Затримка місячних при кісті яєчника

У деяких випадках жінка може відчувати прояв певних порушень в її менструальний цикл. Затримка місячних при кісті яєчника є одним з таких проявів. З невеликими відхиленнями від норми, як правило, стикається практично кожна представниця прекрасної статі. Перше, про що може подумати жінка при затримці місячних, — це наявність у неї вагітності. Однак практика показує, що вищевказане прояв не завжди пов’язане з таким радісним моментом.

Досить частими бувають ситуації, коли менструація затримується через наявність в яєчниках кісти. Це досить серйозне патологічне прояв, яке потребує лікування. Тому в тих випадках, коли затримка місячних не пов’язана з настанням вагітності, жінці в обов’язковому порядку слід звернутися за консультацією до фахівця. Він зможе якісно продіагностувати проблему і призначити правильний курс лікування.

1 Основна суть проблеми

Збої в менструальному циклі жінки можуть бути пов’язані з безліччю різних патологічних порушень. Практика показує, що даний прояв у представниць прекрасної статі частіше за все пов’язане з наявністю у них кісти в яєчнику. Однак в першу чергу фахівці рекомендують при затримці місячних зробити тест на вагітність. І тільки в разі негативного результату слід звертатися за консультацією до лікаря. Кіста в яєчниках може проявлятися в лютеиновая і фолікулярному вигляді. У досить рідкісних випадках проблема затримки може полягати в наявності у жінки оваріальних типів кіст.

Фолікулярний вид утворень, як правило, формується з містить яйцеклітину фолікула, який вчасно не зміг лопнути. У відповідь реакцією на даний процес є вироблення специфічних гормонів, які провокують збій в менструальному циклі. У разі фолікулярного освіти передбачати певну затримку місячних може варіюватися від 6 до 27 діб. Після цього у дівчини починається менструація, проте в більш рясному і тривалому вигляді, ніж зазвичай. Практика показує, що такий тип кісти повністю зникає протягом декількох місяців. Однак в разі подальшого зростання освіту знову буде впливати на періодичність менструального циклу жінки.

Лютеїновий тип кісти виникає в зоні фолікула, що лопнув. Однак він формується з клітинної маси жовтого тіла. Даний тип утворень впливає на вироблення гестагенів, за допомогою яких матка готується до майбутньої вагітності. Якщо жовте тіло не зникає, а на його місці утворюється кіста, тоді вищевказані гормональні речовини починають перешкоджати настанню менструації. Даний тип утворень також може викликати такі симптоми:

  • хворобливість грудей і її набухання;
  • нудота;
  • ознаки помилкової вагітності.

Ця форма кісти зникає після декількох менструальних циклів. При негативному тесті на вагітність і в разі тривалості вищевказаних симптомів необхідно звернутися до фахівця. В іншому випадку затримка місячних може стати регулярним явищем. Практика показує, що тільки лікар зможе правильно визначити подальший курс дій.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини затримки менструації на 7 днів
  • Причини затримки менструації при негативному тесті на 2-3 дні
  • Що таке затримка місячних у дівчат
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Усунення патологічного прояви

У разі невчасно менструації фахівці рекомендують в першу чергу зробити тест на вагітність. При будь-якому результаті жінці обов’язково слід звернутися за консультацією до лікаря. Позитивний тест в багатьох випадках може означати і наявність позаматкової вагітності. Тому жінці необхідно додатково обстежитися у гінеколога. Якщо причиною затримки місячних є кіста в яєчниках, вкрай не рекомендується задіяти методики самолікування. Це може привести до виникнення багатьох ускладнень. Наприклад, в організмі жінки почне розвиватися кістозна пухлина.

Дуже часто лікарське обстеження виявляє наявність функціонального полостного освіти. У таких випадках фахівець, як правило, призначає контрацептиви гормонального типу. При правильному їх вживанні розміри кісти значно зменшуються, а менструальний цикл повністю приходить в норму. Однак якщо дана терапія не приносить ніяких результатів, фахівці можуть порекомендувати пацієнтці хірургічний шлях усунення виниклої проблеми. При кістоз доброякісного характеру їх в першу чергу видаляють оперативним шляхом і тільки після цього жінці призначають медикаментозне лікування у вигляді вітамінів і гормонів. Згодом у пацієнтки повністю відновлюється її функція репродуктивності, а менструальний цикл приходить в норму.

Більшість фахівців радять при затримці місячних через кісти в яєчнику не впадати в депресію і не панікувати. Практика показує, що найчастіше такі освіти є доброякісними. Після відповідного курсу лікування проблема повністю зникає, а менструальний цикл відновлюється. Тому важливим фактором вважається своєчасне звернення за допомогою до лікаря.

Ссылка на основную публикацию