Затримка місячних: що робити, причини, тест негативний

Кожна жінка, уважно ставиться до свого здоров’я, знає, що робити, якщо затримка місячних становить не більше 6-7 днів. Потрібно проаналізувати всі значні події, захворювання, різкі зміни в житті, що відбулися напередодні менструації. Це допоможе знайти відповідь на питання про те, чому стався збій менструального циклу.

1 Особливості жіночого організму

Менструаціями (місячними) називають природні циклічні періодичні кровотечі з маткової порожнини у жінок репродуктивного віку. Вони обумовлені фізіологічними процесами дозрівання, формування і впровадження яйцеклітини в порожнину матки, що забезпечують можливість зачаття дитини. У разі невдалої вагітності під час менструації у жінки відбувається відторгнення внутриматочного ендометрія.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини затримки менструації на 7-10 днів при негативному тесті
 • Причини і лікування відсутності менструації, якщо немає вагітності
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Перші менструації з’являються у дівчаток під час статевого дозрівання, т. Е. У віці від 10 до 14-15 років. Через 1-2 місяці після появи перших менструацій або трохи пізніше відбувається формування менструального циклу.

2 Менструальний цикл

Періоди між місячними або менструальні цикли досить умовно вимірюються, як час, що проходить від першого дня менструального кровотечі до першого дня наступних місячних. Виділення крові при менструаціях є наслідком відшарування і відторгнення внутрішньої слизової оболонки матки — ендометрія, разом із запровадженою в неї незаплідненою яйцеклітиною. Крововтрата під час місячних становить від 50 до 150 мл і, отже, не є критичною для жіночого організм. Тривалість власне менструації може бути від 2 до 7 днів, і вона не повинна супроводжуватися сильними больовими відчуттями.

При відсутності патологій нормальні цикли менструальних кровотеч мають тривалість близько 28 днів (4 тижні) і відбуваються регулярно з мінімальними відхиленнями по частоті і тривалості. Тривалість менструального циклу може варіюватися у різних жінок в залежності від індивідуальних фізіологічних рис організму, гормонального фону, а також спадкових особливостей. Мінімальна тривалість циклу може становити 3 тижні, а максимальна не повинна перевищувати 6 тижнів. Причому усталений в процесі статевого дозрівання менструальний цикл залишається постійним протягом тривалого часу, що свідчить про здоров’я жінки.

Для того щоб точно знати тривалість свого циклу, кожна жінка повинна обов’язково записувати або відзначати в календарі дату початку та припинення чергового менструального кровотечі. Це допоможе точно визначити термін початку чергових місячних і перейти на щадний режим в передменструальному періоді. Щоб критичні дні пройшли без ускладнень, приблизно за 7-10 днів до їх передбачуваного початку жінка повинна уникати сильних фізичних навантажень, нервових зривів, стресових ситуацій. Регулярне наступ менструацій свідчить про те, що жінка здорова і готова до того, щоб виносити і народити здорову дитину.

3 Фактори, що впливають на цикл

Затримка настання чергової менструації терміном до 3-5 днів не рахується приводом для занепокоєння. На це можуть вплинути такі фактори, як:

 • разове нервове або фізичне перенапруження;
 • різка зміна погоди;
 • застуда;
 • ГРЗ або ГРВІ;
 • відновлення статевих контактів після тривалої перерви;
 • зміна контрацептивний засіб.

Якщо затримка менструації триває більше 15-17 днів у жінки, яка веде регулярну сексуальне життя, можна припустити настання вагітності. Затримка менструації найчастіше означає початок вагітності. Перш за все в подібній ситуації жінці потрібно придбати експрес-тест для виявлення наявності в сечі ХГЧ (хоріонічного гонадотропіну людини). Цей гормон виробляється плацентою і виділяється з сечею після запліднення яйцеклітини.

4 Детальніше про експрес-тесті

Перед використанням експрес-тесту потрібно уважно ознайомитися з інструкцією, що додається до нього. Це допоможе підвищити точність проведеного дослідження. Слід пам’ятати, що на результати дослідження, проведеного за допомогою експрес-тесту, впливають деякі фактори. При відсутності вагітності позитивний результат експрес-тесту можуть викликати:

 • недавно проведене штучне переривання вагітності;
 • прийом медикаментів, до складу яких входить ХГЧ;
 • наявність різного роду пухлин.

При затримці місячних тест негативний при наявності вагітності може бути в наступних випадках:

 1. Неправильне дотримання інструкції експрес-тесту.
 2. Проведення тестування раніше зазначеного терміну.
 3. Надмірне споживання рідини напередодні тестування.
 4. Лікування, що проводиться за допомогою сечогінних медикаментів.
 5. Порушення концентрації ХГЛ в сечі, викликане дисфункцією нирок або серцево-судинної системи.

Тому якщо при затримці менструації на 15-20 днів тест негативний, потрібно відвідати гінеколога для проведення необхідних лабораторних досліджень. Це дозволить уточнити, чому саме при затримці місячних тест негативний.

5 Фізіологічні причини

Причини затримки можна розділити на фізіологічні і патологічні. Серед фізіологічних причин затримки місячних необхідно відзначити наступні фактори:

 • стресові ситуації в житті;
 • відсутність збалансованого харчування, що приводить до ожиріння або дистрофії;
 • переїзд в регіон проживання з кардинально відрізняється від звичного кліматом;
 • проведення курсу лікування за допомогою деяких медикаментів;
 • післяпологовий період.

Інша фізіологічна причина порушення менструального циклу — грудне вигодовування малюка. Під час лактації в організмі молодої матері виробляється гормон пролактин, що викликає порушення овуляції. Нормальний менструальний цикл в цьому випадку відновлюється після того, як малюк буде відібрано від грудей.

Не повинно викликати тривоги порушення менструального циклу у дівчаток-підлітків. Протягом 2 років після появи перших місячних це абсолютно нормально. Турбуватися і звертатися до лікаря необхідно в тому випадку, коли порушення циклу спостерігаються після спливу цього строку.

Після 45 років в організмі жінки починається поступове відмирання дітородної функції. Це викликає порушення менструального циклу перед настанням так званої менопаузи, яка закінчується клімаксом і повним припиненням місячних. Цей процес супроводжується деякими порушеннями загального стану здоров’я, що є абсолютно нормальним в даному випадку.

6 Патологічні процеси

Серед патологічних причин затримки місячних необхідно відзначити наступні фактори:

 • разове посилення фізичних навантажень;
 • стресові ситуації;
 • різка зміна кліматичних умов (наприклад, при переїзді або під час відпустки);
 • ожиріння;
 • анорексія, викликана суворою дієтою;
 • припинення прийому гормональних протизаплідних засобів;
 • застосування деяких лікарських препаратів при лікуванні внутрішніх захворювань;
 • надмірне куріння, зловживання алкогольними та наркотичними засобами;
 • генетична схильність до деяких захворювань, що викликають порушення менструального циклу.

Крім вищевказаних причин, затримка чергової менструації може бути викликана неправильно встановленої внутрішньоматкової спіраллю.

Найнебезпечніша причина затримки місячних — різні захворювання ендокринної та сечостатевої системи.

В цьому випадку слід обов’язково звернутися за медичною допомогою. Найчастіше порушення менструального циклу спостерігається при таких захворюваннях, як:

 • ракові захворювання матки;
 • кіста жовтого тіла;
 • запальні захворювання придатків або слизової внутрішньої оболонки матки;
 • дисфункції щитовидної залози;
 • хронічний гастрит;
 • цукровий діабет;
 • молочниця та інші інфекції сечостатевих органів.

Штучне переривання вагітності навіть за медичними показниками ніколи не проходить безслідно для жіночого організму. Тому аборт часто стає причиною порушення менструального циклу. Причиною цього можуть бути:

 • гормональний дисбаланс в жіночому організмі;
 • зайве видалення тканин і інші помилки при проведенні аборту;
 • застосування препаратів, які використовуються для медикаментозного аборту.

Перші місячні після штучного переривання вагітності зазвичай наступають через 14 днів після його проведення, в крайньому випадку — через 3 тижні. Якщо цього не відбувається, краще відвідати гінеколога.

Дуже часто спека і сонячний опік викликають затримку місячних влітку. Значне підвищення температури створює стресові умови для всього організму, тому багато жінок погано переносять спеку.

Особливої ??небезпеки затримка місячних влітку, викликана підвищенням температури, не представляє. Болі, які супроводжують подібний розлад, лікуються знеболюючими препаратами. Приймати такі кошти потрібно тільки після консультації і дозволу лікаря-гінеколога. Після того, як спека спаде, менструальний цикл зазвичай відновлюється самостійно.

7 Діагностичні заходи

Правильно вирішити, що робити, якщо затримка місячних спостерігається протягом 2-3 місяців, зможе тільки лікар-гінеколог. Після огляду пацієнтки на гінекологічному кріслі і збору анамнезу лікар може призначити наступні дослідження:

 1. Ультразвукове дослідження внутрішніх органів, особливо надниркових залоз, щитовидної залози і органів малого тазу.
 2. Виявлення рівня вмісту прогестерону, естрогенів і інших гормонів;
 3. Перевірка стану гіпофіза за допомогою ЕЕГ, комп’ютерної томографії, рентгенологічного та інших досліджень.
 4. Гістологічне дослідження зіскрібка, взятого з цервікального каналу і внутрішньої порожнини матки.

На підставі проведеного обстеження лікар зможе вирішити, що робити при затримці місячних в кожному конкретному випадку.

Ссылка на основную публикацию