Завмерла вагітність на ранньому терміні — причини — симптоми — наслідки — лікування

Завмерла (не розвивається) вагітність на ранньому терміні — це патологія, фактично означає смерть плоду. Без видимих ??на те причин і ознак ембріон припиняє свій розвиток і гине. Друга назва завмерла відбувся викидень, тому що загиблий плід залишається в матці вагітної.

На жаль, жодна потенційна мама не застрахована від втрати дитини. Найбільш критичним періодом виношування плоду, за результатами багатьох медичних досліджень, є 1-2 триместр вагітності. Найнебезпечніший термін до восьми тижнів.

причини

Факторів провокують розвивається вагітність і подальшу смерть ембріона предостатньо. Ними може стати як прийом протипоказаних медичних препаратів для вагітних, так і збій в гормональній системі потенційної матері. Ось чому, при виношуванні дитини необхідно регулярне обстеження, включаючи постійний контроль над розвитком вагітності та станом здоров’я майбутньої матері.

 • Хромосомна або спадкова аномалія

Найчастіше, основною причиною припинення внутрішньоутробного розвитку плода є наявність у ембріона зайвої хромосоми, внаслідок чого у нього прогресують несумісні з життєвими процесами порушення, що тягнуть його смерть.

Однак, такий фактор, як генетична (спадкова) аномалія, здатний розвиватися як в процесі самої вагітності, так і при спадкуванні «гена тромбофлібіі» від батьків. В цьому випадку, що утворюються в період імплантації ембріона в матці мікроскопічні тромби, перешкоджають харчуванню такровопостачанню плода, і, отже, призводять до його загибелі.

 • гормональні порушення

Збої в гормональній системі вагітної також прийнято вважати поширеною причиною загибелі плоду на ранній стадії, а саме:

 1. нестача в організмі майбутньої матері гормону прогестерону, який відповідає за повноцінне внутрішньоутробний розвиток ембріона, може спричинити його смерть;
 2. надмірна кількість андрогенів (гиперандрогения) також перешкоджає розвитку вагітності.

Тому плануючи вагітність, майбутній мамі просто необхідно обстежити свій гормональний фон, щоб уникнути виникнення проблем в цій сфері, які можуть спричинити за собою переривання вагітності в майбутньому.

 • Інфекційні захворювання

Виникнення інфекцій часто стає причиною генезу завмерла на ранній стадії. Інфекції в такому випадку поділяють на два типи, а саме:

 1. Вірусні.

Найбільш небезпечні з вірусних захворювань — краснуха, токсоплазмоз, герпетична і цитомегаловірусна інфекції. Ризик загибелі плоду збільшується, якщо захворювання переноситься вперше. Навіть звичайна застуда і грип можуть спровокувати мимовільний відбувся викидень.

 1. Статеві.

Інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом (ІПСШ), а саме гонорея, хламідіоз, герпес і інші подібні інфекції становлять загрозу загибелі плоду на ранньому терміні. Зараження ІПСШ на пізньому терміні може спровокувати виникнення серйозних порушень у розвитку майбутньої дитини. Ось чому лікар-гінеколог бере мазок на флору у вагітної не менше трьох разів.

 • вік

На жаль, на загрозу виникнення нереалізованого викидня впливає, і вік потенційної матері: чим старше жінка, тим більший ризик завмирання ембріона. Первородящие жінки у віці після 35 років входять до групи ризику.

 • Неправильний спосіб життя

Нездорове харчування, недотримання режиму дня, важка робота на виробництві — все це впливає на здоровий розвиток плода.

Алкоголізм, наркоманія і куріння провокують прогресування каліцтва ембріона.

 • численні аборти

Часте проведення штучного переривання вагітності (аборту) призводить до порушень повноцінного формування ендометрія, що відповідає за нормальне харчування і постачання достатньою кількістю кисню ембріона. В результаті збільшується ризик виникнення різних патологій плоду і його завмирання.

 • Інші фактори

Постійні стреси, а також різка зміна кліматичних умов можуть призвести до розвитку вагітності, що завмерла на ранній стадії.

симптоми

Дана патологія має ряд характерних ознак. Жінку, має насторожити:

 1. Повне зникнення нудоти, блювоти, болю і напруженості в молочних залозах;
 2. Спад базальної температури нижче 37 градусів;
 3. Відчуття регулярних тягнуть болю в області тазу та попереку;
 4. Поява фарбує кров’яних виділень коричневого кольору з піхви;
 5. Загальне погіршення самопочуття, запаморочення, слабкість, сонливість.

Перераховані вище ознаки можуть почати проявлятися тільки через тиждень після загибелі плоду. Раннім і явною ознакою вагітності, що завмерла є криваві виділення, при появі яких необхідно відразу ж звернутися до лікаря для підтвердження своїх підозр.

лікування

Багато лікарів, після підтвердження вагітності, що завмерла наполягають на вилученні ембріона і його оболонки шляхом чистки (вискоблювання) порожнини матки. За час перебування мертвого ембріона в матці жінки можуть розвинутися запальні процеси, що супроводжуються кровотечею і подальшим її інфікуванням. У такому разі не можна зволікати, адже виникає загроза життю жінки. Тому відразу після постановки сумного діагнозу, її госпіталізують і готують до чищення.

Вишкрібання проводиться під загальним наркозом протягом півгодини. Досить часто для цього медики застосовують вакуумну аспірацію, що дозволяє більш щадяще провести маніпуляцію.

Однак нерідко на ранньому терміні застосовується чистка під впливом медикаментів, яка повинна проводитися під контролем лікаря.

Таким чином, лікар в індивідуальному порядку підбирає найбільш підходящий спосіб лікування патології.

наслідки

Якщо завмирання плода виявили вчасно і негайно усунули, серйозні ускладнення не виникнуть.

Однак слід знати, які можуть бути наслідки несвоєчасного діагнозу загибелі плоду. Отже, можливі наслідки такі:

поширення інфекції

Померлий плід починає розкладатися в матці жінки, провокуючи запальні процеси. Через деякий час до асептичного запалення приєднується виникнення інфекції, які потрапляючи в кров жінки, ведуть до розвитку сепсису, що в свою чергу становить загрозу життю.

депресивний стан

Завмерла вагітність стає трагедією для вагітної, що може привести до психічного розладу і розпачу.

Разом з тим, існує загроза виникнення рецидиву завмирання вагітності в подальшому. Як правило, статистика така:

 1. при першій вагітності, що завмерла, ризик становить 20%;
 2. при другій — до 35%;
 3. при третій — більше 40%.

профілактика

Відомо кілька рекомендацій лікарів-гінекологів, значно знижують загрозу не відбувся викидня:

 1. При плануванні вагітності здайте мазок на флору, УЗД органів малого тазу та інші необхідні аналізи;
 2. За місяць перед планованим зачаттям почніть приймати фолієву кислоту. Вона в кілька разів зменшує небезпеку аномалій з боку ЦНС (центральної нервової системи), які в ряді випадків здатні спровокувати завмерла вагітність на ранньому терміні;
 3. Здоровий спосіб життя, а саме відмова від всіх можливих шкідливих звичок, правильне харчування допоможуть зберегти плід;
 4. З обережністю приймайте лікарські препарати. Завжди звертайте увагу на протипоказання і консультуйтеся з лікарем.

Звичайно ж, дані поради знижують загрозу виникнення внутрішньоутробної загибелі плоду, але, на жаль, не є гарантією. Адже часто причини виникнення даної патології не піддаються контролю ззовні.

Однак в разі повторних замираний ембріона не потрібно впадати у відчай, оскільки в будь-якому випадку залишається хоч один, але шанс, на успішне виношування і пологи.

Ссылка на основную публикацию