Затримка місячних 2-3 дня: причини

Затримка 3 дні може стати причиною для паніки. Однак навіть при регулярному менструальному циклі невеликі відхилення вважаються нормою. Тому турбуватися завчасно не варто.

1 Менструальний цикл

Менструальний цикл — це щомісячні циклічні зміни в організмі жінки, спрямовані на створення всіх умов для благополучного зачаття.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Основні причини затримки менструації у жінок
  • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
  • Причини затримки менструації на 7 днів
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Поки дозріває яйцеклітина, матка готується до прийому плодового яйця. Якщо станеться зачаття, і запліднена яйцеклітина благополучно добереться до матки, там вже будуть готові всі умови для розвитку ембріона. Дозріла яйцеклітина чекає запліднення близько доби, після чого гине. У цей момент організм отримує сигнал про те, що вагітність не наступила. Він тут же починає готуватися до відторгнення незаплідненої яйцеклітини і внутрішнього шару матки, який призначався для прийому плодового яйця. Як тільки починається відторгнення, у жінки з’являються кров’янисті виділення — менструація.

Перший день менструації вважається початком менструального циклу. Тривалість його буває різною. Вона коливається в межах від 21 до 35 днів. Рясність і тривалість кровотечі теж можуть бути різними. У однієї жінки мізерні виділення можуть тривати 3 дні, не завдаючи їй ніяких незручностей. Інша дама потерпає від рясних і хворобливих місячних близько тижня. Критерієм здорового циклу є не його тривалість або велика кількість виділень, а регулярність. Ідеальний менструальний цикл відновлюється строго через певну кількість днів.

Регулярні зміни в жіночому організмі зачіпають не тільки статеву сферу. У них беруть участь всі інші життєво важливі системи жінки, серед яких особлива роль дісталася ендокринної. Саме вона за допомогою виділення різних гормонів контролює функцію розмноження.

Збій в роботі будь-якої з систем організму може викликати зміни в менструальному циклі. Тому зустріти жінку, у якої не було б ніколи затримки, дуже важко. Всі люди протягом життя стикаються з різними ситуаціями, що впливають на стан здоров’я. Які причини можуть викликати затримку менструації на три дні?

2 Можливість вагітності

Думка про вагітність виникає в першу чергу у жінки, яка живе статевим життям. Найпростішим і зручним способом дізнатися про наявність цікавого положення є проведення домашньої діагностики за допомогою тесту. На сьогоднішній день існує декілька видів тестів для визначення вагітності. Моделі останніх поколінь мають дуже високу чутливість. Вони здатні визначати наявність в сечі гормону вагітності за один день до передбачуваної дати початку менструації з імовірністю 95%. На третій день затримки місячних достовірність струменевого тесту збільшується до 99%.

Однак позитивний результат тесту не завжди свідчить про те, що сталося зачаття. Тест тільки виявляє в сечі гормон, що з’являється там при вагітності. Але гормон може бути в сечі, якщо у жінки недавно був аборт або пологи. А ще при деяких захворюваннях і під час прийому гормональних препаратів.

Негативний результат тесту теж не є стовідсотковою гарантією відсутності вагітності. Бувають випадки, коли зачаття наступило, але гормону виробляється мало. Цей стан небезпечно викиднем.

Не можна виключати помилки тестування. Вона може бути викликана браком вироби або його неправильним застосуванням. Бажано повторити процедуру тестування.

Іншими ознаками вагітність є ранкова нудота, сонливість, непереносимість запахів, зміна смакових переваг, збільшення молочних залоз з появою в них відчуття тяжкості. Симптоми вагітності можуть з’явитися вже з першого дня затримки місячних. У той же час деякі дами настала вагітність ніяк не відчувають.

Якщо у жінки був статевий акт протягом останнього менструального циклу, їй потрібно допускати можливість виникнення вагітності. Навіть якщо статевий акт був захищеним, існує невелика ймовірність зачаття.

Остаточно розвіяти сумніви щодо наявності або відсутності вагітності допоможе лікар.

3 Постійні стреси

Сильний стрес або постійне нервове напруження надають руйнівну дію на організм і є причиною багатьох хвороб. Вони здатні викликати порушення гормонального балансу, від якого залежить регулярність менструального циклу. У студенток під час сесії нерідко спостерігаються значні затримки місячних через емоційне перенапруження. Сімейні сварки, хвороби родичів, а також конфлікти на роботі можуть стати причиною зсуву менструального циклу. Спостерігалися випадки, коли у жінок, що знаходяться в стані сильного стресу тривалий час, менструації припинялися на кілька місяців.

4 Нераціональне харчування

Багато дівчат і жінки захоплюються дієтами, забуваючи про розумних межах. Організм потребує постійного поповнення запасу вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин. При їх хронічній нестачі відбувається розлад у роботі багатьох систем і органів. Чим жорсткіше і довше дієта, тим сильніше порушується баланс в організмі. В умовах недоїдання всі поживні речовини спрямовуються до життєво важливих органів. Інші функції тимчасово пригнічується. Тому на тлі тривалого обмеження харчування можливі не тільки затримки місячних, але навіть тимчасове припинення репродуктивної функції.

Переїдання теж згубно відбивається на функціонуванні систем організму. Надлишкова маса тіла змушує працювати органи на знос. У такому режимі репродуктивна система відходить на другий план. Надмірне навантаження також призводить до різноманітних збоїв в організмі. Порушення обміну речовин і гормонального фону викликають розлади менструального циклу. У огрядних жінок нерідко спостерігається гіперандрогенія. Це ендокринна патологія, що характеризується високим рівнем чоловічих гормонів. У таких випадках починають з’являтися чоловічі ознаки, тоді як жіночі функції (в тому числі репродуктивна) пригнічуються.

5 Хронічні хвороби

Будь-яке захворювання є випробуванням для здоров’я людини. Тому навіть застуда може викликати затримку менструації на три дні у дівчини зі слабким здоров’ям. Після перенесеного грипу, що супроводжується високою температурою і загальним занепадом сил, потрібно ще більше часу для відновлення. У той же час у здорової панянки з сильним імунітетом такі хвороби можуть ніяк не позначитися на регулярності менструації.

Хронічні хвороби підточують будь-який організм і негативно впливають на роботу всіх його систем. Через них порушується гормональний баланс, від якого залежить менструальний цикл. Тому у жінок, які страждають на хронічний гастрит, цукровий діабет, хвороби нирок і печінки, а також мають ендокринні захворювання, менструальний цикл порушується.

Збої в роботі репродуктивної системи характерні для хвороб статевої сфери. Нерегулярний цикл нерідко є ознакою ендометріозу, полікістозу яєчників, міоми матки, гіперплазії ендометрія або запальних захворювань статевих органів.

Недостатнє вироблення гормонів щитовидною залозою спостерігається при гіпотиреозі. Це захворювання, через якого порушується синтез гормону, що регулює менструальний цикл. Гіпотиреоз може бути причиною затримок менструації.

Інфекційні захворювання сечостатевих органів теж згубно позначаються на функціонуванні репродуктивної системи. Затримка три дні може бути через звичайну молочниці, якщо довго її не лікувати.

Після успішного лікування захворювань регулярний менструальний цикл відновлюється.

6 Прийом лікарських препаратів

Не завжди порушення циклу викликані хворобою. Іноді вони стають наслідком прийому лікарських препаратів. Сучасні медикаменти мають потужну лікувальну дію на організм. Зворотною стороною медалі їх високу ефективність нерідко є серйозні побічні дії.

Тривалий прийом протитуберкульозних, сечогінних, антідепрессантних, антипсихотичних, противиразкових препаратів, крім того, анаболічних і кортикостероїдних гормонів викликає затримку менструації.

Використання гормональних протизаплідних засобів теж може відкласти наступ місячних. Під час прийому таких препаратів в організмі штучно створюється гормональний фон, при якому яєчники відпочивають. Коли жінка припиняє приймати гормональні таблетки, яєчники активізуються і поступово відновлюють свою роботу. Відновлення регулярного менструального циклу відбувається через 1-2 місяці після скасування гормональних препаратів.

Серйозне порушення гормонального балансу викликає екстрена контрацепція. Її називають медикаментозним абортом. Такий аборт викликається шляхом прийому лікарських препаратів типу Постинора. Екстрену контрацепцію застосовують, коли відбувся незахищений статевий акт, тому є всі підстави побоюватися незапланованої вагітності. Викликаний прийомом лікарського препарату медикаментозний аборт призводить до сильного гормонального дисбалансу. Він стає причиною розладу менструального циклу. З тих же причин затримуються місячні після аборту або викидня. Організму потрібно час, щоб змінити гормональний фон.

7 Непатологіческіе чинники

Нерегулярний і хаотичний цикл характерний для дівчат, у яких менструація тільки з’явилася. Він може налаштовуватися 1-2 роки.

Нерегулярним стає менструальний цикл і під час згасання репродуктивної функції жінки. Ці зміни свідчать про настання клімаксу.

Затримка місячних на 3 дні може відбутися через різкої зміни клімату, зміни часових поясів, перевтоми. На функціонування жіночих статевих органів негативно впливає тепловий або сонячний удар, отриманий під час перебування на пляжі. Відбитися на жіноче здоров’я можуть сонячні опіки і контрастні температури. Наприклад, купання в ополонці є сильним стресом для всього організму.

На менструальний цикл впливають інтенсивні фізичні навантаження. У спортсменок спостерігаються затримки місячних під час інтенсивних тренувань. Важка фізична праця до знемоги теж обов’язково відіб’ється на регулярності циклу.

Затримку може викликати неправильно встановлена ??внутрішньоматкова спіраль або отруєння токсичними речовинами.

Розлад менструального циклу нерідко виникає при хронічному зловживанні алкоголем або наркотиками.

Відсутня менструація під час годування грудьми. Відновлення циклу після пологів на тлі грудного вигодовування може відбуватися поступово. Якийсь час місячні приходять із затримками.

Нерегулярна менструація іноді має спадкову причину. Якщо у матері цикл був нерегулярним, то такі ж затримки місячних у дочки вважаються цілком нормальним явищем.

8 Тривожні ознаки

Через одноразової затримки місячних на 3 дні не слід переживати. Якщо тест показав негативний результат, найімовірніше, менструація настане в найближчі дні.

Приводами для занепокоєння є хаотичний менструальний цикл, чергування мізерних і рясних місячних, відсутність їх протягом одного місяця і більше. Тривожні ознаки: збільшується живіт, набухання і болючість молочних залоз, хворобливі або незвичайні відчуття в області статевих органів, незвичайні виділення з неприємним запахом. У такому випадку потрібно негайно вирушати до лікаря.

Лікар проведе огляд, призначить ряд аналізів і УЗД статевих органів. Він може рекомендувати жінці консультацію ендокринолога, психотерапевта або дієтолога.

Своєчасне звернення до лікаря допоможе з’ясувати причину збоїв і легко її усунути.

Ссылка на основную публикацию