Збій менструального циклу: причини, чому змінюється?

Дискомфорт, що з’являється поряд з нерегулярністю і припиненням менструацій, знайомі кожній жінці. Якщо відбувається збій циклу місячних, причини для такого стану бувають різні. Варто поговорити про те, які процеси можуть ховатися за цими сигналами організму, чому змінюється цикл і наскільки важливо вчасно усунути такий стан.

1 Причини патології

Нормальний термін циклу становить 3-4 тижні. Починають вважати цикл з першого дня місячних і до наступного першого дня менструації. Протягом цього часу відбувається овуляція — яйцеклітина дозріває і потрапляє в порожнину очеревини, рухаючись в матку. При попаданні сперматозоїда в яйцеклітину настає вагітність. Ця причина, коли порушується нормальний цикл місячних, найбільш часта, але не найпоширеніша. Збій менструального циклу може відбуватися через виснажливої ??психологічної та фізичної активності, жорстких дієт, гормональних проблем, інших патологій.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини затримки і лікування нерегулярної менструації у підлітків
 • Коли починається менструація після чистки матки
 • Як можна відновити менструальний цикл за допомогою народних засобів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Крім того, збій менструального циклу може відбуватися через:

 1. Зниження або різкого підвищення рівня інтенсивності менструацій або повного їх зникнення. Якщо вами не було набрано або скинуто кілька кілограм за короткий період часу, то доцільніше пройти обстеження на наявність типових видів інфікування організму.
 2. Гормонального фону. Така причина досить поширена, особливо в підлітковому віці. У такому випадку призначається досить серйозне обстеження стану щитовидки і надниркових залоз. Гормональний збій може відбуватися через порушення функцій нервової системи і емоційних проблем.
 3. Наявності уповільнених запалень органів малого таза, особливо при застуді в підлітковому віці.
 4. Високого показника інфікування в дитячому віці. Сюди можна віднести часті застуди і певні серйозні захворювання, які були перенесені в ранньому дитинстві.
 5. Малої ваги. Такий факт зовсім не дивує, так як малий індекс маси тіла впливає на метаболізм, тягне за собою збій менструального циклу.
 6. Стресу і перевантаження організму. Через таких факторів нерідко в лікування використовуються психологічні тренінги і психотерапія.
 7. Перехідного вікового періоду. Збоєм можна вважати ненастання місячних більше двох тижнів, але у молодих дівчат менструальний цикл може сильно коливатися, що цілком нормально.
 8. Самолікування і прийому низькопробних препаратів для схуднення. Дуже часто дівчата не знають про необхідність контролю при прийомі ліків і БАДів, що і викликає збій менструального циклу.

2 Прояви збоїв менструального циклу

Різний збій місячних протягом місяця можна визначити як порушення в загальній роботі організму. Буває таке, що місячні змінилися за кількома показниками, наприклад, змінилися характер і час перебігу кров’яних виділень. Розрізняють декілька стадій:

 1. Аменорея — нормальний цикл місячних відсутня протягом 6 місяців і більше. Виділяється первинна аменорея, коли збій почався при виникненні менструацій, а також вторинна — порушення з’явилися через деякий час після нормального протікання місячних.
 2. Олігоменорея — місячні приходять один раз протягом 3-4 місяців.
 3. Опсоменорея — місячні дуже мізерні і короткі по часу, не більше пари днів.
 4. Гіперполіменорея — місячні досить рясні при збереженні нормальної тривалості.
 5. Менорагія — менструація рясна і тривала більше 10 діб.
 6. Метрорагія — кров’янисті виділення з’являються нерегулярно і можуть з’явитися в середині циклу.
 7. Пройоменорея — місячні приходять досить часто, тобто менструальний цикл триває менше 21 дня.
 8. Альгоменорея — місячні приносять сильну болючість, через що можна втратити на час працездатність. Також буває первинною і вторинною.
 9. Дисменорея — будь порушене стан менструацій, яке супроводжується болем в період місячних і вегетативним розладом, що має симптоми загальної інтоксикації організму.

3 Лікувальна терапія

Лікування починається з позбавлення від факторів, які впливають на перебіг менструального циклу. Так, наприклад, повальне захоплення дієтами нерідко стає головною причиною в збої місячних. Для такого лікування підбирається індивідуальна дієта і рекомендується відмовитися від занадто сильних фізичних навантажень.

У разі збоїв нормального протікання менструального циклу призначається терапія, але тільки після того, як були виключені патологічні стани згортання крові. Види терапії, спрямованої на усунення симптомів:

 1. Гемостатичні препарати. Основними представниками є Етамзилат, Транексам і Вікасол. У стаціонарних умовах вони вводяться крапельним і внутрішньом’язовим способом. Ймовірно призначення орального прийому, щоб посилити отриманий ефект.
 2. Прийом амінокапронової кислоти, що знижує рівень кровотечі в 60% випадках.
 3. У разі сильної крововтрати проводиться інфузія плазми, рідше крові.
 4. Оперативне втручання. Така методика лікування застосовується вкрай рідко, наприклад, у разі рясних кровотеч у жінок старше 40-річного віку при присутності стійкого характеру анемизации, коли точну причину встановити неможливо. Хірургічне втручання може бути: вишкрібання матки, аблация ендометрія і гістеректомія.
 5. Прийом гормональних препаратів. Найчастіше призначаються оральні контрацептиви. Це допомагає в поліпшенні гемостатической ефективності і виступає в ролі основного лікування нерегулярності менструального циклу. Переважно призначаються препарати з комбінованим впливом, що містять високу дозу прогестерону і естрогену. Найбільш популярними представниками даної групи засобів є Дюфастон і Утрожестан. Варто зазначити, що вибір препарату буде залежати від лікаря, так як реальних відмінностей між ними немає. Дозування визначається в індивідуальному порядку. Крім того, гормональне лікування представлено наступними препаратами: Норетистерон, Медроксипрогестерон ацетат.

Представницям прекрасної статі старше 40 років, коли порушений цикл місячних, переважно призначаються препарати, які повністю або частково «відключають» менструацію. До них можна віднести:

 1. Даназол допомагає знизити щедрість кров’яних виділень.
 2. Гестринон призводить до атрофії ендометрія.
 3. Агоністи гонадоліберину повністю припиняють менструальний цикл. Лікування обмежується напівроком, щоб попередити появу остеохондрозу. Застосовуються досить рідко на увазі свою дорожнечу.

Поряд з усім вищесказаним не варто забувати, що лікування збою менструального циклу спочатку буде полягати в позбавленні від основної патології, що викликала дане стан.

Поки не усунений основне вогнище запалення, лікування навряд чи можливо.

4 Коли потрібно відвідати лікаря?

Збій місячних може здаватися дрібницею, проте нерідко призводить до серйозних і стійким проблем, якщо не був вчасно вилікуваний. Для дівчат, які живуть статевим життям, рекомендовано проходження гінекологічної консультації раз в 6 місяців навіть при відсутності будь-яких скарг. Існує досить велика кількість типів інфікування, що не проявляють себе, що не викликають скарг і не позначаються на самопочутті жінки, але при цьому мають досить велику кількість наслідків.

Таким чином, до лікаря варто звернутися, якщо:

 1. У дівчинки до 15 років не почався менструальний цикл.
 2. Порушення місячних з’являється систематично, тобто він коротшає або подовжується на 5-7 доби.
 3. Місячні тривають недовго, а також дуже мізерні.
 4. У віці 45-50 років через збільшення інтервалу між місячними стали з’являтися рясні кров’яні виділення.
 5. При овуляції є хворобливі відчуття.
 6. До і після місячних з’являються кров’янисті виділення, що не проходять протягом тривалого періоду часу.
 7. Виділяються занадто рясні місячні. Варто пам’ятати, що за один період менструацій дівчина може втратити максимум 150 мл крові.
 8. Через рік не зміг встановитися регулярний менструальний цикл.

Для діагностування проблеми призначається гормональне обстеження, УЗД внутрішніх органів, загальний аналіз крові, мазок і усний збір інформації для встановлення приблизних причин такого стану. Залежно від поставленого діагнозу призначаються різні способи лікування.

Ссылка на основную публикацию