до уваги патологічні причини, то зміна забарвлення може бути обумовлено все тією ж сечею. Якщо у жінки є незначна нетримання, і вона перед цим вживала в їжу продукти, які мають барвний пігмент, наприклад, буряк, то колір урини придбає бардовий відтінок.

4 Жовто-коричневі виділення з піхви

Коричневий відтінок жовтого секрету може надавати кров. Прийнято вважати, що її поява під час виношування тільки на початкових етапах закладання заплідненої яйцеклітини вважається допустимою нормою. У будь-яких інших ситуаціях навіть невелика кількість крові є тривожним симптомом.

Жовто-коричневі виділення, результатом яких є домішки крові, не мають яскраво-червоного забарвлення з тієї причини, що на виході з піхви кров уже встигає згорнутися.

На початковому етапі, коли тільки відбулося запліднення, жовто-коричневий секрет може вказувати на те, що сталося неправильне закріплення плодового яйця, тобто позаматкова вагітність. При даній патології жінці потрібно обов’язково звернутися до лікаря, і чим раніше, тим краще. У терміновому лікарському втручанні потребує і жінка, у якої нехарактерні вагінальні виділення були спровоковані завмиранням плода.

Якщо жовто-коричневий секрет поєднується з больовим синдромом внизу живота, появою загальної слабкості, запамороченням, а іноді навіть дезорієнтацією, то ці симптоми можуть бути першими сигналами загрози викидня.

Щоб уберегти своє здоров’я і благополуччя малюка, від моменту зачаття до початку пологової діяльності потрібно уважно спостерігати за своїм організмом. Будь-які зміни повинні послужити приводом для звернення до фахівця. Не слід соромитися гінеколога. Профілактичний візит до лікаря ніколи не буде зайвим.

Ссылка на основную публикацию