Жиросжигатель Кленбутерол: побічні ефекти. Чи правда, що можна померти?

Кленбутерол — потужний жиросжигатель, який широко використовується в професійному бодібілдингу на сушінні тіла, а також, незважаючи на застереження профі не робити цього, — дівчатами, хлопцями і страждають надмірною вагою, які марять схудненням і рельєфом.

Вживання будь-яких жироспалювачів пов’язано з ризиком шкоди для здоров’я. Кленбутерол — не виняток.

Нижче ми познайомимо тебе з списком характерних для кленбутерола побічних ефектів, а також розповімо, чому деякі з них можуть бути смертельно небезпечні.

Рекомендуємо: Кленбутерол для схуднення і «сушки» тіла: механізм дії, ризики, застереження

Можливі побічні ефекти кленбутерола

У кленбутерола як і у інших жіросжігатлей є побічні ефекти, які пояснюються його стимулятором дією на нервову систему.

Ці ефекти, як правило, мають індивідуальний характер: деякі з них можуть бути настільки сильними і неприємними, що змусять припинити курс, а інші можуть взагалі бути відсутнім. Але з великою ймовірністю будь-які з них зазнає кожен, приймає кленбутерол.

Список можливих побічних ефектів кленбутерола:

 • дратівливість
 • тремтячі руки
 • підвищена пітливість
 • біль в м’язах
 • безсоння
 • прискорене серцебиття
 • гіпертрофія серця
 • запаморочення
 • сонливість
 • суха порожнину рота
 • висипання на шкірі обличчя
 • головні болі
 • біль у грудях
 • нудота
 • напади паніки
 • смерть

Побічні ефекти кленбутерола мають індивідуальний характер: деякі з них проходять з часом, інші можуть бути настільки неприємними, що змусять припинити курс

Нервозність, тремтячі руки і підвищена пітливість

Найпоширеніші побічні ефекти кленбутерола включають нервозність, тремтячі руки і підвищену пітливість.

Практично кожен хто вирішить приймати кленбутерол випробує як мінімум ці три ефекту, причому їх прояв буде максимальна на початку курсу. У міру звикання вони ослабнуть у більшості, але у деяких будуть настільки сильним, що змусять припинити прийом препарату.

Рекомендуємо: Йохимбин для схуднення: ефективний жиросжигатель або нове африканське чудо для стрункості вашого гаманця?

Біль в м’язах

Одним із серйозних і небезпечних побічних ефектів прийому кленбутерола гідрохлориду є виведення з організму мінералу калію і амінокислоти таурину.

Калій відіграє важливу роль в скороченні м’язів (в тому числі і серцевої), а таурин охороняє м’язи від м’язового болю. Їх недолік може привести до м’язових болів і судом.

І якщо у випадку з скелетними м’язами судоми доставляють лише невелику неприємність, з якою можна миритися, то у випадку з серцем вони можуть бути смертельно небезпечні (див. Нижче).

Найчастіше цей побічний ефект проявляється у професійних спортсменів унаслідок великих навантажень на м’язи.

У більшості випадків збільшення кількості випивається води і додатковий прийом амінокислоти таурину і мінералу калію допомагає пом’якшити або повністю усунути проблему.

Болі в м’язах під час прийому кленбутерола є наслідком виведення з організму калію і таурину. Їх прийом у вигляді добавок може вирішити проблему

Рекомендуємо: Думки вчених про користь жиросжигателя Л-карнітину для схуднення?

безсоння

Безсоння — це побічний ефект характерний для більшості стимуляторів і жироспалювачів, але в разі кленбутерола його уникнути практично неможливо.

Чому?

Вплив кленбутерола на якість сну пояснюється двома факторами: він є стимулятором нервової системи і дуже довго залишається в організмі, довше навіть, ніж кофеїн і ефедрин.

Середній час його напіввиведення (концентрація в крові падає в два рази) — 26 години, тобто більше доби, але навіть після 48 годин його сліди можуть все-ще присутні в крові 1.

Це означає, що коли б ви не лягли спати, ви будете перебувати під його дією.

Багато хто відзначає, що якщо приймати кленбутерол рано вранці, то ввечері можна спати спокійно.

Однак, незважаючи на те, що швидкість виведення препарату у окремих осіб може бути вище, ніж у інших, але навіть вони як правило відчувають порушення сну в певній точці курсу кленбутерола.

Практично всі хто приймає кленбутерол страждають від безсоння. Причина — дуже довгий час його перебування в крові (~ 26 години)

Рекомендуємо: Як прибрати целюліт на ногах? і чи реально це?

Смертельно небезпечні побічні ефекти кленбутерола

Є у кленбутерола гідрохлориду та більш серйозні і небезпечні побічні ефекти. Найчастіше вони характерні для випадків, коли він приймається в дуже високих дозах або тривалість курсу значно перевищує рекомендовану.

Серед них: підвищення артеріального тиску, порушення ритму серцебиття, гіпертрофія серця, напади паніки.

Звичайно, все залежить від того, як його приймати, в яких дозах і як довго, але, як і з усім іншим в нашому житті, завжди залишається момент невизначеності: то, що норма для одного, для іншого буде смертельною дозою.

Шкода кленбутерола для серця

Питання шкоди для серця кленбутерола один з найпопулярніших. І для подібних побоювань є підстави.

З одного боку, як було сказано вище, виведення з організму калію і таурину може порушувати функцію серцевого м’яза, спазм якої може закінчитися інфарктом.

Доброю ілюстрацією того, наскільки небезпечно виведення калію, служать діуретики — ще один препарат спортивної хімії, який активно використовують бодібілдери для сушки тіла.

Вони вважаються одними з найнебезпечніших видів фармакології, від якого найчастіше вмирають спортсмени (а не анаболічні стероїди і гормон росту, як прийнято вважати).

Причина та ж — виведення з організму калію та інших мінералів. Докладнішу інформацію можна знайти в матеріалі про шкоду діуретиків.

З іншого боку, наукові дослідження говорять про те, що прийом кленбутерола може призводити до гіпертрофії серця (потовщення його стінок), що потенційно може також закінчитися смертю.

Чому це відбувається?

Стимулююча дія кленбутерола на нервову систему стає причиною хронічного підвищення кров’яного тиску, що змушує серце постійно працювати в посиленому режимі. Робота м’язи під навантаженням — умова для її зростання. В результаті стінки серця товщають і розвивається гіпертрофія лівого шлуночка серця 2.

Чим це небезпечно?

Гіпертрофія лівого шлуночка серця вважається одним з головних факторів ризику серцевих заболеваній3 і, зокрема, значно збільшує ризик арітміі4 і раптової смерті5.

Більш того, існують наукові підтвердження того, що передозування кленбутерола вбиває клітини серця, що, очевидно, також не дуже добре позначається на його функціонірованіі6.

І якщо ви вважаєте, що це вам не загрожує, тому що дуже акуратно його використовуєте (або збираєтеся), завжди пам’ятайте, що у передозування немає чітких меж: від людини до людини значення небезпечної дози може істотно відрізнятися.

Небезпечні побічні ефекти кленбутерола пов’язані з його дією на серце: є ризик зупинки серця, відбувається гіпертрофія серцевого м’яза, передозування кленбутерола може вбивати клітини серця

Рекомендуємо: 9 побічних ефектів передозування кофеїну

висновок

Кленбутерол надає стимулюючу дію на нервову систему, що є причиною більшості побічних ефектів його вживання.

Ступінь його шкоди і небезпеки для здоров’я в порівнянні з іншими жиросжигателями і стимуляторами посилюється завдяки значно більшому часу знаходження в організмі (26 години).

У списку побічних ефектів кленбутерола як як загальні для всіх жироспалювачів (дратівливість, підвищена пітливість, головні болі, безсоння), так і деякі характерні тільки для нього (виведення мінералу калію, гіпертрофія серця).

При передозуванні кленбутерола і його тривалому застосуванні можливе настання смерті.

Через небезпечних побічних ефектів в професійному бодібілдингу сумарна тривалість курсу кленбутерола НІКОЛИ не перевищує 16 тижнів.

У зв’язку із небезпечними для здоров’я і серйозності побічних ефектів, сумарна тривалість курсу кленбутерола протягом року ніколи не перевищує 16 тижнів

Ссылка на основную публикацию