Життя в Тампі. Плюси і мінуси

Серед найбільш популярних для російськомовних громадян мегаполісів США, агломерація Тампа — Сент-Пітерсберг — Кліруотер або, як вона більш відома серед американців, Tampa Bay Area займає далеко не останнє місце. Тампа має ряд відчутних переваг, які роблять її набагато більш привабливою для спокійної, розміреної і комфортного життя, ніж проживання в Майамі, Лос-Анджелесі або Нью-Йорку.

Найчастіше Тампа порівнюють з Майамі. На жаль, широко розрекламована щасливе життя в цьому мегаполісі дуже далека від ідеалу, якщо ви не маєте круглої суми на банківському рахунку. Майамі — це пафосний курорт для молоді і місце зимового відпочинку заїжджих товстосумів з усього світу. Для середнього класу південна Флорида не надто вдале місце.

Тампа схожа на Майамі лише в двох речах — жаркому вологому кліматі і не дуже сприятливою ситуацією на ринку праці. Зрозуміло, було б ідеально, якщо ви приїжджаєте в Тампа, вже маючи тут роботу. Якщо ж її у вас немає, то знайти більш-менш добре оплачувану вакансію тут вам буде набагато важче, ніж в Нью-Йорку або в Лос-Анджелесі, і приблизно так само важко, як і в Майамі. До того ж, в південній Флориді до труднощів з пошуками роботи потрібно додати ще знання іспанської мови, який в Тампі не так вже затребуваний.

Однак за всіма іншими параметрами порівняння за Тампа є ряд очевидних переваг, не тільки в порівнянні з Майамі, а й з LA і NYC. Перш за все, тут дуже недорога нерухомість, як для оренди, так і для покупки. Найняти скромну, але пристойну квартиру з однією спальнею в Тампі можна, починаючи від $ 700. У порівнянні з Нью-Йорком і Лос-Анджелесом, не кажучи вже про Сан-Франциско, це шалено низькі ціни. Це ж стосується і купівлі будинку. За $ 150-200 тисяч можна придбати звичайний будинок з трьома спальнями, який в південній Каліфорнії вам обійдеться, починаючи від $ 500 тисяч. При цьому Тампа досить спокійне місто з низьким рівнем криміналу, що вигідно відрізняє її від Майамі.

У майже тримільйонної агломерації Тампа — Сент-Пітерсберг — Кліруотер немає автомобільних пробок. За півгодини ви без особливих зусиль зможете доїхати до будь-якого кінця міста або, при необхідності, до кришталево чистих пляжів Палм-Харбор або Клеарвотер. Вартість життя в Тампі досить недорога (правда, зарплати теж низькі). Як не дивно, тут проживає набагато більше молоді, ніж в південній Флориді — осіб, молодше 26 років, в Тампі 21%, тоді як в Майамі всього 12%. І тут набагато менше представників латиноамериканських меншин з Куби, Гаїті та інших країн. У порівнянні з Лос-Анджелесом частка іспаномовного населення в Тампі більш ніж удвічі нижче: 23% проти 48%.

В цілому Тампа і всю агломерацію Tampa Bay Area можна охарактеризувати як одне з найбільш підходящих місць для спокійного сімейного життя у власному будинку на тлі пальм, жаркого вологого літа і теплої сонячної зими. Чисельності населення — близько 3-х мільйонів, цілком вистачить, щоб не відчувати себе забутим в глухій провінції. Єдиний недолік — не дуже високі зарплати в порівнянні з Нью-Йорком, Сан-Франциско або навіть Лос-Анджелесом.

Ссылка на основную публикацию