Жовті виділення після пологів (зелені, гнійні): що це значить?

Що робити, якщо турбують жовті виділення після пологів? Дане питання актуальне для багатьох породіль, тому потрібно розглянути його. Протягом все життя жінки дітородного віку в її організмі відбуваються гормональні зміни. Вони супроводжуються виділеннями секрету. Він буває різним, залежно від періоду менструального циклу. У тому випадку, якщо спостерігається циклічність цих виділень, то турбуватися про стан здоров’я немає приводу.

1 Етіологія явища

Якщо турбують жовті виділення після пологів, які супроводжуються підвищеною температурою, неприємним запахом, то виникає підозра на розвиток інфекційного захворювання або запального процесу. В такому випадку необхідно терміново звертатися до лікаря і проходити обстеження.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
 • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
 • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Лікарі не просто так радять жінкам особливо ретельно стежити за особистою гігієною після родового процесу. Справа в тому, що організм буває сильно ослаблений. Ослаблена імунна система, і родові шляхи бувають відкриті.

Організм породіллі влаштований таким чином, що в місці прикріплення плаценти залишається ранка, яка кровоточить деякий час. Тому перші дні є в цьому відношенні найскладнішими. Породіллі особливо ретельно необхідно стежити за собою, щоб не захворіти будь-яким інфекційним захворюванням.

Якою має бути особиста гігієна:

 1. Необхідно стежити за чистотою гігієнічних прокладок і міняти їх через кожні 2 години.
 2. Після кожного походу в туалет необхідно підмиватися.
 3. Необхідно вчасно спорожняти сечовий міхур, навіть якщо позиви незначні.
 4. Не варто носити модне шовкову білизну. Найкраще в цей час користуватися бавовняними виробами з вільним кроєм.
 5. Багато жінок вважають за краще користуватися не прокладками, а тампонами. Однак лікарі категорично не радять це робити. Справа в тому, що тампони перешкоджають природному виділенню рідини з організму. Після родового процесу це може стати причиною розвитку серйозних запальних захворювань.
 6. Спринцювання також краще залишити до кращих часів. У всякому разі, це робити після родового дозволу не потрібно.

Однак в деяких випадках, навіть незважаючи на саме ретельне дотримання правил особистої гігієни, у деяких жінок все ж з’являються жовті виділення після пологів з піхви. Коли це буває нормою, а коли патологією?

2 Коли лохії жовтого кольору вважаються нормою?

Народження дитини — це природний процес для жіночого організму. Після родового дозволу відбувається відділення плаценти. Місце, де вона прикріплюється, після цього стає кривавою раною відкритого типу. Для того щоб організм відновився, потрібен час. Взагалі потрібно бути готовою до того, що безпосередньо після закінчення пологів будуть з’являтися лохії. Якщо жінка годує грудьми, матка швидше буде скорочуватися і відновлюватися.

Нормальним вважається, якщо лохії тривають від місяця до 6 тижнів. При цьому не варто лякатися, якщо колір секрету буде змінюватися. Це теж вважається нормальним явищем, і медична допомога не потрібна. Приблизно протягом першого тижня лохії мають яскраво-червоний колір і відрізняються багатством. Десь до 11 дня виділення будуть зменшуватися, а потім перетворяться в слиз.

Жовтий секрет є теж нормальним явищем. Згодом колір зміниться і стане біло-жовтим, а іноді зовсім прозорим. Однак у деяких жінок процес скорочення матки відбувається повільніше, тому лохії жовтуватого кольору можуть тривати приблизно 2 місяці.

Але і такий стан справ патологією не рахується. Навіть якщо жовті лохії з невеликою кількістю крові, лякатися не варто.

Іноді лохії з’являються і через місяць після народження дитини. Це теж вважається нормальним процесом відновлення. Але якщо з’являються лохії, які супроводжуються підвищенням температури, а також хворобливими відчуттями, то, можливо, має місце розвиток інфекційного захворювання або запального процесу.

3 Патологічні причини

Коли слід турбуватися? Якщо стан здоров’я після пологів викликає побоювання, то краще проконсультуватися у лікаря-гінеколога. Особливо варто насторожитися, якщо в лохіях кров присутня тривалий час.

Іноді розвиток патологічного процесу у родитель жінки може мати навіть небезпечні наслідки для життя. Тому якщо мають місце такі симптоми, як:

 1. Підвищена температура.
 2. Гострі болі в нижній частині живота. Варто стривожитися, якщо болить не тільки живіт, але і поперек.
 3. У лохіях з’явився гній з кров’ю.
 4. Секрет має зелений колір.
 5. Спостерігаються печіння і свербіж в області піхви.

Подібні симптоми можуть бути ознакою розвивається ендометриту. Тому в будь-якому випадку необхідно терміново звернутися за допомогою в стаціонар. Чим швидше жінка отримає медичну допомогу, тим менше шансів розвитку серйозних і небезпечних ускладнень.

Не варто турбуватися, якщо жовтий секрет стає трохи яскравіше і тоді, коли жінка приймає протизаплідні препарати. Вони також можуть впливати на показники рівня гормонів в організмі. Однак якщо зелені виділення після пологів набувають пінистий або сирковий вид, то варто підозрювати розвиток захворювання.

Якщо лохии стають рясними, в такому випадку можна підозрювати розвиток гострої форми бактеріального захворювання. Рясні жовті лохії можуть бути симптомами:

 1. Сальпінгіту — запалення фаллопієвих труб. Це захворювання розвивається через наявність патогенних бактерій в маткової порожнини. Поступово бактерії проникають в органи нижнього таза. Рясні лохії жовтого кольору можуть бути симптомами гострої форми цього захворювання. При цьому жінку турбує хворобливе сечовипускання. Після близькості з партнером може бути присутнім кров’янистий секрет.
 2. Запалення придатків. Гостра форма супроводжується виділенням гною, який має жовтий колір. При цьому жінку мучить подразнення слизової зовнішніх статевих органів. Нерідко до неприємних відчуттів додаються часті сечовипускання і болючість по час близькості з партнером. Нерідко менструація стає вкрай болючою.

Жовті лохії з неприємним запахом можуть бути симптомами та інших серйозних захворювань. Саме тому необхідно після пологів частіше відвідувати лікаря-гінеколога. В такому випадку багатьох серйозних наслідків для здоров’я вдасться уникнути.

Ссылка на основную публикацию