Затримка місячних 4 дня, тест негативний: причини, що робити?

Якщо у жінки немає місячних, при цьому затримка 4 дні, тест негативний — це може свідчити про деякі збої в роботі організму, захворюваннях. Але не можна виключати і настала вагітність. Щоб розібратися у всьому, потрібно ознайомитися з основними причинами затримок менструацій. І не зайвим буде знати, що ж потрібно в першу чергу робити при виникненні затримок місячних.

1 Що робити в даній ситуації

Кожна жінка повинна розуміти, що затримка місячних не повинна залишатися без уваги. Особливо якщо це трапляється вже не в перший раз. Зазвичай для початку буває досить купити чутливий тест на вагітність. Але найкраще перестрахуватися і звернутися до гінеколога. Адже на зовсім ранньому терміні тест може не показати точного результату.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Основні причини затримки менструації у жінок
  • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
  • Причини затримки менструації на 7 днів
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Зазвичай якщо у гінеколога виникають сумніви з приводу того, вагітність це або порушення в організмі, він направляє зробити аналіз крові на ХГЧ, який вже визначить все точно. А ось робити УЗД на ранніх термінах категорично не рекомендується, в іншому випадку це може призвести до викидня. На більш пізніх термінах (після 13-14 тижні) робити УЗД навіть необхідно, щоб переконатися в тому, що плід нормально розвивається і приймає правильне положення в матці.

2 Фізіологічні фактори недуги

Для початку ознайомимося з найпоширенішими фізіологічними причинами таких затримок. Як правило, вони не пов’язані з будь-якими серйозними захворюваннями або вагітністю. Але саме ці причини зустрічаються у жінок і дівчат найчастіше.

3 Вплив зовнішніх подразників

Причиною збою менструального циклу часто стають надмірні фізичні навантаження. Особливо це стосується жінок, які тільки починають займатися спортом і відразу ж навантажують свій організм. При цьому на тлі фізичної втоми м’язів дещо змінюються і фізіологічні ритми, може спостерігатися затримка місячних 4 дня і більше.

Часті стреси, нервові потрясіння або ж затяжна депресія — все це може впливати на гормональний фон в жіночому організмі. Як правило, в більшості випадків менструація починає йти раніше покладеного терміну. Але також не виключено, що буде затримка місячних 4 дня або навіть 10. Все залежить від індивідуальних особливостей організму.

У сучасному суспільстві таке явище, як ожиріння не є рідкісним. Від цього гормональний фон сильно змінюється. У свою чергу, це впливає і на менструальний цикл. Особливо часто затримки трапляються у жінок, які зловживають дієтами. Не варто різко переходити на певного виду їжу. Найкраще при необхідності робити це поступово, попередньо проконсультувавшись з дієтологом і гінекологом.

Досить часто при переїзді на місце з іншими кліматичними умовами спостерігається затримка місячних 4 дня і більше. Це пов’язано з акліматизацією організму. Таке явище зазвичай протікає нормально, і дуже скоро цикл приходить в норму, якщо організм жінки здоровий.

Іноді причиною затримки місячних може бути прийом якихось лікарських препаратів або біологічно активних добавок. Як правило, найсильніше на цикл впливають гормональні засоби, прийом яких повинен обов’язково узгоджуватися з гінекологом. Але в деяких випадках навіть нешкідливі БАДи можуть спровокувати невелику затримку.

4 Симптоми у підлітків

Але менструація може йти не в термін у дівчат, а також жінок, які годують дітей грудьми. У таких випадках затримки неодноразові, вони можуть спостерігатися протягом досить тривалого періоду. Розглянемо більш докладно, ніж вони викликаються.

У підлітків затримки бувають великими, що вважається абсолютно нормальним явищем. Справа в тому, що до 18 років статева система може тільки готуватися до зачаття і виношування плоду. І при цьому місячні зовсім необов’язково йтимуть в термін. Нормальним явищем вважається не тільки затримка 4 дні, але навіть 1,5-2 місяці. Якщо цикл не приходить в норму до 18 років, слід звернутися до гінеколога. Зовсім не факт, що це патологія. Найчастіше організму не вистачає вітамінів, адже процес перетворення дівчини в жінку дуже складний.

У жінок, які нещодавно народили дитину, процес відновлення місячного циклу дуже тривалий. Особливо впливає на це грудне вигодовування. При цьому місячні можуть як зовсім не наступати довгий час, так і починатися набагато пізніше визначеного терміну після того, як вони вже почали йти.

5 Патологічні прояви

Але є і ряд суто медичних причин, які вказують на те, що жінка чимось хвора. Вони також є основними факторами затримки місячних. Особливо це має насторожити тих жінок, які ведуть активне статеве життя. Як показує практика, у них місячні йдуть регулярно. Але от якщо трапляється збій, це вказує якщо не на вагітність, то на захворювання.

Збої в роботі щитовидної залози проявляються далеко не відразу. При цьому хвороба може не давати про себе знати тривалий час, не завдаючи абсолютно ніяких незручностей. Але як тільки порушується цикл, йде збій і в гормональній системі. При цьому поряд з постійними затримками місячних в 4-5 днів спостерігається ще і зниження імунітету, постійна слабкість і втому.

Підвищення рівня певних гормонів призводить до того, що збільшується зоб. Як правило, в більшості випадків тести на вагітність будуть давати помилкові результати, тому обстежитися на предмет вагітності найкраще у гінеколога. Якщо ж підтвердиться, що в організмі з’явилася запліднена яйцеклітина, то слід негайно вживати заходів по лікуванню. Адже дуже часто порушення щитовидної залози проявляються саме в період вагітності і можуть завдати певної шкоди як здоров’ю жінки, так і майбутній дитині.

Досить часто збої в гормональному циклі, які призводять до постійних затримок місячних, виникають на тлі проблем з гіпофізом. Ця залоза починає виробляти прогестерон і естроген не як належить, в результаті місячний цикл поступово змінюється, жінка може почати різко набирати вагу або, навпаки, втрачати його.

Запалення яєчників — найбільш небезпечна причина, через яку може спостерігатися затримка в чотири і більше днів. Все безпосередньо залежить від динаміки захворювання. Чим швидше йде запальний процес, тим довше і частіше будуть спостерігатися затримки місячних.

Найнебезпечнішим є полікістоз яєчників. При такої хвороби місячні можуть не наступати навіть по 2-3 місяці! Але часто жінки все ж не вирішуються відразу звернутися за допомогою до лікаря, залишаючи все на потім. Часто так відбувається тому, що все списується на стреси і погану екологію. Але такі великі затримки потрібно сприймати серйозно і не тягнути з походом до гінеколога і зі здачею аналізів на гормони. Адже краще переконатися зайвий раз, що зі здоров’ям все гаразд, ніж потім довго лікуватися. Особливо це стосується молодих жінок, які ще не встигли народити дитину.

Різні вагініти і ендометрити можуть призводити до затримки менструацій. Справа в тому, що на тлі запалень або пухлин, які розвиваються в статевих органах, йде збій і менструального циклу. При цьому часто затримки носять постійний характер, але зазвичай не перевищують 4-5 днів.

Як правило, якщо розвивається пухлина, навіть тест на вагітність може давати позитивний результат, що пов’язано зі збільшенням вироблення таких же гормонів, які виробляються і під час вагітності. Але при цьому на огляді у гінеколога вагітність не підтвердиться. В цьому випадку необхідно обов’язково обстежитися, щоб виключити можливість розвитку злоякісної пухлини.

У тому випадку, якщо причиною затримок є незначні запалення в статевих органах, такі як вагініт і тому подібні захворювання, то все одно не слід затягувати з лікуванням. На початкових стадіях ці захворювання не несуть ніякої небезпеки і дуже легко лікуються. Але якщо хвороба запустити, вона може прийняти хронічну форму. А в майбутньому це може вплинути на процес протікання вагітності і на пологи, спровокувати деякі складності.

6 Негативний результат тесту при вагітності

Але все ж при кожній затримці місячних, навіть на 4 дні, не можна виключати можливу вагітність.

І особливо це стосується тих жінок, які ведуть регулярне статеве життя або мали в середині циклу статевий контакт. Як не дивно, але при наступив заплідненні навіть самий чутливий тест на вагітність може показувати негативний результат. У чому ж тут причина? Розберемося в цьому більш детально.

Найчастіше неправильний результат видають не зовсім якісні тести. Адже на сьогоднішній день тести на вагітність випускаються багатьма фірмами. І зовсім не факт, що під час покупки не попалася якась дешева підробка замість якісного тесту.

Щоб такого не сталося, слід купувати тести на вагітність тільки відомих виробників, перевіряти цілісність упаковки і звертати увагу на чутливість. Дуже добре, якщо це буде надчутливий тест. І по можливості купуйте його в аптеці, так ризик отримати товар низької якості знижується в кілька разів.

Але необхідно ще й правильно використовувати тести на вагітність. Слід обов’язково перевірити термін придатності, а потім уважно прочитати інструкцію. Зазвичай чутливі тести показують точний результат вже через 6-7 днів після зачаття.

Потрібно завжди правильно вибирати час для проведення тесту на вагітність. Оптимальним часом для цього вважається ранок, так як саме в цей час можна побачити максимально точну концентрацію гормонів в сечі. А пов’язано це з тим, що вночі організм жінки знаходиться в спокої, що не піддається ніяким навантажень, не вживається їжа.

Важливо ще й звертати увагу на термін проведення тесту на вагітність. Як правило, найбільш точний результат можна отримати тільки після 7-10 днів затримки. Якщо ж затримка становить 5 днів, то може здатися ледь помітна бліда смужка. Багато жінок вважають, що тест показав негативний результат. Насправді ж це може вказувати на вагітність.

Але якщо робити тест на ранніх термінах, коли затримка ще не настала, можна і зовсім ніякої смужки не помітити. Таку помилку роблять багато молодих жінок, в результаті часто вагітність виявляється набагато пізніше, так як після помилково негативного результату жінка вже перестає звертати увагу на затримку.

Дуже небезпечною вважається позаматкова вагітність. Як правило, спочатку жінка помічає у себе затримку приблизно в 4-5 днів, після чого з піхви починають йти незначні кров’янисті виділення. Це більше схоже на світло-коричневу мазанину. У більшості випадків вона сприймається як менструація, і жінка відчуває себе спокійно.

Але вже через тиждень починаються сильні болі внизу живота, нудота і запаморочення. Як правило, всі ознаки нормальної вагітності. Але на це вже увагу ніхто не звертає. Осяяння приходить пізніше, коли самопочуття стає ще гірше і супроводжується підвищенням температури тіла і лихоманкою.

Місячні при позаматкової вагітності можуть навіть зовсім не починатися, але при цьому тест навіть на більш пізньому терміні може показувати негативний результат. А вся справа в тому, що плід починає розвиватися не в матці, а прикріплюється до маткової труби.

Отже, затримка місячних в більшості випадків є невипадковою. Якщо затримка перевищує 4 дня, це повинно насторожити жінку. Потрібно обов’язково переглянути свій спосіб життя і харчування, зробити тест на вагітність і звернутися до гінеколога. Тільки так вийде виявити на ранній стадії якесь небезпечне захворювання і як можна швидше його вилікувати. Адже від цього багато в чому залежатиме можливість в подальшому завагітніти і нормально народити дитину. Причому, стосується це як дорослих жінок, так і зовсім юних дівчат.

Ссылка на основную публикацию