Життя в Сан-Дієго. Плюси і мінуси

Що наші люди знають про Сан-Дієго? Так майже нічого. Можливо, хтось чув, що в цьому місті щороку проходить найбільший фестиваль коміксів Comic-Con. Ще хтось, може бути, знає про те, що в Сан-Дієго знаходиться найбільша військово-морська база США на Тихому океані. Ну а зовсім незначної частини громадян може бути відомо, що з цього міста родом актриса Камерон Діаз.

Як в будь-якому іншому місті, життя в Сан-Дієго має свої плюси і мінуси. І щоб зрозуміти, чи варто переїжджати в це місто, краще всього заздалегідь порівняти його з іншими великими американськими мегаполісами.

Що краще — Лос-Анджелес або Сан-Дієго

За основними показниками якості життя, Сан-Дієго найкраще порівнювати з Лос-Анджелесом — оскільки ці два міста багато в чому схожі, а що з себе представляє Л.А., багато хто вже знає. Якщо узагальнювати якість і вартість життя в Сан-Дієго, то за великим рахунком різниці між ним і Лос-Анджелесом особливої ??немає. Нерухомість в Лос-Анджелесі об’єктивно стоїть трохи дорожче (на 10-15%). Це стосується як ренти, так і покупки. Середня вартість будинку в Сан-Дієго складає $ 542 тисячі, в Л.А. — $ 583 тисячі.

Рівень безробіття в С-Д. нижче, ніж в Лос-Анджелесі (4.9% і 5.5% відповідно). Місцеві податки, як і всюди в Каліфорнії, досить високі — як на товари, так і прибутковий податок штату.

Якщо порівнювати рівень життя населення в цих двох містах, то тут перевага буде у Сан-Дієго. Середній дохід сім’ї тут становить $ 78000, а в Лос-Анджелесі — $ 54000. Подібна різниця пов’язана, головним чином, з тим, що в LA традиційно приїжджають «спробувати щастя» майбутні актори, моделі, купа молоді та всякі фріки. Багато з них потім закінчують свою так і не почалася кар’єру в Голлівуді, якщо не в наметах бомжів на Скид Роу, то вже десь недалеко від цього місця на соціальних сходах. Сан-Дієго ж більш заточений на сімейне життя, а не на пошуки себе.

Тобто, в Лос-Анджелесі більше бідних, ніж в С-Д .. З цього випливає, що рівень злочинності там теж вище. Статистика свідчить, що рівень насильницьких злочинів в Сан-Дієго знаходиться на рівні 34.9 (в середньому по США — 31.1). У Лос-Анджелесі — 43.7.

Багатьох російськомовних громадян, що ввібрав в себе стереотипи про те, що латиноси і чорні — це майже завжди кримінал, цікавить, як йдуть справи в Сан-Дієго з демографією. Незважаючи на те, що до кордону з Мексикою тут всього 30 км, кількість латиноамериканців в С-Д. менше, ніж в Лос-Анджелесі (28% і 46% відповідно), а чорних взагалі майже немає (всього 6.7%). Біле населення в Сан-Дієго складає 58%, що дуже немало.

Якщо підбити підсумки, різниця між цими двома містами невелика і за основними параметрами перевага за Сан-Дієго. Місто сам по собі відмінний, населення всієї агломерації — близько 3 мільйонів чоловік. І до Лос-Анджелеса не так вже й далеко — всього 180 кілометрів або дві години по хайвею. Основний недолік — високі ціни на нерухомість. Але якщо хочете жити в Каліфорнії, то доведеться платити «податок на клімат» — тут вже нікуди не подінетеся.

Чи варто російській переїжджати в Сан-Дієго

Якщо ви ще перебуваєте в Росії і роздумуєте над тим, яке місто вам найкраще вибрати після приїзду в США, то Сан-Дієго варто вибирати тільки в тому випадку, якщо у вас є достатні фінансові кошти. У всякому разі, не менше $ 15-20 тисяч. Життя тут дорога, російськомовне коммюніті незначне.

Некваліфікованої роботи в Сан-Дієго, звичайно ж, більше, ніж у Флориді. Але з урахуванням, що вартість оренди житла перебуває на рівні Лос-Анджелеса, якщо ви розраховуєте лише на роботу з доставки піци або щось подібне, краще вибирати місто простіше.

Сюди варто переїжджати лише в тому випадку, якщо ви вже живете в США деякий час, знаєте англійську, маєте якусь місцеву ліцензію і заощадження. Переваги життя в Сан-Дієго очевидні, як і в будь-якому іншому прибережному каліфорнійському місті, однак щоб вас не спіткало розчарування, і ви, через півроку-рік, не виїхали звідси, підібгавши хвіст, варто ретельно зважити, чи потягне ваш рівень доходів проживання на тлі тихоокеанських пейзажів.

Зрозуміло, якщо ви програміст і вас запрошують на роботу в це місто, або якщо ви маєте іншу затребувану кваліфікацію і маєте пропозиції працевлаштування з зарплатою від $ 5-6 тисяч в місяць — роздумувати не варто. Якість життя в Сан-Дієго вище, ніж в Сан-Франциско або Нью-Йорку, та й атмосфера спокійніше, ніж в LA.

Ссылка на основную публикацию