Жіночі статеві гормони: в таблетках, естрогени

Жіночі гормони відіграють важливу роль в організмі. Їх робота — забезпечувати нормальне функціонування органів не тільки у представниць прекрасної статі, а й регулювати внутрішні процеси у чоловіків. Іноді недостатнє їх кількість або ж надлишок здатне викликати різноманітні відхилення. Який рівень гормонального фону людини вважається нормою, а також як правильно відновити необхідний баланс? Щоб отримати відповіді на ці запитання, потрібно докладніше розібратися в значенні гормонів.

1 Особливості людини

Певні сполуки, що виробляються органічним шляхом клітинами, називаються гормонами. Їх робота полягає в координації основних функцій організму, крім цього подібні з’єднання керують і регулюють багато процесів.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Інструкція по застосуванню Прогестерона при затримці менструації
 • Інструкція по застосуванню препарату Фемостон 1/10
 • Інструкція по застосуванню препарату Фемостон 1/5
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

У перекладі цей термін розшифровується як «активність або спонукання до дій». Доведено, що певні сигнали постійно посилаються залозами за допомогою кровоносних судин до внутрішніх органів, сприяючи їх правильному і чіткому функціонуванню. Характеризуючи гормони, біологи описують дані з’єднання, як інкерти, які є активними речовинами. Саме залози внутрішньої секреції сприяють їх виробленні в кровотік людини.

У людському організмі існує 2 види гормонів:

 1. Естрогенні (відносяться до жіночих). Такі сполуки є незамінними для правильної роботи внутрішніх органів, крім цього вони несуть відповідальність за здатність жінки виношувати дитину, забезпечують спокусливі форми і відповідають за чутливість.
 2. Андрогенні також є невід’ємною частиною організму жінки. Вони відносяться до чоловічих статевих гормонів. Такі сполуки відповідають за вторинні статеві ознаки.

Важливо, щоб 2 цих виду знаходилися в правильному співвідношенні. Адже брак жіночих гормонів може свідчити про розвиток якогось серйозного захворювання.

Було встановлено, що недостатнє їх кількість впливає на репродуктивну функцію. Тому кожна жінка повинна чітко стежити за своїм гормональним фоном. Це дозволить не упустити момент відхилення від норми, і при правильній координації забезпечить правильну роботу організму.

2 Види жіночих гормонів

У жіночому організмі існує кілька видів гормонів, які дуже важливі і мають певне призначення:

 1. Естроген — вважається найважливішим гомоном. Цей термін об’єднує кілька з’єднань. Статеві гормони даного типу виробляються в яєчниках. Їх робота полягає в формуванні фігури і форм, крім цього від їх кількості залежить характер жінки. Естроген впливає на процес оновлення клітин, тобто забезпечує пружність шкіри, зберігаючи її молодість довгий час. Достатня кількість таких речовин дозволяє запобігти відкладення холестерину.
 2. Прогестерон — ще один важливий статевий гормон. Цікаво, що такі сполуки відносяться до чоловічих гормонів. Він з’являється в організмі після процесу виходу яйцеклітини з фолікула, коли виникає жовте тіло. Однак речовина не буде вироблятися, якщо описаний вище процес не настав. Від кількості прогестерону в організмі залежить здатність завагітніти, причому на ранніх термінах при його нестачі збільшується загроза викидня.
 3. Естрадіол. У статевій системі це саме активна речовина. Його нормальне кількість дозволяє забезпечити правильний розвиток статевої системи. Крім того естрадіол регулює менструації, впливає на ріст кісткової тканини і сприяє зменшенню холестерину.
 4. Тестостерон. Вплив даної речовини направлено на сексуальний потяг, цілеспрямованість. При надмірній кількості тестостерону у представниць прекрасної статі спостерігається зміна характеру. У жінки характер стає більш грубим, а фігура розвивається за чоловічим типом. При нестачі цієї речовини результатом стане зниження сексуального потягу.
 5. Окситоцин. Гормон викликає прихильності і відповідає за емоції жінки. Наприклад, після пологів в крові молодої матері спостерігається пік окситоцину, що сприяє виникненню любові до дитини.
 6. Тироксин. За вироблення цієї речовини відповідає щитовидна залоза. Тироксин несе відповідальність за формування фігури, крім цього він впливає на розумові здібності людини. Якщо в організмі присутня велика кількість даної речовини, то може спостерігатися швидка втрата ваги або порушується розумовий процес. Коли ж рівень тироксину недостатній, жінка може швидко набрати у вазі і постійно втомлюється.
 7. Фолікулостимулюючий гормон. Він несе відповідальність за здатність до розмноження. Стимулює ріст фолікулів.
 8. Лютеїнізуючого гормону сприяє виробленню естрогену, формуванню жовтого тіла.
 9. Естрон. Стимулює розвиток матки і сприяє зростанню слизової оболонки в її порожнині.
 10. ДГЕА (дегідроепіандростерон) — найпоширеніший гормон, який виділяється залозами. Дегідроепіандростерон-З-сульфат (ДГЕАС) — метаболічний попередник ДГЕА. Вони взаємозамінні. У периферичних тканинах вони можуть перетворюватися в активні андрогени і естрогени.

3 Показник норми

Отже, весь життєвий цикл людини повністю протікає під впливом гормонів. Жіночі гормони дуже важливі і повинні відповідати нормі, особливо якщо хоч одне з таких з’єднань має значні відхилення від нормального значення. Проблеми зі здоров’ям — неприємний підсумок гормонального дисбалансу.

Тому лікар призначає аналізи для визначення стану гормонів. Вчені довели, що кількість вироблення таких речовин залежить від того, на якому етапі перебуває менструальний цикл жінки. Так, одні з’єднання будуть активно синтезуватися на першому етапі. А деякі види, навпаки, виробляються в період овуляції або ж при завершенні циклу. У зв’язку з такими процесами гінеколог-ендокринолог вибирає певні дні для проведення аналізів.

В організмі жінки досить часто спостерігаються зміни кількості статевих гормонів. Однак недолік одного речовини при діагностиці необов’язково є фактором серйозного захворювання. Якщо ж при аналізі помітні значні коливання різних з’єднань, слід подбати про правильне лікування. Сьогодні існують жіночі статеві гормони в таблетках, що допомагають відновити нормальне вироблення даних речовин.

Нормальними показниками вважаються:

 1. Естроген. У прекрасної половини відповідає дітородного віку нормою вважається (в пг / мл) 11-191. Якщо ж жінка перебуває в стані менопаузи — 5-90.
 2. Прогестерон. Найважливіше речовина, за допомогою якого розвивається плацента при вагітності. Фолікулярна фаза (вимірюється в нмоль / л) норма — 0,32-2-23, а лютеиновая — 6,99-56,63. Дані показники значно знижуються при клімаксі — не вище 0,64 нмоль / л.
 3. Пролактин. Завдяки цьому гормону (відповідальному за статеві функції) при виношуванні плоду відбувається збільшення грудей і виробляється молоко. У звичайному стані в жіночому організмі нормою вважаються показники (в нг / мл) 4-23, під час вагітності кількість його утримання збільшується до — 34-386.
 4. Естрадіол. Гормон відповідає за формування репродуктивної системи і його кількість завжди залежить від фази менструального циклу, вимірюється в пг / мл. Фолікулярна — це 57-227, перед овуляцією — 127-476, а на лютеїнізуючого етапі — 77-227.
 5. Тестостерон. Досягаючи статевого дозрівання вироблення у жінки даного з’єднання збільшується (вимірюється в пг / мл, до 20 років — 0,13-3,09, до 40 років — 0,13 — 3), але при менопаузі зменшується (до 60 років — це 0 , 13-2,6, після 60 ще нижче — 0,13-1,8). Для вагітних нормальним вважається ріст його кількості в 4 рази.

Крім зазначених вище гормонів, існують і інші сполуки, які відіграють важливу роль в організмі. Потрібно розуміти, що нормальна кількість жіночих гормонів забезпечить правильну роботу всіх внутрішніх систем, тим самим покращивши загальний стан. Адже підвищене вироблення гормонів, або ж їх недолік здатні викликати неприємні наслідки в організмі.

4 Патологічні порушення

На жаль, не всі представниці прекрасної статі звертають увагу на різноманітні порушення гормонального фону. А це з часом може стати причиною серйозних нездужань.

При нестачі естрогену, у жінок починає змінюватися фігура і рослинності на тілі стає більше. А підвищений його кількість провокує появу зайвої ваги, крім цього гормон іноді стає причиною виникнення міоми матки.

Прогестерон буває підвищений через порушення менструального циклу, вагітності або ниркової недостатності. Якщо ж кількість цієї речовини значно нижче необхідного, це свідчить про запальних захворюваннях, а при вагітності плід може бути недорозвинений.

Тироксин знижується при нестачі йоду, проблеми щитовидної залози, якщо жінка на дієті, або знаходиться в стресовій ситуації і т.д. Підвищене вироблення може попереджати про ішемічну хворобу, тромбозі або інших серйозних захворюваннях.

Для кожної жінки дуже важливо стежити за станом свого гормонального фону.

При порушеннях лікар допоможе правильно скорегувати вироблення цих речовин, а для цього найкраще підійдуть жіночі гормони в таблетках.

5 Гормональна терапія

Призначений гінекологом курс гормональної терапії допоможе відновити в організмі необхідну кількість статевих гормонів. Однак перш ніж починати лікування препаратом, потрібно чітко знати в яку фазу менструального циклу може бути найбільш ефективний. Жіночі гормони широко використовують, як протизаплідні засоби. Тому лише досвідчений лікар індивідуально підбере ліки в таблетках, чітко обговоривши правила прийому, після чого жінка буде під наглядом.

Сьогодні випускаються препарати, де міститься певна кількість гормонів. Залежно від необхідної терапії призначаються естрогено- і прогестероносодержащіе кошти, або спеціальні комбіновані медикаменти.

Наприклад, таблетки містять естрогени (Овестін, Регулон або ж Рігевідон) надають хорошу відновне дію на організм після операцій з видалення яєчників, ускладненнях клімаксу і навіть показані при раку молочної залози. Однак їх не можна приймати, якщо хвора має схильність до утворення тромбів і при пухлинах матки. Дані препарати прийнято вживати, строго дотримуючись днях менструального циклу, адже таблетки мають різну кількість гормонів, необхідних для кожної фази.

Утрожестан, Прогестерон, Дюфастон — ліки, що містять гестагенні гормони. Вони призначаються при підвищеній загрозі викидня на ранніх термінах вагітності, часто їх використання необхідно при кістозно-фіброзною мастопатії, ендометріоз. Але такі препарати протипоказані на пізніх термінах виношування плоду, серйозні захворювання ендокринної системи та при нирковій недостатності.

Комбіновані гормональні препарати знайшли своє застосування в регулюванні порушень менструації і для контрацепції. За своїм змістом вони бувають 3 видів (мікродозірованние, монофазні або трифазні).

Отже, якщо не проводиться своєчасна діагностика і лікування захворювань, що мають порушення в залозах внутрішніх секреций, результатом може бути неприємні зміни гормонального фону. А це в свою чергу провокує збої в менструальному циклі і погіршення загального стану. Щоб не допустити подібних змін, важливо своєчасно звернутися за професійною медичною допомогою.

Ссылка на основную публикацию