Жіноче і чоловіче начало — відмінність і взаємодію

У нашому світі абсолютно все складається з енергії — люди, тварини, навіть неживі предмети мають в собі маленьку іскру божественного світла. Разом з цим наша реальність являє собою рівновагу добра і зла, світла і темряви, правого і лівого, жіночого та чоловічого. Чоловіче начало і жіноче начало — або Інь і Янь в філософії фен-шуй також є протилежними енергіями, які, однак, присутні в кожному з нас.

Інь і Янь пояснює різницю між чоловіками і жіночого начала

У кожної людини, незважаючи на його статеву приналежність, є обидва види енергій — чоловіча (Ян) і жіночий (Інь). Але щоб особистість відчувала себе гармонійно і була цілісною, необхідно переважання жіночої енергії у представниць прекрасної статі, а чоловічий — у чоловіків.

В іншому випадку доведеться зіткнутися з різними розладами — психічними, енергетичними і фізичними, що, втім, ми нерідко можемо спостерігати на сьогоднішній день.

В астрології планетою-Управителька жіночого начала є Місяць, а чоловічого — Сонце.

За аналогією жіноче начало асоціюється з усім непроявленим — темрявою, сутінками, безоднею, таємничістю, загадковістю, містицизмом, глибинними переживаннями і несвідомими відчуттями. Жінка має доступ до глибин підсвідомості, у неї сильніше зв’язок з вищим «Я», тому часто представниці прекрасної статі мають добре розвинену інтуїцію.

Чоловіче ж початок, навпаки, уособлює собою все проявлені події, є силою розуму і логіки.

Жіноче начало дорівнює принципом гнучкості, уособлює собою плинність, завдяки чому для гармонійно наповнених жіночою енергією дівчат характерні м’якість, ніжність, у них вище здатності до прощення і прийняття. Жіноча енергія являє собою пасивне дію, яке відбувається більше всередині, ніж зовні.

Чоловіча суть — це активність, енергійне дію, сила, бойовий дух, завдяки чоловічої енергії стає можливим реалізовувати ідеї в життя. Також чоловіче начало асоціюється зі здоровим розумом і логічним мисленням.

Якщо говорити про фізичне тіло, то центр чоловічої енергії розташувався в лівій півкулі мозку. А жіночим півкулею виступає праве, що забезпечує емоційні та чуттєві прояви, що дарує творчу силу.

Більш докладно про чоловічому та жіночому початку розповість наступна лекція

Символи священного жіночого начала

З усього описаного вище, випливають такі символічні зображення жіночої енергії як Дзеркало і Тінь.

Подібно до дзеркала представниця прекрасної статі відображає все те, що відбувається в нашому світі. А тінь також є відбиток, але того, що приховано в глибині нашої душі — несвідомого.

Тому жінці набагато легше інтуїтивно відчувати свого чоловіка в процесі взаємодії з ним. Вона може знати багато того, що невидимо неозброєному погляду.

І чим більше дівчина або жінка наповнена енергією Інь, тим вище її здатність до відбиття і сприйняття, прийняття, адже суть жіночої енергії — це споживання. Жінка від природи отримує енергію з навколишнього простору, а чоловік, навпаки — віддає її.

Якими особливостями відрізняються чоловіча і жіноча енергії

Для чоловічого начала характерна наявність таких характеристик:

 • здатності активно діяти;
 • робити вибір і приймати рішення;
 • вміння досягати поставлених цілей;
 • здатність керувати іншими;
 • планування;
 • зібраність;
 • чоловік захищає свою жінку, щоб вона відчувала себе в цілковитій безпеці;
 • він надійний, на нього можна покластися у складній ситуації.

Ніжна жіноча енергія допомагає жінкам:

 • бути більш пасивними, ніж чоловік;
 • перебувати в умиротвореному стані;
 • відкриває здатність до творчих занять;
 • зосереджуватися на що відбувається;
 • мати сильну віру;
 • проявляти доброту;
 • піклуватися про свою сім’ю, чоловікові.

Жіноче і чоловіче начало знак — це традиційний символ Інь і Янь, який прийшов до нас з філософії фен-шуй.

Як має відбуватися взаємодія між чоловіком і жінкою

На превеликий жаль, на сьогоднішній день наше суспільство не передбачає правильного статевого виховання, в якому могли б максимально розкритися жіноча і чоловіча енергії.

Особливо це стосується дівчаток — їм ніхто не розповідає, наскільки сильна жіноча енергія, а, навпаки, починають виховувати нарівні з хлопчиками. Але не можна нехтувати тим, що Вищі сили не дарма придумали гармонійне поділ людей на дві статі. Кожен підлогу виконує свої функціональні обов’язки, плюс в тілі чоловіків і жінок розрізняється рух жіночої та чоловічої енергії.

У кожної людини є сім головних енергоцентрів (по-іншому називаються чакрами на сході або чарами у слов’ян). Чоловіча та жіноча енергія в них циркулює не однаково.

Пропонуємо вам розібратися, в чому полягає різниця між чоловічим і жіночим початків по енергоцентр:

 1. Муладхара — 1 за рахунком енергоцентр, контролюючий життєву енергію, її кількість і забезпечує здатність до виживання. У чоловіків при гармонійному наповненні енергією Янь ця чакра працює дуже активно, а у жінок — пасивно. Тому чоловік повинен віддавати енергію, а жінка — приймати її. Якщо перенести це опис на реальне життя, то виходить, що основне завдання чоловіка — захистити жінку і потомство. А головний обов’язок жінки — вміти приймати цю енергію і довіряти своєму чоловікові.
 2. Свадхістана — 2 енергоцентр. Є сексуальної чакрой, забезпечує розмноження, насолоду і бажання. Тут рух енергії вже відрізняється — так у представниць прекрасної статі Свадхістана працює більш активно, ніж у чоловіків. Завдяки цьому жінка наповнює чоловіка сексуальною енергією, прагненням, а чоловік її приймає. Саме з цієї причини з давніх-давен користувалися популярністю такі «жіночі професії», як наложниця і жриця кохання. У гармонійному стані чоловік насолоджується енергією Свадхістана, а жінка дарує йому це задоволення.
 3. Манипура — 3 енергоцентр, забезпечує фінансовий успіх, відповідає за зв’язки з досягненнями. Активніший у чоловіків і пасивний у жінок. Чоловік наповнює жінку енергією 3 чакри.
 4. Анахата — 4 енергоцентр — відповідальний за прояв любові і чуттєву сферу, інтутівно здатності, таємні знання. Це жіноча чакра, представниця слабкої статі наповнює нею свого чоловіка.
 5. вішудха — 5 енергоцентр, забезпечує гармонійне самовираження, вміння працювати з потоком інформації. Активніший у чоловіків, тому що їм важливіше, ніж жінкам самовиражатися і реалізовуватися в навколишньої реальності.
 6. аджна — 6 енергоцентр, забезпечує здатність до ясновидіння, активніше працює у представниць прекрасної статі. Це означає, що дружина повинна виступати порадником своєму чоловікові, вона надає йому таємну інформацію про те, чого не видно неозброєним оком.
 7. сахасрара — 7 енергоцентр. Він функціонує з однаковою активністю у представників обох статей, забезпечує нашу взаємозв’язок з Вищими світами. Якщо говорити про цю чакри, то тут вже неважливо, ким ми є — чоловіком або жінкою, ми, перш за все, виступаємо божественної Душею, а Душа є безстатевою. Гендерні відмінності грають важливу роль на Землі, вони дозволяють нам виконувати наші кармічні завдання, через які ми і народилися в тому чи іншому тілі. А завдяки своїй статевій приналежності у нас з’являється можливість до виконання своїх завдань, ми реалізуємо своє Призначення.

Порушення жіночої енергії

Розглядаючи спільну діяльність всіх енергетичних центрів, можна розділити жіночу енергію на два різновиди:

 1. сексуальнапредставлена ??енергією нижніх чакр. Вона дозволяє розмножуватися, здатна розпалити в чоловіку шалену пристрасть. Саме наявність цієї енергії в жінках змушує чоловіків втрачати розум і спокій.

Якщо жінка наповнена сексуальною енергією, то відбувається наступне:

 • чоловіки прагнуть домогтися від неї сексуальних відносин;
 • жінці важко дружити з іншими жінками, так як вони вважають її своєю суперницею, здатної украсти чужого чоловіка;
 • чоловік не може розслабитися поруч з такою представницею прекрасної статі;
 • в родині і відносинах відсутня повага, а величезну роль грають тільки сексуальні відносини, пристрасть.

Сексуальна енергія розвивається за допомогою інтимної гімнастики, а також фліртом й глумом. Багато дівчат, які не мають хлопця, активно розвивають в собі сексуальність. Але за підсумком це призводить до того, що з’являється багато сексуальних партнерів, а чоловіка як не було, так і немає.

 1. Жіноча енергія вищих чакр. Уособлює чистоту, дружні відносини, любов і ніжність.

При наявності великої кількості цієї енергії:

 • чоловікові хочеться забезпечити жінці турботу, комфорт, він прагне взяти відповідальність за неї;
 • жіноча енергія сприяє створенню серйозних відносин;
 • чоловік поруч з такою жінкою може заспокоїтися, розслабитися і відновити свої сили.

Це, звичайно, зовсім не означає, що ми не потребуємо сексуальної енергії, але її потрібно дозувати. Якщо сексуальна енергія блокується — виникають різні жіночі патології, жінка не може зачати дитину і виносити його. Але не варто і занадто захоплюватися нею — важливо домогтися гармонійної взаємодії сексуальної енергії і справжньої жіночої сили.

Представникам обох статей важливо працювати над кількістю своєї жіночої або чоловічої енергії. Важливо вчитися розвивати і підтримувати в собі свою гендерну енергію. Це допоможе максимально розкрити характеристики свого початку, наповнитися потрібними якостями і гармонійно взаємодіяти з представниками протилежної статі.

Ссылка на основную публикацию