Життя в Чикаго. Плюси і мінуси

Чи варто переїжджати в Чикаго? На перший погляд, будь-яка людина, хто хоча б краєм вуха чув про нинішню ситуацію в «місті вітрів», знає, що робити цього не варто. Звичайно ж, це далеко не Детройт, але життя в Чикаго істотно погіршилася за останнє десятиліття. В першу чергу, це пов’язано з феноменальним зростанням вбивств та інших насильницьких злочинів, де Чикаго впевнено посідає перше місце серед усіх великих міст Америки.

700 вбивств на рік і майже 4000 постраждалих від вогнепальних поранень на трьохмільйонний місто — це дійсно дуже і дуже багато. Навіть за мірками Росії, яку традиційно називають неблагополучною в плані злочинності.

Переїжджати жити в Чикаго варто лише в тому випадку, якщо вам обіцяють там високооплачувану посаду. Робота для американців — це головне. І якщо ви збираєтеся жити в США — ви це самі скоро зрозумієте.

Переваги життя в Чикаго

Навіть ті чикагці, які всіляко критикують саму можливість проживання в цьому місті, погоджуються, що у нього є ряд неоціненних переваг перед багатьма іншими американськими мегаполісами. Можливо, одне з таких переваг саме вас і зацікавить. Отже, Чикаго — це місто …

 • відмінний для ведення бізнесу;
 • з великою кількістю театрів, всіляких культурних фестивалів і виставок;
 • де багато роботи;
 • де ставка оренди житла істотно нижче, ніж в Нью-Йорку або Лос-Анджелесі;
 • має гарну архітектуру і чітке планування вулиць;
 • замість автомобіля для поїздки на роботу можна використовувати велосипед (до речі, подивіться фільм «Вихідний код» — він як раз про це);
 • велика кількість парків (правда, багато хто з них знаходяться в неблагополучних кварталах);
 • наявність великих спортивних арен, де грають всесвітньо відомі баскетбольні і хокейні клуби.

Не можна сказати, що в усьому Чикаго небезпечно. Як правило, це стосується, в основному, чорних районів, контрольованих місцевими бандами наркоторговців. Якщо хочете жити в безпеці — вибирайте для життя в Чикаго білі передмістя або північ міста. На узбережжі найбезпечніше, а й ставки оренди високі.

Недоліки життя в Чикаго

Високий рівень злочинності — основний, але далеко не єдиний недолік Чикаго. Крім того, що вас підстерігає ризик отримати випадкову кулю на вулиці (а такі випадки тут, на жаль, не рідкість), Чикаго має такі недоліки:

 • Мало зелені (крім парків у озера прогулятися на природі особливо ніде). Парків котрий нібито багато, але вони маленькі за розміром і на вихідних там постійно юрби людей.
 • Холодна і сніжна зима. За твердженням місцевих жителів, цілих 6 місяців в році сонце в місті сідає вже в 16-30.
 • Дорога парковка в місті. Кілька років тому мерія продала право збирати гроші за паркування машин на вулицях приватної компанії — через це її вартість істотно зросла.

Щоб не бути надмірно суб’єктивним, просто почитайте, що пишуть самі жителі Чикаго про своє місто:

«… я живу в South Loop, який багато хто вважає благополучним. Орендна плата за квартиру з однією спальнею тут становить $ 1450 або навіть вище. При цьому в ціну не включена ціна електрики, опалення, кабельного ТБ, інтернету і парковки. Вартість паркування тут дуже дорога. Я плачу 125 доларів на місяць, щоб просто припаркувати свій автомобіль в надійному місці поруч з нашим будинком. Газ дуже дорогий в порівнянні з іншими містами … »

«… багато людей з Вісконсіна, Огайо, Мічигану, Індіани приїжджають сюди, але через кілька років їдуть назад в свої міста, звідки вони приїхали, або ж переїжджають в далекі передмістя Чикаго …»

«… проблема злочинності полягає в тому, що банди вже не так консолідовані, як в 80-х роках. Їх колишні лідери в тюрмі або вбиті, а до влади в місті прийшли нові молоді угруповання, які постійно борються між собою за сфери впливу і збут наркотиків. Всі ці перестрілки постійно відбуваються в мирних районах, де в результаті від випадкових куль страждають діти і сім’ї … »

«… 7 місяців в році — мороз, вітер, сніг і дощ …»

«… тут абсолютно нічого робити, крім як дивитися спортивні ігри в закритих приміщеннях (я цього не роблю), сидіти в барі і пити в закритому приміщенні (я цього не роблю) або ходити по торговому центру цілий день, який теж знаходиться в закритому приміщенні … »

«… єдиний нормальний місяць — жовтень …»

«… навіть не думайте про те, щоб жити в хорошому районі міста і мати машину, на парковці просто розоритеся …»

Ссылка на основную публикацию