Затримка місячних 7 днів: причини, ознаки, симптоми

Якщо вчасно не прийшли місячні і спостерігається затримка 7 днів і більше, порушення можуть бути викликані різними причинами, деякі з яких є дуже серйозними. Затримка місячних 7 днів для багатьох жінок майже завжди означає вагітність. Причиною порушення менструального циклу може бути стрес, недостатнє харчування, зміна клімату, хвороби яєчників. Коли у вас спостерігається затримка місячних на 7 днів і навіть більше часу, варто зробити тест на вагітність, і якщо він дасть позитивний результат, також пройти УЗД. Поширеним розладом, яке призводить до того, що термін менструації переміщається, є синдром полікістозних яєчників.

1 Менструальний цикл

Знову ж правильним або нормальним менструальним циклом є цикл, що триває 28 +/- 5 днів, кровотеча триває 3-5 днів і овуляція відбувається в середині циклу.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 4 дні при негативному тесті
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Однак, іноді трапляється, що порушується крихке гормональну рівновагу, і, наприклад, цикли подовжуються, кровотеча стає дуже рясним і менструації хворобливими. До цього стану може привести цілий ряд факторів, також фізіологічних. Найбільш поширеною причиною затримки місячних є вагітність.

2 Розрахунок овуляції

На хід менструального циклу впливає безліч факторів. Перш за все, цим процесом керує зв’язок гіпоталамус — гіпофіз — яєчник. Перша менструація відбувається в середньому на 13-му році життя, а норма її появи — це 9-16 років. З цього часу гіпоталамус починає виділяти речовину під назвою гонадоліберину, який, в свою чергу, стимулює гіпоталамус до виділення фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) і лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Гормони передньої долі гіпофіза спільно відповідають за зміни в області яєчників.

Перший з них, ФСГ, стимулює дозрівання фолікулів, один з яких в кінцевому підсумку перетвориться в пляшечку. Їх нього вивільняється яйцеклітина. Цей процес називається овуляцією і зазвичай відбувається в середині циклу. За саму овуляцію і розвиток так званого жовтого тіла, в яке перетворюється фолікул після овуляції, відповідає ЛГ.

Не завжди менструальний цикл рівний 28 дням, тому день овуляції визначається шляхом вирахування 14 днів від кінця циклу. На прикладі — цикл має 31 день, що теж є нормою: 31-14 = 17. Овуляція повинна відбутися на 17 день циклу. Щоб відбулася овуляція, необхідний високий рівень естрогенів. Вони виробляються в яєчниках в результаті стимуляції ФСГ.

3 Типи порушень менструального циклу

Нижче подано терміни, якими лікарі визначають різні типи порушень менструального циклу, в тому числі і затримка місячних 7 і більше днів.

Аменорея — відсутність менструації, ділиться на первинну (коли кровотеча не виникає до 16 року життя) і вторинну (кровотечі не з’являються протягом 3 місяців або довше).

Олігоменорея — менструації, що виникають рідко, перерви між кровотечами різної довжини (в середньому, менструація настає раз в більш ніж 35 днів). У цьому випадку виникають дві форми цього порушення: овуляционний — коли відбувається овуляція, але фолікулярна фаза є подовженою, і безовуляціонная, яка є однією з форм функціонального безпліддя в даному циклі.

Поліменорея — менструації, що виникають занадто часто (раз в 24 дня і частіше). На скорочення тривалості циклу можуть вплинути: відсутність овуляції, неправильна тривалість фолікулярної або лютеїнової фази (недостатність жовтого тіла).

Гіпоменорея — менструації з малою втратою крові, тривають дуже короткий час. Найбільш частою їх причиною є органічні зміни, наприклад атрезія порожнини матки після хірургічної операції. Можуть виникнути і в ході анорексії.

Гіперменорея — тривалість і інтервали між кровотечами правильні, однак їх обсяг є надмірним. У крові часто виникають згустки. Пацієнтки з цією проблемою використовують більше 5 прокладок в день.

Менорагія — дуже рясні менструації. Причиною є, як правило, патологічні зміни в порожнині матки, такі як поліпи, міома, аденоміоз, і т. Д.

Метрорагія — це ациклічні кровотечі з регульованою тривалістю.

Дисменорея — це хворобливі менструації.

Альгоменорея — це дисменорея, при якій з’являються такі симптоми: нудота, блювота, головний біль, втрата свідомості.

Якщо у вас спостерігаються ознаки затримки місячних або інші перераховані вище симптоми, слід відвідати лікаря-гінеколога для визначення причини порушень.

4 Вагітність і критичні дні

Є багато факторів, які можуть викликати зміщення терміну менструації. Протягом перших двох років після першої менструації, званої менархе, цикли можуть бути нерегулярними. Вони, як правило, ановуляторні і це норма, і тому немає приводу для занепокоєння. Але якщо дівчині виповниться 18 років, і цикли як і раніше будуть нерегулярними і виникають часті затримки місячних, варто відвідати гінеколога і знайти причину порушень.

Звичайно, найбільш поширеною причиною затримки місячних є вагітність. Виконання тесту на вагітність має сенс, якщо спостерігається затримка місячних 7 днів. Як вже говорилося вище, верхня межа норми довжини циклу — 35 днів, тому немає необхідності відразу нервувати. Тим більше, якщо цикли раніше були не зовсім регулярними.

Інші симптоми, крім затримки місячних, які можуть провіщати вагітність це:

 • збільшення і болючість грудей;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • нудота і навіть блювота;
 • сонливість;
 • збільшення окружності живота.

Це, однак, приблизні симптоми, які вимагають перевірки за допомогою тесту на вагітність, і в першу чергу гінекологічного обстеження. Варто знати, що момент, з якого можна побачити плід на УЗД, це, в основному, тільки 5-6 тиждень вагітності.

5 Тест на вагітність

Що таке тест на вагітність? Це дослідження, яке виявляє наявність речовини під назвою? HCG (? -хоріоніческого гонадотропіну людини) в сечі або в крові вагітної жінки. Ця речовина виробляється ембріоном. Його головне завдання — підтримка функції жовтого тіла, т. Е. Залишків після розриву фолікула. Жовте тіло — це дуже важлива частина для ембріона, тому що воно виробляє прогестерон, необхідний для підтримки вагітності. Він бере участь у запобіганні відторгнення плоду.

Крім фізіологічного стану, яким, безумовно, є вагітність, підвищені концентрації? HCG можуть виникати і при патологічних ситуаціях:

 • деякі види раку;
 • ектопічна вагітність (плодове яйце розташоване не в порожнині матки, як правило, в маткових трубах).

Зміни в рівні? HCG використовуються в так званому потрійному тесті, який рекомендується вагітним жінкам. Разом з дослідженням AFP (Альфа-фетопротеїн) і естріолу вони використовуються для діагностики деяких генетичних дефектів плоду.

6 Непатологіческіе прояви

Зміни в тривалості циклу можуть викликати такі причини:

 • стрес;
 • розлади харчової поведінки (булімія, анорексія);
 • недоїдання;
 • зміна клімату;
 • тривалі тренування, наприклад, біг на довгі дистанції;
 • більш серйозні гормональні порушення.

Коли ситуація повторюється, і нерегулярність циклів зберігається і навіть поглиблюється, варто пройти діагностику в цьому напрямку. Найбільш поширені стану, які впливають на виникнення порушень в циклі, це:

 • синдром полікістозних яєчників;
 • гіперпролактинемія;
 • дисфункція гіпоталамуса або гіпофіза;
 • захворювання щитовидної залози, такі як гіпертиреоз і гіпотиреоз;
 • «Згасання» функцій яєчників і настання менопаузи.

7 Лікувальні заходи

У разі виключення вагітності необхідно поставити правильний діагноз і підібрати метод лікування розлади менструального циклу, в залежності від причини, по якій спостерігаються часті затримки місячних. Загальна порушення, впливає на довжину циклу — недостатність жовтого тіла.

Іноді відбувається так, що жовте тіло взагалі не утворюється або дуже швидко піддається дегенерації, тому кількість виробленого ним прогестерону є недостатнім. Занадто мала його кількість впливає на скорочення лютеїнової фази циклу і це, як правило, є причиною ановуляторних циклів. Однак якщо і відбувається овуляція в цьому випадку, немає шансів на збереження вагітності через недостатню кількість прогестерону. Не дарма назва цього гормону відбувається саме від його функції ( «pro» — для, «gestatio» — вагітність). У лікуванні використовується синтетичний прогестерон, який подається пацієнтці протягом 10 днів у другій половині циклу.

Порушення менструального циклу і затримки місячних, які спостерігаються у дівчат з 18-го року життя, вимагають відвідування гінеколога і подальших досліджень для постановки правильного діагнозу. Лікар зазвичай проводить збір анамнезу, оцінку індексу маси тіла, досліджує пацієнта на розвиток вторинних статевих ознак, і наявність гірсутизму.

Ссылка на основную публикацию