Здоров’я майбутньої мами на 34 тижні вагітності, ріст немовляти

34 тиждень вагітності — це час, коли майбутня мама може трохи розслабитися. Якщо пологи відбудуться зараз, малюк вважається народженим достроково, а не недоношеним. Дитина дихає самостійно, але терморегуляція його ще недосконала, необхідно не допускати переохолодження. Але найправильнішим буде, якщо малюк не буде поспішати з’являтися на світло, почекає ще місяць-півтора. У акушерів свій метод визначення терміну вагітності. Тридцять четверта акушерська тиждень відповідає тридцять другому від моменту зародження життя або повним восьми місячним місяців.

34-nedelya-zhivot-1
34-nedelya-zhivot-3
34-nedelya-zhivot-2
34-nedelya-zhivot-4

Зміни в зовнішності малюка

Настала середина завершального триместру, йде 34 тиждень вагітності, що відбувається з малюком в цей період? Розвиток немовляти триває, зростання його може досягати 45 сантиметрів. За час, що залишився малюк може підрости ще на 5-10 сантиметрів. Зростає і маса, вага дитини на 34 тижні вагітності зазвичай перевищує 2 кілограми, великі малюки можуть мати масу 2500 грамів. Помітні зміни в зовнішності крихти. Він уже має достатній шар підшкірного жиру, тільце його округле. Очі окантовані віями, чітко проглядаються брови.

Малюк на 34 тижні вагітності повним ходом готується до процесу прийому їжі після народження, він регулярно смокче свої пальці. Таким чином, лицьові м’язи у нього вже досить натреновані. Росте волосся на голові, вони вже мають пігментацію. Шкіра ущільнився, прийняла природний рожевий відтінок. Шар підшкірного жиру розгладив всі зморшки. Пушок лануго зникає, первородна мастило розташовується в основному в складочках шкіри. Відросли нігтики, вони виходять за край пальців. Дитина абсолютно індивідуальний, повністю сформовані відбитки пальців і ліній на його долоньках.

фізіологічні зміни

Йде 34 тиждень вагітності, до пологів залишилося не так вже й багато часу, що відбувається з малюком, чи готовий він до самостійної жізні.Все системи і органи малюка вже закладені, йде їх подальший розвиток і вдосконалення.

Травна система та нирки працюють. Це виражається в тому, що малюк постійно заковтує навколоплідні води і виділяє їх через нирки. Протягом однієї доби організм немовляти виробляє до 500 мілілітрів сечі. Підшлункова залоза синтезує всі ферменти, які братимуть участь в процесі перетравлення їжі, в тому числі і інсулін.

Скелет малюка зміцнюється, забираючи кальцій з організму мами. У раціон жінки обов’язково повинні входити продукти, що мають в своєму складі цей елемент. Порадьтеся зі своїм лікуючим лікарем, можливо, вам необхідні спеціальні препарати. Самостійно ніякі ліки і вітаміни застосовувати не можна. Надлишок кальцію приведе до зміцнення кісток черепа малюка, наслідком цього можуть бути родові травми у породіллі.

Органи дихання завершили свій розвиток. Легкі синтезували необхідну кількість сурфактанту, він не дозволить альвеол склеїтися під час першого вдиху малюка. Якщо пологи на 34 тижні вагітності настануть, малюк може дихати сам, без допомоги апарату штучного дихання. Дитина давно вже чує звуки, реагує на них. Він здатний розрізняти доброзичливу інтонацію. Частіше спілкуйтеся з малюком, ласкаво розмовляйте з ним.

Дозрівання статевої системи завершено, у немовлят чоловічої статі яєчка вже опустилися на своє місце, в мошонку. Якщо це не відбулося зараз, вони опустяться протягом першого року життя. У дівчаток статеві органи повністю сформовані. Менш відчутними стали ворушіння на 24 тижні вагітності, так як вільного простору залишається все менше.

Малюк штовхається досить часто, але не дуже сильно. У нормі малюк повинен нагадати про себе 2-3 рази протягом години. Якщо жінка протягом декількох годин не чує рухів малюка, варто звернутися до лікаря.

У надниркових залозах плода синтезується стероїдний гормон, його призначення стимулювати лактацію у жінки. У більшості випадків плід на 34 тижні вагітності лежить головою донизу, він прийняв саме зручне положення для пологів.

Навантаження на ноги виросла, прояви варикозу посилюються. Через великого живота жінці при ходьбі доводиться прогинатися в попереку, щоб зберегти рівновагу. Багато змирилися з тим, що при вагітності болить спина і поперековий відділ. Ці болі на 34 тижні вагітності можна зменшити, якщо носити спеціальний бандаж для вагітних. Він підтримає живіт, розвантажить поперек і хребет. Тренувальні помилкові перейми з’являються частіше, але хвилюватися через них не варто. Багатьом тридцять четвертий тиждень вагітності запам’ятається тим, що ворушіння малюка відчуваються рідше, але набагато відчутніше. Малюк може заподіяти мамі помітну біль, наприклад, впираючись в шлунок або під ребра. Обов’язково перевіряйте кількість ворушінь.

Живіт на 34 тижні вагітності став ще більше. Він може стати причиною безсоння, трапляється, що жінка ніяк не може вночі вибрати зручну позу. Особливо важко тим, хто звик спати на животі. Під час сну на спині можливо передавлювання порожнистої вени, це викличе запаморочення у жінки і гіпоксію у плода. Спати можна тільки на боці, багатьом полегшує вибір зручної пози подушка для вагітних.

перебіг вагітності

Розвиток вагітності обумовлює зміни в фізіології організму жінки. Матка зараз знаходиться під ребрами, висота дна її становить 34 см. Зв’язки на даному етапі розм’якшуються, викликаючи тягнуть болі внизу живота. Відзначається деяка розбіжність кісток таза. Вага на 34 тижні вагітності може збільшитися на 8-11 кг, іноді і більше, тижнева прибавка повинна становити 0,3-0,5 кілограма. В основному це надбавка обумовлена ??зростанням немовляти.

У здорової жінки виділення на 34 тижні вагітності повинні залишитися такими ж, як і раніше.

Основні характеристики виділень:

  • виділення досить рясні, це обумовлено гормональними процесами;
  • можуть бути прозорими, мати жовтуватий або молочний відтінок;
  • відсутність запаху, припустимо злегка кислуватий аромат;
  • не викликають відчуття свербежу або печіння.

Поява в виділеннях домішок крові, слизу або гною, не характерний запах, відчуття дискомфорту повинні стати сигналом для негайного звернення за медичною допомогою. Це симптоми інфекції, лікувати її необхідно без зволікання для виключення можливості зараження новонародженого.

набряки

Набряки на 34 тижні вагітності можуть бути симптомами пізнього токсикозу. Також їх поява викликає здавлювання важкої маткою сечоводів, що призводить до затримки сечі у жінок з патологією нирок. Набряк може виникнути через надмірну кількість рідини, надмірного вживання солі.

Необхідно контролювати цю ситуацію, обмежити вживання солоної їжі, налагодити питний режим, не вживати продукти, які уповільнюють виділення рідини з організму. Не можна недооцінювати серйозність того, що відбувається, при перших ознаках набряків звертайтеся до лікаря. Спеціаліст визначить наявність білка в сечі, при необхідності підбере необхідне лікування.

Великий Бухгалтерський Семінар

Варто припинити статеві контакти, секс на 34 тижні вагітності загрожує неприємними наслідками. Родові шляхи готуватися до пологів, шийка матки розм’якшена і дуже схильні до будь-якого інфікування. Немовля зайняв правильне положення, голівкою вниз. Якщо його випадково потривожити він може перевернутися, що дуже небажано.

З гипертонусом матки стикається половина вагітних, мається на увазі надмірне напруження м’язів, що супроводжуються болем. Найчастіше тонус на 34 тижні вагітності обумовлюється так званими тренувальними переймами. Це не патологія, таким чином організм готується до швидких пологів. Якщо ж існує загроза пологів, лікар призначить спазмолітики. Добре допомагає в боротьбі з тонусом матки зниження фізичної активності, достатньої відпочинок, неспішні прогулянки на свіжому повітрі, усунення всіх негативних емоцій.

обстеження

Швидше за все, обстеження ультразвуком жінка вже пройшла. Якщо з якихось причин цього не сталося, УЗД на 34 тижні вагітності надасть гінеколога багато інформації. Лікар вивчає обсяг і стан навколоплідних вод, стан плаценти і пуповину. Цей огляд дає зрозуміти, чи правильно розташований плід в матці, ймовірність природних пологів. Лікарі звертають увагу, оповитий дитина пуповиною.

uzi-34-nedelya-3
uzi-34-nedelya-4
uzi-34-nedelya-2
uzi-34-nedelya-1

У разі необхідності проводиться біохімічне обстеження, визначаються основні показники розвитку немовляти:

  1. Лікар вивчає активність малюка, підраховує кількість рухів за певний проміжок часу.
  2. Вивчається частота дихання, ведеться спостереження за розширенням грудної клітини малюка.
  3. Визначається тонус, для цього вивчається руху ручок і ніжок.
  4. Вимірюється обсяг навколоплідної рідини, оцінюється, чи достатньо її для нормального розвитку плода.
  5. Вимірюється серцебиття немовляти.

Вивчивши всі ці показники, фахівець оцінює стан малюка.

Під час планового відвідування поліклініки оцінюється маса тіла жінки і артеріальний тиск, прослуховується биття серця малюка. Лікар вимірює висоту розташування матки і обсяг живота. Обов’язковою є аналіз сечі. Наявність білка в ній може сигналізувати про небезпеку для протікання вагітності. Жінці можуть призначити доплерографію. Цей вид обстеження дозволяє вивчити кровотік в плаценті, пуповині.

При необхідності жінці роблять кардиотокография (КТГ). Під час цього обстеження вивчаються серцебиття і ворушіння дитини і скорочення матки. Результати представлені на стрічці у вигляді графіка. Для проведення КТГ 34 тиждень вагітності не найпоширеніший період, зазвичай це обстеження проводиться в середині терміну, в 19- 20 тижнів. Вивчається частота скорочень серця малюка, прискорення і уповільнення частоти скорочень. У жінки вивчається активність м’язів матки. Результати КТГ оцінюються за десятибальною шкалою, для 34 тижні нормальна оцінка — 8-10 балів. Якщо показник менше 5 балів, плід відчуває кисневе голодування. Призначається повторне дослідження і за його результатами вирішується питання про пологах.

Пологи на 34 тижні

Термін пологів ще не підійшов, до них ще приблизно півтора місяця. Але може статися так, що малюк з’явиться на світ зараз. Це небажано, але пологи на 34 тижні вагітності зазвичай закінчується благополучно. Всі органи малюка готові до самостійної діяльності, зараз вони вдосконалюються.

34 тиждень вагітності двійнятами може стати останнього тижня вагітності. При багатоплідній вагітності середня тривалість складає 36 тижнів. Мамі необхідно постаратися виносити своїх діток якомога довше. Чим більше маса тіла у двійнят до пологів, тим більше шансів, що після народження їм не знадобиться спеціалізована медична допомога. Швидше за все, останні тижні вагітності мама двійнят проведе в пологовому будинку під постійним контролем лікарів.

Момент пологів наближається, жінка з нетерпінням чекає моменту, коли притискаю до грудей свого малюка. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, правильно харчуватися, висипатися, гуляти на свіжому повітрі. Уникати людних місць, особливо якщо в цей час є епідемія якого-небудь захворювання. Найкраще, що ви зараз можете зробити — це берегти своє здоров’я.


< 33 неделя35 неделя >

Ссылка на основную публикацию