Здоров’я мами і немовляти на 35 тижні вагітності

Час невпинно рухається вперед, настала тридцять п’ятий тиждень вагітності. До хвилюючого події залишилося трохи більше місяця. У лікарів своя методика розрахунку, йде 37 акушерська тиждень. Рекомендується приготувати все необхідне для перебування в пологовому будинку, виходячи з дому, брати з собою обмінну карту і документи. Багато корисної інформації жінка дізнається на курсах для вагітних, де розкажуть про процес пологів, про правильний догляд за карапузом. Майбутня мама може освоїти дихальну гімнастику, прийоми знеболюючого масажу, вони допоможуть їй народити малюка без зайвих мук. Прийшов час визначитися з вибором пологового відділення.

35-nedelya-zhivot-3
35-nedelya-zhivot-2
35-nedelya-zhivot-1
35-nedelya-zhivot-4

зовнішність малюка

Дитина на 35 тижні вагітності зовні виглядає так само, як новонароджений, можна навіть визначити на кого він з батьків він буде схожий. Йде процес подальшої освіти підшкірного жиру, тіло немовляти округляється. Шкіра вже досить товста і щільна, має рожевий колір. Дитина абсолютно індивідуальний, у нього сформувалися відбитки пальців. Малюк досить довго ковтав амніотичну рідину і смоктав свої пальчики, тому щічки у нього круглі і пухкі. Лицьові м’язи натреновані, малюк в змозі смоктати мамині груди.

На обличчі добре виділяються вії та брови, у багатьох на голові є волосся. На пальчиках відросли нігтики, іноді вони такі довгі, що необхідно буде їх підстригти відразу після народження. Пушкова волосся лануго практично зникли, первородна мастило затрималася тільки в складках шкіри. Райдужна оболонка очей вже має світло-блакитну пігментацію, але швидше за все колір очей малюка ще зміниться.

Зміни в фізіології немовляти

Йде останній триместр, 35 тиждень вагітності, що відбувається з малюком цей час? Це свого роду рубіж. Малюків, що з’явилися на світ в 35 тижнів, називають народженими раніше терміну. Вони здатні самостійно дихати і підтримувати температуру свого тіла. Але буде краще, якщо дитина з’явиться на термін через місяць. Кроха росте, вага дитини на 35 тижні вагітності близько 2,5 кілограмів і більше, він ще може набрати за час, що залишився 1,5-2 кілограми. Зростання малюка складає близько 45 сантиметрів, можливі відхилення, пов’язані зі спадковістю, соціальними умовами життя матері.

Вільного простору в матці стає все менше, ворушіння на 35 тижні вагітності бувають дуже болючими для жінки.

У більшості випадків дитина розташований головою вниз, ручки і ніжки притиснуті до тулуба. Дитинча перекочується в матці. Частота рухів повинна складати приблизно 20 разів на добу. При відхиленнях в будь-яку сторону необхідно звернутися до лікаря, можливо немовляті не вистачає кисню.

Плід на 35 тижні вагітності має всі необхідні системи та органи, триває їх вдосконалення. Наднирники синтезують гормони, які контролюють водно-сольовий обмін і регулюють роботу нирок. Стають все міцніше скелет, м’язи і зв’язки, організм робить запаси мінералів кальцію і заліза. Ці речовини знадобляться карапузові в перші місяці його життя. Закінчила своє формування статева система, у дівчаток клітор і малі статеві губи прикриті великими, у хлопчиків яєчка зайняли своє постійне місце в мошонці. Йде остаточне дозрівання нервової системи. Ущільнюються кістки черепної коробки, але остаточно вони не зрослися.

У 35 тижнів вагітності організм немовляти практично повністю готовий до самостійного життя. Повноцінно працюють такі органи:

  • серце безперервно пропускає через себе кров;
  • спинний мозок спільно з печінкою займається кроветворением;
  • йде вироблення гормонів залозами внутрішньої секреції;
  • мозок керує поведінкою малюка.

У кишечнику зібрався первородний кал, меконій, що складається з епітелію і жовчі. На першу-другу добу після народження він вийде з організму малюка. У легких триває синтез сурфактанту, його призначення не дозволити склеїтися альвеол при першому вдиху після пологів. На даному етапі цієї речовини може виявитися недостатньо. Якщо сутички почалися зараз, лікарі докладуть усіх зусиль для збереження вагітності і повноцінного розвитку плоду. На 35 тижні вагітності ворушіння плода помітні не тільки мамі, але і всім оточуючим. За формою опуклості можна зрозуміти, коліном малюк уперся або попою.

Зменшити ці ниючі болі можна, якщо носити спеціальний дородовий бандаж для вагітних. Він підтримує живіт, зменшує навантаження на м’язи матки і спини. Багатьох турбує безсоння, живіт не дає зручно розташуватися під час сну. Спробуйте використовувати спеціальну подушку для вагітних, вона допомагає прийняти зручну позу. Не сприяє глибокому сну і часте сечовипускання. Часом на цих термінах вагітності болить голова після сну, це може бути викликано передавлювання порожнистої вени. При цьому зменшується надходження кисню в мозок.

фізіологічні зміни

На цих термінах вагітності матка займає практично весь простір черевної порожнини, вона знаходиться на 35 см над лоном, на 15 см вище пупка. Ви вагітні вже 8 місяців і грудні залози готуються до вигодовування, з них по краплях виділяється молозиво. Можуть хворіти ребра і тазові кістки через натискання на них матки. Загальна прибавка у вазі зазвичай становить 12-14 кг. Часто виникають тренувальні сутички, вони нетривалі і не дуже хворобливі.

Якщо зі здоров’ям все гаразд, характер виділень практично не змінюється, може з’явитися домішка слизу. Якщо ж колір виділень став жовтим або землистим, в них спостерігається домішка крові або гною, це може бути сигналом про наявність інфекції в статевих шляхах. По медичну допомогу необхідно звернутися негайно, до пологів інфекцію треба вилікувати. Якщо ж в виділеннях з’явилися домішки крові, це може сигналізувати про відшаруванні відсотки, це дуже небезпечний симптом порушення розвитку плоду. Якщо виникли сутички, що супроводжуються кров’яними або водянистими виділеннями, це свідчить про початок родової діяльності. У будь-якому випадку необхідна термінова госпіталізація.

Набряки на 35 тижні вагітності не рідкість. Вони можуть бути викликані варикозним розширенням вен, уповільненням відтоку крові, збільшенням кількості рідини, що випивається. Необхідно зменшити кількість солі в своєму раціоні, при сидінні поміщати ноги на піднесення, перед сном робити контрастні ванночки та масаж. Займатися самолікуванням в цій ситуації не можна, тільки лікар може визначити істинні причини набряків і призначити лікування. Можливо, це симптоми пізнього токсикозу вагітності.

Стан живота, болі

Часто жінки скаржаться на те, що болить живіт на 35 тижні вагітності. Причини для цього можуть бути найрізноманітніші:

  1. На даному етапі вагітності відбувається розм’якшення і розтягування зв’язок, при цьому у жінки болить низ живота. Це тягне відчуття знайоме половині вагітних.
  2. Частішають сутички Брекстона-Хікса. Це так звані тренувальні перейми, вони нетривалі, не супроводжуються сильними болями внизу, в районі лобка.
  3. Відшарування плаценти. При наявності цієї патології виникає різкий біль в очеревині, що супроводжується кровотечею. Необхідна термінова госпіталізація, тільки тоді можливе збереження вагітності.
  4. Часто у жінки тягне живіт на 35 тижні вагітності з-за підвищених навантажень на опорно-рухову систему. Полегшити цей стан допоможе спеціальний бандаж.
  5. Неприємне відчуття викликає тонус на 35 тижні вагітності. Рекомендується лягти, відпочити. У будь-якому випадку необхідна консультація лікаря гінеколога, можливо жінці необхідно перебувати в стаціонарі під постійним контролем.

Тільки лікар може визначити, небезпечні ці болі чи ні. При гіпертонусі вагітна відчуває, як кам’яніє живіт на 35 тижні вагітності. Якщо тонус не надмірною, можливо його лікування в домашніх умовах. Жінці необхідно дотримуватися постільного режиму і повний спокій. Можливо, лікар призначить спазмолітики і заспокійливі.

Аналізи і обстеження

Жінка відвідує свого лікаря щотижня, перед кожним візитом необхідно здати аналіз сечі. Гінеколога важливо знати кількість білка в ній, щоб не пропустити можливого початку прееклампсії.

УЗД на 35 тижні вагітності проводиться для перевірки, чи готовий малюк до народження. Для лікаря важливо оцінити основні параметри немовляти, його серцебиття і активність. Необхідно вивчити стан плаценти і пуповини. Плацента має другий ступінь зрілості, ресурси вже виснажуються. В ході ультразвукового дослідження лікар вивчає ймовірність відхилень у розвитку малюка, відсутність патології, обвиття плоду пуповиною. Важливим показником є ??розташування плода головкою вниз. При неправильному розташуванні немовляти виникає питання про спосіб пологів.

Найбільш точно оцінити здоров’я немовляти можна, якщо провести спільно з УЗД КТГ на 35 тижні вагітності. При цьому обстеженні вивчається частота скорочень серця плоду і стінок матки вагітної жінки. Серцебиття має становити 110-160 ударів за хвилину. Кардіотокограмм — абсолютно безпечна процедура, здатна виявити всі можливі проблеми. Результати обстеження друкуються на стрічці, стан малюка оцінюється за десятибальною шкалою.

uzi-35-nedelya-1
uzi-35-nedelya-3
uzi-35-nedelya-2
uzi-35-nedelya-4

Ознаки почалися пологів

Пологи на 35 тижні вагітності не така вже й рідкість. Щоб цього уникнути, жінка повинна бути дуже уважною до всіх своїх відчуттів, звертати уваги на найменші зміни в організмі.

Найголовніше, чим повинна займатися зараз жінка, відпочивати, набиратися сил перед пологами. Необхідно відмовитися від подорожей, польотів на літаку і тривалих поїздок в автомобілі. Документи і обмінну карту необхідно носити з собою. Важливо дотримуватися рухову активність, вправи повинні бути необтяжливими. Корисні заняття на фітбол. Не забувайте про правильне харчування, їжу необхідно приймати маленькими порціями 5-6 разів на день.

Виділяйте час для регулярного перебування на свіжому повітрі. Під час тривалих пішохідних прогулянок робіть перерви, відпочивайте на лавці. Здоровій жінці не протипоказаний секс на 35 тижні вагітності, якщо є якісь обмеження, лікуючий лікар повинен попередити про них. Головне, не чинити фізичного впливу на животик. Дуже важливий емоційний контакт з малюком, більше спілкуйтеся з ним, погладжуйте животик, розповідайте, як ви його любите і чекаєте.


< 34 неделя36 неделя >

Ссылка на основную публикацию