Затримка місячних 2, 3 дня, тест на вагітність негативний: причини

Багато жінок хоча б раз у житті зіштовхуються з такою проблемою, як затримка місячних, тест негативний. Таке явище часто є приводом для того, щоб звернутися для огляду до лікаря-гінеколога. Причин може бути безліч, чому не приходять місячні, і вагітність — тільки одна з них. Але що робити, якщо настав «той» день циклу, а місячні не починаються? Існують різноманітні причини затримок. Якщо розрахувати правильно день, тест на вагітність дозволить встановити наявність останньої. Вагітність є однією з причин відсутності місячних.

1 день або навіть 2-3 дні не є приводом для зайвого занепокоєння. Таке може трапитися у кожної, навіть абсолютно здорової жінки, не дивлячись на те, що по її менструального циклу «можна календар звіряти». Існує величезна кількість факторів, здатних спровокувати затримку в 2-3 дня. Якщо тест негативний, це означає, що місячні можуть наступити протягом наступних кількох днів.

1 Перша ознака вагітності

Якщо має місце затримка місячних в один день, а тест показує негативний результат, це не може гарантувати ймовірності того, що жінка не вагітна.

Саме тому слід прислухатися до свого організму: можливо, є інші симптоми, які характерні для вагітності. До їх числа можна віднести:

 • набухання і затвердіння молочних залоз;
 • постійне відчуття нудоти (особливо в ранкові години), можлива блювота;
 • часто проявляється мінливість настрою, депресивність або дратівливість;
 • почуття сонливості є постійним супутником;
 • відбуваються кардинальні зміни харчових звичок.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Якщо після закінчення декількох днів, коли за календарем повинні наступити місячні, їх немає (затримка три дні), необхідно придбати в аптеці експрес-тест на вагітність. Якщо в разі відсутності місячних тест негативний, слід почекати ще хоча б 3 дні, після чого повторно зробити тест. Однією з рекомендацій лікарів є придбання тестів різних марок і компаній-виробників для того, щоб отримати більш точний результат. Рекомендується їх застосування в першій половині дня, в ідеалі вранці.

Можна звернутися в медичний заклад для того, щоб здати необхідні аналізи. Таким аналізом може бути здача венозної крові на наявність хоріонічного гонадотропіну, результатом буде виявлення вагітності незалежно від дня затримки.

Якщо вагітності немає, тест негативний результат дає навіть після закінчення більшої кількості часу (затримка місячних 5-6 днів — тест негативний, можлива ще більша затримка), то слід звернутися до гінеколога для проходження медичного обстеження. У такому випадку можливі різні збої в роботі організму або розвиток патологічних процесів з боку багатьох систем і органів.

2 Гінекологічні проблеми

Причиною того, що не приходять місячні, можуть бути різні патологічні процеси і захворювання.

Існує цілий комплекс причин, за якими виникає затримка місячних 5 днів, додатково цей комплекс причин може бути основним фактором того, чому немає місячних 2 місяці.

Якщо не прийшли місячні вчасно, то це може бути обумовлено нормальним фізіологічним процесом відновлення після пологів. Якщо місячні в цей період відсутні, то виною тому є підвищений вміст в організмі гормону пролактину, який стимулює продукування молока і сприяє тому, що не йдуть місячні.

Якщо місячних немає, виною тому можуть бути збої в роботі гормональної системи організму.

Розвиток полікістозу жіночих яєчників. Саме дане захворювання найбільш часто провокує те, що місячних немає. Супутнім симптомом полікістозу є підвищений ріст волосся по всьому тілу, шкіра обличчя стає жирною, сальність волосся збільшується.

Якщо протягом місяця тест негативний, це може свідчити про захворювання жіночих статевих органів. Особливо якщо затримка місячних 6 днів або більше і з’являються хворобливі відчуття внизу живота. Можливий ризик розвитку міоми матки, ендометріозу, запалень придатків. Біль внизу черевної порожнини можуть викликати запалитися яєчники, які здатні привести до того, що можлива затримка 1-2 тижні, тест негативний при цьому.

Розвиток патологічних процесів ендокринної системи, погана працездатність яєчників (їх дисфункція) можуть викликати затримку місячних (одна-два тижні). В даному випадку рекомендується провести ультразвукове дослідження щитовидної залози, надниркових залоз і матки і зробити томографію головного мозку.

Ранній клімакс у жінки може послужити причиною того, що немає місячних, тест при цьому буде показувати негативний результат. Вікові зміни, які відбуваються в організмі, перенастрой гормонального фону призводять до того, що порушується і стає нерегулярним менструальний цикл. У такому випадку можливі різні терміни затримки. Можуть бути два дня затримки або два місяці, три дні або 3 місяці.

Який би тривалості не виникала затримка (перший день, другий день або третій день затримки), якщо виникають хоч найменші хворобливі відчуття, слід негайно звернутися до лікаря, щоб дізнатися справжню причину їх відсутності.

Якщо у жінки менструації відсутні 3 місяці, а через 5 днів тест негативний, то слід звернутися до фахівця за консультацією та обстеженням на предмет виявлення порушень в організмі.

3 негінекологіческіх прояви

Існують різні фактори, які можуть призвести до збоїв в менструальному циклі і при цьому не бути наслідком гінекологічних або інших захворювань.

Перше, на що слід звернути увагу, — прийом лікарських препаратів або інших медикаментозних засобів. Як правило, затримка місячних може бути викликана застосуванням протизаплідних таблеток або контрацептивів. Гормональні контрацептивні засоби є найбільш частою причиною збоїв щомісячного циклу.

Другою причиною, яка тягне за собою затримку менструації, є недавно перенесені захворювання або запальні процеси. Тобто навіть короткочасна хвороба може істотно вплинути на рівень гормонів в крові і стати результатом нетривалого менструальної затримки.

Третє — стресові ситуації. Одна з найбільш поширених причин. Постійні стреси, поспіх, хронічна втома призводять до порушення гормонального фону жінки. Щоб виправити ситуацію, потрібно внести невеликі корективи в звичний спосіб життя:

 1. Повноцінне і збалансоване харчування, яке складається в основному з їжі рослинного походження, свіжих фруктів, овочів і зелені.
 2. Повноцінний відпочинок і сон. Результатом постійного недосипання є хронічна втома, організм болісно реагує на всі події, які відбуваються навколо, виникає депресивний стан.
 3. Забезпечення організму вітамінами і мінералами. Перше місце в даному випадку займає магній і вітаміни групи В. Можна приймати як в таблетованій формі, так і у вигляді збалансованого харчування. У будь-якому випадку вже через короткий проміжок часу організм відреагує на таку підтримку.
 4. Проходження курсу масажу буде корисно для фізичного і психологічного стану.

Зайва вага сприяє розвитку дисбалансу в гормональному фоні. Додаткова, але помірне фізичне навантаження вже незабаром покаже позитивний результат (особливо актуально жінкам, які ведуть малорухливий спосіб життя). Навіть незначні піші прогулянки принесуть свої плоди і позначаться поліпшенням стану здоров’я.

Як надмірна, так і не в міру низька вага може бути причиною гормонального збою.

4 Небезпеки постійних симптомів

У тому, що спостерігається невелика затримка 2-3 дня або навіть більше, небезпеки немає. Небезпека криється в нерегулярності менструального циклу і в причинах, чому так відбувається.

Якщо відбувається затримка 2 дні, тест негативний, а сама причина полягає в підвищенні рівня пролактину, то це може бути пов’язано з розвитком мікроаденоми в головному мозку. Результати несвоєчасного лікування можуть бути сумними. До незворотних наслідків призводять і такі захворювання, як дисфункція яєчників, міома матки та інші патології ендокринної системи, гінекологічні хвороби.

Трапляється, що затримка місячних при відсутності ознак вагітності свідчить про серйозні проблеми у здоров’ї жінки. Одним з наслідків може стати розвиток безпліддя, що навряд чи обрадує розсудливу дівчину. Тому необхідно вчасно звертатися до лікаря і проходити призначений курс лікування.

Крім того, жінки, які ведуть регулярне статеве життя, можуть відразу помітити прояви вагітності при регулярному менструальному циклі. Затримка місячних буде головною ознакою того, що зачаття в ДПО сталося.

5 Способи відновлення циклу

У разі збоїв в менструальному циклі перше, що необхідно зробити, — звернутися до лікаря-гінеколога. Тільки медичний працівник зможе правильно діагностувати причину таких порушень. Якщо має місце така проблема, як затримка менструації, лікар може призначити проходження ряду обстежень:

 • ультразвукова діагностика;
 • здача венозної крові на гормони;
 • гістероскопія;
 • Магнітно-резонансна томографія.

Крім вищевказаних обстежень, може знадобитися складання графіка ректальної температури, яке повинна проводити сама жінка. Така інформація допоможе фахівцеві поставити правильний діагноз і призначити лікування.

На підставі отриманих в ході діагностик результатів лікар призначить курс лікування і розповість, що зробити, щоб місячні були регулярними. Якщо аналізи показують інфекційні захворювання, то необхідно буде пройти курс прийому антибіотиків. Наявність кісти може призвести до того, що пропали місячні. В такому випадку необхідно видалити утворилася кісту, буде потрібно оперативне втручання.

Лікування порушеного менструального циклу може включати в себе прийом гормональних засобів або інших медичних препаратів.

Для відновлення щомісячного циклу, а також при затримці місячних можна звернутися до перевірених народних методів.

Прихильники лікування трав’яними чаями та зборами рекомендують такі рецепти:

 1. Заварювати траву материнки і пити як чай.
 2. Настій квіток ромашки польової, м’яти і валеріани. Для приготування напою знадобиться по 4 ложки ромашки і м’яти і 3 ложки валеріани. Приймати по півсклянки теплого чаю вранці і ввечері. Такий відвар сприятливо впливає також на нервову систему, має заспокійливу і розслаблюючим ефектом.
 3. Волошковий чай. На склянку окропу потрібно взяти 2 ч. Л. квіток, заварювати і настоювати протягом години. Приймати кілька разів на день перед їжею.

Усім дівчатам і жінкам рекомендується пити м’ятний чай. Вважається, що м’ята перцева — жіноча трава, яка сприятливо впливає на весь жіночий організм. Крім нормалізації циклу, вона допомагає боротися з хронічною втомою і стресами, що особливо важливо в сучасному світі.

Ссылка на основную публикацию