Зелений чай для схуднення: що говорить наука?

Зелений чай для схуднення і екстракт зеленого чаю — одні з найбільш добре досліджених в науці жироспалювачів. Наскільки він ефективний і корисний? що краще: чай або екстракт? чи є який-небудь шкоду у зеленого чаю? як правильно приймати зелений чай для схуднення? Про все це — нижче.

За статистикою 2 з 3 американців мають надлишкову вагу або ожиріння. Це дуже багато. У нас тут, звичайно ж, все краще ніж у них там, але питанням як схуднути задається також чимале число людей.

Існує безліч методів і засобів, однаково «найкращих» і «ефективних» для схуднення. Серед них дієти (періодичне голодування, наприклад), фізичні вправи (високоінтенсивні інтервальні тренування, наприклад) і жіросжігателі (капсаїцин, йохимбин, кофеїн і ін.).

Жироспалювачі — ідеальний варіант. Для багатьох. Не потрібно зусиль, дисципліни, роботи над собою. Це сильний маркетинговий хід, перед яким встояти здатні одиниці.

Ринок спортивного харчування і добавок для схуднення сьогодні насичений тисячами жироспалювачів і їх з’являється все більше і більше. Це дуже вигідний бізнес. Але тільки мала частина з них має під собою хоча б якесь наукове підгрунтя. Ще менше серед них тих, які дійсно працюють.

Редкомендуем: Шкода жироспалювачів і побічні ефекти: що робить натуральні добавки небезпечними?

Але.

Не забувайте прописну істину:

Будь навіть найефективніший жиросжигатель завжди має значно меншим ефектом, ніж хотілося б: його можна порівняти лише за калорійністю декільком печеньки …

Якщо ви чуєте неймовірні історії про дивовижні таблетках, за допомогою яких хтось швидко схуд так, що і не впізнати, то будьте впевнені, що в їх складі заборонені речовини у вигляді діуретиків, гормонів або лікарських препаратів. Вони дають швидкий і сильний ефект, який не закріплюється надовго і може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Сьогодні поговоримо про зелений чай як жиросжигателях. Він дешевий, доступний, приємний на смак. Але наскільки ефективний?

Результати наукових досліджень користі зеленого чаю для схуднення досить переконливі і говорять про те, що він може бути хорошим доповненням до правильної дієти і фізичних вправ в боротьбі із зайвою вагою.

Серед жироспалювачів доступних на ринку дуже мало тих, які мають під собою наукове підгрунтя, ще менше тих, які працюють. Наука підтверджує користь зеленого чаю для схуднення

Історія зеленого чаю

Археологи говорять про те, що листя зеленого чаю використовувалися лікарями Індії і Китаї ще 5000 років тому, як стимулюючий засіб, діуретик, загоює рани засіб, для лікування метеоризму, поліпшення травлення, для здоров’я серця і стимуляції розумової діяльності.

В Індії популярна наступна легенда походження плантацій зеленого чаю. Коли принц Сіддхартха Гаутама, засновник буддизму, подорожував по території Китаю, його дуже засмучувало те, що він не міг залишатися бадьорим під час медитації .. і він плакав. Кажуть, що з тих місць землі, куди падали сльози, виростало рослина, яке допомагало йому залишатися бадьорим, медитувати і досягти просвітлення.

Сьогодні близько 500000 тонн зеленого чаю проводиться в Азії, Середньому Сході та Африці. Весь він споживається переважно в країнах Азії, США, Європи та північної Африки.

Рекомендуємо: Найкращі натуральні жіросжігателі і продукти для схуднення

У чому секрет користі зеленого чаю для схуднення

Чай — другий за рівнем споживання напій в світі, після питної води.

Що стосується зеленого чаю, то він почав набувати стрімко наростаючу популярність зовсім недавно багато в чому завдяки науковим дослідженням, що підкреслює його численні переваги для здоров’я.

Серед них найчастіше підкреслюють його антиоксидантні властивості, корисні для зниження ризику серцево-судинних захворювань і раку. А ось про користь зеленого чаю для схуднення говорять менше, ніж мало б бути …

Існує три основних види чаю — зелений, чорний і улун-чай — всі вони виробляються з листя рослини Camellia sinensis.

Коли чайне листя дозрівають вони містять дуже багато речовин класу поліфенолів — катехінів. Саме катехіни відповідають за все дивовижні властивості зеленого чаю.

Процес ферментації знижує концентрацію катехінів.

Частково ферментований чай стає улун-чаєм, а повністю ферментований — чорним.

Чорний чай менш корисний, ніж зелений, так як в ньому менше катехінів.

Рекомендуємо: Чи корисний протеїн для схуднення?

Зелений чай виробляють, піддаючи Щойно зібране листя температурній обробці для запобігання процесу ферментації і збереження натуральних катехінів. Цей процес також зберігає зелений колір листя чаю.

В цілому в зеленому чаї містяться шість типів катехінів, але епігаллокатехін галлат (epigallocatechin gallate — EGCG) — найактивніший, самий вивчений і самий широко представлений.

Саме EGCG катехін відповідає за користь зеленого чаю для схуднення.

Користь зеленого чаю для схуднення і здоров’я пояснюється містяться в ньому катехинами. У чорному чаї менше катехінів, тому він менш корисний

Наукові дослідження про користь зеленого чаю для схуднення

На сьогодні величезна кількість наукових досліджень проведено і опубліковано, які підтверджують, що регулярне вживання зеленого чаю або харчових добавок на основі екстракту зеленого чаю стимулює енергетичний метаболізм і корисно для схуднення.

Дослідження переваг катехінів зеленого чаю для схуднення, зокрема EGCG, різнопланові: починаючи від дослідів в пробірці, закінчуючи експериментами на мишах і людях. Результати всіх їх однозначно говорять про те, що високі дози катехінів:

  • корисні для схуднення;
  • зменшують об’єм талії;
  • покращують енергетичний метаболізм;
  • знижують кількість внутрішнього жиру;
  • підтримують досягнутий вагу.

Рекомендуємо: Кофеїн для схуднення: шкода і користь

Ось кілька показових експериментів, що підтверджують ефективність зеленого чаю для схуднення:

У 2009 році вчені з Нідерландів провели мета-аналіз 11 наукових досліджень щоб з’ясувати, як катехіни зеленого чаю впливають на схуднення і контроль ваги. Їх висновок: «Катехіни значно знижують вагу тіла і дуже добре сприяють його підтримці після зниження» (1).

Вчені з Китаю провели велике дослідження впливу катехінів на вагу тіла і композицію. В експерименті брали участь 182 людини з середнім ступенем ожиріння. Всіх їх розділили на чотири групи і поїли різними напоями два рази в день протягом 90 днів. Одна група отримувала напій без катехінів, три інших — напої, вміст катехінів зеленого чаю в яких варіював від 458 мг / день до 886 мг / день. Висновок вчених: «… регулярне вживання дуже великих доз катехінів зеленого чаю (500-900 мг) призводить до істотного зниження ваги тіла, окружності талії і внутрішнього жиру». (2)

Аналогічний результат був отриманий в схожому експерименті, де було показано що екстракт зеленого чаю, що містить катехін EGCG, що випивається помірно загодованих пацієнтами протягом 3 місяців, зменшив вагу тіла на 4.6% і окружність талії на 4.5% (3).

Розуміння того, наскільки можна схуднути на зеленому чаї добре розкривають результати наступного дослідження.

У ньому дорослі люди з помірним ступенем надмірної ваги брали 1900 мг катехінів зеленого чаю в день протягом 90 днів. В кінці експерименту ті, хто брав катехіни, схудли в середньому на 1.2 кг, окружність талії зменшилася в середньому на 1.9 см (5).

Багато це чи мало? Складно сказати.

З одного боку результат непоганий, з урахуванням того, що при цьому піддослідних не морив дієтами і фізичними вправами.

А з іншого, якщо взяти до уваги похибку вимірювань розміру талії (якщо міряти на сантиметр вище / нижче — вже можна отримати вказаний результат) і вникнути в поняття середнього (воно означає, що хтось худне більше, а хтось — взагалі не худне), то очевидно, що результати — не вражає.

Більш значні цифри були отримані в експерименті за участю 60 дорослих страждають ожирінням в клінічних умовах. Всіх учасників годували тричі на день однаковою їжею. Половина з них (30 осіб) брали зелений чай. Після закінчення 12 тижнів ті, хто брав зелений чай, схудли в середньому на 11 кг. Вчені показали, що зниження ваги в групі на зеленому чаї відбулося за рахунок збільшення знергію витрат і окислення жиру (6).

Рекомендуємо: Високоінтенсивні Інтервальні Тренування: найкращі вправи щоб схуднути

І ще один примітний експеримент. У 12 тижневому дослідженні зелений чай показав дуже низьку ефективність для схуднення осіб, що страждають на ожиріння (в середньому вони схудли на 0.5 кг).

При цьому вони харчувалися як звикли і доза катехінів була досить низька (приблизно 458 мг в день).

Але цікаво інше. Навіть такі невеликі дози катехінів привели до істотного зниження рівня поганого холестерину (LDL, низької щільності) і тригліцеридів і збільшення рівня хорошого холестерину (HDL, високої щільності) і адипонектину (adiponectin), що збільшує чутливість до інсуліну.

Незважаючи на те, що піддослідні НЕ схудли, в їх організмі відбулися різноманітні метаболічні зміни, які асоціюються з зниженням ризику діабету і серцево-судинних захворювань (7).

Вживання катехінів зеленого чаю дітьми з ожирінням в дозі 576 мг в день протягом 24 тижнів призвело до значного зменшення об’єму талії, кров’яного тиску і рівня поганого холестерину (8).

Як відомо надмірна вага (вірніше надмірна кількість жиру в організмі) сприяє запальним процесам в організмі.

Протизапальну дію роблять так звані Т-клітини. Ожиріння призводить не тільки до зменшення кількості цих клітин, а й пригнічує дію залишилися. Так ось, дослідження, як ви вже здогадалися, говорять про те, що катехіни зеленого чаю відновлюють протизапальну роботу Т-клітин (9).

Рекомендуємо: Що потрібно робити, щоб схуднути або Як схуднути БЕЗ СПОРТУ

Вчені пояснюють ефективність зеленого чаю для схуднення в такий спосіб: він стимулює дію певних ферментів (шлункової і панкреатичної ліпази), які відповідають за руйнування жирових клітин і стимулюють термогенез (один з механізмів схуднення за рахунок генерації тепла).

Наукові дослідження підтверджують, що зелений чай корисний для схуднення і підтримки ваги як дорослим, так і дітям; точні значення наскільки можна схуднути дуже сильно різняться від експерименту до експерименту, але навіть тоді, коли ефект незначний, вчені відзначають істотні переваги для здоров’я

Що краще: зелений чай або екстракт зеленого чаю?

Що ефективніше для схуднення: зелений чай або екстракт зеленого чаю у вигляді добавок?

В принципі, ефект буде і від того і від іншого. Багато в чому він визначається дозуванням.

У екстракту зеленого чаю є кілька переваг:

  • Зручність. Для того, щоб отримати кількість катехінів, ефективне для схуднення згідно з науковими дослідженнями, необхідно випивати приблизно 10 чашок зеленого чаю в день (залежить від того, як заварювати). Це еквівалентно одній таблетці екстракту зеленого чаю.
  • Без кофеїну. 10 чашок в день зеленого чаю містять величезну кількість кофеїну. Екстракт зеленого чаю практично повністю очищений від кофеїну (99.6%).

Екстракт зеленого чаю в порівнянні з самим зеленим чаєм не містить кофеїну і містить необхідну дозу катехінів в одній таблетці, що еквівалентно 10 чашкам чаю

Як приймати екстракт зеленого чаю для схуднення

Різні жіросжігателі на основі зеленого чаю містять різну кількість катехінів.

В середньому, в одній таблетці екстракту — 455 мг катехінів, 390 мг з яких — EGCG.

Одна-дві таблетки на день забезпечують дозу катехінів порівнянну з тією, ефективність якої для схуднення доведена в клінічних дослідженнях.

Таблетки екстракту зеленого чаю можна приймати як разом з їжею, так і без.

Для досягнення ефекту схуднення необхідно приймати 1-2 таблетки екстракту зеленого чаю

Рекомендуємо: Як схуднути в животі і наскільки в цьому ефективні тільки вправи на прес?

висновок

Зелений чай — досить добре досліджений препарат в експериментах на людині, тварин і в пробірці.

Його дивовижні властивості пояснюються містяться в ньому катехинами.

На додаток до його численному широко відомим переваг для здоров’я, зелений чай корисний для схуднення і підтримки ваги.

Харчові добавки на основі екстракту зеленого чаю — потужний засіб, що стимулює метаболізм. Вони зручні і не містять кофеїну.

Екстракт зеленого чаю дійсно може допомогти в схудненні, але ніколи не замінить правильної дієти та фізичної активності.

Ссылка на основную публикацию