Затримка місячних і світло-коричневі виділення, тест негативний: що це значить?

Багато дівчат репродуктивного віку стикаються з коричневими виділеннями і затримками. Однак затримка місячних і коричневі виділення можуть бути ознакою як настання вагітності, так і розвитку різних патологій в організмі жінки.

Стан жіночої репродуктивної системи є сукупність складних механізмів, за якими потрібно спостерігати. Будь-яке відхилення від норми — це сигнал про те, що в організмі щось відбувається не так. Тому жінкам слід уважно прислухатися до нього і швидко реагувати. Природно, що деякі процеси і патології можуть бути допустимими, але надмірна пильність ще жодного разу не принесла шкоди. Пошук причини зміни течії природних процесів — це важливий момент турботи про своє здоров’я.

Якщо відбувається затримка місячних і спостерігаються коричневі виділення, варто зрозуміти їх причину. Наприклад, їх поява вважається нормальним, якщо це відбувається іноді і відсутній неприємний запах. Припустимо, якщо виділення або навіть мазня (не більше 50-60 мл на добу) плавно перетікають в нормальні місячні. Найменше відхилення вважається патологічним явищем і вимагає візиту до гінеколога.

1 Ознаки вагітності

Менструація — регулярний процес в жіночому організмі дітородного віку. Найменші відхилення від норми в плані характеру, стабільності або тривалості можуть вважатися збоєм в роботі статевих органів. Це вимагає належного обстеження та лікування.

У нормі менструація має червоний або темно-червоний колір. Наявність же темнішою рідини є ознакою того, що сталася травма або зміна гормонального фону.

Те, що менструація запізнюється, не помітити не можна. Дівчина відразу ж думає про настання вагітності. Затримка і коричневі виділення можуть бути ознаками наступних проблем:

 1. Коричневий колір виділень може бути наслідком імплантації плодового яйця в порожнину матки.
 2. Наявність ерозії шийки матки (зачаття може призвести до посилення виділень).
 3. Завмерла вагітність на терміні до 3 місяців.
 4. Наявність позаматкової вагітності.
 5. Вагітність, ускладнена патологією або загрозою її переривання.

Ці причини можуть бути дуже небезпечними і завдати жіночому організму істотної шкоди. Ігнорувати такі зміни не можна, інакше це призведе до безпліддя в майбутньому. При їх появі варто негайно звернутися за допомогою у відділення жіночої консультації.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

У разі коли вагітність підтверджена аптечним експрес-тестом і результатами аналізу на ХГЧ, то коричневі виділення є ознакою патології.

2 Вікові прояви

Жіночий організм працює згідно біологічному віку, а тому ті явища, які вважаються нормою для одних, можуть бути патологією для інших.

Дівчатка-підлітки у віці від 12 до 15 років мають несталий менструальний цикл. Це пов’язано з нестабільною концентрацією жіночих статевих гормонів. Овуляція ще не трапляється регулярно, і запізнювання менструації у вигляді появи коричневої мазні — це допустиме явище. Воно не повинно викликати побоювань і паніки. Це може тривати 1-2 роки з початку перших місячних.

У разі коли овуляція стабільна, місячні приходять згідно циклу. Якщо ж менструальні кровотечі не прийшли вчасно, це, скоріше, говорить про те, що робота організму збилася. Тут і з’являються коричневі виділення. Якщо цикл стабільний, але з’явилися виділення коричневого кольору, то звернення до лікаря — обов’язкова міра.

Жінки у віці після 45 років поступово просуваються до менопаузи. Це період, коли дітородна функція жінки згасає в поступовому ритмі. Менструації стають нерегулярними і мізерними. Їх характер і тривалість змінюються. Процес овуляції поступово зникає.

В організмі зрілої жінки вже неможливий процес зачаття і виношування малюка, яйцеклітини не покидають яєчники. Тому згасання функції органів репродукції з огляду на гормональну перебудову є нормальною фізіологічною особливістю. Затримка місячних і світло-коричневі виділення в даному випадку є нормою.

У кожної жінки в період пременопаузи свої особливості. Тому краще всього звернутися до гінеколога, який визначить стадію клімаксу і виключить інші причини відсутності місячних при виділеннях коричневого типу.

3 Запалення і інфекційні захворювання

Перше, що варто перевірити при затримці, — наступ зачаття. Якщо ж аптечний експрес-тест негативний, то причина, швидше за все, криється в гінекологічному захворюванні. Це може бути наслідком як процесу запалення, так і проникнення в організм патологічної статевої інфекції.

Як правило, щоб спровокувати запалення, досить просто переохолодитися, після чого чергова менструація може вже затриматися. Тому наявність коричневих виділень теж має місце. Якщо причина відсутності місячних статевої інфекції, то, крім коричневих виділень, можуть приєднуватися такі симптоми:

 • свербіж зовнішніх органів;
 • печіння при сечовипусканні і під час статевого контакту;
 • тягне біль внизу живота.

Всі ці ознаки доставляють жінці сильний дискомфорт.

Часто симптоматика ЗПСШ може бути в прихованій формі, що погіршує процес. Вилікувати хворобу на ранній стадії куди легше і ефективніше, ніж на пізній.

Найчастіше інфекції статевої сфери передаються при статевому контакті.

Найпоширенішими захворюваннями є гонорея, сифіліс, хламідіоз і трихомоніаз. Щоб визначити, яка саме інфекція у пацієнтки, лікар призначає аналіз і за його результатами лікування.

Також можуть бути і такі захворювання статевої сфери:

 1. Ендометрит — запалення матки через інфекцію і надмірної фізичної активності, а також слабкою імунною системою. Може провокувати затримку менструації і виділення коричневого кольору.
 2. Ендометріоз — порушення функції шийки матки. Ознаки та наслідки аналогічні ендометриту.
 3. Гіперплазія шару ендометрія провокує збільшення коричневих виділень до і після менструації. Гіперплазія викликається гормональним збоєм і порушенням обмінних процесів.
 4. Поліпи в порожнині матки — зміна порожнини через множинних запалень і збою гормонального фону.

4 Гормональний збій

Наслідком запізнення менструації і наявності коричневих виділень може бути гормональний дисбаланс.

Фактори, що впливають на роботу гормональної системи, такі:

 • стресові ситуації, неврози і депресії;
 • порушення раціону і режиму харчування;
 • порушення режиму сну і відпочинку;
 • зміна кліматичних умов і акліматизація;
 • зміна маси тіла (схуднення або набір ваги);
 • прийом лікарських і контрацептивних препаратів.

В останньому випадку підбір ОК повинен здійснюватися лікарем-гінекологом на підставі аналізу на гормони. Якщо самостійно почати прийом ОК, можна завдати шкоди організму і порушити гормональний фон. В результаті менструація буде приходити нерегулярно, і цикл доведеться довго коригувати.

Коричневі виділення при затримці місячних нерідко є наслідком аборту або іншого хірургічного втручання. Порушення цілісності органу (в даному випадку матки) може привести до збою циклу. Якщо була операція, то початок коричневих виділень після неї — норма. Тривалість їх не більше 7-10 днів.

Іноді коричневі виділення можуть бути наслідком пієлонефриту або циститу. Коричневий характер виділень на тлі затримки може бути і симптомом онкології.

При виявленні коричневих виділень в момент відсутності менструації і її затримки, особливо якщо тест негативний, жінка повинна звернутися до свого гінеколога для з’ясування причини.

Лікар проводить всебічне обстеження, забір мазків з піхви і шийки матки, УЗД-діагностику. Після чого фахівцем буде визначена причина, поставлений діагноз і призначено лікування. Самолікування або ігнорування будь-якого порушення в роботі статевих органів може призвести до незворотних наслідків в жіночому організмі.

Ссылка на основную публикацию