Зелені дорогоцінні камені: фото і назви

Навряд чи знайдеться любитель коштовностей, якому не до вподоби ювелірні вироби з каменями зеленого кольору. Цей відтінок у людей асоціюється з весною, буйною зеленню, умиротворенням і спокоєм. Камені зеленого кольору, в красивій оправі подарують вам рівновагу, натхнення і допоможуть зцілити рани в душі.

Необхідно знати, що прикраси з такими дорогоцінними самоцвітами не тільки порадують своїм зовнішнім виглядом, а й до того ж, дуже позитивно вплинуть на стан здоров’я. Чи відомо вам, що всі відтінки зеленого кольору мають властивість нормалізувати тиск і роботу серця. Також вони позбавляють від головного болю і допомагають при порушенні зору. У природі існує величезна кількість різноманітних самоцвітів, які приносять користь. Дуже багато з них є дорогоцінними каменями, які використовують для виготовлення унікальних і дорогих прикрас. Давайте сьогодні дізнаємося, як можна більше про надзвичайно гарні самоцвіти зелених відтінків, які часто зустрічаються в нашому житті.

Дорогоцінне каміння

Сімейство «зелених самоцвітів» дуже багатогранно. Науці відомо безліч мінералів цієї групи. Зустрічаються дорогоцінні й напівкоштовні камені зеленого кольору. В незалежності від вартості вони роблять позитивний вплив на загальний стан людини. Як з боку здоров’я, так і на моральному рівні.

Мало хто знає, що зелений дорогоцінний камінь сприяє нормалізації травлення, крім уже сказаних впливів з боку медицини. Крім цього, мінерал, що відноситься до цієї групи, дуже сильно впливає на моральну сторону людини, його внутрішній стан. Натуральні зелені камені приносять умиротворення, заспокоєння. Вони допомагають зрозуміти істинне призначення, власне чому, власники ювелірних виробів з такими самоцвітами досягають небувалих висот як в кар’єрі, так і в житті. Коштовне каміння зеленого кольору підходять практично всім. Власне кажучи, через що і зростає затребуваність на дані вироби.

Відомо використання натуральних зелених каменів, як талісмана, амулета, оберега. А все через те, що цей мінерал здатний захищати людину від негативного впливу, і навіть рятувати від поганих думок. Він додає впевненості, піднімає самооцінку.

Різноманітність колірної гами даних самоцвітів дуже широко, від світло салатового до насичено смарагдового. Зустрічаються також мінерали з синіми і жовтими відтінками. Власне, завдяки чому, можна підібрати зелений камінь, який буде задовольняти ваші смаки з естетичної точки зору. Природно, не варто забувати про прекрасне зовнішньому вигляді виробів з такими самоцвітами. Вони будуть радувати око навіть найсуворішого критика.

Давайте ознайомимося з найяскравішими представниками мінералів цієї групи.

смарагд

Цей камінь, напевно, зустрічається найчастіше, з усіх зелених каменів. Його можна вважати покровителем сімейства. Даний дорогоцінний камінь є найяскравішим представником групи мінералу берилу. Смарагд дуже високо цінується завдяки своїй міцності, прозорості і незвичайної чистоти забарвлення. Він входить в четвірку найдорожчих дорогоцінних каменів, разом з сапфіром, рубіном і алмазом. Найвищу вартість отримують за темно — зелені вироби.

Родовища мінералу. Видобувають смарагд в Колумбії. Саме там отримують найбільші і важкі мінерали. Ще є шахти з добування смарагду в Бразилії, але в цих місцях самоцвіти дещо менше. Зате, в цій країні отримують всім відомий дорогоцінний камінь «котяче око». Який є дуже рідкісним.

Також є шахти і в Південній Африці, Зімбабве. У цих місцях хоч і отримують камені невеликого розміру, зате досить хорошої якості. У Росії теж є поклади, на Уралі. Правда, смарагд високої якості попадається тут дуже рідко. Велика частина знахідок не особливо цінується.

Крім цього є багато покладів в Афганістані, Австралії, Індії, в Північній Кароліні і інших країнах.

Історичні факти про смарагд:

 • найвідоміший зелений камінь продали на аукціоні Лондона в 2001 році за 2,2 мільйона доларів. Називається цей смарагд «Магнат Емеральд». Знайшли його в 1695 році. Вага даного смарагду складає 217,8 каратів, при довжині в 10 см. З одного боку на виробі зображений молитовний текст, а на звороті — квіткова гравюра;
 • в одному музеї Нью-Йорка зберігається чаша, зроблена з чистого смарагду. Свого часу власником її був імператор Джехангир. Поруч з цією чашею знаходиться найбільший колумбійський мінерал «Патрісія», все якого 632 карата;
 • історії відомий випадок, коли на початку 16 століття конкістадор Фернандо Кортес збирався піднести в дар нареченій 5 найрідкісніших смарагдів. Ці камені були не тільки найвищої якості, але і мали незвичайну форму: один був зроблений у вигляді троянди, інший — дзвони, третій — роги, четвертий — кубка, і останній — риби. Відомий мексиканець, щоб зробити такий дивовижний подарунок, вкрав мінерали у інків. У той час ці ж коштовності дуже прагнула отримати королева Ізабелла Кастильська, яка надалі стала причиною смерті Фернанда. Цей випадок додав ще більше чвари між двома сім’ями претендують на іспанський престол. До речі, за підсумком, камені в 1541 зникли безвісти, чи не діставшись нікому з мисливців за ними;
 • існує величезна кількість відомих дорогоцінних виробів інкрустованих смарагдами. Такі, як чітка королеви Марі -Антуанетти, 18 століття, або капелюшна шпилька у вигляді саламандри, 16-18 ст, і всім відоме кольє дому Романових, Фаберже.

сапфір

Цей камінь є одним з різновидів мінералу корунду. Сапфір дуже твердий самоцвіт. Має властивості такі ж, як і у алмазу. До переваг сапфіра відносять також заломлення світла. На жаль, покладів даного мінералу не так багато, тому знайти його досить складно. Через що відповідно, і зростає вартість на цей дивовижний камінь.

Природний мінерал має багато варіацій зеленого забарвлення. У справжнього сапфіра допустимо вкраплення сірого або димчастого нальоту. Дорогоцінних справ майстри люблять використовувати даний самоцвіт для виготовлення таких виробів, як кольє, кільце або сережки. Іноді поєднують в коштовностях сапфір і алмаз, що відповідно підвищує вартість на дану ювелірну продукцію.

Родовища мінералу. Більшість покладів сапфіра знаходяться в Австралії. Саме там добувають основну частину самоцвітів, які поширюються по світу. Ще більші рудники з сапфірами знаходяться в Індії, де добувають найдорожчі мінерали. Також є родовища в США і Таїланді, Бразилії та на Мадагаскарі. На європейському континенті добувають сапфір в Норвегії. У Росії камінь зеленого кольору зустрічається дуже рідко.

Так, як самоцвіт з групи корунду існує дуже довго, то природно, що є багато цікавих моментів, пов’язаних з цим мінералом. Найцінніші екземпляри зберігаються в кращих музеях і скарбницях світу, або у знаменитих колекціонерів.

Історичні факти про сапфір:

 • даний самоцвіт часто зустрічався в королівських сім’ях різних часів. Так всьому світу відомо кільце з сапфіром, що символізувало заручини леді Діани і принца Чарльза в 1981 році, яке згодом принц Вільям подарував своїй нареченій Кейт Міддлтон;
 • у імператриці Жозефіни був повний комплект, який свого часу належав королеві Марії Антуанету. Даний гарнітур складався з шести ювелірних виробів: діадеми, намиста, сережок, трьох брошок;
 • також івестную всьому світу бюсти трьох американських президентів, що зроблені з сапфіру: Вашингтона (1997 карат), Лінкольна (2302 карта), Ейзенхауера (2097 карат).

Існує ще дуже велика кількість цікавих моментів, відомих в нашій історії, але, на жаль, ця слава належить синього сапфіру, а не зеленому.

турмалін

Це повністю прозорий камінь. Буває турмалін не тільки зелених відтінків, але і рожевих, фіолетових, і майже чорних. Даний самоцвіт має більшу кількість різновидів з усіх відомих мінералів. Ювеліри дуже цінують цей камінь через здатність змінювати відтінок в залежності від кута попадання на нього світлових променів.

Саме турмалін вважається любовним амулетом. Носячи прикраса з даними мінералом можна досягти успіхів у побудові відносин, або посилити пристрасть між парою.

Родовища мінералу. Головні рудники з добування турмаліну знаходяться в Бразилії. У цій країні отримують найбільші і якісні екземпляри. Також є копальні в Америці, Індії, Канаді, Італії та Швейцарії.

Видобувають зелений турмалін і в Росії, в Ханти-Мансійському окрузі, на Уралі, в Челябінській області. Всі мінерали, здобуті в цих місцях досить високої якості, хоч і невеликих розмірів.

Цікаві факти про турмалін:

 • в Бразильських рудниках був знайдений мінерал з цікавою назвою «Ракета», через дивного вигляду, що нагадує космічний корабель. Продан був даний екземпляр за нечувано високу вартість, два мільйони доларів. Довжина унікальної знахідки була трохи більше одного метра, а ширина — понад 20 см;
 • через деякий час в тому ж руднику було знайдено ще один унікальний самоцвіт, правда, вже меншого розміру. Чистий зелений мінерал насиченого кольору був розміром 33? 7 см, і вагою майже два з половиною кілограми;
 • На даний момент яскравим представником турмаліну є — «Веселий Зелений Гігант» (Jolly Green Giant), який зберігається в державному Музеї Природної Історії в Нью-Йорку.

демантоид

Даний самоцвіт є однією з різновидів граната. Камінь цей насиченого зеленого кольору. Відрізняються такі мінерали властивостями заломлення сонячних променів, схожими з алмазами. Ювелірних справ майстри цінують демантоид за його чистий салатовий колір. У Росії використовували даний самоцвіт в коштовностях ще в дореволюційні часи.

Демантоид більше підходить для виготовлення кілець або кольє. Якщо доповнити такий комплект сережками, то його не рекомендується носити днем. Повний гарнітур з демантоидом підходить для вечірнього виходу в світ.

Родовища мінералу. Більшість знахідок демантоида відбувалися на території Росії. А саме, на Уралі і Камчатці. Мінерали, які добувають в цих місцях, цінуються досить високо.

Є копальні даного самоцвіту в Намібії, в Африці, Танзанії і Кенії. Найостанніші знахідки демантоида були здійснені в рудниках на Мадагаскарі.

Необхідно відзначити, що саме російська самоцвіт коштує набагато дорожче мінералів, знайдених в інших країнах.

Цікаві факти про демантоид:

 • головними шанувальниками зеленого самоцвіту були імператор Микола Другий і англійський монарх Едуард Сьомий;
 • найуспішніша видобуток демантоида була проведена в 1913 році. Тоді було знайдено сто чотири кілограми мінералу.
 • на даний момент виріб до цього демантоидом коштує дуже дорого, тому що з двадцятих років минулого століття видобуток цього мінералу практично припинилася, через відсутність його в рудниках. Відповідно, можна зустріти несправжній екземпляр;
 • найбільший представник даних мінералів велить 252,5 каратів.

Напівкоштовні самоцвіти зелених відтінків

Не менш часто зустрічаються і напівкоштовні камені. Прикраси з такими виробами теж коштують чималих грошей. Не можна сказати, що напівдорогоцінне каміння не настільки гарний, як дорогоцінний його «побратим». Давайте розглянемо їх більш детально.

хризоліт

Природний мінерал даної групи має зелений колір з жовтим відтінком. Допустимі маленькі вкраплення на поверхні.

Є історичні відомості, в яких згадується, що перші хризоліти були знайдені ще в 3 столітті до н.е. Всім відома Клеопатра любила вироби з зеленим самоцвітом. Протягом декількох століть хризоліт було прийнято називати смарагдом, через дивного властивості каменю після заходу сонця стає насичено зеленого кольору.

Родовища мінералу. Всьому світу відомі дуже красиві самоцвіти, які добувають на маленькому острівці Зебергед, що знаходиться в Червоному морі. Конкурувати з місцевими рудниками може тільки Бірма. Останнім часом саме на її території знаходять найбільші самоцвіти високої якості.

Також зараз є працюючі рудники по добування хризоліта в Америці, Австралії, Норвегії Бразилії і Китаї. У Росії теж ведеться активні роботи з пошуку хризоліта. Найбагатші рудники на цей мінерал знаходяться в Якутії і Сибіру.

Цікаві факти про хризоліт:

 • всесвітньо відомий гігант-хризоліт знаходиться на зберіганні в Вашингтонському Національному музеї природної історії. Вага його становить 310 карат. До речі в недавньому часі був знайдений самоцвіт, дуже близький за розмірами до рекордного хризолітом, масою в 300 карат в Гімалаях;
 • знайти кільце з хризолітом дуже складно, тому що їх практично не робили, через швидке дряпання самоцвіту. А ось сережки з зеленим каменем зустрічаються досить часто;
 • у Ватикані зберігається «Смарагд Нерона», який насправді є хризолітом.

яшма

Це непрозорий камінь насиченого зеленого кольору. У природі існує величезний колірний спектр різновидів мінералу. Даний камінь відрізняється дуже високою твердістю, завдяки чому виготовляють не тільки дорогоцінні прикраси з яшмою, але і виробляють навіть шкатулки і статуетки, використовують для приготувань предметів побуту. Власне кажучи, через це мінерал вважається виробний.

Даний камінь дозволяє людині, яка носить прикраси з цим самоцвітом, стає дуже успішним, сильним і чесним. Також в деяких літературних джерелах говориться, що яшма позбавляє від злих духів і поганих намірів. Ще є запевнення в тому, що якщо викупатися у воді, де лежить цей камінь, то можна позбутися від безсоння.

Родовища мінералу. З давніх-давен і донині, головними постачальниками яшми на світовий ринок є Єгипет і Індія. Крім цього є рудники, в яких займаються видобутком даного самоцвіту і в Німеччині, Казахстані, Узбекистані, США, а також в Китаї і Україні. Але, незважаючи на такий величезний вибір джерел, особливо цінуються мінерали, які видобувають в Росії, а саме, на Уралі, Алтаї і в Північному Кавказі. На даний момент в Росії існує понад 200 джерел, в яких йде видобуток яшми.

Цікаві факти про яшму:

 • вважається, що саме яшма володіє магічними властивостями. Саме її носять, найчастіше, як амулети і оберегів;
 • в одному з храмів Таїланду є встановлена ??статуя Будди, створена з суцільного шматка яшми зеленого відтінку, вагою понад п’ять тонн;
 • імператриця Катерина Друга дуже любила вироби з зеленим напівдорогоцінним мінералом.

Як бачите, в ювелірний світ багатий різноманітністю дорогоцінних і напівкоштовних самоцвітів, з яких можна знайти саме свій унікальний камінь, що подарує вам не тільки естетичну насолоду, і підкреслить красу, а й допоможе на моральному рівні. Дуже сподіваємося, що матеріал з нашої статті вам допоможе з вибором свого унікального прикраси. Також якщо ви не знаєте, як називається зелений камінь, то за допомогою фото у нас на сайті зможете знайти відповідь на це питання.

Ссылка на основную публикацию