Жахливі плями на дивані? Що робити, як почистити? Рішення є тут

Для того, щоб почистити диван від плям без розлучень, ніякими особливими знаннями володіти не потрібно. Найважливіше — з’ясувати, з чого виготовлений дивана, яким матеріалом оббитий, і чим він забруднений.
Залежно від звичок і способу життя членів сім’ї забруднення на ваших меблів можуть мати різне походження. Це можуть бути плями від чаю, кави, жиру, брудних лап тварин, акварельних фарб і ще багато від чого.


Найчастіше тканину якої оббита м’які меблі стає малопривабливою через звичайну пилу, так як з часом накопичення пилу призведе до утворення плям і розлучень.

На шкіряному дивані пил легко видалити за допомогою вологої ганчірки, а якщо оббивка тканинна, то найбільш ефективно почистити її пилососом з насадкою для килимів. Цей спосіб дає можливість прибрати не тільки поверхневу пил, але і ту, яка потрапила в наповнювач. Якщо пилососа немає, можна очистити м’які меблі, в тому числі і диван палицею або вибивачкою.

Щоб почистити диван від плям і при цьому не отримати на оббивці розлучень, потрібно діяти так

1. Непотрібну простирадло або іншу тканину злегка зволожити сумішшю, приготовленої з 1 літра води і 2 столових ложок оцту.
2. Накрити простирадлом, вибити м’які частини вибивачкою.
3. Зняти простирадло і дати можливість висохнути.


До повного висихання користуватися диваном можна, як не можна і сушити його за допомогою фена, інакше можуть бути не привабливі і темні смуги.
При тривалому використанні дивана без очищення від пилу на деяких місцях оббивки з’являються засмальцьовані плями. Якщо оббивка зроблена зі шкіри або шкірозамінника, то такі плями легко прибрати губкою, змоченою у водному розчині рідини для миття посуду. На оббивці з тканини без ворсу лиску видаляю наступним чином. За допомогою щітки на засмальцьоване місце потрібно нанести на чверть години піну з миючого засобу для посуду, а потім обробити це місце чистою водою і витерти сухою гигроскопичной матерією.

Якщо пляма залишилося, процес потрібно повторювати до тих пір, поки воно відмиється остаточно. Потім приготувати менш насичений розчин миючого засобу і почистити всю оббивку дивана, щоб не було слідів по краях вологих плям.
На оббивці з ворсистою тканини засмальцьовані місця видаляють м’якою губкою, застосовуючи ті ж розчини.
Якщо на оббивку дивана потрапила речовина, яке залишає жирний або забарвлений слід, наприклад, шматок їжі, кров, фарба і т.д., необхідно відразу ж прибрати якомога більшу його кількість. Для цього можна використовувати серветку або чисту ганчірку. Пляма, яке залишилося після цього, треба обробляти від країв до центру різними складами в залежності від походження плями.

Чим прибрати різні плями з дивана без розлучень:

— забруднення від крові обробляють підсоленою водою;
— забруднення від фруктів обробляють сумішшю рівної кількості оцту і нашатирю, і залишають до повного висихання, потім промивають звичайною водою;
— від жиру посипають дрібною сіллю, залишають на 30 хвилин, а потім сіль зчищають;
— якщо походження забруднення невідомо, потрібно промити його мильним розчином.
Щоб спростити догляд за м’якими меблями, можна пошити для неї чохли з цупкої тканини, яка захистить оббивку від жиру і бруду, а самі чохли легко можна випрати навіть в пральній машині. Величезна різноманітність тканин допоможе перетворити ці чохли в прекрасне доповнення до дизайну кімнати.

Думаю тепер почистити диван від плям без розлучень у вас не складе труднощів.

Ссылка на основную публикацию