Життя в Бостоні. Плюси і мінуси

Серед мегаполісів США, які постійно на слуху у російськомовних громадян, які вже живуть або тільки планують переїзд в Америку, Бостон незаслужено обділений увагою. Однак в тому, що це місто, перебуваючи в тіні величезного Нью-Йорка, не має великої російської громади, винен не тільки його географічне розташування, а й ряд інших об’єктивних чинників.

Перш за все, варто відразу зазначити, що Бостон — це досить дороге місто для життя. Згідно зі статистикою, вартість проживання в найбільшому місті Нової Англії на 70% вище, ніж в цілому по США. При цьому ціни на нерухомість вище, ніж в середньому по країні, в 2,69 рази. Нью-Йорк, звичайно, ще дорожче. Вартість життя в Великому яблуці на 80% вище, ніж в середньому по країні, а житло дорожче в 3,13 рази.

Переваги життя в Бостоні

У Бостоні багато молоді — чисельність населення у віці від 18 до 34 років практично вдвічі вище, ніж в середньому по США. Це пов’язано з тим, що в тут розташовані великі університети та науково-дослідні центри, включаючи Гарвард і Массачусетський технологічний інститут.

Бостон — відносно спокійний, безпечний і благополучний місто, якщо порівнювати його, наприклад, з Чикаго. Оскільки рівень добробуту значної частини місцевих жителів помітно перевищує середній по країні, в окремих районах Бостона відбувається джентрифікації — реконструкція будівель в старих неблагополучних кварталах з подальшою переробкою під дороге житло. Відповідно, бідне населення, не маючи можливості знімати квартири з високою орендною платою, витісняється з центральних районів міста, а квартири в реконструйованих будинках продаються або здаються заможним громадянам.

Таким чином, в Бостоні чисельність білого населення з високими доходами не зменшується, а кількість латиноамериканців і чорних з низькими доходами не дуже помітно.

Бостон — це центр тяжіння висококваліфікованих співробітників, рід діяльності яких пов’язаний з наукою, медициною, мікроелектронікою, видавничим та страховим бізнесом.

У порівнянні з найдорожчим для життя містом — Сан-Франциско, Бостон доступніше на цілих 46%. Наприклад, нерухомість тут майже в три рази дешевше, ніж в Сан-Франциско. Однак якщо порівняти Бостон з Майамі, то виявиться, що жити в Новій Англії все-таки не так вже дешево — Майамі, який вважається відносно дорогим містом для життя у Флориді, на 32% дешевше.

Найбільш близький до Бостону за загальним рівнем життя (та й клімату теж) Сіеттл. Столиця Нової Англії лише ненабагато дешевше Лос-Анджелеса і Нью-Йорка. Але ось рівень безробіття тут нижче, ніж по країні в цілому — 4,2% проти 5,2%.

Статистика свідчить, що Бостон — найбільш привабливе місто для сімей з маленькими дітьми, а також один з кращих міст для громадян похилого віку. Як і в Нью-Йорку, центр міста тут досить компактний, що робить зручними пішохідні та велосипедні прогулянки.

Недоліки життя в Бостоні

За твердженням людей, яким довелося жити в Массачусетсі, якщо ви заробляєте менше $ 250 тисяч в рік — в Бостоні робити нічого. Існує, умовно кажучи, два Бостона — престижний і спокійний північ для еліти з високими заробітками, і південні райони для всіх інших — Дорчестер, Роксбері, Матаппан, з доходами місцевих від $ 20 до 40 тисяч в рік.

Бостон — це мегаполіс, який зручний для багатих і освічених людей, а також тих, хто хоче досягти кар’єри, вже будучи затребуваним фахівцем у своїй сфері. Якщо ж ви можете розраховувати тільки на малокваліфіковану роботу, а під подушкою у вас не завалялися пару сотень тисяч доларів — вам більше підійде менш претензійний населений пункт. Ну, або, скажімо, дальній передмістя Бостона, де житло не така дорога.

Образно кажучи, престижні райони Массачусетса — не для 95% населення США. У всякому разі, не маючи можливостей влаштуватися на високооплачувану роботу або грошей, вам значно важче буде купити свій будинок. Звичайний будинок з трьома спальнями в більш-менш благополучному районі тут дешевше $ 500 тисяч ви не купите. У той же самий час, в Нью-Джерсі, Флориді або інший, не самою забитої провінції, такий же будинок вам обійдеться, починаючи від $ 170 тисяч. Різниця відчутна, правда?

Чи варто переїжджати жити в Бостон?

Чи потрібно вибирати Бостон для життя? Якщо ви збираєтеся вступати в Гарвард — варто. Або якщо вам запропонували вакансію в Boston Dynamics. Але якщо ви зараховуєте себе до середнього класу і можете розраховувати тільки на кар’єру вчителя або медсестри, то краще вибрати щось простіше. Винятком є ??лише малокваліфіковані фахівці, які приблизно всюди в Америці однаково отримують. Тут їх перевага полягає в тому, що роботу їм буде знайти в Новій Англії значно легше.

Чи має сенс вибирати Бостон для новоприбулих з Росії або України як транзитний місто — це питання досить-таки спірне. Зняти студію або квартиру з однією спальнею тут можна, починаючи від $ 1200. Тобто, рівень цін приблизно такий же, як в Нью-Йорку і Лос-Анджелесі. А ось в Тампі таке ж житло коштує приблизно $ 800. Та й на опалення в теплих штатах витрачатися не доведеться. Таким чином, якщо ваша мета після приїзду в Америку — знайти некваліфіковану роботу, паралельно вдосконалювати англійську мову і отримати місцеву ліцензію — скажімо, водія таксі, Бостон буде не найкращим місцем для початку адаптації в США.

Ссылка на основную публикацию