Затримка місячних 5 днів, тест негативний: причини

Затримка місячних 5 днів і більше повинна насторожити жінку, так як подібне може свідчити не тільки про наявність вагітності, але і про розвиток патології. Потрібно звернутися за допомогою лікаря, як тільки виникла проблема.

1 Спосіб життя

Якщо затримка перевищує 5 днів, тест негативний, а самопочуття в нормі, то подібне ще не свідчить про нормальний стан організму. Часто жінкам, які звернулися до лікаря, ставлять діагноз дисфункція яєчників. Однак поставлений діагноз тільки констатує ситуацію, що склалася, так як дисфункція яєчників і є порушення менструального циклу. В цей час причини появи затримки залишаються невідомими для хворої.

Часто затримка більше 5 днів є наслідком стресів. Напружений стан несприятливо позначається на здоров’ї, і менструації не є винятком. Організм може сприймати стресові стани як складну життєву ситуацію, під час якої не слід обзаводитися потомством. Подібні зміни вимагають уваги. Слід звернутися до психолога, переглянути свої погляди на погані моменти і простіше до них ставитися.

Якщо стрес пов’язаний з психологічним фактором, то великі фізичні навантаження, недостатня кількість сну і перевтома є стресом для організму. Він негайно починає пристосовуватися до таких умов, однак не завжди організму це вдається. В результаті відбуваються збої в його роботі, що призводить до затримки місячних на 5 днів. Однак рух є основою життя, тому навантаження повинна бути, але помірного характеру.

У деяких жінок причини появи затримки можуть бути пов’язані зі зміною обстановки і клімату. Подібне є напругою для організму, так як йому доводиться перебудовуватися на нові умови. Довге знаходження під прямими сонячними променями позначається негативно на шкірі, однак менструальний цикл теж від цього страждає. Тому рекомендується не зловживати солярієм і не перебувати на сонці дуже довго.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

У деяких випадках варто звернути увагу на спадковість. Іноді саме цей фактор відіграє велику роль у формуванні затримок. Слід запитати у родичів про наявність у них схожих проблем. Якщо припущення підтвердиться, то варто звернутися до лікаря. Потрібно зауважити, що спадковий фактор не завжди піддається лікуванню, тому що важко встановити справжні причини поведінки організму.

2 Інтоксикація і проблеми з масою тіла

Затримка місячних на 5 діб і більше може бути викликана отруєнням організму. Мова йде не тільки про прийом медикаментів, прострочених продуктів та ін. Часто жінки, самі того не підозрюючи, наносять собі непоправної шкоди. Це пов’язано з такими поширеними явищами, як вживання алкоголю, тютюнових виробів і прийом наркотичних речовин. Часто отруєння пов’язано з неакуратним застосуванням побутової хімії.

Жінки, що працюють на хімічному або будь-якому іншому шкідливому виробництві, схильні до представленого фактору найбільше. Необхідно відмовитися від речовин, якщо мова йде про алкоголь або сигарети. При отруєнні на виробництві та появі частих затримок рекомендується поміняти сферу професійної діяльності.

Проблема з масою тіла — ще один фактор, що приводить до затримки місячних на 5 днів. Жирова тканина бере участь в процесах гормонального характеру, що і відбивається на менструальний цикл. Спровокувати проблему може не тільки ожиріння, але і недостатня вага.

При наявності жирового прошарку відбувається накопичення гормону естрогену. Це позначається на циклі негативно. Інша ситуація з недостатньою масою тіла. Тривалий характер голодування і зниження ваги до позначки в 45 кг і менше організм сприймає як екстрену ситуацію. В результаті відбувається активація своєрідного режиму, який спрямований на виживання. Подібний стан повністю виключає вагітність, так вже влаштований жіночий організм.

Тому важливо стежити за свої вагою і не допускати його підвищення і зниження. Варто тільки привести масу тіла в порядок, і проблема зникне. Робити це потрібно дуже обережно, рекомендується відвідати фахівця. Харчування обов’язково повинно включати в себе необхідні речовини і компоненти. У раціоні повинні знаходитися білки, вуглеводи, жири, мікроелементи і вітаміни. Дієта повинна бути помірною, а не виснажливої ??і завдає шкоди.

3 Гінекологічні чинники

Якщо з’явилася затримка 5 днів, тест показує негативний результат, а самопочуття так і не змінилося, то, можливо, проблема пов’язана з гінекологічними захворюваннями. Новоутворення у вигляді пухлин часто змінюють менструальний цикл пацієнтки. До таких патологій відносяться наступні освіти і хвороби:

 • рак шийки матки;
 • кіста;
 • міома матки;
 • запальні та інфекційні процеси в сечостатевій системі;
 • аденоміоз;
 • ендометрит;
 • ендометріоз.

Однак порушення місячних може бути пов’язано з неправильною установкою спіралі. Слід своєчасно виявити ракові пухлини та інші патології, так як при відсутності втручання результат може бути плачевним.

Впливають на менструальний цикл аборти і викидні. Переривання вагітності призводить до серйозної перебудови організму, в тому числі і з боку гормональної системи. Процес вискоблювання пошкоджує слизову оболонку матки, що теж тягне за собою появу затримки. Через певний час менструальний цикл нормалізується, однак при появі виділень і відсутності відновлення місячних потрібно звертатися за медичною допомогою.

Якщо з’явився день затримки, то це є наслідком застосування гормональних засобів контрацепції. Після відмови від прийому таких таблеток цикл приходить в норму, але можуть зберігатися деякі зміни, що пов’язано з роботою гормональної системи. Не варто зловживати наданими засобами контрацепції. Важливо проконсультуватися з лікарем перед їх використанням. Якщо з’явилася затримка, то потрібно нанести візит до фахівця.

Гінекологічні причини представлені ще одним фактором, через який місячні можуть бути відсутні. Синдром полікістозних яєчників викликаний серйозними збоями в роботі гормональної системи, які виникають в результаті порушення функціонування яєчників. В результаті підвищується рівень андрогенів і естрогену. У деяких ситуаціях патологія може проявлятися в порушенні роботи кори надниркових залоз і підшлункової залози.

Досвідчений фахівець може поставити такий діагноз виходячи з зовнішнього вигляду пацієнтки. Підвищення вироблення андрогенів призводить до появи надлишкової маси тіла. Крім того, відбувається ріст волосся, формування яких нагадує чоловічий тип. Таке волосся розташовані на ногах і верхньої частини губи, ростуть вони досить швидко. Надмірний ріст волосяного покриву спостерігається і в інтимній зоні. Однак представлений симптом не завжди вказує на патологію, так як слід враховувати національні особливості.

При синдромі полікістозних яєчників потрібне лікування. Воно проходить досить легко, потрібно використовувати гормональні препарати, які призначає тільки лікар. Єдине завдання пацієнтки — звернутися за допомогою своєчасно.

4 Непатологіческіе прояви

Причини формування затримки можуть бути пов’язані з факторами негінекологіческіх характеру. За роботу менструального циклу відповідає гіпоталамус, гіпофіз і кора надниркових залоз. Вони регулюють цикл жінки, тому якщо мова йде про кілька днів затримки, то причини можуть ховатися в порушенні роботи головного мозку і різних залоз.

Хвороби ендокринної системи теж змінюють графік менструального циклу. Часто при цукровому діабеті жінка може спостерігати затримку місячних. У таких випадках пацієнтка може страждати надмірною масою тіла. Присутні й інші прояви, у пацієнтки погіршується самопочуття.

Багато лікарські препарати можуть призводити до збою менструацій. Такими ліками є такі препарати:

 • протитуберкульозні засоби;
 • сечогінні;
 • антидепресанти;
 • анаболіки.

Якщо пацієнтка приймала перераховані вище або нові препарати, то потрібно порадитися з лікарем про доцільність їх застосування. При наявності можливості потрібно замінити препарат іншим засобом, при прийомі якого не виникатимуть подібні ефекти.

У жінок старше 40 років збої в циклі можуть з’явитися в результаті наближається клімаксу. Представлене стан має індивідуальні терміни появи. Вік появи клімаксу представлений 45-50 роками, однак є ймовірність настання цього періоду раніше.

5 У чому небезпека симптомів

Затримка менструацій безпечна, небезпеку становлять фактори, які викликали подібні зміни. Якщо відсутність місячних протягом 5 днів і більше не викликане вагітністю, то слід звернутися за допомогою до медичного закладу. Важливо своєчасно виявити проблему і почати її усунення. Збої в циклі вимагають нормалізації, так як і самій жінці зручніше користуватися усталеним графіком, що дозволяє планувати своє особисте життя і своєчасно виявляти вагітність.

Таким чином, наявність затримки в п’ять днів може вказувати на велику кількість чинників. Це стосується стресів і великих фізичних навантажень, які потрібно усунути, тому особливої ??небезпеки подібні фактори не уявляють. Однак збої в менструальному циклі часто є наслідком розвитку захворювання, що вимагає швидких дій і своєчасного лікування. Важко знайти причину самостійно, тому рекомендується відвідати свого лікаря і провести діагностику.

Після проведених діагностичних процедур фахівець поставить діагноз і призначить лікування, якщо воно потрібно. Крім того, гінеколог відправить до відповідного лікаря: онколога, ендокринолога та ін.

Не слід турбуватися, так як при своєчасному зверненні до лікаря ймовірність усунення причини дуже висока.

Ссылка на основную публикацию