Затримка місячних 2 дня: що це значить?

Затримка 2 дня у дівчат або жінок може виникати з різних причин. Кожна жінка повинна стежити за своїм менструальним циклом, відзначати початок місячних, тривалість і регулярність. Це важливо для того, щоб помічати будь-які зміни і при необхідності звернутися до лікаря. Хоча затримка місячних на 2 дні — невеликий термін, все ж це може бути сигналом якихось порушень в організмі.

1 Менструальний цикл

Однією з ознак статевого дозрівання є місячні. У кожної дівчинки вони з’являються в різному віці, але в середньому з 11-12 років. Є випадки, коли менструація перший раз може початися в 16 років. Під менструальним циклом мається на увазі період від початку першого дня менструації до першого дня наступної менструації. Менструальний цикл у кожної жінки формується індивідуально, в залежності від відбуваються фізіологічних процесів в організмі, і може становити 25-35 днів. В середньому цикл більшості дівчат становить 25-28 днів.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини затримки менструації при негативному тесті
 • Причини затримки менструації на 7-10 днів при негативному тесті
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Тривалість місячних в період статевого дозрівання може коливатися, а менструальний цикл порушуватися. Це пов’язано з тим, що гормональний фон дівчаток дуже нестійкий в період становлення, і затримка місячних 2 дня ні про що страшному чи не свідчить. У жінок в період менопаузи теж часто порушується місячний інтервал. Можуть бути затримки місячних на кілька днів, а то і тижнів, після чого місячні йдуть довше покладеного часу з рясними виділеннями. Так може тривати тривалий період.

Що ж можна назвати затримкою менструації? У міру того, як дівчина дорослішає, менструальний цикл стає регулярним. Якщо він триває 26 днів, то першим днем ??затримки місячних можна вважати 27 день, за умови, що вони так і не почалися на 26 день циклу. Також обчислюється затримка і при циклі 25-35 діб. Кожен наступний день, який збільшує цикл довше звичайного, можна вважати затримкою.

2 Гормони і регулювання процесу

Основні гормони, які регулюють менструацію називаються:

 • лютеинизирующий (ЛГ)
 • фолликулостимулирующий (ФСГ).

Виробляються ці гормони гіпофізом — невеликий залозою, яка розташована в нижній частині головного мозку. Гіпофіз також впливає на вироблення яєчниками прогестерону і естрогену. Ці два гормони готують жіночий організм до можливої ??вагітності, якщо відбувається запліднення.

Майже кожна жінка перед початком місячних може помітити такі зміни:

 • набухання і болючість грудей;
 • зміну настрою;
 • поява болів внизу живота або в області попереку;
 • збільшення обсягу живота;
 • порушення сну;
 • підвищений апетит;
 • підвищення температури тіла 37-37.2.

Деякі жінки відчувають відчуття жару (приплив), яке може змінитися ознобом. Всі ці зміни свідчать про гормональної перебудови в організмі в дні дозрівання яйцеклітини. Менструальні кров’яні виділення тривають 3-7 днів. Перший день може бути болючим, особливо у дівчат, які не народжували.

Втрата крові під час менструації невелика, і при нормальному процесі становить 15-75 мл. Весь сенс менструального інтервалу полягає в тому, щоб підготувати організм жінки до можливого запліднення. Люди можуть зачати дитину щомісяця, на відміну від тварин, завдяки циклічним змінам в організмі жінок репродуктивного віку.

3 Чотири фази циклу

Менструальний цикл жінки становлять 4 фази, які змінюють один одного. Інформація про ці процеси допомагає не тільки планувати вагітність, але і запобігати захворювання, що супроводжуються затримкою місячних або іншими проявами. Метод обчислення «небезпечних» днів допомагає запобігти вагітності.

Тривалість кожної з фаз залежить безпосередньо від менструального циклу жінки. Перші дві фази дозволяють організму жінки підготується до формування яйцеклітини. Наступні дві фази пов’язані з утворенням яйцеклітини і зачаттям. Якщо запліднення не відбулося, яйцеклітина гине, і починається новий цикл.

Перша фаза називається менструальної і бере початок з першим днем ??місячних. Її тривалість становить 3-6 днів. Завдяки впливу гормонів, ендометрій матки відторгається і разом із загиблою яйцеклітиною виходить з кров’яними виділеннями. У цей період більшість дівчат страждають від альгоменореї, тобто надмірної хворобливості. Таке явище може бути пов’язане з інфекційними захворюваннями сечостатевої системи або органів малого таза.

Друга фаза називається фолікулярної, її тривалість становить близько 14 днів. У цей час виробляється фолікулостимулюючий гормон, під впливом якого виробляються фолікули. Згодом формується фолікул, з якого дозріє яйцеклітина. В цей же час під впливом естрогену відбуваються процеси, завдяки яким жіночий організм стане сприйнятливий до сперматозоїдів.

Третя фаза вважається дуже важливою, так як відбувається овуляція. Це означає, що завершується дозрівання яйцеклітини, і вона виходить з фолікула. Тривалість фази овуляції всього три дні. За цей час дозріла яйцеклітина досягає фаллопієвих труб і затримується там на 2 дня. У цей момент можливо запліднення.

Фазу овуляції змінює четверта фаза, звана лютеїнової. Після того, як яйцеклітина була вивільнена, фолікул або жовте тіло виробляє прогестерон. Цей гормон готує матку для прийняття заплідненої яйцеклітини. Дана фаза триває не довше 16 днів. Якщо відбулося запліднення, то через 6-12 днів яйцеклітина досягає матки, прикріплюється там і починається формування плоду.

4 Збої в організмі

Найчастіше затримки місячних бувають у підлітків. Протягом двох років від початку першої менструації регулярність порушується нестабільним гормональним фоном. Це може викликати занепокоєння у дівчаток, але таке явище вважається нормою. Якщо після закінчення 3-5 років регулярність менструального циклу не встановилася, необхідно проконсультуватися з гінекологом і ендокринологом.

Затримка 2 дні не вважається патологією, якщо вона виникає 1-2 рази на рік. Найчастіші причини, за якими відбуваються затримки місячних, це:

 • зміна клімату;
 • стреси;
 • спадковість;
 • дисфункція яєчників;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • ожиріння;
 • дотримання дієти;
 • інтоксикація;
 • шкідливі звички;
 • гінекологічні захворювання;
 • викидні;
 • переривання вагітності;
 • прийом гормональних контрацептивів;
 • клімакс;
 • прийом ліків;
 • вагітність;
 • період лактації;
 • порушення роботи щитовидної залози;
 • оперативне втручання;
 • цукровий діабет;
 • захворювання печінки і нирок.

Затримка місячних на 2 дня, а іноді і більше, виникає, коли жінка робить переїзд або авіапереліт. Різка зміна клімату — це стрес для організму, особливо якщо при цьому відбувається ще й зміна часового поясу. Тривале перебування на сонці, незвична їжа і напої позначаються не найкращим чином. Тому 1-2 дня затримки — цілком зрозуміле явище при таких умовах.

Чому при стресі порушується менструальний інтервал? Стрес розцінюється організмом, як повідомлення про небезпеку, і тому він миттєво реагує виробленням гормонів кортизолу та адреналіну. Отримавши сигнал такого роду, організм займається вирішенням «небезпеки», а інші функції відступають на другий план або «загальмовуються».

До тих пір, поки організм зайнятий вирішенням першорядної задачі, інші процеси сповільнюються. Це відноситься і до роботи репродуктивної системи. Фази менструального циклу порушуються, що веде до затримки. Іноді місячні йдуть не регулярно через спадкового чинника. Може бути мама чи бабуся стикалися з подібною проблемою, і це передалося у спадок. Такий стан не можна вважати патологічним.

5 Огляд можливих патологій

До серйозних причин, за якими виникає затримка місячних на 2 дні або більше, можна віднести пухлиноподібні утворення в матці або яєчниках, інтоксикацію, дисфункцію щитовидної залози, аборт, захворювання, що передаються статевим шляхом, і хірургічні операції. Жінці слід звернути особливу увагу, якщо місячні регулярно затримуються, після чого виникає рясна крововтрата.

Таке явище може свідчити про серйозне захворювання. Міома, фіброміома, кісти придатків, онкологічні хвороби можуть супроводжуватися як порушенням циклу, так і тривалістю кров’яних виділень. У деяких жінок місячні можуть тривати до 14 днів. Через що утворилася пухлини матка не може скоротитися, що призводить до кровотеч. В такому випадку необхідно якомога швидше звернутися за лікарською допомогою.

Дисфункція щитовидної залози, яка регулює вироблення гормонів, може спровокувати порушення менструального циклу. При цьому кожен день затримки може супроводжуватися ознаками місячних:

 • збільшенням молочних залоз;
 • болями в животі і попереку;
 • посиленим апетитом;
 • невеликими коричневими виділеннями;
 • роздратуванням і порушенням сну.

Щоб визначити, як працює щитовидна залоза, лікарі рекомендують здавати аналізи на статеві гормони. Якщо виявиться проблема з надлишком або недоліком якихось гормонів, то лікування буде полягати в прийомі гормональних препаратів.

Негативно позначаються на жіночому здоров’ї аборти або викидні. З вагітністю організм перебудовується на новий лад. Раптове усунення плода змушує репродуктивну систему повернутися до звичайного стану. Після викидня матка піддається чищенню. Це призводить до ушкодженням слизової оболонки, тому порушення менструації в даному випадку — природна реакція на таку процедуру.

6 Вагітність

Найприємнішою причиною затримки місячних для більшості жінок є вагітність, особливо якщо вона довгоочікувана і запланована. Кожен день затримки може викликати хвилювання і переживання. Для визначення вагітності на ранніх термінах були винайдені тести. Це невеликі тест-смужки, які необхідно опустити в ємність з сечею на кілька секунд.

Принцип роботи тестів грунтується на чутливості до гормону, який позначається абревіатурою ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини). Виробляється цей гормон плацентою під час вагітності. Перевірити себе за допомогою тесту можна вже на другий день затримки. Деякі тести здатні показати вагітність вже через 7-10 днів після передбачуваного запліднення, коли різко зростає рівень ХГЧ. Дві смужки на тесті вказують на позитивний результат.

Особливу небезпеку становить позаматкова вагітність. Тест може не показати її, так як вироблення ХГЧ відбувається повільним чином. Тому якщо затримка всього два дні, а тест показує негативний результат, то краще проконсультуватися у гінеколога. Це стосується тих жінок, які мали незахищені статеві акти.

Відновлення менструального циклу не відбувається відразу ж після народження дитини. Деякий час місячні можуть бути відсутніми, але це не повинно насторожувати або лякати. Не потрібно проводити якесь лікування, так як організм в даному випадку сам врегулює гормональний фон протягом декількох місяців.

7 Профілактика жіночого здоров’я

Щоб зберегти здоров’я, жінці необхідно відмовитися від шкідливих звичок, переїдання, надмірних фізичних навантажень. Ожиріння, робота з хімічними речовинами можуть стати причиною порушення в роботі репродуктивної системи і привести до безпліддя. Захоплення дієтами виснажує організм, що теж негативно позначається на здоров’я дівчат і жінок.

Слід врахувати, що кожен день затримки може свідчити про майбутню радості, пов’язаної з вагітністю, або про проблеми, яку потрібно усунути. Але з’ясувати це самостійно неможливо.

Ссылка на основную публикацию