Життя в Нью-Йорку. Плюси і мінуси

Нью-Йорк по праву вважається одним з найбільш популярних мегаполісів — як для десятків мільйонів туристів з усього світу, так і для тих, хто хоче влаштуватися в ньому для постійного проживання. Однак, як і будь-який інший місто, Нью-Йорк має ряд переваг і недоліків, які можуть істотно змінити ваші уявлення про нього, що особливо важливо, якщо ви збираєтеся незабаром сюди переїхати. Щоб не розчаруватися в цьому мегаполісі, обов’язково варто врахувати всі ці особливості перед тим, як приймати рішення про переїзд.

Переваги життя в Нью-Йорку

Нью-Йорк — прекрасне місто для тих, хто хоче досягти успіху. Якщо ви бажаєте присвятити життя кар’єрі фотографа, художника, дизайнера, режисера-документаліста, журналіста або прозаїка — це місто для вас. Тут ви знайдете величезну кількість однодумців, арт-галерей і сюжетів для своєї творчості. Однак все це буде працювати, якщо ви, звичайно ж, вільно володієте англійською. Нью-Йорк багатонаціональний і тут іммігранту з Росії або України буде набагато легше адаптуватися, ніж де-небудь ще в США. Навіть якщо ви не пройшли період асиміляції в Америці, необхідний для того, щоб розуміти жарти і сленг аборигенів, а також брати участь в суспільному житті свого району, знання англійської в Нью-Йорку вам відкриє набагато більше дверей, ніж, наприклад, в Техасі. Одне з основних переваг Великого Яблука — ліберальне ставлення до іммігрантів з інших країн, яких тут безліч.

Нью-Йорк — відмінне місце для тих, хто хоче відчувати пульс життя великого міста. Якщо ви молоді і хочете досягти успіху — це мегаполіс для вас. Швидше за все, у вас нічого не вийде, як і у переважної більшості з десятків тисяч випускників коледжів, щорічно сюди прибувають з усіх куточків країни, проте в Нью-Йорку у вас буде набагато більше шансів для самореалізації, ніж в Оклахомі або тієї ж Тампі.

Одне з основних переваг Нью-Йорка, що виділяє його на тлі інших штатів — високий рівень зарплати кваліфікованих фахівців. Звичайно ж, тут потрібно враховувати, що нерухомість тут також дуже дорога, і якщо ви не працюєте в Goldman Sachs або Google, то ви навряд чи варто мріяти про покупку квартири на Манхеттені або пристойного будинку на Лонг-Айленді. Якщо ви приїхали в США по грінкарті і не маєте ніякої кваліфікації, затребуваною на місцевому ринку праці, то ваш рівень зарплати буде вельми невисокий за місцевими мірками. Зрозуміло, якщо ви програміст або досвідчений шеф-кухар, ви легко знайдете роботу, навіть не маючи американської освіти. Однак в більшості інших випадків ваш рідний диплом педагогічного або медичного інститутів тут нічого не означає — доведеться починати з самого низу.

Однак, навіть влаштувавшись на доставку піци або іншу подібну роботу, рівень зарплати ($ 12-15) вам цілком дозволить підтримувати мінімальні потреби для проживання. Ну а якщо у вас є голова на плечах, то протягом року ви зможете отримати ліцензію таксиста або водія трака, що дасть вам можливість заробляти на порядок більше і робити заощадження.

Якщо у вас немає ніяких особливих амбіцій «скорити Нью-Йорк» і вашою головною метою є бажання поліпшити якість свого життя, то, швидше за все, через пару-трійку років ви переїдете звідси, як мінімум, в дальній передмістя — куди-небудь в Нью -Джерсі або апстейт (решту штату Нью-Йорк). А можливо, і в інший мегаполіс, більш дешевий для проживання: наприклад, Міннеаполіс і Орландо. Нью-Йорк — відмінний місто «спробувати себе в житті», а також місце первісної адаптації вперше прибули в США. Залишившись тут і не маючи кваліфікованої роботи з хорошою зарплатою (а її у вас не буде, тому що ви не закінчили коледж), ви ризикуєте на довгі роки застрягти в маленькій двокімнатній квартирці в Брукліні, без будь-яких перспектив купити в майбутньому власний будинок.

Ще пару очевидних плюсів життя в Нью-Йорку. На відміну від Лос-Анджелеса, Майамі і багатьох інших американських мегаполісів, тут вам буде набагато зручніше (і дешевше, враховуючи вартість парковки) пересуватися без автомобіля. Система громадського транспорту в NYC — найкраща в країні. До того ж Манхеттен компактний (4 на 14 км), що в деяких випадках допускає пересування на велосипеді або навіть пішки.

У Нью-Йорку низький рівень злочинності. У порівнянні з Майамі, кількість злочинів із застосуванням насильства тут, в перерахунку на 1000 жителів, вдвічі менше. «Кошмар» криміналітет почали ще при мері Джуліані, а при Блумберг Нью-Йорк став майже зразковим містом з безпеки.

Недоліки Нью-Йорка

Звичайно ж, головний недолік цього прекрасного міста — висока вартість нерухомості. Якщо ви не маєте місячний дохід вище $ 6000 — про Манхеттен вам доведеться забути. Дешевше $ 3000. ви тут пристойну квартиру не знайдете. Хоча якщо ви особливо не зациклені на стереотипах, нав’язаних кіно і серіалами, все на відстані 10 хвилин поїздки через тунель, в Квінсі, ви можете знайти таку ж саму квартиру вже за $ 1800, яка на Манхеттені коштує $ 3500.. Ну а якщо відстані вас взагалі не лякають, і ви любите щодня вставати на роботу в 6-30, то на Джамайка або Фар Рокавей ця ж квартира вам обійдеться всього в $ 1300..

У Нью-Йорку завжди є купа роботи, і якщо ви не зовсім дурна людина, для оренди якийсь студії або скромної квартири з однією спальнею грошей вам буде вистачати. Ну і паралельно думайте про отримання будь-якої ліцензії, з якою ви зможете через рік-два знайти нормальну роботу з пристойною зарплатою, де-небудь в місті простіше, що дозволить вам через 10-15 років наполегливої ??праці взяти будинок в іпотеку.

Ще один недолік Нью-Йорка — дуже нервовий і напружений ритм життя. Багатьом він подобається, але якщо ви вже не молоді і не дуже успішні, щоб жити біля Центрального парку, то через кілька років пульс великого міста вас почне дратувати. Приїжджаючи в NYC, вам потрібно врахувати, що ви навряд чи зможете тут придбати міцні соціальні зв’язки, аналогічні тим, які залишилися в тому місті, звідки ви приїхали. Якщо, звичайно ж, ви не Михайло Баришніков або будь-яка інша «російська» знаменитість, цікава на Заході. До неможливості влаштуватися за фахом, отриманої в Росії або Україні, додається почуття самотності і ностальгії. Багатьох така ситуація пригнічує.

Ссылка на основную публикацию