Зберігання часнику

У стародавні часи часнику знайшли безліч застосувань. Він і сьогодні широко застосовується в кулінарії, лікуванні народними засобами і навіть в косметичних цілях. Придбати пряний овоч можна в магазині або на базарі, самий же кращий варіант — виростити на власній ділянці. У його вирощуванні немає великої премудрості, але важливо вміти правильно зберігати часник, щоб він довше радував запашним ароматом і свіжістю. Які ж існують методи зберігання продукту?

Зберігання в свіжому вигляді

Перший крок — це вирощування або покупка. При придбанні вкрай важлива якість овоча. Не варто купувати часник, що зберігався в холодильній секції. Неприпустимо, якщо на голівці будуть проростки, а сама вона на дотик м’яка. Лушпиння повинна нагадувати папір, бути сухою і злегка шорсткою.

Більш насиченому смаку і аромату сприяє висушування головок, зібраних на ділянці. Для цього нечищений часник миють і підвішують за ніжку в сухому і темному місці на тиждень. Після висушування його слід зберігати в сухому, прохолодному місці. Температура приміщення для зберігання в ідеалі не повинна перевищувати +16 градусів. Не варто поміщати овоч в холодильник: на ньому збереться волога, що спричинить за собою покриття зубчиків цвіллю. У тертому або порізаному вигляді він потребує герметичній упаковці і не підлягає тривалому зберіганню. У морозилці його властивості і смак загубляться.

Бажано забезпечити достатню циркуляцію повітря навколо головки. Для цього рекомендується зберігати часник в добре провітрюваному приміщенні. Ємність для зберігання повинна являти собою сітку, дротяну корзину або ж невеликий паперовий пакет. Не варто використовувати целофан, так як в ньому овоч може прорости. Місце для зберігання повинно бути темним і сухим. Волога і сонячні промені сприяють накопиченню рідини навколо головки і проростання.

При пошкодженні краще використовувати овочі якомога швидше. В іншому випадку протягом декількох днів зубчики стануть м’якими, тобто прийдуть в непридатність. Молодий часник не підкоряється перерахованим вище правилам і підлягає зберіганню в холодильнику.

Зберігання часнику в обробленому вигляді

В даному випадку найбільш затребувані такі методики:

1. Заморожування. Чи не найкращий спосіб для гурманів. Якщо ж після використання головки залишилися окремі зубчики, то їх можна обернути харчовою плівкою або подрібнити і помістити в пакет.

2. Зберігання зубчиків в маслі. Спосіб цей часто піддається критиці, так як при тривалому зберіганні часнику в олії в ньому починають утворюватися смертельно небезпечні бактерії. Якщо ж ємність з овочем зберігати в морозильній камері, то формування мікробів можна уникнути.

3. Консервація у вині або оцті. Популярним є спосіб консервації в білому або червоному вині. Нерідко часточки заливають і оцтом. Зберігати часник в таких умовах слід в холодильнику. При перших ознаках цвілі — хоч термін придатності і становить до чотирьох місяців — овоч варто викинути.

4. Висушування. Завдяки цьому способу часник не займає багато місця і зберігає чудові властивості. Висушити його можна дегідратором або в духовці. При приготуванні страв він знову вбере в себе вологу і порадує непередаваним ароматом.

Як видно, способів зберігання часнику досить багато, кожен з них має свої переваги і недоліки. Залишилося лише підібрати найбільш підходящий!

Ссылка на основную публикацию