Жовті виділення у жінок без запаху: причини і лікування

Виділення білого кольору без запаху можуть носити фізіологічний характер. Але приєднання жовтої слизу найчастіше свідчить про можливе бактеріальної проблеми. Тому слід обов’язково провести обстеження і здати аналізи, якщо з’явилися жовті виділення у жінок без запаху, причини такого прояву можуть бути різними.

 Чому з’являються виділення жовтого кольору

Виділення з піхви здорової жінки не мають запаху і не подразнює вульву і піхву. Коли вони викликають різні нездужання і залишають плями, це може бути сигналом хвороби.

Піхву виробляє щомісяця близько 700 мл виділень. Вони кислі, майже без запаху. Це невід’ємна частина жіночої фізіологіі.Чаще всього виділення вказують на запалення нижніх статевих шляхів, викликаних порушеннями в екосистемі піхви від інфекцій, викликаних бактеріями, дріжджами (грибок), найпростішими, або — рідко — вірусами. Може супроводжуватися почервонінням і набряком вульви, печіння, свербінням в лобкової області, а іноді і болями під час статевого акту або сечовипускання.

Жовті виділення з піхви можуть відбутися в наступних випадках:

 • хламідіоз — не супроводжується свербінням, печіння і почервоніння зовнішніх статевих органів і піхви, але можуть виникати кров’янисті виділення між періодами, печіння сечовипускання;
 • атрофічний вагініт, який виникає у жінок після менопаузи, вагінальної атрофії у жінок в післяпологовому періоді, лікування з приводу ендометріозу, порушення менструального циклу, а також в разі пошкодженого яєчника (наприклад, в результаті хірургічного втручання, променевої терапії, хіміотерапії);
 • інфекції герпесу (HSV2) або оперізуючий герпес;
 • позаматкова залозиста, помилково називають ерозією, тому що це заміна столбчатого епітелію плоским покриттям диска шийного відділу залозистогоепітелію, слизової оболонки каналу;
 • алергія, наприклад. на засоби інтимної гігієни, презервативи, але в даному випадку, основним симптомом є набряк.

Бактеріальний вагініт залежить від типу грибкового ураження. Найчастіше це водяниста консистенція. Колір варіюється від білого до жовтого і зеленувато. Запах з піхви є нейтральною або злегка кислим. Дріжджі відповідають за запалення піхви і зовнішніх статевих органів. У 90% випадків відбуваються з роду Candida albicians (частина нормальної екосистеми піхви).

Коли симптоми з’являються 1-2 рази на рік, використовується лікарська терапія, вона становить від 3 до 7 днів. При рецидивуючих формах вагініту, кандидозу і раку вульви часто використовується як способи введення препаратів, дозу збільшують. Лікування протягом 8-14 днів.

Для профілактики рецидивів з жовтими виділеннями рекомендується:

 1. Приймайте пробіотики під час лікування антибіотиками і моменти імунодефіциту.
 2. Якщо у вас немає постійного партнера, не забудьте використовувати презерватив.
 3. Не купуйте запашну туалетний папір, тому що це може викликати підвищену чутливість.
 4. Міняйте часто тампони, прокладки та вкладиші.
 5. Носіть дихаюча білизна з бавовни.
 6. Для підмивання використовуйте рідину для інтимної гігієни з нейтральним або кислим рН.

Бактеріальний вагіноз є найбільш частою причиною виділень з піхви. Це є результатом аномальної екосистеми піхви, що створює кілька сотень видів бактерій і дріжджів. Вагінальна рідина повинна домінувати над молочнокислими бактеріями.

Як лікувати жовті виділення в домашніх умовах

Головною умовою правильно терапії є придушення бактеріальної інфекції. Її перебування визначає тільки гінеколог. Він може призначити спеціальні препарати для усунення симптомів і провокуючих чинників в організмі. Для місцевого застосування можуть бути обрані свічки.

 1. Гексикон — препарат дозволяє усунути неприємні виділення, бореться з бактеріальними інфекціями. Надає профілактичну дію при взаємодії із зараженим партнером. Свічки показані при вагінітах різного характеру, уреаплазмоз, хламідіоз.
 2. Депантол — усуває причину інфекції, бореться з придушенням грибкових уражень. Застосовується під час вагітності. У складі декспантенол.
 3. Пімафуцин — свічки з вираженим протибактеріальної дією. Ефективно усуває бактеріальний кандидоз та інших збудників інфекції.

Якщо виділення викликані мікробами, то лікар може призначити терапію антибіотиками. Вибір препарату залежить від типу збудника. Тому не слід призначати медичні засоби самостійно, так як не кожен антибіотик може усунути жовту слиз з піхви. Важливо встановити причину жовтих виділень без запаху у жінок, щоб знайти дієвий засіб.

З народних засобів корисні різні спринцювання. Для розчину можна застосовувати настій трави або соду. Друге засіб розводять з кип’яченою водою і обробляють внутрішню поверхню стінок піхви.

З трав рекомендується використовувати ромашку і шавлії, які мають протимікробну і антисептичну дію. Спринцювання можна робити кілька разів на день, щоб добитися стійкого ефекту.

Ссылка на основную публикацию