Життя в Міннеаполісі. Плюси і мінуси

Агломерація Міннеаполіс — Сент-Пол — Блумінгтон є найбільшою на Півночі США від Чикаго до Сіетла і 15-й за чисельністю в країні. Тому, як і будь-який інший великий мегаполіс, Міннеаполіс часто розглядається як варіант для переїзду в США з Росії та інших країн колишнього СРСР.

У той же час, в порівнянні з багатьма іншими великими американськими містами, російськомовна спільнота тут не така велика. Пояснити це можна деякою віддаленістю від західного і східного узбережжя — улюблених місць будь імміграції. Однак, при детальному розгляді питання, чи варто переїжджати в Міннеаполіс, виявиться, що це місто далеко не так уже й поганий, як це може здатися.

Переваги життя в Міннеаполісі

Почати краще всього з переваг. У Міннеаполісі їх досить багато. Варто перерахувати лише найзначніші:

  • Низький рівень безробіття — 3.7% від усього населення (в середньому по США — 5,2%). А це означає, що роботу знайти тут вам буде нескладно.
  • Доступна нерухомість. Середня вартість будинку в twin cities (Міннеаполіс — Сент-Пол) всього $ 218 тисяч, а квартиру з однією спальнею можна орендувати, починаючи від $ 900, що помітно нижче, ніж в більшості інших мегаполісів в США.
  • Багато парків і зон для активного відпочинку (великий плюс у порівнянні з Чикаго);
  • Багато культурних пам’яток (за кількістю театрів на душу населення Міннеаполіс поступається тільки Нью-Йорку);
  • На відміну від ряду інших міст, тут ви не зустрінете великої кількості бездомних (в наметі або трейлері при місцевих Мороз не перезімуешь — тут вам не Сан-Франциско).
  • Річна зарплата в Міннеаполісі в розмірі $ 50 тисяч за купівельною спроможністю дорівнює доходу в $ 83 тисячі в Нью-Йорку.

Таким чином, Міннеаполіс є досить рідкісне в нинішній час поєднання благополуччя в плані пошуку роботи і доступного житла. З огляду на, що криміногенна ситуація тут виглядає набагато краще, ніж в сусідньому Чикаго, аргументів для вибору цього тримільйонної міста як місце для проживання стає все більше. Але справедливості заради, не варто забувати і про мінуси життя в Міннеаполісі. Вони тут, на жаль, також присутні.

Відгуки про життя в Міннеаполісі

Як і в Чикаго, один з найголовніших недоліків Міннеаполіса — це сувора зима. Континентальний клімат Міннесоти є сумнівне задоволення для будь-якого, хто не любить сніг і морози протягом майже півроку. Однак в усьому іншому претензії до цього міста не відрізняються від звичайного ниття, яке можна зустріти всюди, незалежно від міста. Як то кажуть, у сусіда завжди трава зеленіша.

Для більш точної і об’єктивної оцінки давайте все ж почитаємо, що ж пишуть самі американці про те, що вони побачили в Міннеаполісі після кількох років проживання в ньому. Як завжди, публікую лише найцікавіші витяги:

«… Тут багато відмінних полів для гольфу, а також озера для катання на човнах влітку. Взимку вам можна кататися на снігоходах або рибалити на льоду … Але клімат тут іноді буває просто апокаліптичні … Літо — це рай, якщо у вас є гроші для оренду човна і будиночка біля озера … В цілому, із зимою можна боротися дуже просто, знайшовши тимчасовий притулок у Флориді на пару тижнів … » 

«… Я прожив в Міннесоті більшу частину свого життя. Після 40 років я переїхав на Південь і деякий час жив у Техасі. Коли я повернувся до Міннесоти, мене вразило, що житло в Міннеаполісі і Сент-Поле коштує приблизно в два рази дорожче, ніж на Півдні … Більш того, житло тут старе, і не дуже хорошої якості. Купуючи будинок за $ 300-350 тисяч, ви будете неприємно здивовані крихітним розмірами спалень, всього 12 х 14 футів (15 кв.м). У дешевших будинках, спальні 10? 10 і навіть 9? 10 футів. Це шафи, а не спальні … »

«… Відмінне місце для виховання сім’ї. Багато роботи; високий рівень культури, нічна життя і відмінна природа. Я думаю, що тут найбільша перевага — це озера (Калхун, Нокомис, Гаррієт і озеро на Островах). Ідеально підходить для велосипедистів, бігунів і пішоходів … »

«… Місто Міннеаполіс пропонує безліч культурних і інтелектуальних пам’яток, характерних для великого міста, але він також цілком компактний і зручний, що робить його схожим на місто середнього розміру. У нас є театр Гатрі, кілька відмінних коледжів і університет Міннесоти, а також штаб-квартири деяких відомих корпорацій. В Індіанаполісі, наприклад, ви такого вже не знайдете … З іншого боку, громадський транспорт не дуже хороший, зими довгі і суворі, немає етнічної різноманітності. В основному в Міннеаполісі живуть ті, хто тут народився і виріс … »

«… Якщо вам подобається кататися на велосипедах, то з квітня по жовтень тут просто ідеальне місце для велосипедних прогулянок. Тут прокладено відмінна мережа велосипедних доріжок, і вона з кожним роком все більше розширюється … »

«… Я переїхав сюди з Чикаго, думаючи, що Міннеаполіс — це приблизно такий же місто. Однак це не так. Якщо ви хочете жити в мегаполісі — не раджу сюди переїжджати. Але якщо ви шукаєте зміни, так як це було зі мною, коли я переїхав сюди 7 років тому, то для початку раджу відвідати це місто на вихідних …

Плюси Міннеаполіса: велосипедні маршрути, відмінно підходить для любителів активного відпочинку (особливо, якщо ви любите полювати і ловити рибу), дуже чисте, гарне поєднання міського середовища з культурою і заходами на свіжому повітрі, пристойні ресторани, бібліотеки, не надто переобтяжений трафік, наявність великих корпорацій. Мінуси: зима дуже холодна, в основному тут все місцеві, у яких своє коло спілкування. Тому тут важко знайти друзів … »

«… Це відмінне місце, щоб почати або просунути свою кар’єру. Я переїхав сюди частково через можливостей кар’єрного росту. Багато великих корпорацій тут або мають свою штаб-квартиру, або великий корпоративний філія в цьому районі … »

«… Вартість проживання тут дуже низька. За свої гроші ви зможете орендувати або купити більш просторе житло, ніж у багатьох інших великих містах … »

«… Якщо ви самотні — тут вам буде складно зустріти свою пару. Люди тут воліють вступати в шлюб в молодому віці, часто з тими, кого вони знають з дитинства … »

«… Міннеаполіс дуже легко об’їхати на машині. Тому, якщо вам потрібно дістатися з одного кінця міста в інший — на це не піде півдня, як в Нью-Йорку. Місто дуже компактний, тому багато хто просто їздять на велосипеді … »

Ссылка на основную публикацию