Здоров’я серця

Кожен обізнаний про велику кількість дієт, які допомагають худнути або призначаються при лікуванні конкретного захворювання. Як з’ясувалося, є і «серцева дієта».

Для того щоб такий людський орган, як серце відмінно функціонував, необхідно не просто забути про звички, які завдають шкоди здоров’ю, але і почати заняття спортом. Також варто переглянути свій звичний раціон. Більша частина продуктів, які споживаються людиною, таких як маргарин, м’ясо з великою кількістю жиру, напівфабрикати, досить швидко прибирають почуття голоду, однак приносять колосальну шкоду не тільки серцю, але і всієї кровоносної системи. Щоб цього не відбувалося, варто всього лише відмовитися від усього шкідливого. Є особливі страви, які не просто корисні, а необхідні серцю.

При правильній організації харчування ні в якому разі не можна забувати про сніданок. Корисною для серця кашею вважається вівсяна, яка володіє підвищеним вмістом клітковини, калію, а ще вона багата жирними кислотами омега-3. Саме цей продукт буде допомагати організму знижувати рівень холестерину, а також відмінно підтримає стан судин в тонусі. Корисно буде для тієї ж мети додати в салат або до м’яса авокадо. Що стосується калію, то він не тільки підтримує тонус серцевих м’язів, а їх годує, роблячи набагато міцніше, тим більше що ферменти, в ньому наявні, прискорюють процес засвоєння інших поживних речовин, так корисних для серця. Також необхідно вживати волоські горіхи і мигдаль, так як саме в цих продуктах міститься велика кількість омега-3, тільки не варто забувати і про їх високу калорійність.

Дуже корисна для серця риба, наприклад, тунець, лосось, сардина, сьомга або оселедець. Всю цю рибу можна віднести до дуже жирним представницям серед собі подібних. Але саме її вживання сприятиме зниженню ризику інфаркту, поліпшення процесів кровообігу. Також вживання риби в їжу не дозволяє тромбам утворюватися в крові. А ще рибопродукти можуть запобігти розвитку хвороби Альцгеймера.

Не варто заправляти салати соняшниковою олією, а також майонезом. Найкраще в таких випадках оливкова олія, яке вбереже від підвищеного рівня холестерину, а також посприяє профілактики закупорки судин. Існує думка, що люди, які використовують масло оливи, менше схильні до ризику померти від інфаркту.

Якщо ж є проблеми із зайвою вагою і зі слабкими серцевими судинами, то тут на допомогу прийдуть плоди квасолі і сочевиці. У них можна знайти велику кількість клітковини, кальцію, а також кислот омега-3. Ці бобові відмінно підійдуть в якості гарнірів, бо дуже ситні, але низькокалорійні. Також дуже корисно насіння льону, яке додається як в каші, так і в різні види салатів.

Не варто забувати про постійне вживання в їжу свіжих ягід і фруктів, адже вони багаті вітаміни, природними речовинами, які виводять шлаки з організму, а ще в них є глюкоза і мінеральні речовини. Ці продукти харчування допоможуть захистити серце від різних захворювань, а також влаштують відмінну профілактику раку для всього організму. Корисно вживати і сухофрукти, які багаті калієм і тими ж антиоксидантами природного походження; вони вбережуть від інфаркту. Вживання домашніх овочів, з великою кількістю клітковини, калію і вітамінів, служить відмінним профілактичним засобом від всіх серцевих хвороб. Назавжди поборе підвищений холестерин і забезпечить організм білком соя натурального походження.

Якщо правильно організувати свій раціон, щоб він був збалансованим і низькокалорійним, можна уникнути багатьох проблем з серцем і його судинами. Всі вищевказані продукти стануть відмінними помічниками в злагодженій роботі цього важливого органу.

Ссылка на основную публикацию