Затримка місячних після першого статевого акту

Затримка місячних після першого акту статевої близькості є досить поширеним явищем і може мати кілька причин. Адже вступ у доросле життя є дуже складним і стресових процесом. Особливо це стосується репродуктивної системи.

1 Дівчина стає жінкою

Для того щоб зрозуміти, як може вплинути перший сексуальний досвід на затримку місячних, потрібно уважно розглянути саме поняття невинності і її втрати.

Суспільство завжди диктувало якісь правила і формальності, особливо це стосувалося поведінки жіночої статі. Найгостріше сприймалися питання статевого виховання, тобто його повної відсутності і заперечення. До сих пір батькам складно зачіпати цю тему зі своїми дорослішають дочками, вони відчувають сором і незручність.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Основні причини затримки менструації у жінок
  • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
  • Причини затримки менструації на 7 днів
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Практично у всіх культурах порядність дорівнювала невинності, це покладало на дівчат певні зобов’язання. А початок статевого життя до шлюбу сприймалося як ганьба, непристойну поведінку.

Саме з цієї причини, вступивши в сексуальні відносини, особливо в ранньому підлітковому віці, дівчатка це приховували, соромилися своєї порочності. Страх перед розкриттям цього факту приводив до сильних стресів, а вони в свою чергу могли значно вплинути на менструальний цикл.

Крім глибоких психологічних нюансів, існують фізіологічні, які неодмінно настають після початку статевого життя. Перша з них — порушення природного захисту репродуктивної системи, яка складалася з дівочої пліви.

Зачаття і виношування дитини закладено природою, і після того як дівчина вступає в сексуальні відносини, вона автоматично включає це процес. В результаті в організмі відбуваються значні гормональні зміни, спрямовані на підготовку до потенційного материнству. Особливо сильно це відчувається, якщо сексуальне життя не епізодична, а має постійний характер. При цьому вік дівчини не має ніякого значення.

Варто також відзначити, що сама втрата цноти проходить у більшості дівчат дуже болісно, ??що само по собі є стресом для організму. Неприємні відчуття можуть тривати до 5 днів, а повторення статевого акту в найближчі дні після першого погіршують становище. Бувають випадки, що страх болю може спровокувати не тільки затримку місячних, але і досить серйозні відхилення в роботі репродуктивної системи.

2 Причини явища

Як стало ясно, перша близькість для дівчини має дуже велике значення, як в психологічному, так і фізіологічному плані. Виходячи зі спостережень, можна визначити причини затримки процесу, який тісно пов’язаний з сексуальним життям — менструації.

Перше, що спадає на думку, коли в очікуваний день виділення не з’явилися — це наступ вагітності. Особливо, коли акт проходив без засобів контрацепції. Відповісти на питання, наскільки велика ймовірність завагітніти після втрати невинності, неможливо. Це залежить від індивідуальних особливостей організму, віку дівчини і стабільності циклу виділень.

У будь-якому випадку, якщо місячні після першого разу не наступили в строк, і затримка триває вже більше тижня, необхідно пройти тест на вагітність, який потрібно придбати в будь-якій аптеці. Не варто нехтувати перевіркою, навіть якщо пара охоронялася, адже жоден з методів контрацепції не гарантує 100% захисту.

Затримка місячних після першого разу може бути спровокована гормональними перебудовами організму. Початок статевого життя визначається організмом як готовність дівчини стати матір’ю. Яєчники починають посилене вироблення гормонів, які стимулюють репродуктивну систему до виділення життєздатною яйцеклітини, утворення певної мікрофлори в матці. Часто навіть один статевий акт слід вважати початком менструального циклу, і вже за новою датою визначати час настання місячних.

Наступною вагомою причиною, по якій менструація може затриматися на місяць і більше — нерегулярність виділень з огляду на невстановленого циклу. Це більше стосується досить ранніх статевих контактів, коли дівчинці ще не виповнилося 15-16 років. У цьому віці гормональний фон ще не до кінця сформувався, і затримки місячних можуть відбуватися без особливих причин. Іноді цей процес може тривати і до вісімнадцятирічного віку, тому потрібно чітко розуміти, наскільки серйозно може на нього вплинути сексуальне життя підлітка.

Якщо місячні після першого сексу відсутні, а всі очевидні причини виключені — саме час відвідати гінеколога. Це може свідчити про захворювання сечостатевої системи, які перебували в пасивному стані до цього моменту. Найчастіше це вроджені патології, і важливо якомога раніше їх виявити і почати лікування.

3 Висновок по темі

Існує ряд причин, коли відбувається затримка у дівчат, навіть якщо цикл встановився. До початку сексуального життя молода особа може не звертати на це уваги, але після першого разу уважність загострюється, і вона починає шукати причини.

Найпоширеніша з таких причин — емоційний стан. Статеве дозрівання і так дуже складний процес в житті кожної людини, а особливо гостро його відчувають представниці слабкої статі.

Ускладнюється стресовий стан нерозумінням з боку дорослих, відсутністю тісному зв’язку з матір’ю, скритністю дівчини, яка не може поділитися своїми переживаннями навіть з подругами.

І ось настає момент, коли дівчина стає жінкою, вона відчуває важливість цього вчинку, відповідальність за скоєне і нерозуміння того, якими будуть наслідки. На тлі і так нестабільного психологічного та емоційного стану стрес розвивається з небувалою силою, провокуючи затримку місячних або тривала відсутність.

Звернення до лікаря в таких випадках необхідно, не виключена можливість лікування за допомогою медичних препаратів.

Ще одна причина, яка може спровокувати відсутність місячних і збігтися з початком сексуального життя — різке зниження ваги на тлі дотримання дієти. Само по собі зміни маси тіла тягне перебудову менструального циклу, а якщо сюди додати ті фізіологічні процеси, які запускаються в організмі з моменту втрати невинності, то стає зрозумілим, що затримка місячних неминуча.

У підсумку хотілося б нагадати, що, незважаючи на причини, які спровокували зміна менструального циклу, краще всього відразу звернутися за відповідями до фахівця.

Ссылка на основную публикацию