Жировики на обличчі: причини і способи лікування

Жировики на обличчі — це невеликі ущільнення, утворювались під шкірою, відносяться до доброякісних утворень. Чи не приносять дискомфортних відчуттів, основна проблема полягає в неестетичний зовнішній вигляд. Жовтуваті нарости псують структуру шкіри, з часом можуть розростатися. Більшість намагаються позбутися від них швидше, щоб повернути покривів здоровий квітучий вигляд.

Що таке жировик?

Характерні горбки можуть утворюватися не тільки під шкірою, але також на м’язових волокнах. Являють собою ущільнення, яке має чіткі межі. Згодом може розростатися, створюючи цілі колонії наростів. Це доброякісна пухлина, яка, тим не менш не можна намагатися самостійно видавлювати або зрізати, що може привести до ще більшого збільшення кількості горбків. При утворенні не має виражених симптомів, якщо ж липома болить, потрібно негайно звертатися до лікаря для проведення гістологічного дослідження.

причини появи

Виникнення жировиків може бути пов’язано з рядом причин. Незалежні фактори — такі, як хронічні захворювання, можуть посилюватися способом життя. Розростання жирової тканини виглядає неестетично, тому так важливо знати фактори, що провокують появу білих ущільнень на покривах.

Чому з’являються жировики:

 1. Нерідко можна помітити характерні освіти у людей, які страждають ожирінням, але при астенічному статурі також трапляються подібні нарости, це свідчить про загальні порушення обмінних процесів, які вплинули на програму відновлення шкіри.
 2. Має значення фактор спадковості, можуть передаватися подібні вади через покоління, особливо якщо жировики зустрічалися у декількох родичів, будь-які збої трапляються в організмі, архівуються, після передаються на рівні хромосом.
 3. Гормональний дисбаланс — порушення в роботі ендокринної системи, прийом гормональних препаратів, вагітність, підлітковий вік, є факторами, що стимулюють появу подібних ущільнень на епідермісі.
 4. Цукровий діабет впливає на зниження імунних властивостей організму, призводить до різкого погіршення стану покривів.
 5. Спосіб життя — нераціональне харчування, відсутність достатньої кількості білка і вітамінів, куріння, алкоголь, порушують процес кровообігу, надходження поживних елементів до клітин.
 6. При постійному стисненні або отримання травм певних ділянок тіла або особи, можуть виникати такі ущільнення.
 7. Вікові особливості, до появи жировиків призводять природні процеси згасання, частіше зустрічаються серед людей після 50 років.
 8. Зустрічається такі білі нарости і у зовсім маленьких пацієнтів, причиною у дитини, можуть стати фактори спадковості, а також різні імунні захворювання, у новонародженого поява подібних вузликів може стати наслідком неправильного способу життя вагітної або прийом медикаментів.

види ліпом

Підшкірні освіти можуть мати різні розміри і розташовуватися на різних ділянках тіла. На обличчі зустрічаються всього два різновиди.

Види жировиків:

 • міліуми — білі ущільнення, які часто плутають з вуграми, але на відміну від останніх не мають протоки, тому не подаються механічному видаленню через видавлювання, можуть з’являтися внаслідок порушення цілісності тканини або виникати мимоволі. Зазвичай з’являються в області вилиць, носогубного трикутника, поверхні лоба, трапляються як одиничний міліум, так і цілі колонії, тоді змінюється структура покривів ставати нерівномірною горбистої;
 • ксантоми — найчастіше можна помітити у вигляді маленьких жовтих ущільнень на століттях, утворюється цілої популяцією, іноді виявляються і в області брів, вони є суто косметологічних дефектом і не ведуть до розвитку ускладнень, патологій.

Мають різну щільність, якщо знаходяться поблизу кровоносних судин, або нервових закінчень, ліпоми викликають дискомфорт і навіть хворобливі відчуття.

Відео: Які бувають жировики і як їх позбутися?

Де видалити жировик

Видалення ліпоми на обличчі здійснюється переважно механічним способом. Також хороші результати для позбавлення від маленьких жировик, дає консервативне лікування мазями, процедури, аплікації. Своїми руками також можна вивести подібні нарости, тільки невеликі білі освіти, що локалізуються не в області століття. Якщо ж липома запалилася, почервоніла, при натисканні викликає хворобливі відчуття, потрібно терміново звертатися до лікаря. Після проведення досліджень, що визначають природу освіти, видаляти доведеться в умовах медичного закладу, щоб уникнути непередбачених наслідків.

Способи позбавлення від жировик

Як прибрати жировик залежить від його розміру та місця розташування. Досить великі нарости не потрібно і намагатися видалити самостійно, потрібно лише лікарське втручання.

Методи лікування:

 1. Традиційна медицина пропонує два способи вирішення проблеми, можна ввести препарат, який розщеплює ущільнення або використовувати хірургічне висічення, в останньому випадку варто пам’ятати про можливість подальшого збільшення популяції, також залишаються на місці видалення рубців.
 2. Ін’єкційний спосіб здійснюється наступним чином, ліпома проколюється найтоншої голкою, вводиться спеціальна рідина, протягом декількох тижнів триватиме процес розщеплення, дія подібна до мезотерапией тільки замість зморшок, робота препарату спрямована на наріст.
 3. Механічне видалення за допомогою скальпеля не рекомендується для застосування на обличчі, тим більше області століття, хірургічного методу є багато ефективних альтернатив апаратних процедур.
 4. Не варто і намагатися самостійно видавити подібне ущільнення, це призведе лише почервоніння і запалення епідермісу, на відміну від вугрів, ліпоми не мають проток, тому при натисканні марно очікувати виведення стержня.
 5. Невеликі білі жировики, до 3 мм в діаметрі, успішно піддаються лікуванню народними методами, що дозволяє без наслідків відновити нормальний стан покривів, існує маса рецептів, спрямованих як на розщеплення ущільнення, так і на підвищення імунних властивостей організму.

салонні процедури

Електрокоагуляція — це припікання різних шкірних утворень за допомогою голчастого електрода. Тривалість становить всього 10 хвилин, можливість видалити ліпоми і на століттях, за війкового краю. Період відновлення досить короткий, тонкі кірочки відшаровуються буквально через пару днів. У комплексі можуть призначатися прийом протимікробних препаратів для профілактики подальших утворень.

Лазерне видалення жировика дозволяє прибрати його разом з капсулою. Маніпуляції тривають до двадцяти п’яти хвилин, щоб знизити дискомфортні відчуття застосовується загальна анестезія. Спеціальний внутрішньошкірної шов допомагає уникнути подальшого рубцювання тканини і утворення шрамів.

Хімічний пілінг здійснюється за допомогою спеціальних складів, концентрація яких підбирається індивідуально. Після опіку залишається скоринка, через кілька тижнів вона відшарується, а під нею утворюється новий шар епідермісу.

Домашні засоби

Позбутися від жировик в домашніх умовах можна, звернувшись до народних рецептів лікування. Завдяки ефективним процедурам легко не тільки зупинити розростання доброякісних утворень, а й з часом повністю від них позбутися. Безпечні, дієві способи повернуть здорову однорідну структуру покривів.

Маска з бодяги

Засіб дозволить поступово позбутися ліпоми, зупинити зростання, нормалізувати внутрішньоклітинні процеси. Антисептичний ефект допомагає нейтралізувати патогенну мікрофлору, дія антиоксиданту виводить токсини.

компоненти:

 • 10 гр. бодяги;
 • 10 гр. червоної глини;
 • 2 краплі ефіру чайного дерева.

Бодягу подрібнити в ступці до консистенції пудри, не повинно бути твердих частинок, що травмують шкіру. Змішати з глиняним порошком, розбавити водою, в готову масу ввести цілющий ефір. Густим шаром обробити уражену область, через двадцять хвилин змити і повторити процедуру ще раз. Застосовувати засіб три / п’ять разів на тиждень до повного вирівнювання структури.

крем

Дієвий крем дозволить м’яко і безболісно позбавити від подібних дефектів шкіри. Нейтралізує запалення, поліпшить процеси відновлення, запобіжить розростання популяцій.

компоненти:

 • 10 гр. ихтиоловой мазі;
 • 5 гр. мазі Вишневського;
 • 15 мл соку алое.

Фармацевтичні мазі змішати в керамічної піалі, ввести рослинний сік. Ретельно перемішати і помістити в чисту скляну баночку. Обробляти уражені області щовечора після очищення обличчя протягом двох тижнів. Після зробити перерву — близько місяця, потім при необхідності знову повторити курс лікування.

аплікації

Величезною популярністю користуються різні народні засоби для позбавлення від жировик. Важливо пам’ятати, що не можна очікувати від них моментального ефекту як у випадку лазерного або хімічного видалення. Це більш щадний спосіб, який повільно, але вірно буде покращувати стан покривів.

Медова маска

Допомагає впоратися з різного роду ущільненнями, активізує захисні властивості епідермісу. При частому використанні дозволяє позбутися від наростів.

компоненти:

 • ст. ложка сметани;
 • ст. ложка меду;
 • ст. ложка солі.

З’єднати в рівних пропорціях домашню сметану, рідкий мед, йодовану сіль, добре перемішати для отримання однорідної маси. Просочити марлевий відріз, накласти на проблемну область і зафіксувати пластиром, тримати всю ніч, вранці зняти і протерти відваром ромашки.

масляна

Не тільки покращує зовнішній стан покривів біля жировика, а й вбиває патогенну мікрофлору. Використовувати можна при відсутності порізів, тріщин на епідермісі.

компоненти:

 • 2 ст. ложки оливкової олії;
 • 2 чайні ложки коньяку.

Змішати масло оливи і коньяк, просочити ватний диск, зверху зафіксувати марлею і пластиром. Залишити на час сну, вранці зняти і вмитися звичним способом. Використовувати можна щодня протягом місяця, потім варто зробити невелику перерву, щоб уникнути ефекту звикання.

Цікаве відео: Як прибрати ліпому народними засобами

профілактика

Щоб видалити ліпому буде потрібно або звертатися в клініку, або використовувати безпечні народні методи. Але найкращим варіантом є профілактика появи ліпом на обличчі. Дотримуючись простих рекомендацій можна запобігти прояву подібних дефектів шкіри.

Заходи профілактики:

 • необхідно здійснювати комплексний догляд за шкірою обличчя в домашніх умовах, що складається не тільки зі стандартного набору — очищає пінки, тоніка зволожуючого крему, потрібно регулярно проводити пілінг і скрабірованіе для глибокої чистки пір;
 • користуватися тільки Антікомедогенно косметикою, щоб не порушувати процеси відновлення, а також насичення киснем;
 • обережно ставитися до будь-яких випромінювань, в тому числі і прийняття сонячних ванн або відвідування солярію, такі процедури можуть спровокувати появу вузликів, обов’язково потрібно використовувати крем з СПФ-фактором по сезону;
 • для запобігання утворення ліпом важливо стежити за своїм здоров’ям, лікувати захворювання на початкових стадіях, не допускаючи переходу в хронічний стан;
 • раціональне харчування дозволить забезпечити організм необхідними поживними речовинами та елементами, здоровою буде не тільки шкіра, значно підвищаться імунні показники.
Ссылка на основную публикацию