Завмерла вагітність: як розпізнати і правильно зреагувати?

Завмерла вагітність відноситься до одного з небагатьох варіантів сумного результату вагітності, яка в нормі повинна завершитися пологами. внутрішньоутробна загибель плода — а саме так визначається цей акушерський термін, відбувається через дії ряду факторів. Знаючи їх, ви зможете в мінімальні терміни виявити дане патологічний стан і допомогти собі.

Фактори, що призводять до завмирання плода

Припинити своє розвиток в утробі матері дитина може як на ранньому терміні вагітності, так і на більш пізньому. Але незалежно від етапу, на якому це явище відбулося, причини виникнення цієї трагічної події однакові. Далі наведемо найпоширеніші з них.

  1. Патологія плода. На жаль, деякі з сформованих у плода аномалій (як фізичних, так і хромосомних) є несумісними з життям, в результаті чого ембріон гине.
  2. Інтоксикація матері. Перенесене гостре отруєння або постійна взаємодія з токсичними речовинами може спровокувати завмирання плода.
  3. Гострі інфекційні захворювання. Це одна з причин, чому вагітним категорично не рекомендовано перебування в місцях великого скупчення людей — існує ризик інфікувати себе респіраторні недугами.
  4. Резус-конфлікт матері і дитини.
  5. Гормональні порушення, наявні в організмі матері.
  6. Перенесене потрясіння.
  7. Вживання наркотичних чи психотропних засобів — до вагітності або під час неї; вживання алкоголю, куріння.
  8. Причини нез’ясованого походження.

Отже, знаючи про свою вагітність, жінці необхідно більш дбайливо ставитися до здоров’я, виконуючи рекомендації спостерігає гінеколога. Визначити той факт, що вагітність не розвивається, можна за такими симптомами:

1. Негативний тест на вагітність. Гінекологи рекомендують користуватися тестом-смужкою навіть тоді, коли жінка вже знає про своє становище: це допоможе відразу встановити, якщо розвиток плода зупиниться, оскільки одна «смужка» на тесті проявиться як тільки відбувається завмирання.
2. Токсикоз відсутня. Ранкове нездужання при нормально розвивається вагітності стає менш вираженим у другому триместрі. Але якщо нудота припинилася раптово — терміново відвідайте лікаря.
3. Неприємні виділення зі статевих шляхів. Загибель плода перетікає в розкладання його тканин — так влаштована природа, що без природних процесів (дихання, харчування та кровопостачання) відбувається руйнування тканин живої істоти. Тому завмерла вагітність завжди супроводжується різких неприємним запахом з статевих шляхів — його неможливо усунути навіть засобами інтимної гігієни.
4. Нападоподібні болю. Загиблий плід організм жінки розпізнає як чужорідне тіло, тому позбавляється від нього, що супроводжується хворобливими відчуттями в попереку і крижах, рідше — внизу живота.
5. Секреція. З статевих шляхів у жінок відзначаються виділення темно-коричневого кольору, можуть бути розкладені і фрагменти розкладених тканин.
6. Хворобливість грудей зникає. Жінка, яка помітила, що ускладнення грудей більше її не турбує, повинна звернутися до гінеколога.

Медична допомога, яку надає лікар, полягає в наступному: фахівець підтверджує факт завмирання вагітності на підставі даних УЗД, після чого основним завданням є вилучення плоду з порожнини матки, оскільки для здоров’я жінки це загрожує розвитком інтоксикації і навіть безпліддям.

Пацієнтці виконують вишкрібання або стимуляцію пологової діяльності (в залежності від терміну вагітності).

Ссылка на основную публикацию