Затримка місячних після невдалого ЕКО

Якщо все пройшло успішно, то місячні після ЕКЗ не наступають, в іншому випадку залишається визнати, що процедура пройшла невдало — і таких випадків чимало. Подружня пара повинна морально себе підготувати до негативного результату і налаштуватися на проведення не однієї такої процедури. Екстракорпоральне запліднення — це комплекс дій, здійснюваних з метою запліднення жінки, яка по ряду причин не може завагітніти природним чином.

1 Менструація після невдалого ЕКО

У кожного жіночого організму індивідуальна реакція на екстракорпоральне запліднення. Місячні після невдалого ЕКО, як правило, наступають в покладений термін, і невелика затримка не є винятком з правил.

Затримка місячних після ЕКЗ є як індивідуальною особливістю організму жінки, так і може статися за станом її здоров’я. Ні в першому, ні в другому випадку не можна самостійно лікуватися, особливо приймати гормональні препарати. Так менструація може затриматися на невизначений час. Якщо в аналізах показані негативні дані на гормон хоріонічний гонадотропін, при цьому менструальний цикл затримується на 10 днів, про настання вагітності не може бути й мови.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Після екстракорпорального запліднення менструальні кровотечі можуть бути рясніше і довше, ніж зазвичай, супроводжуватися болями і кров’яними згустками. Це не завжди вказує на патологію. Це пояснюється тим, що була проведена штучна стимуляція овуляції, що відбивається на стані ендометрія.

Лікарі радять не лякатися, якщо перші місячні після ЕКЗ, минулого невдало, протікають зі змінами, так як це цілком нормально. А от наступні менструації не повинні відрізнятися від індивідуального циклу і стану пацієнтки.

Якщо ж другі місячні пройшли з тими ж змінами, що і перші, то слід звернутися до лікаря. Бажано при цьому самому, що проводив процедуру екстракорпорального запліднення, або до свого гінеколога.

У деяких пацієнток менструація після невдалого підсаджування може наступити в строк, а от наступні місячні протікають зі змінами. Може знадобитися 3-6 місяців, поки відновиться менструальний цикл, а у деяких пацієнток на це йде цілий рік. Іноді лікарям доводиться призначати спеціальні медикаменти, щоб нормалізувати або стимулювати менструальний цикл після того, як було здійснено екстракорпоральний метод запліднення.

2 Відмінність імплантації від менструальної кровотечі

Щоб переконатися, що місячні після ЕКЗ — це дійсно менструація, а не імплантація, необхідно знати характер кровотеч. Імплантація — це процес кріплення заплідненої яйцеклітини до слизової оболонки матки. Вона відбувається протягом 3 днів. Ознаками імплантації є такі прояви організму:

 • наявність необільних виділень коричневого кольору;
 • можливо кілька крапель червоної крові;
 • слабкі тягнуть болі в нижній частині живота;
 • невелике подташнивание;
 • підвищення температури тіла;
 • зміна настрою.

Все це обумовлено впровадженням в організм чужорідних предметів, що є додатковим стресом, до того ж вплив гормональних препаратів, які часом необхідні для успішного запліднення. Тому незначні кровотечі в цей період вважаються нормою.

Якщо кровотечі рясні, при цьому з’являються згустки крові, то повідомте про це лікаря, тому що такого бути не повинно. Порушення звичайного менструального ритму можуть сприяти такі патології, як кіста, поліпи та інші новоутворення.

3 Гистероскопия і зміни менархе

Так само, як і ЕКО, порушує звичний ритм організму гістероскопія. Цей метод діагностичного обстеження на сьогоднішній момент найбільш популярний. Крім того, завдяки йому вдається виявити багато захворювань на ранньому етапі, що благотворно діє на подальше лікування. Але в той же час організм жінки може реагувати на дане втручання по-різному, і затримка або порушення ритму менструації після гістероскопії — не рідкість.

Щоб розібратися в причині порушення менструального циклу після цього обстеження, необхідно знати мету проведення гістероскопії. Якщо операція не порушує гормональний баланс жінки, то, швидше за все, через певний період часу місячні з’являться як зазвичай.

Якщо відбулося переривання вагітності, то гормональний фон пацієнтки порушується, і знадобиться час, щоб менструальний цикл відновився. Іноді місячні після гістероскопії протікають довше звичайного. В цьому немає нічого небезпечного, так як процедура ця оперативна, значить, організм був схильний до певного стресу.

Як тільки з’являться місячні, простежте за характером виділень, так як при даному виді дослідження може призвести до пошкодження слизової матки або маткових труб. Тоді менструальна кров набуває коричневий відтінок. Якщо ви помітили деякі зміни в менструації — наявність кривавих виділень іншого кольору або структури, рясність кровотеч, різкий запах і т.д., то негайно повідомте про це лікаря.

4 Причини кровотечі

Якщо при ЕКЗ запліднення відбулося, але у пацієнтки почалася кровотеча, то причин цього може бути кілька:

 • порушення рекомендацій лікаря;
 • фізичні навантаження;
 • стресові ситуації;
 • гормональні збої;
 • порушення всмоктування прогестеронових свічок і т.д.

Пам’ятайте про те, що при зачатті шляхом ЕКО ризик викидня зростає в порівнянні з природним зачаттям, тому при найменших порушеннях повідомляйте про це лікаря. Після процедури екстракорпорального запліднення може виникнути відчуття, що наближаються місячних, тобто тягне біль внизу живота і т.п. При відсутності виділень приводу для занепокоєнь немає, так як має місце травмування яєчників, тому біль — це нормальне явище після ЕКЗ. Іноді тягнуть болі можуть супроводжувати жінку до 12 тижнів вагітності.

Щоб не мучити себе питанням, чи пройшло успішно запліднення, здайте аналіз на ХГЧ. Можна, звичайно, купити звичайний тест на вагітність, але при такому методі завагітніти він може показати помилковий результат.

5 Причини явища

Відсутність вагітності після еко — цілком звична річ, жоден лікар не дасть гарантії вдалого запліднення з першої спроби підсаджування. Причин тому безліч, варто перерахувати найпоширеніші:

 • низька якість бластоциста або наявність у неї генетичного дефекту;
 • слизова матки (ендометрій) більше 13 мм;
 • наявність запального процесу;
 • вік жінки або її партнера, чим він старший, тим нижче якість яйцеклітини або сперми;
 • наявність шкідливих звичок у майбутньої матері, таких як куріння, зловживання алкоголем або захоплення наркотиками;
 • рухове обмеження після підсадки;
 • помилка лікарів;
 • несумісність матеріалів партнерів на генетичному рівні.

Пам’ятайте про те, що не завжди після проходження процедури ЕКО може наступити довгоочікувана вагітність. Будьте готові до будь-якого результату і завжди повідомляйте про всі зміни лікарям.

Ссылка на основную публикацию