Здача квартир подобово як бізнес

Пісні у людей різні, а моя одна на століття … Ці слова легенди і культового співака останніх десятиліть минулого століття Стаса Наміна якнайкраще відображають прихильність людини до підприємницької діяльності. Тут все гранично просто. Якщо хтось відчуває в собі нездоланну тягу до «роботи на себе», то він знайде спосіб самореалізації. І необов’язково шукати нову або унікальну ідею, щоб стати підприємцем.

«Робити» гроші можна на найбільш нагальних потребах людини, в тому числі і на необхідності в житло. Ні, мова піде не про будівельній сфері, дизайні інтер’єрів або послуги ремонту. Існує профільний вид діяльності, де можна обійтися мінімальними вкладеннями — як фінансовими, так і організаційного плану. Це бізнес на короткострокову оренду житла.

Життє-і конкурентоспроможність: теоретична підгрунтя

Перш ніж зайнятися яким-небудь видом бізнесу, варто уважно проаналізувати його з точки зору потенціалу та перспектив. Власне, потрібно отримати відповідь на питання, наскільки він буде вигідний, яка його затребуваність і чи має він можливість для розширення і розвитку.

Здача житла в оренду на короткий термін як підприємницький проект відрізняється цілу низку переваг:

 • постійний попит споживачів на послугу;
 • простота організації (умовна);
 • порівняно високий дохід.

Якщо аналізувати кожен з пунктів докладно, то вийде наступна картина.

1) Попит гарантується цілим рядом факторів:

 • Добова оренда цікава клієнтам з різним бюджетом, орієнтованим на цю послугу, починаючи від мінімального, закінчуючи великою сумою. Одна категорія бажає заощадити, інша шукає максимум комфорту.
 • Недостатність пропозицій в готельній сфері дає можливість привернути увагу до подобову оренду квартир і тих, хто приїхав у відрядження, і тих, хто шукає домашнього затишку, і тих, хто потрапив під час «пік» і не може зняти собі номер через те, що все зайнято.
 • Анонімність і відсутність «цікавих очей». Зрозуміло, що найчастіше такий формат житла цікавить людей, які бажають приховати сам факт його знімання. Клієнта, яке орендує квартиру на добу або на кілька годин для інтимної зустрічі, інших цілей, які він хоче залишити в таємниці, ніхто не змусить реєструватися. Збереження майна можна забезпечити не тільки зняттям копії паспорта та додатком її до договору, але і іншими способами. Крім того, орендодавець може гарантувати повну конфіденційність інформації.
 • Можливість «автономності». При порівнянні проживання в готелі і в квартирі в останнього варіанту є ряд переваг. Кухня, пральна машина, праска дають повний набір для самообслуговування. Той, хто знімає квартиру, цілком може забезпечити сам собі домашній комфорт і заощадити кошти на нав’язаних готельним форматом послуги. Крім того, він може харчуватися «дому», а не в кафе і ресторанах, приготувати собі обід або вечерю, що обійдеться в рази дешевше.
 • Режим. Квартира і ключі від неї в кишені забезпечують свободу приходу і відходу. Ніяких обмежень з приводу нічного часу або відвідувань. Тут же криється і дуже дієвий механізм залучення певної категорії клієнтури. Здавати житло можна погодинно, що зручно для безлічі людей.

2) В цьому виді діяльності є тільки один складний момент — наявність нерухомості в розпорядженні підприємця. Хоча і до його вирішення можна підійти по-різному. Всі інші організаційні моменти підвладні людині, що не володіє специфічними знаннями та навичками. Також вони не вимагають серйозних капіталовкладень. Тут важливо:

 • Налагодити комунікацію з потенційними клієнтами. Це може бути різнопланова реклама, починаючи від розміщення оголошень «на стовпах» і закінчуючи просуванням проекту в інтернеті.
 • Організувати процес приймання-передачі квартири. Зрозуміло, що не кожен з мешканців гарантовано буде акуратним, кришталево чесним і не зашкодить, нехай навіть випадково, майно. Тому документальне оформлення найму обов’язково, наприклад, укладення договору здачі квартири в оренду з меблями, щоб потім було кому пред’являти претензії.
 • Налагодити побутову сторону короткострокової оренди. Тут важливий не тільки початковий етап, дизайн інтер’єру, меблювання, комплектація побутовою технікою, посудом і подібне. Не менше значення мають регулярні роботи по прибиранню, зміні білизни, профілактичний догляд і поточний ремонт інженерних комунікацій і побутової техніки.

Порада: щоб задіяти «сарафанне радіо» для реклами своїх послуг, потрібно приділяти увагу дрібницям, які роблять життя комфортнішим. Висока якість постільної білизни, кілька рушників у ванній, сіль і спеції на кухні, кабельне телебачення і вихід в інтернет — всі ці нюанси можуть в рази підвищити привабливість конкретного житла. Саме про такий ваші колишні клієнти розкажуть своїм знайомим і друзям, позитивно відгукнуться в соцмережах і зроблять вам безкоштовну і вельми ефективну рекламу.

3) Високий рівень прибутковості. Тут бере участь простий алгоритм:

 • Довгострокова оренда дасть меншу вигоду в плані грошових надходжень від клієнтів за певний термін. Якщо при оформленні найму на рік за місяць ви отримаєте 100 одиниць, то короткострокова здача дозволить збільшити цю цифру мінімум на 30-50%. Це пов’язано з тим, що опт (тривалий термін) передбачає більш низьку оплату.
 • Варто зауважити, що витрат при короткостроковій оренді доведеться нести більше, хоча вони повністю окупаються клієнтськими платежами.
 • Необхідно враховувати, що зусиль, так само як і тимчасових витрат, у варіанті коротких термінів набагато більше.

Тобто короткострокова оренда квартир — порівняно високоприбутковий бізнес, простий в організації і налагодження, а також не вимагає серйозних вкладень. Останнє — дуже умовно, цей момент потребує детального розгляду.

Як здавати квартири подобово — з чого почати?

Починати слід з бази, тобто з тієї житлоплощі, яка може стати основою бізнесу. Якщо ви щасливий власник квадратних метрів, то цілком можете перетворити їх в джерело постійного доходу.

А от у випадку, якщо у підприємця такого активу немає, то … В інтернеті на різних сайтах про бізнес можна зустріти поради для тих, хто бажає займатися короткостроковій орендою житла, з придбання його в кредит. Наприклад, у вас є нерухомість, ви можете оформити іпотеку під заставу наявного житла в «Ощадбанку». У старому ви продовжуєте проживати, нове здаєте, ніж оплачуєте позику, а з решти доходів продовжуєте підтримувати і розвивати бізнес. На перший погляд — все прекрасно. Однак тут варто включити калькулятор і підрахувати всі витрати. Навряд чи у такого варіанту буде серйозна прибуток. Швидше за все, така версія — можливість трохи полегшити іпотечне тягар, оренда подобово в даній ситуації може представляти інтерес тільки як додаткове джерело погашення кредиту, не більше.

З іншого боку, при розвиненій мережі квартир, які знаходяться у власності підприємця або в його розпорядженні, такий варіант цілком працездатний. А як бонус — викуплена нерухомість, що залишилася в його повному володінні.

Два інших формату роботи припускають тільки організацію процесу без прив’язки до об’єктів особистої власності. Що мається на увазі:

 • використання суборенди;
 • створення агентської мережі.

Що гріха таїти, не кожен з тих підприємців, хто продає холодильники або пральні машини, є власником заводів або навіть першим посередником від виробника. Чому ж тоді не взяти на озброєння їх успішний досвід і не запропонувати споживачеві послугу далеко не з перших рук? Тим більше що власники житла, які бажають його здати, не завжди готові займатися щодня пошуком клієнтів і роботою з ними. Тобто цілком виправданий в цьому бізнесі формат суборенди, коли власнику нерухомості пропонується співробітництво з наймом на тривалий термін і перездачею на короткий. По суті, підприємець виступає в якості того ж наймача, але тільки на умовах, які відповідають тривалій оренді.

Порада: якщо ви плануєте перездавати квартиру, то прозорість у відносинах з її власником буде далеко не зайвою. Робити все «нишком», не попереджаючи про це власника, не варто, це може бути чревате не тільки проблемами побутового характеру, а й більш серйозними, аж до скандалів і звернень в поліцію. Якщо ж домовлятися, що називається, «на березі», то можна досягти взаєморозуміння і вигідного співробітництва.

Схема може бути дієздатною, якщо господареві житла, який планує здати його в оренду на тривалий період, запропонувати:

 • більш високу оплату порівняно з середньоринковою при довгостроковому договорі;
 • гарантії повного збереження майна;
 • гарантована відсутність будь-яких конфліктів з сусідами.

Порада: в різних операціях з нерухомістю, не тільки при купівлі / продажу, а й при наймі, поширені шахрайські схеми. Оформляючи договір про тривалій оренді, перевірте правову сторону питання, то є дійсно те особа, що укладає з вами угоду, має право це робити за законом. Для цього зовсім не зайвим буде вивчення виписки з ЕГРП (Єдиного реєстру прав власності на нерухоме майно), де зазначаються всі відомості про об’єкт і його власники.

Створення агентської мережі полягає в побудові схеми, де бере участь актуальна база житла, готового для здачі в оренду, реклама послуг і робота по «з’єднанню» клієнта і господаря. Тобто підприємець шукає підходящого постояльця для конкретних умов житла.

Алгоритм гранично простий, бізнес — посередництво між споживачем послуги і тим, хто її безпосередньо надає своїм майном. Але це тільки на перший погляд легко. Насправді таке посередництво вимагає грандіозних витрат часу і зусиль. Практично щохвилинний моніторинг дзвінків, пошти, смс, передзвони, уточнення, підготовка квартир до прийому мешканців, проведення переговорів, зустрічей та поселенням, прийом житла по закінченню найму. І ще мільйон питань, які необхідно вирішувати, причому робити це потрібно максимально швидко, щоб не втратити клієнта через будь-якого зволікання. Власне, цей бізнес схожий на біг білки в колесі. Правда, з однією відмінністю — та це робить безкоштовно або «за їжу». Добова оренда все ж набагато прибутковіше.

Щоб створити ефективний проект з використанням алгоритму агентської мережі, потрібно формування інформаційної бази житла, а також чіткість у всіх комунікативних моментах. Один з факторів, від яких залежить успішність кожної угоди і прибутковість проекту — своєчасне і адекватне реагування на будь-який запит потенційного клієнта, його поселення та прийом квартири при виселенні. Крім того, тут потрібно чітко «закривати» всі побутові проблеми, не допускаючи холостого простою площ через відсутність можливості провести клієнта до квартири, якщо знайти її не надто просто, або ж через те, що туди не встигли своєчасно віднести свіжі рушники .

Удавана простота схеми, що полягає у використанні чужої нерухомості, тобто без вкладень грошей в її придбання або витрат на довгострокову оренду, часто нівелюється масою клопоту. Підприємцю доводиться виступати сполучною ланкою між власниками житла і клієнтами-орендарями, при цьому він бере на себе відповідальність за якість послуг для других і за відсутність проблем для перших.

Як правильно здавати квартиру подобово?

Природно, в кожному виді діяльності є свої правила і особливості. Короткострокова оренда житла в цьому плані нічим не відрізняється від інших підприємницьких проектів. Для успішного розвитку бізнесу на здачу квартир подобово потрібне дотримання певних умов, які стосуються самих об’єктів нерухомості, проведення рекламних заходів і організація всього процесу. В останньому моменті найбільше складнощів.

Квартира і її підготовка

Незалежно від того, своя це житлоплощу, знята на тривалий термін, або передана власником підприємцю в довірче управління, квартира повинна відповідати певним вимогам:

 • Місцезнаходження. Житло має бути розташоване максимально близько до великих транспортних розв’язок. Людям повинно бути зручно до нього добиратися. Близькість до станцій метро, ??комбінованим зупинок громадського транспорту — обов’язкова умова. У разі, якщо квартира знаходиться в глибині мікрорайону, її складно знайти людині, незнайомому з місцевістю, потрібно продумати, хто буде зустрічати клієнтів і супроводжувати їх в перший раз.
 • Ремонт. У цьому питанні є кілька «тонких» моментів. З одного боку, вицвілі шпалери і потертий лінолеум для багатьох клієнтів стануть тим чинником, що знизить привабливість житла. З іншого — немає ніяких гарантій, що тимчасові мешканці будуть дбайливо ставитися до дорогому дизайнерському інтер’єру. Роблячи ремонт у квартирі, яка планується до короткострокову оренду, потрібно вибирати матеріали в середній ціновій категорії. А також такі, що легко піддаються миттю і чищенні.
 • Меблі. Чи хочете ви відкрити приватний дитячий сад в квартирі або здавати її постачань, важлива меблювання. У випадку з орендою необхідно продумати не тільки зручні спальні місця, а й комфортне місце для відпочинку. Великі крісла, журнальний столик, телевізор — всі ці речі обов’язково повинні бути. Особливу увагу потрібно приділити ванній кімнаті. Сантехніка повинна бути не тільки справною, але і простий в експлуатації.

Порада: якщо ви поставите душову кабінку з безліччю функцій, де «купа» кнопочок і важелів, незрозуміло що включають, то готуйтеся до того, що вам дуже скоро доведеться викликати майстра по її лагодження. Врахуйте, що користування технікою — процес хоч звичний для багатьох, але не у всіх ваших клієнтів будуть специфічні навички по експлуатації предметів, які не отримали ще широкого поширення. А прикріплювати до кожного елементу обладнання інструкції марно. Не всі звикли їх читати.

 • Кухня. «Начинку» цієї частини квартири потрібно зробити максимально зручною та пристосованої для приїжджих. Тут бажано встановлювати не тільки ті побутові прилади, які звичні в звичайному побуті, а й такі, що дозволяють готувати їжу швидко і без тривалих попередніх операцій. Тобто мікрохвильова піч, кавоварка, тостер збільшать рівень комфорту житла.
 • Побутові дрібниці. Пульти до телевізора і кондиціонера, сіль і спеції, чай і цукор (нехай і в невеликих кількостях), мило в упаковці, рушники, якісну постільну білизну, вихід в інтернет, бажано подвійний, провідний і точка Wi-Fi … Власне, квартира повинна бути схожим на готельний номер. Причому не третьорозрядного, а такого, що може претендувати на чотири «зірки». Іноді вона може навіть перевершувати його по побутових зручностей. Наявність праски і пральної машини розширює можливості самообслуговування і теж економить гроші, які в форматі готелі доведеться віддати персоналу або стороннім сервісним службам.

Створивши комфортну обстановку в квартирі і забезпечивши її всім необхідним, можна розраховувати на певну категорію клієнтів, що мають можливість оплатити житло конкретного рівня, але не хочуть знімати готельний номер. Або ж тому, що готель для них з яких-небудь причин незручний. Крім того, величезний пласт споживачів буде гикати тих, хто надає послуги подобової оренди в силу бажання заощадити. Але не на якості, а на вартості, адже відомо, що номер в готелі все ж набагато дорожче обійдеться, ніж квартира. Та й можливості такого формату (обладнана кухня, пральна машинка і праска, вихід в інтернет) дозволяють заощадити і досить чимало.

Безпека при добовій здачі житла в оренду

Цей момент потребує особливої ??уваги, а тема — серйозного вивчення. Тут необхідно врахувати інтереси обох сторін процесу (і власника нерухомості, і клієнтів), які отримують послугу. Природно, господар житла бажає, щоб з його майном нічого поганого не сталося. Того ж хоче і квартиронаймач. Хоча в переважній більшості випадків страждають від різних негативних факторів все ж власники квартир. Це може бути і ненавмисна, випадкова псування майна, типу розбитого посуду, і цілеспрямовані шахрайські дії. Тут і крадіжки дорогих речей, і неакуратно експлуатація побутової техніки, і вандалізм, і афери з перездачею житла. Відомі випадки, коли людина, що зняв квартиру на три доби, встиг поміняти замки і здати її на три місяці іншого, дається взнаки за власника.

Повністю убезпечити себе і своє майно від псування і шахрайських дій, на жаль, ніяк не вдасться. Але зробивши деякі зусилля, негативні наслідки можна звести до мінімуму.

Тут важливо:

 • Заключати договір. Чи не обтяжуючи себе додатковими паперами і ставлячись до них як до чогось непотрібного і необов’язкового, підприємець, який здає в оренду квартири подобово, одного разу ризикує прокинутися з грунтовно «почищені кишенями». У документі на оренду житла слід обов’язково вказувати дані клієнта, при цьому потрібно їх звіряти з паспортними. Якщо людина категорично не бажає афішувати відомості про себе, можна зупинитися на великому грошову заставу, який буде повернений при виселенні. Врахуйте, що паспорт у вигляді застави брати заборонено.
 • Страхувати майно. Бажано від усього, що передбачено в асортименті послуг профільної компанії. Пожежа або підпал, затоплення, вандалізм, механічна псування, навіть вибух — всі ці страхові випадки повинні бути передбачені в договорі. Сьогодні чимало компаній працюють в цій сфері, і у них є послуги такого характеру. І нехай плата за це буде додатковими витратами, зате вона допоможе набагато скоротити ризики і можливі втрати.
 • Акуратно вибирати клієнтуру. Зрозуміло, що не в кожного «на обличчі написано», що він принесе будь-якого роду неприємності. І іноді квартири знімають туристи або відрядження, абсолютно не планують завдати шкоди майну. Однак спиртне, яке може стати «супутником» таких людей, часто провокує різні неприємності, в тому числі і для майна в орендованій квартирі. Тому дана рекомендація допоможе відсікти тільки аж надто явно видимий «неблагонадійний» елемент, тих людей, яким точно здавати житло не варто. Крім того, слід бути акуратним у виборі клієнтів, які явно бажають провести інтимну зустріч на вашій житлоплощі. Ні, ніхто не заперечує, що це нормально для сучасної людини, коханці іноді змушені зустрічатися на знімних квартирах. Але і перетворювати житло в місце, де процвітає «продажна любов», абсолютно не варто.
 • Правильно вибирати замки. Достовірний факт — переважна більшість ключів прості настільки, що за 300 рублів і 15 хвилин будь-якому звернувся до майстра-слюсаря можуть зробити дублікат. Тому краще зловмисникам ускладнити задачу і поставити такі замки, ключі до яких виготовити непросто і дорого. Якщо того, хто планує «винести» з квартири майна на 5-10 тис. Руб., Для отримання дубліката буде потрібно 2-3 тис. І пару діб, то він зрозуміє, що це недоцільно і може переключитися на якийсь інший об’єкт.

Порада: встановіть 2 або навіть 3 замки. Один використовуйте для всіх, тобто давайте ключ від нього клієнтам. Коли ж житло простоює, закривайте на інші, ключі від яких тримайте тільки у себе. Це, звичайно, не врятує від досвідченого злодія-домушника, але тих колишніх недобросовісних клієнтів, які раптом забажає повернутися з дублікатом і забрати з собою дорогий телевізор, явно зупинить.

Крім того, можна застосувати хитрість. Періодично міняйте замок, призначений для «загального» користування. Необов’язково постійно купувати новий. Можна запастися двома-трьома екземплярами і через якийсь період (місяць, тиждень) міняти їх. Це також ускладнить несанкціоноване потрапляння в квартиру з дублікатами.

Організація бізнесу по здачі житла в оренду подобово

Величезною перевагою цього виду діяльності можна назвати те, що для нього не потрібно специфічних навичок, знань і умінь. По суті, це підприємницький проект, доступний для домогосподарки. Хай не буде сприйнято це твердження як образливе. Ведення домашнього господарства — величезний і важка праця.

Що потрібно в бізнесі по здачі квартир в оренду подобово:

 • Підтримувати житло в стані, готовому до прийняття гостей. Тобто прибирання приміщень після виселення клієнтів, зміна білизни, рушників, миття посуду. Це можна робити самостійно. Мінімум грошей, але багато зусиль і часу. Тому витратність в цьому варіанті висока, краще свої ресурси (сили і час) витратити на більш корисні для бізнесу моменти. Можна скористатися послугами клінінгової компанії або найняти тітоньку-сусідку, яка буде виконувати такі функції. Сюди ж можна додати і закупівлю продуктів (сіль, цукор, чай), запаси яких потрібно регулярно поповнювати.
 • Турбота про належний стан житла. Тут потрібен профілактичний догляд за побутовою технікою, сантехнікою, приладами. Крім того, необхідно проводити поточний дрібний ремонт. Тут краще мати домовленість з кількома фахівцями, які на першу вимогу приїдуть за адресою і проведуть необхідні роботи.
 • Робота з клієнтами. Цю частину підприємцю бажано взяти на себе, особливо на початковому етапі становлення бізнесу. Зустрічі, домовленості, підписання документів, прийняття плати за послуги — моменти, коли виникає найвища відповідальність. Що стосується договору, то його шаблон, як і багато інших, наприклад, додаткову угоду до договору оренди нежитлового приміщення, можна знайти в інтернеті у вільному доступі. Єдине, потрібно самому уважно вивчити документ, пропонований до підписання, перевірити його, доповнити потрібними пунктами, що відображають конкретну ситуацію.
 • Пошук клієнтів та реклама. Природно, бажаючі зняти квартиру подобово шукають її різними шляхами, тому всі вони повинні бути охоплені підприємцем, які займаються цим видом діяльності. Інтернет — чудова можливість донести інформацію про свої послуги всім тим, хто користується цим видом пошуку. Сайт-візитка, його просування, контекстна реклама — все це має резон. Однак у багатьох людей, які приїхали в ваш населений пункт і бажаючих зняти квартиру на добу або кілька, немає доступу в Мережу. Припустімо, що вони не запаслися потрібними контактами попередньо. Що вони зроблять? Правильно, куплять газету з оголошеннями в найближчому кіоску або вивчатимуть спеціальні дошки, встановлені біля вокзалів. Тому ігнорувати ці канали комунікації ні в якому разі не можна. Крім того, можна скористатися чудовим в плані ефективності шляхом поширення інформації — «сарафанне» радіо.

Порада: щоб повноцінно використовувати цей спосіб реклами, спростите алгоритм отримання відомостей про вас і ваших послугах. Для цього достатньо просто покласти кілька візиток з контактною інформацією в квартирі, що здається, на видному місці. Клієнт, якому сподобається ваше житло і якого повністю влаштують умови, обов’язково захопить з собою парочку карток, щоб потім роздати друзям і знайомим або скористатися ними для повторного звернення. Надрукувати тисячу візиток не настільки дорого, а віддача від них може бути досить ефективною.

Податки і легалізація діяльності — як вигідніше здавати квартиру подобово?

Навіть якщо в планах власника вільної квартири проста підробіток, то йому все ж потрібно буде декларувати свої доходи, отримані від цього виду діяльності. Розмір податку — 13% від фактично прийнятих сум. Розрахувати цифру можна самостійно і не підтверджувати її документально (це дозволено). Однак найчастіше фіскальні органи проводять перевірки. Щоб не потрапити під підозру податківців і довести свої доходи, краще відразу приготувати документальні докази, договори, розписки про прийняття платежів і подібне.

Якщо дохід постійний і носить характер прибутку від підприємницької діяльності, то краще отримати офіційний статус ВП. Реєстрація дозволить не тільки легалізувати доходи, але і вибрати систему оподаткування.

Загальна система — ті ж 13%, але спеціальні режими дають пільги. ІП може вибрати спрощену систему оподаткування, причому віддати перевагу одному з двох діючих варіантів, де є 6-відсоткова ставка з доходів і 15% з доходів, зменшених на суму підтверджених витрат.

У випадку з реєстрацією ІП з’являється можливість офіційного обороту документів. Тобто, будь-який підписаний від імені підприємця угоду з клієнтом вже отримує більш серйозний статус в очах споживача послуг. Тут з’являється новий рівень відповідальності, що психологічно може допомогти в питанні більш дбайливого ставлення до майна.

Крім цього, IP має можливість видати своєму клієнтові офіційний документ, що підтверджує його витрати на оренду житла. Це вкрай важлива обставина, цим можна залучити клієнтів, яким необхідно звітувати про понесені витрати.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Здача житла в оренду подобово — бізнес, який приносить гарний прибуток. Якщо розглядати цей вид діяльності з точки зору підприємця, то він можливий з мінімальними вкладеннями на старті, варто лише застосувати схему довірчого управління майном або перездачі (суборенди). Головне якість бізнесмена тут — вміння домовлятися як з власниками житла, так і з тими сторонами, між якими можуть виникати конфліктні ситуації. У цьому списку і обурені сусіди, і ті ж власники нерухомості, і клієнти. Також тут потрібно чимало терпіння в плані організації процесу і роботи з потенційними наймачами. Якщо ви готові до таких проблемних моментів, то бізнес на здачі в оренду квартир подобово — саме для вас.

Ссылка на основную публикацию