Життя в Каліфорнії. Плюси і мінуси

Статистика свідчить, що з 2003 по 2014 рік з Каліфорнії в інші штати виїхало 5 мільйонів чоловік. При цьому за той же період в Каліфорнії переїхало на постійне місце проживання лише 3,9 мільйона чоловік. Таким чином, тут явно можна спостерігати негативне сальдо внутрішньої міграції, що свідчить про те, що життя в Каліфорнії має свої плюси і мінуси. Причому мінуси тут пов’язані, очевидно, не тільки з холодним океанським плином.

Давайте розберемося, в чому ж тут проблема. З перевагами каліфорнійського способу життя ми все добре чули: теплий клімат, досить великий ринок праці, пам’ятки Голлівуду, Силіконова долина, а також розкішні краєвиди, що відкриваються з Пасифік Коаст хайвей.

Недоліки Каліфорнії, в значній мірі, відкриваються лише після того, як людина прожила тут кілька років. Тому, щоб легше було зрозуміти, з чим вам доведеться зіткнутися після приїзду в цей сонячний штат, мінуси тутешнього життя найкраще буде згрупувати.

Чому люди їдуть з Каліфорнії

Тих, хто їде з Каліфорнії на постійне місце проживання в інший штат, можна розділити на кілька груп:

  1. Колишні «приїжджі», які кілька років тому приїхали в Лос-Анджелес або Сан-Франциско, але не зуміли себе реалізувати.
  2. Молоді каліфорнійці, які їдуть в Нью-Йорк і інші штати на навчання або на роботу.
  3. Каліфорнійці у віці 30-50 років, які виїжджають в інші штати за більш якісної і дешевої життям.

Причину невдач першої групи, тобто «понаїхали», зрозуміти неважко. У Лос-Анджелесі, Сан-Франциско і Сан-Дієго дуже дорога нерухомість. При відсутності стартового капіталу для покупки будинку або неможливості влаштуватися на кваліфіковану роботу, яка б дозволила зібрати великі заощадження, життя в місті на узбережжі океану просто не має перспектив.

Так, якщо у вас голова на плечах, то через рік після приїзду в Лос-Анджелес ви зможете знайти роботу на $ 3-4 тисячі (хоча і не факт). У тому ж самому Uber або водієм трака, нарешті. Вище 4-5 тисяч ви, без зв’язків і диплома коледжу, навряд чи стрибнете. Такий рівень заробітків дозволить вам без особливих проблем знімати квартиру з двома спальнями і навіть трохи відкладати на чорний день. Але от далі у який приїхав починаються проблеми.

Сім’я, що має стабільний дохід в районі $ 5-6 тисяч (з урахуванням, що обоє працюють) може навіть взяти будинок в іпотеку. Хоча з нуля це буде дуже непросто. Якщо брати спальні райони Лос-Анджелеса, Сан-Дієго або Оранж Каунті, то простенький будинок у відносно білому кварталі ви дешевше $ 500 тисяч не купите. Зрозуміло, можна знайти будинок в мексиканському районі і за $ 200 тисяч, але навіщо цей цирк? ))

Перший внесок тут становить зазвичай 20%, а процентна ставка по кредиту не перевищує 4%. Таким чином, молода 30-річна сімейна пара повинна мати як мінімум $ 100-120 тисяч для того, щоб взяти іпотеку на 20 років, виплачуючи при цьому щомісячні внески в розмірі $ 2000-2500. Якщо ж врахувати, що будинок «американської мрії» передбачає появу в ньому, як мінімум, парочки дітей, а це, в свою чергу, передбачає тимчасовий (а може, і постійний) догляд подружжя з роботи, то потягнути таку іпотеку одному чоловікові буде дуже нелегко. Особливо, якщо він в плані фінансів зірок з неба не хапає.

Правда і міф про податки в Каліфорнії

Ще одна гостра проблема — високі податки в Каліфорнії. Податкова система США передбачає, що кожен штат сам встановлює ставку прибуткового податку. На практиці це означає, що до прогресивної шкали федерального податку додається ще й місцевий прибутковий податок. Його розмір, звичайно ж, набагато менше, але все одно відчутний для сімейного бюджету.

Наприклад, при щорічному доході в розмірі $ 55000, самотній бездітний чоловік буде зобов’язаний виплатити $ 11096 федерального податку, а також податок штату Каліфорнія в розмірі $ 2253. Аналогічну картину можна спостерігати при розрахунку податків для сімейної пари з двома дітьми із загальним річним доходом $ 75000, що є звичайним рівнем доходів для сім’ї «середнього класу» в Каліфорнії.

Таким чином, громадянин, який заробляє $ 4-5 тисяч в місяць, змушений буде приблизно $ 200 виплачувати додатково у вигляді місцевого прибуткового податку. І це зважаючи на те, що в багатьох інших штатах такого податку просто немає. Наприклад, у Флориді, Техасі, Неваді або штаті Вашингтон ви взагалі не платите місцевий прибутковий податок. У більшості інших штатів він помітно нижче, ніж в Каліфорнії.

Каліфорнійський податок з продажів — це окрема тема. Він також один з найвищих по країні. З кожної покупки ви будете оплачувати додатково 7,5% податку штату. А ось, наприклад, в розташованому поруч Орегоні його зовсім немає. У Нью-Йорку він всього 4%, в Колорадо — 2.9%, у Флориді — 6%. Дорожнеча життя в Каліфорнії відчутна у всьому.

Недоліки життя в Каліфорнії

Отже, давайте подобьyoм результат. Мінуси життя в Каліфорнії вельми і вельми помітні. Найважливішими серед них є:

  • дорога нерухомість (вартість будинку в 2-3 рази вище, ніж в середньому по країні);
  • високий прибутковий податок штату;
  • високий податок з продажів.

Виходячи з цього, проживання в Каліфорнії для середнього класу не таке вже й вигідна. До них ми зараховуємо і тих, хто вже має свій будинок у Каліфорнії, але не має високого постійного доходу. Виною цьому перегрітий ринок нерухомості, який робить більш ефективною, з фінансової точки зору, продаж будинку в Лос-Анджелесі або Сан-Франциско з наступною покупкою аналогічного житла в Колорадо, Флориді або будь-якому іншому штаті.

Наприклад, звичайна сім’я, володіючи будинком в районі затоки Сан-Франциско, який на момент покупки 20 років тому коштував $ 150 тисяч, зараз може продати його в 8-10 разів дорожче. Це дає можливість, переїхавши до Флориди або куди-небудь ще, помітно поліпшити якість життя, оскільки замість звичайного будинку з трьома спальнями вони отримують можливість придбати помітно більш якісне і просторе житло.

Зрозуміло, ми не беремо до уваги Сакраменто, Сан-Бернардіно і інші провінційні райони Каліфорнії. Нерухомість в них хоч і недорога, але не забувайте, що прибутковий податок і податок з продажів діє по всьому штату, а не в одному лише Лос-Анджелесі або Сан-Франциско.

Приїжджаючи до Каліфорнії, ви переплачуєте гроші за право жити в цьому штаті. «Податок на клімат», як жартома називають цю ситуацію місцеві жителі, не так уже й важливий, якщо ви заробляєте від $ 100 тисяч в рік. Але якщо ваш дохід значно менше цієї суми, то краще все ще раз ретельно зважити — чи згодні ви жити в значно більш обмежених умовах, ніж в інших району США заради життя саме в Каліфорнії?

Ссылка на основную публикацию